Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DIEGO15

    őstag

    válasz blakey #52336 üzenetére

    Nem akarok beleszólni, de 2969Ft az csak az olaj ára. A cserét biztosan nem tartalmazza. Mellesleg 0,5 liter egy teljes cseréhez valószínűleg kevés is lenne. A modern autókban már nem elég csak leengedni a fékolajat és feltölteni a kiegyenlítőn keresztül. Lásd itt.
    A gyertyáknál ugyanúgy megvan szabva hónapokban a csereperiódus, mint km-ben. Ez benne van a kezelésiben.
    A motorolaj cserénél pedig szerintem alap, hogy légszűrőt is cserélni kell. Tudom, hogy a kezelési nem ezt írja, és a szervizek sem így járnak el, de azt is kicseréltettem volna, annak ellenére, hogy pár hónapja volt utoljára. Én a 10e km, vagy 1 év olajcsere párti vagyok (szűrőkkel együtt).
    Hozzátenném, én a pollenszűrőt is fél évente cserélem. Mégiscsak az én egészségemet védi.

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz blakey #52336 üzenetére

    Jaj, ember ne már, nem lehetsz ennyire narcisztikus. :D A 4 éves szervizt én úgy dekodoltam hogy ami a kezelésiben van 48honap/60000km-nél azok mind cserélve voltak most, a valtoolaj meg a gyertya már el kerülte a figyelmem hogy tavaly cserélték, de írtad is, jogos. :R
    A műszaki nekem legutóbb az Astran (csak betoltam az állomásra, semmi zsebbe móka) volt 2019-ben 26000 forint. Ez volt akkor a hivatalos árfolyam euro4-es autóra, ezt kivonva a 70-bol már nem sok budget maradt,ebből indultam ki, de akkor te ennek sem a teljes árát fizetted. Ha csak a standard olajcsere volt meg fékfolyadék csere, akkor simán jó ár, szerintem máshol is ennyire jönne ki. (nekem az 1 évesen cseréltek motorolajat, olajszűrőt meg pollenszurot és az volt kedvezménnyel 34k)

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Új hozzászólás Aktív témák