Új hozzászólás Aktív témák

  • dioka7

    senior tag

    Üdv!

    Én is 1 hónapja vettem 300-ért egy suzukit. '98, 1.3 3 ajtó+klíma. Sajnos nem értek hozzá, bár a családban már volt összesen 11db suzuki, tehát nagyjából sejtem h kell kinéznie, milyen hangja kell h legyen stb. A hangja jó volt, látszólag semmi baja, nem füstöl, kicsi olaj volt a motorban, de az csak egy tömítés, klíma jeges, 10 fokos levegőt fúj. Ez volt a látszat. Az autó azóta 2 szerelőnél volt, az egyik régi ismerős: mind a 2 fejenként 70 k-t kért el, bár hozzáteszem, hogy ebben már egy riasztó beszerelés is benne van. Na de akkor is! 300 k-s autóra pluszban 140 k-t rákölteni?! Az első fékeket előző tulaj szerint most cserélték, gyakorlatilag tárcsa felszabályzott, fékpofákból a jobb keréknél a belső ferodol fele leszakadva, beszorulva és folyamatosan "fékez". A bal hátsó fék úgy be volt rohadva, azt mondta a szerelő, hogy '98 óta nem-igen nyúltak hozzá, szintén folyamatosan fékezett. Féltengely gumiharang kiszakadva a jobb oldali. Gyertyákat cserélni kellett+a vezérlést is (amit az előző tulaj állítólag 5000km-el ezelőtt cserélt.) A váltónak így is fura (surrogó) hangja van, de azt mondták, hogy ki vannak vmi tömítések kopva, de attól baja nem lesz, 4 szilentet kellett cserélni, elosztófedél el volt repedve, és a kipufogó is lyukas, de azt már meg sem csináltattam. Hozzá kell tennem, hogy kívülről szinte makulátlan, pár lökös-húzás kivételével. Most egy életre megtanultam, hogy ha kocsit veszek 200k-t meg kell tartani, hogy legyen miből az előző tulaj hanyagságait rendbe hozni. Persze logikus, hogy a legtöbben nem úgy adják el a kocsit, hogy előtte 1 havi fizut ráköltenek. Viszont ha tényleg csak 300-ad van kocsira, 200 és 250 között nézelődj, mert ebben a "korosztályban" már kell rá költeni. Persze ha megcsináltatod a hibáit, akkor jó pár évig kiszolgál, mert mégiscsak suzuki :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák