Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz lugosi #100053 üzenetére

    Nem régiben elgondolkodtam azon, hogy be kéne szállni az FF-be. Egy low end vázat néztem, ami a nikon Z5. Mindenben elmarad, még szenzorban is a nagytesóktól.
    Aztán ránéztem az obikínálatra, hogy ha nem adapterezni akarom a nikon aps-c lencséimet, akkor mégis csak mit kóstál a jelenlegi MFT átfogásom "sötét" Z lencsékből és esetleg mi lenne, ha szeretnék egy f4-es zoom-ot (ami van itt MFT-n).
    .....
    Elengedtem a témát :)

    Szerintem nem minden a szenzor.
    Ha jellemzően rossz fényviszonyok közt fotózol, pláne dinamikus témát, akkor az FF-el több az esélyed a zajcsökkentésre.
    Ellenkező esetben szerintem hagyd a francba az FF rendszert (mert ugye ott nem áll mega történet, hogy veszel egy vázat...)

    Nekem tetszik ez az OM1. Néztem róla már videókat is.
    Ha egyszer lejön EM5/10 (vagy nevezzük OM5, OM10 vázaknak) szintre legalább a szenzor, proci, AF, akkor jóság lesz.
    Most hiába elfogadható az árazása ennek a WOW váznak nálam nem játszik, mert ennyit nem akarok adni fényképező vázért. Alsóbb kategóriák esélyesebbek.

    Szóval -szvsz - hagyd a francba - mint írtam feljebb - a nagy szenzort és vidámabb lesz az élet :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák