Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz laca891 #52323 üzenetére

    Mennyibe került a fékolaj csere, ha rajta van a számlán? - 2969 HUF (0,5l)

    #52325 2ozzmexy
    …keveslem. 4 évesen kell cserélni 3 szűrőt, motorolajat, váltóolajat, fékfolyadékot, gyertyákat. - mindjárt gondoltam, hogy ez kevés, az elmúlt 4 évben már megszoktam, hogy mindenki szerint én vagyok a "f@sz" vagy "átb@szott", hogy olcsóbban kapom a szervizt, vagy mégsem :F . Ssak 2 szűrőt kellett cserélni, pollen- meg ugye olajszűrőt. Levegőszűrőt tavaly cseréltek, nem volt indokolt a mostani csere, váltóolajat szintén tavaly cseréltek, így az sem volt indokolt. Fék- és motorolaj csere volt. Amúgy ezeket valóban kicserélték, fékolaj világosabb, tisztább, motorlj szintén "friss", pollenszűrő és olajszűrő is cserélve lett, nem éreztem az elmúlt 4 évben, hogy "átb@szos" szerviz lenne ahova most járok, de az előzőt is szerettem ahova az Astrát és a Corsát is vittem. A gyertyák cseréjét nem értem, minek cserélni? Nem találom sehol, hogy kötelező lenne szívó motor esetén a csere 4 éves korban km-től függetlenül. A 9 éves Astrámat is eredeti gyertyákkal adtam el, minden évben szakszervizben karbantartva, nem "sufnizok" sehol, nincs ismerősöm, stb., kiválasztom a jó véleményekkel rendelkező szervizeket, szalonokat és ott veszem az autüt, oda viszem szervizeltetni. Ahogy néztem a számlákat, úgy tűnik, hogy a műszaki vizsga 10%-át kellett fizetnem, szóval továbbra is kapok kedvezmémyeket. Egyébként ha kevés akkor mi az az összeg ami "elfogadható"? Mert én ennyivel számoltam anélkül, hogy utána jártam volna.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák