Új hozzászólás Aktív témák

  • Brogyi

    senior tag

    Swift új töltési rendszere meglepett egy kicsit, vagy a mostani akksim gyengül. Tünet SS nem működik. Gondoltam hideg van azért nem áll le, de egyszer már gyanús volt, hogy meleg, és még se áll meg. Az ok amit találtam egészen meglepett, pedig a Ford után azt hittem nincs új a nap alatt. Megnéztem a kijelzőn az akksi feszültségét, és amikor haladok akkor 12-12,8V-t látok. Ha megállok akkor 14-14,5V. Ilyet egy parasztos akksi nem bír ki. Leparkolok minden létező fogyasztót, fűtést bekapcsolok 14V. Hát szerintem érzi a hideget, és nem engedi leállítani a motort. Először még jó is volt, mert milyen rendesek vigyáznak rám nehogy megfázzak. Szóval nem úszom meg a jó drága akksi megvásárlását, mert egy mezei akksi összecsinálja magát egy év alatt. Új tulajok ránézhetnének erre. Ha beindult a gép akkor a fogaskereket kell tartani, és menűben ott lesz az akksi fesz. Leállítás után rendesen jön vissza, vagy kiléptek a "házikóval". :)
    Ez városi tapasztalat nem pedig országúti. Ebben a jó hidegben nem kedvező ez a viselkedés.

Új hozzászólás Aktív témák