Új hozzászólás Aktív témák

  • Moleman

    addikt

    válasz Bossi #60517 üzenetére

    A mosógép nem tudom mennyit fogyaszt, de azon kívül ijesztően nagyok a számok, érdemes lehet ránézni a fogyasztókra vagy a villanyórára, mert valami hibás is lehet.

    Mi csak heti átlag 1× mosunk (+szárítógép), de 2 fő full home office, 2 erős asztali gép és 3 laptop megállás nélkül megy. 2 hűtőszekrény van, mindkettő 10+ éves, de keveset fogyasztanak, lemértem. Napi szinten főzünk, a sütő villanyos, a főzőlap gázos. Néhány kivétellel minden lámpa ledes, klíma nincs. Így fogyasztunk átlag 188 kWh-t havonta.

    Az előző feleekkora lakásban ugyanez a felállás villanyos főzőlappal és szárítógép nélkül, egy hűtővel 168 kWh volt.

    Annál sokkal kevesebbet már mi sem tudnánk fogyasztani, az azt megelőző még kisebb lakásban 40-50% home office-szal volt 137 kWh. Csak akkor volt jóval kevesebb, mikor még egyedül éltem, nem főztem, asztali gép nélkül elvoltam 50-60 kWh-val (42 volt a legkisebb fogyasztásom).

    Régebben folyton ment a tévé háttérzajnak, most már csak akkor kapcsoljuk be, ha tényleg nézzük, nem is minden nap. Az enyém keveset fogyaszt, de az asszonyé 130 wattos, télen fűtés helyett is megteszi. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák