Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz zsolt19900 #54400 üzenetére

    A gond az, hogy észre sem veszi, mivel belül nincsen semmiféle visszajelzés arra hogy világítani kellene. Régen éppen ezért nem ment a műszerfal világítás folyamatosan...
    Kicsit visszás ez az EUs fogyasztás téma, mert TPMS szenzort teszünk az autókba, hogy kevesebbet fogyasszon a jobb abroncsnyomás következtében, közvetlen befecskendezés és down-sizing (maxi respect a Suzukinak hogy még mindig 4 hengeres motorokat gyárt!), részecskeszűrő meg egyebek, de felnyomunk egy DRL-t, folyamatosan világít a műszerfal, a rádió kikapcsolhatatlan (nincs power gomb rajta, mint a régieken), szóval amit az EU elvesz azt a felhasználóknak visszaadjuk, csak másra használjuk el ugyanazt az energiát.
    Elhiszem hogy ezek az újítások spórolnak pár decit 100km-en, de a kényelmi extrák, meg a fency-zés éppen ugyanannyi többlet fogyasztást is eredményez, szóval ugyanott vagyunk ahol a part szakad, Bretagne-nál... :D (bocsánat, kihagyhatatlan poén volt, ha már az EU-n élcelődöm)

    Szóval ennyi erővel igazán beleférhetne a hátsó helyzetjelző is, főleg hogy az is LED-es...
    Igen gyakran villognak rám hátulról, meg mutogatják hogy nem vagyok normális, mert nem világítok. De, világítok, csak nem ismeritek a KRESZ-t...

    Már többször megénekeltem, hogy BP-en szerintem felesleges a tompított is, mert aki ilyen közvilágítás mellett nem vesz észre egy autót az orra előtt, az fáradjon el az Ajtósi Dürer sor és Hungária körút sarkára... ugyanez igaz fényes nappal is kb bárhol. Mondom ezt úgy hogy nekem farkasvakságom van, ezért orvosi rendelvényre szedek A-vitamint. Az eső meg a köd az egészen más kotta.

    @Brogyi: Az enyémben nincsen "Auto" állás, mert csak GL+ (mostani GL csomag kb.). Csak sokszor fordult már elő hogy büntifékeztek előttem, mert szerintük az M0-n is tompítottal kell menni vasárnap délben felhőtlen égbolt esetén is... (féklámpával villogott és még a ködzárót is rányomta) Azért ez egy alvó 7 hónapossal a hátsóülésen nem vicces, ezért gondoltam hogy akkor lakjon jól a kecske is és maradjon töltött káposztához is matéria, bekötöm a hátsó helyzetjelzőket fixen. Innen indult a téma. :R

    @Gyöször: Így van, meg is értem őket, hogy ezért futnak a jobb oldalon, ellenben aki két futót és két kerékpárost nem vesz észre az úttest jobb szélén, annak sürgősen el kellene mennie szemészetre... Érdekelne hogy olvassa el a nemzeti konzultációs kérdőíven a kérdéseket... ;]

    @AMD Power: Ne foglalkozz vele, valószínűleg azért nyikorog mert egy irányban van bekopva a hátsó dob. Nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki, kicserélheted a dobot, de pár hónap múlva ugyanez lesz. Amit még tudok tanácsolni hogy ne húzz kéziféket a parkoláshoz, az valamelyest szokta csökkenteni ezt a jelenséget.

    @mefistofeles: Nem kérdeztem milyen telód van, bocsi. :R Andorid 10-től csak rádugod és megy, talán USB debug-ot engedélyezni kell, de nem vagyok biztos benne. (lehet az csak mirrorlinknél van? :F ) Normális kábellel próbáld, én vettem a Médiában 2500-ért egy rövid HAMA kábelt, az fixen bent van a váltó előtt a kis fakkban.

    [ Szerkesztve ]

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Új hozzászólás Aktív témák