Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz tboldi #44986 üzenetére

    Parancsolj, befotóztam, ez a corolla gépkönyvéből van.
    Elhiszem ha mást állítasz, de mint a fenti képből is látszik az 5w30-at nem ajánlja +30C fok feletti külső hőmérséklethez. A Honda Type R link pedig a saját Honda olajat adja meg (0w20-as viszkozitással), bár alatta említi az 5w30at is. Ezzel az ábrával is csak egy bajom van, mégpedig: 0w30 és 15w40 között azért van némi különbség... itt például engedi a 10w40 használatát, ami a 4ZZ motor esetében nos halálos kimenetelű, mert utána úgy eszi az olajat hogy gyakorlatilag dízel lesz...

    @eami: Azért az autógyártók nem arról híresek h nem bújnak ki a garanciális javítás alól... ;)

    @csaba1203: öööö, nem, tévedsz de nem baj. Vagyis nem totálisan csak egy kicsit, mert ez azok engedhetik ott is meg maguknak, akiknek olyan a fizetésük, és bizony ott sem mindenki, kb a lakosság 25-30%-a, a többi (mosogató, pultos, pincér, autószerelő, bádogos, hidegburkoló, gyárimelós) ott is a levetet autókkal jár. Van még egy apróság, amit viszont nem szabad elfelejteni: Az az autó amit ő 3-5 évesen ott hagy, az neked nem kellene... abban alhangon van 150ezer km de a 200-hoz közelebb inkább, azok ütős-vágós autók, azok Autobahn-on járnak 180-200-as utazóval és a német nem melegíti a motort, leszarja, mert úgyis viszi vissza 3 év múlva, addig meg garis, minek stresszeljen!? Azok az autók Frankfurt-Nürnberg-et járnak például minden nap, reggel oda, este vissza, azoknak menni kell ha esik ha fúj ha lőnek... ezt pedig olyantól tudd meg aki havi szinten megy ki Németroszágba... Nem olyan buli az, aztán mire a Kárpátmedencébe érnek találnka egy féregjáratot és erre az állapotra mennek vissza, Te meg veszed meg, mert a német (akiknél kolbászból van a kerítés is) biztosan nem sajnálta tőle a drága olajat meg vigyázott rá... aha, üllnél be egyszer egy ilyen mellé az autópályán, rögtön másképpen gondolnád. Nem azt mondom h nincsen kivétel, de a többség sajna ilyen... aztán meg hallgatom h "Gut Auto, gut Auto, keine Problem, neue TÜV" aha, én meg hülye vagyok...

    @yanna: "Mondj már egy dolgot, ami normálisan működik!" Háborgás? Elégedetlenség? Ezek szuperül mennek nekünk magyaroknak, ahelyett h azt néznék mi minden lett szép és jó... Mesélek neked: Éppen múlt héten volt nálam egy srác, most végzett a BME-n MSc képzés, mérnök lett. Munkatapasztalata=0, 100% önelégültség, fizetési igénye heti 40órás főállású munkavégzésre: 800ezer bruttó/hó + cafeteria. Mondom WTF!? és ő csak csepp a tengerben... ilyenből minden héten kettő jön be kb., Dunát tudnék rekeszteni vele, ő elektromos tervrajzot akar csinálni, de életében egy szabványt el nem olvasott még, azt sem tudja hol keresse, de ő nagyfeszültségű elosztót akar tervezni... Szerinted? De a beképzelt vén hülye én vagyok...

    @Gab.68: Azért ne felejtsük el h a Hybrid terjedése a Toyota nevével eléggé összefonódott, gondolj csak a Prius MK1-re...

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Új hozzászólás Aktív témák