Új hozzászólás Aktív témák

  • Kornel

    veterán

    válasz Tomics #14475 üzenetére

    na ez sose fog megenni 8-9 litert, de még 6-ot is nehezen, azt is csak autópályatempóban, vagy a nagyfaluban (bp). itt az én átlagom a splash-el, ami magasabb is, illetve szerintem rosszabb a légellenállása. mondjuk ez főleg országút, de van benne város is rendesen, nem vezetek nagypapásan, de már lenyugodtam, nem száguldozok, ha nem muszáj. volt m13a swift2-m is, kb. ugyanúgy megy, annyi különbséggel, hogy ez már sokkal jobban húz alulról, mivel a nyomatékgörbéje sokkal egyenesebb, mint az m13a-nak, így kisebb fordulaton tudsz lendületből autózni, ha érted mire gondolok. szerintem nagyon jól sikerült ez a motor, városba és országútra jó, autópályára nem ez való, mert ott már nagyon sokat forog, így sokat is fogyaszt... (6-6,5 liter). ja és a swift2 nekem sose evett 6 alatt, 6,5 volt az átlagom vele hasonló felhasználással. alul egyébként nem túl erős ennek ellenére, 3000+ rpm felett kezd el élni, de egy jó kis eneos sustina olajjal 6000+ rpm-et is szereti, de ott már nem ennyit enne. egyébként simán tartom vele a forgalom ritmusát, 1.6 szívókat (VW, ford, stb.) elveri, mert kb. egyforma erős, de az enyémnek rövidebb a váltó áttéte. ha gondolod megmutatom hogy megy, beülsz, megnézed.
    a nyomaték diagramot pedig megkeresem, és belinkelem.
    amit biztos kérnék (belealkudnám) ha uj swiftet vennék, az a gyári enkei r16-os alufelni egy 185/55 r16 gumival :K

    1.6 sport valóban a legjobb, m16a nagyon megbízható, és nagyon sokat faragtak rajta az évek során, igazi japán mestermunka!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák