Új hozzászólás Aktív témák

  • Raptus

    tag

    Bár jómagam is ''mi autónk'' tulajdonos vagyok, de elég ritkán használom, mert javarészt céges autóval járok. Ígí aztán szembesülök azzal, ami pl. ma reggel is történt velem Debrecen és Hajdúböszörmény között, a 35 .sz. főúton. Történt ugyanis, hogy kissé köd volt, én meg eléggé megpakolva (kb. 250 kg) cuccal a raktérben 100-al haladtam a Peugeot 206 VAN (tehát rakteres, kétüléses) 1.4 HDI kistehergépkocsimmal. Nem volt akkora köd, hogy veszélyes lett volna ez a tempó, mindenesetre utolértem egy IGNIS-t, ami kb. 70-nel haladt. Nincs ezzel semmi bajom, hiszen ha neki ez a biztonságos, akkor menjen ennyivel, ha lehetőségem van rá, megelőzöm. El is érkezett a várva várt pillanat, seni nem jött szembe, irányjelző ki, vissza hármasba, sávváltás. Haladok el mellette, persze nem gyorsultam rakéta módra, mivel sok volt a cucc. Egyszercsak az IGNIS-es észrevette a manőverem (láttam, ahogy kinéz az ablakon és meglepetten veszi észre, hogy előzik), abban a pillanatban elkezdett gyorsítani. Mentünk egy darabig egymás mellett, bár én kicsit jobban haladtam, amikor szemből feltűnt egy fényszóró, és kezdett meredek lenni a helyzet. Nem volt más megoldás, ráhúztam a másikra a kormányt, ekkor már szinte teljesen megelőztem, de azért fékeznie kellett, hogy ne lökjük le egymást az útról. Na és amikor elé értem, nekikezdett villogni. Kérdem én, hogy ennek mi értelme volt? Ha nem mer gyorsabban menni, akkor én se mehessek gyorsabban? És miért féj neki, hogy meg akarom előzni? Miért akar ezek után kinyírni? Sajnos ugyanilyen jelenséggel (csak az Swift Sedan volt) találkoztam két hete is. Mi a bajuk (bajunk)a Suzukisoknak? Meg egyáltalán miért kell ilyet csinálni? Miért nem tudjuk elviselni, ha valaki gyorsabban akar menni nálunk, főleg, ha mi csak 70-nel megyünk? Ettől talán már csak a piroslámpás gyorsulások, és a kényszeres belsősávban haladás a rosszabb... Akinek van véleménye, azt szívesen olvasom...

    Ja még annyit, hogy a muki valóban meglepődött, amikor meglátott maga mellett. Hát nem néz az a barom a tükörbe sosem? Ez még tán veszélyesebb, mint a szitu, amit leírtam.

    [Szerkesztve]

    Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

Új hozzászólás Aktív témák