Új hozzászólás Aktív témák

  • Đusty

    őstag

    válasz ScomComputer #249 üzenetére

    És ez miatt én ki is hagyom ezt a részt már kevés nagyobb baromság létezik mint ez.

  • AuraSync

    őstag

    válasz pandras83 #250 üzenetére

    "Milyen játékmechanikai célt szolgál az, hogy azonnal visszadobálja az ellenfeleket a játék?"

    Most magam ellen fogok beszélni mert én is utálom ezt a dolgot, de valszeg azért, hogy soha ne unatkozz, próbál "fun" módban tartani a game.
    Volt hogy random horgásztam egy mólóról erre pár perc múlva azt vettem észre, hogy már helikopter lő rám meg körbe vettek a katonák.
    Pedig tényleg semmi körözés nem volt rajtam és egy helyben álltam.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • S e t h

    nagyúr

    válasz Locutus #248 üzenetére

    Én azon gondolkodtam, hogy amennyiben még ez sem lenne, akkor a játék végképp nem nyújtana semmilyen kihívást.

    Én most játszom egy olyan játékkal, ahol éppen egy helyről gyógyszert kell elhozni és mikor elimináltam mindenkit, indulnék a gyógyszerért ami pár méterre van tőlem és egyik pillanatról a másikra a gyógyszer és közöttem megjelenik 3 ellenséges katona, mintha úgy teleportáltak volna oda.
    Ez megtörtént még háromszor, aztán csend lett, elkezdtem keresni a bázison lőszert, mert teljesen kifogytam, hiba volt, az egész bázis újra tele lett katonával, buktam a küldetést, ekkor gondolkodtam el rajta, hogy le kéne törölni a játékot.
    Ehhez képest a Far Cry 6-ban a papírmasé katonák respawnolása szúnyogcsípés. :)

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • pandras83

    senior tag

    válasz S e t h #253 üzenetére

    Asszem a Far Cry 5-ben is van egy nagyobb Nexus mod, ami többek között ezen változtatott. Nem próbáltam, de azt olvastam, hogy ott pont az ellenkezőjét eredményezte a mod: a kipucolt területeken újra járőröztek a drogos szektások. Ha ott megoldották, itt is meg fogják, mondjuk addigra én már nem fogok játszani vele.

    Cyberfuck Patchrunner

  • ScomComputer

    veterán

    Nem tudom más hogy van ezzel,de nekem jobban bejön ha van egy kis plusz "AdaptiveSharpen" a cuccon,az öregeknek már ez kell... :D

    [ Szerkesztve ]

  • boogie84

    veterán

    válasz Locutus #248 üzenetére

    Akinek túl sok a Action akkor menjen át Story Mode-ra! :D

    A sütiknek is szükségük van szeretetre.

  • AuraSync

    őstag

    válasz ScomComputer #255 üzenetére

    Persze neked hogy magyar a játék Scom? :D (konzol ilyenkor van hátrányban)
    Szebb de irreálisabb lesz mivel a valóságban sem lát az ember ilyen szintű "éleket".
    SweetFX-el amúgy még jobban meg lehet bolondítani. :)

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • RudY

    addikt

    válasz AuraSync #252 üzenetére

    Orvhorgászatért ez jár. :DDD
    Van egy olyan viszonylag nagyobb területű bázis (nem emlékszem a nevére, de kikötője is van), ahol elrohantam a másik végére, majd visszaérve újból ott voltak a katonák, csak éppen mások (technikus javított valamit, doki nyomozott)...és ez megy kb. a végtelenségig. Arra jó volt, hogy a kísérő barát állatot kiképezzem a 3. szintig és a legkülönfélébb halálmódokat is végigpróbáljam. :DDD
    Egyrészt nyilván bosszantó, de másrészt szórakoztat a random gyilkolászás, robbantás, gyújtogatás lehetősége, de pont ezért szeretem AC, FC szériát.

