Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel1981

    veterán

    Üdv Urak!

    Nekem is van egy "mi autónk", amit már 7 éve használok a legnagyobb megelégedettségemre.
    1999-es évjáratú 1.3-as, 8 szelepes, 5 ajtós Swift. 90.000 Km-t tettem bele amióta nálam van, minden nap használom, és semmi komoly bajom nem volt vele.
    A fogyasztást a kezdetek kezdete óta vezetem, mindig ugyanazon az útvonalon járok, mindig ugyanannál a benzinkútnál tankolok, mindig egy kattanásig, úgyhogy pontosan tudom, hogy melyik évszakban mennyit kell fogyasztania, + / - 3 deciliter ugyebár, forgalmi dugóktól függően.

    Három hónapja gyakorlatilag egyik egyik tankolásról a másikra 15-20%-os többletfogyasztást kezdett produkálni - igen, tudom, megjött a nyár, elkezdtem klímázni, ahhoz számolva mondom!
    Termosztát volt cserélve, nem oldotta meg, lambda szonda volt cserélve, nem oldotta meg.
    A motordiagnosztika nem ír ki semmit, nem rángat, nem ad ki furcsa hangokat, de a fogyasztás fixen több, 15-20%-al! Korábban egy tankkal gyakorlatilag óramű pontossággal el tudtam menni 460-480 Km-t, most 400-at is alig.
    Az autó becsülettel karban van tartva, 10.000 Km-ként mindig megkapta kötelező szervizt; szűrök, olaj, gyertyacsere. (Most 154.000 van benne).

    Ötlet?
    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák