Új hozzászólás Aktív témák

  • gubisadam

    aktív tag

    Sx4 Scross tapasztalatok:

    2000 km-nél járok, eddigi tapasztalat: (1.4 2wd 6aut - 3 hetes autó)

    - Még mindig imádom vezetni, a feleségem szintén.
    - motor és váltó szerintem tökéletes, nem is fogok kérni sw frissítést.
    - A zene nekem egyelőre megfelelő, de lehet hogy érdemes tényleg elgondolkodni a hangszórócserén ha hosszútávon velem lesz. (garivesztéssel járhat-e ez illetve az ajtó bitumenes szigetelése?)
    - Nyöszörgés, recsegést még szerencsére nem tapasztalok, pedig reggel korán, hidegben indulok utcán pakoló autóval.
    - fejegység a hidegben is szépen reagál mindenre. Android auto egyből szépen ment vele, de nem sikerült megoldani sehogy sem hogy másik telefon waze közben tudjon BT-n zenét streamelni...
    - Automata ablaktörlő olyan amilyen, esőben szépen tette a dolgát, de száraz időben néha nyomott falsot, szóval off-ban áll amíg nem kell.
    - fényszóró auto-ban ez nekem eddig rendben van.
    - ajtókat néha erősebben kell becsuknom mint először gondolom, de majd beáll, csomagteret megmutatták hogyan kell, azzal sosincs bajom
    - városban finomam forgalmat követve közlekedek, bár ez legtöbbször folyamatos csorgó reggeli pesti dugót jelent, pályán 120-130, néha lassabban néha gyorsabban is, fogyasztásom 7L alatt van egy kicsit rátankolásos méréssel (MOL 95) 2000km átlaga alapján
    - nem mertem kicentizni még, de ha jól értem a megtehető táv a BC szerint csak addig mér amikor kigyullad a tank jelző, és ekkor még kb 6-8L van benne. (60km-et jelzett, tankoltam, belement 38liter...szóval volt ott még)

    negatívumok:

    - alig merem tekergetni a BC kapcsolóját, elsőre el se hittem hogy így kell annyira gyaginak tűnik. Mintha japán evőpálcika lenne vagy nem is tudom...
    - szélzaj sajnos van. 130 körül már elég zavaró és feletti is akár. Az M1-esen a napokban olyan szél volt hogy azt hittem felkap minket amikor be-be süvített és meg is kocogtatta az ablakot.

    Szerintetek erre van bármilyen megoldás? Akár zsebbenyúlós is? Javítana valamit az ablakra tehető szélterelő?

    Ennyi amit negatívumnak tudnék írni, szóval amúgy elég jó kocsinak tartom amit mindig öröm és jóérzés vezetni.

    -= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

Új hozzászólás Aktív témák