Új hozzászólás Aktív témák

  • dioka7

    senior tag

    válasz albiosz #17883 üzenetére

    Üdv, akku témához:

    Nem mindig feltétlenül szükséges ám 1 lemerülés miatt akkut venni. A lianámban már 2012 telén is gyengélkedett az akku, de főként a hideget nem szereti, szóval telente érezni, hogy gyenge (1 hét után alig akar beindulni...). A többi évszakban (0 fok fölött) viszont tuti. Vettem egy töltőt még 2013 januárban, és azóta télen, ha nem megyünk vele 1 hétig, akkor rátöltök, és szépen megy is. Ha mozgunk és az autó tölti nincs vele baj. Még idén sem kellett akkut venni, vagyis ez a 3. tél amit így húzok ki vele, és nincs vele bajom. Tudom hogy a nyarat bírni fogja, és még a környezetet sem szennyeztem a használt akkuval, ami ugye veszélyes hulladék. Szóval szvsz érdemes beszerezni egy töltőt, lehet hogy a te aksidba is lehetne életet lehelni egy jobb töltővel (ami egyébként nem drágább mint egy akku, és mivel alig van használva tizenévig szolgálhat). Amúgy én sem vennék 30k-ért akkut ha a régi kuka lenne, mert a 16-18k-s is bírja pár évig addigra meg úgyis eladó sorba megy, és miért én költsek a kövi tulaj javára?! Persze a fék/gumi/olaj/stb., az más, mert ott a minőség nagyon sokat jelent az autónak és esetenként a felhasználónak is (főleg a fék meg a gumik pl.:egy esetleges veszélyhelyzetben), de az akkunál a magasabb kategória csak hosszabb élettartamot jelent, vagyis nálam az előnye nem fog megmutatkozni.
    Ezért én is az olcsóbbak közül néznék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák