Új hozzászólás Aktív témák

  • Doze

    aktív tag

    válasz Kornel #18851 üzenetére

    A szembeszél miatt volt ennyi... telefonon nézem olyan 60km/h-s szembeszél volt, ha mész 130-al, majd olyan mintha 190km/h-val turnád neki... persze mivel négyzetes a légellenállás a valóságban nem 190, de 160 biztos van.

    Az amúgy felejtsétek el hogy 6-6,5 literből 2,0 ccm3 alatt pályázni fogtok 130-140 környékén Egy 1.3-1.5-1.6-os motor ugyan elég erős... de pl itt mondta a mazdás kolléga hogy 140 környékén 8 litert eszik normálba neki is az 1.5. és az nem is SUV

    Egyébként nálam is megáll 140 környékén (szélcsendben :DDD ) olyan 7,5-,7,8 magasságában. Valószínűleg te az újabb SX4-el, amiben euro5-ös motor van, leszámolhatsz 0,8-1 liter, így 7 magasságában meg fog állni a dolog.

    roberto211: Most meg én mondom 110-120 környékén az 1.6 120lovasnak szerintem sok a 7,5. :DDD , nekem ha ráállok az autópályán erre a sebességre,( ami egyébként a leggazdaságosabb is) olyan 6,7 liter. Viszont 120 fölött már 7 liter fölé csúszik.

    Egyébként ezek a SUV-ok nem csak a suzuki, mindegyik marha érzékeny a 100+kmh-s tempóra, Nagy a kaszni front felülete, kicsi benne a motor, ez ennyit eszik. Ha 100 környéken megyek 6 literből kijövök, de 3500f/p fölött autópályán amúgy is olyan tartományba ér a motor ahol elkezdi falni a benzint, +a légellenállás.

    Most már nagyon ráálltam a témára, megyek kutatok egy hosszabb 5. fokozatot, ha beszerzem kíváncsi leszek a végeredményre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák