Új hozzászólás Aktív témák

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz b.vr #100040 üzenetére

    Nem is állítottam ilyet. Te írtad, hogy a quad bayer miatt tartaléknak kell lennie a kiégett részekeben. Én csak azt állítom, hogy továbbra is olyan tartományban használják a szenzort, hogy nincs benne tartalék. Némi (nem) kis egyszerűsítéssel ha 2 FÉ-t vissza akarunk húzni, akkor az azt jelenti, hogy a rendelkezésre álló fény 1/4-e vesz részt a képalkotásban a maradék 3/4 arra vár a nyers fájlban, hogy hátha egyszer szükség lesz rá. Szerintem nem jó stratégia. És igen, ha a teljes tartományát kihasználjuk a szenzornak a kép előállításához, akkor jobb lesz a jel/zaj viszony. Úgy gondolom, hogy nagyobb prioritásra vették a fejlesztők a helyesen kiexponált kép jellemzőit, mint azt, hogy mennyit lehet visszanyerni egy túlexponált képből.

    Szerk: Megint nem tudjuk a módot, ahogy készült. Lehet, hogy ROBOTER által betett ábra normál módjával készült a kép és nem a HDR móddal. Kérdés, hogy ezt lehet-e állítani felhasználói oldalról vagy mindig egy módban megy, esetleg automatika dönt. Az is lehet, hogy majd pár év múlva az OM-1 Mk II-ben jön meg a HDR mód. Láttunk már olyat, hogy ugyanaz a szenzor jobb képet produkál a későbbi vázakban. A tervezett avultatás másik oldala a tervezett fejlődés :).

    [ Szerkesztve ]

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Új hozzászólás Aktív témák