Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz ncc1701 #47553 üzenetére

    Az nem azért van, hanem a paraszt abba a foncsorba is LED-et tesz ami halogénhez való...
    Na ezért folyik ki tőle a szemed, mert ő meg vakegér, van egy enyhe farkasvaksága csak nem tudja, mert nem ismeri fel a tüneteit... ez az állandó monitor/tapiteli/LED TV bámulás végeredménye, gyűjtőnevén fényszennyezés, túl sok fényt kap a szemed főleg nagyobb városokban és ha kimész a sötét országútra holdfogyatkozáskor, akkor képtelen már adaptálódni. Ezen a zárttérben/enyhe napsütésben is UV2milliós napszemüveg hordás csak ront, mert a pupilla mozgató izmok elernyednek, és amikor szükség lenne rájuk akkor nem reagálnak megfelelően gyorsan.

    Én kb 5 éve vettem észre magamon, körbejártam az összes létező "gurut", szemészet, természetgyógyászok mire egy orvos barátom elmagyarázta, hogy tulajdonképpen egyek több répát, minimalizáljam a képernyőbámulást és dobjam ki a kukába a napszemüvegemet (legalábbis csak akkor vegyem fel ha nagyon muszáj). Jah meg ami ennél is fontosabb hogy szórt fényt kerülni kell, vagy kapcsolj rendes villanyt vagy maradj sötétben...

    Na ezért rak a paraszt LED-et bele, abból is nagyobbat mint ami indokolt lenne, mert ő látni akar a többinek meg folyon ki a szeme...

    Amikor bejöttek a 4 karikás autókban szériában ezek a LED-ek, akkor még nem volt kötelező az automata magasságállító, hát egy Martonvásár-Újpalotán lebarnult a tarkóm belülről... ezért is örülök hogy a Vitara magas, ha a H7-el rávillantok akkor meg szokta találni a többség azt a fránya potmétert... igen gyorsan, főleg ha nem veszem le, hátha úgy hamarabb megtalálja ha jobban lát... ;]

    Úgyhogy nem a LED vakít... az vakít hogy aki mögötte üll nem lát ki a homályból... csak az a homály belül van... ;)

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Új hozzászólás Aktív témák