Új hozzászólás Aktív témák

  • kamilyon04

    csendes tag

    Sziasztok, a segítségeteket kérném:

    Az E-pl5-nél lemaradtam, mert azóta is megelégedéssel használom, de van egy olyan érzésem, hogy a végét járja a gép, ezért lassan aktuális lesz a csere.
    Az oly E-P3-->E-PL5 idő alatt (kb 10-12 év) sem tudtam megszokni a kereső nélküliséget. A mai napig nagy örömmel veszek a kezembe tükörreflexes gépet pont ezért, viszont nem áldoznám be a kompakt méretet, amiért a m43-ra váltottam annak idején. Ezen kívül értékelem a strapabíróságot, mert sokat húzkodom a gépet pl sziklafalakon, egyéb outdoor körülmények közt.
    Legtöbbször egy pana 12-32 objektívvel használom, amit a kompaktsága, és a nagylátó végállása miatt kedvelem.
    Kicsit bíztam benne anno, hogy 10 év elteltével a telefon majd használható alternatíva lesz, de nem az ma sem.

    Amiben még elviselnék előrelépést az e-pl5hőz képest:
    - Jobb szenzorstabilizáció
    - Jobb videó minőség
    - Felbontásra nem vagyok rágörnyedve, kevesebb gondolom nem lett :D
    ((sosem feledem az E-P3 színeit, de azt gondolom nem tudta az oly visszacsiholni azóta sem))

    Ami így hirtelen felmerült opcióként:
    Oly EM10 (EM5) - Itt pl fogalmam sincs, hogy a típusváltozatok (MARK I II III IV...X) között mi a különbség.
    Panasonic GX7, GX80 - a panáról totál fingom sincs, lehet hogy az ötlet alapból hülyeség. :F

    Elsősorban használtban gondolkodnék, és nem tenném bele fél éves megtakarításom a vázvásárlásba, de nagyon szívesen fogadok tippeket rugalmas keretek között. :))

Új hozzászólás Aktív témák