Új hozzászólás Aktív témák

  • Ace Ventura

    addikt

    No megint voltam egy szakinál :)
    Tünetek:
    1, alapjárati rezonálás/rángás
    2, 10L-es fogyasztás

    EGR szelep, és PCV szelep tisztítás megvolt.Az EGR-ből dőlt a korom.
    4 gyertya kiszed (a 4 új gyertyába 70km volt) mind a 4 tiszta korom.
    Ekkor már vakarta a fejét, hogy szerinte lambda szonda lesz.Mondom kivillogná, és a műszaki vizsgán 1 hónapja jelezte volna a mászer ha gáz van vele.Azt mondja ez igaz, de azért nézzük meg.
    2 órán át tartott kitekerni úgy bele volt égve.Ahogy kijött, az is félig vastagon kormos volt.
    Adtunk neki féktisztítóval, majd visszaraktuk.
    Közben akkusaru le volt húzva kb 20 percre.
    Ezután visszaszereltük a lambdát, majd próbakör.
    Kb 1km múlva felvillant a check engine lámpa, majd azt mondta hogy azonnal vissza a mühelybe kivillogtatni.Mire visszaértünk már elaludt a check engine felirat.
    Kivillogta a 13-at, ami a lambda hiba kódja.
    Azt mondta megvan a hiba.Elmondása szerint lambda hiba miatt kap a motor sok benyát, ami ugye nem tud elégni.Ez okozza a sok kormot, valamint a magas fogyasztást.Valamint a sok benzin a rángatást.
    Azóta mentem vele 210 km-t, és ezt 15 literből.Azaz valamivel 7.5 liter körüli fogyasztással.Igaz az országúton volt.Rövidtávon azóta nem néztem.
    Furi, hogy azóta nem gyulladt ki a lámpa.
    Szerintetek azért gyulladt ki 3percre, mert megpiszkáltuk, vagy valóban rossz lehet?
    Ha rossz, hogyan produkált műszaki vizsgán 0.05 CO kibocsájtást??
    Én már nem tudom....

    Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Új hozzászólás Aktív témák