    ~70 óra alatt (közel sincs a vége) alaposan teszteltem mindent (XSX), ehhez képest a Days Gone vagy a Cyberpunk általam tapasztalt hibái brutálisak voltak ezekhez képest. 1 kiakadás volt, 1 levegőben ragadt ejtőernyős és 1 textúra hibát találtam.
    Az AI nem lett sokkal jobb az előző részkehez képest, de az említett játékokhoz viszonyítva legalább van következménye a random baromkodásnak.
    Cyberpunkban elcsaklizott 20-30 autó összegyűjtve és berobbantva...semmi...a járókelők ugyanúgy sétálnak. Itt legalább van valami reakció a rambózásra.

    Ami viszont egyértelműen változott: az autójából kirángatott civil nem tűnik el, hanem sétafikál és ha nem viszem el az autóját, akkor visszaül és megy tovább a dolgára.
    A kilőtt és csak sérült helikopterből kiugráltak ejtőernyővel és kiúsztak a partra a katonák.
    Érdekes volt az a teszt is, amikor felugrottam egy nyitott furgonra a civilek mellé, hogy mégis merre mennek, meddig és mit csinálnak. Jó darabig autókáztunk, majd egy kereszteződésnél kiugrottak, előkapták a fegyvereiket és elkezdtek járőrözni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • AuraSync

    őstag

    válasz ScomComputer #249 üzenetére

    Na pont az ilyen videók miatt nem nézek én már magyar YT csatornákat de ezt most megnéztem.
    Ha a csávó videóját előbb megnéztem volna mint hogy a játékot megvettem volna akkor naív fejjel egyértelműen el sem kezdtem volna a géjmet pláne nem fizettem volna érte.
    De szerencsére nem vok ekkora hülye, hogy adjak egy random YT csatorna videós szavára akit csak a nézettség érdekel. (mert ilyen videókkal biza lehet nézettséget generálni)

    Én személy szerint imádom a Far Cry 6-ot (magát a szériát is) a sok idióta baromsága ellenére is mert iszonyat mód leköt.
    Igen írtam hogy húzza az ember idejét, de csak opcionális dolgokkal amiket nem mindig kötelező megcsinálni.
    A csávó elmondása szerint ez egy budget game ami kb 500Ft-ot sem ér meg csak pár órát szórakoztat.
    Annyi mindenbe kötött bele a csávó hogy az már kriminális volt még a grafikát is említett, hogy milyen régi a motor.
    Ennek ellenére sztem k.rva szép a játék és legalább szépen megy konzolon és PC-ken is.
    Ha most hoznak egy új engine-t ami csak 3090-en megy max-on akkor meg az lett volna a baj, hogy "optimalizálatlan xar".
    Most akkor melyik ujjunkat harapjuk meg? Tessék itt a játék 20k-ért VGA-t meg vegyél hozzá 500k-ért. Jó mondjuk ilyen szponzorált Ádörwörld-nek biztos tellene rá mint ahogy az irritáló VR Pistának is. (huh az meg a másik YT csatorna amitől herótom van)

    Aszondja a videóban a csávó, hogy játszódjon máshol a játék akkor jobb lenne.
    De persze a gyakorlat nem ezt mutatja emlékezzünk csak vissza a CoD Infinite Warfare-re ahol az űrben meg a jövőben játszódott mennyi negatívot kapott sőt ismerek olyan CoD imádót aki aszonta semmi pénzért nem játszana azzal a résszel.
    Most akkor mi is van?
    Miért kell a gémör életünk meghatározó epikus játékából valami díszb.ziságot csinálni?
    Egy FC igen is játszódjon open world szigeten ne "barlag rendszerben" meg "hold bázison".
    Ha barlangozni akar ott a Skyrim, a holdazni meg űrözni akkor van másik game erre kismillió.

    Ha érdekel az én véleményem valakit inkább jöjjön ki két FC egy évben mint még egy bátülrojál, multipléjer, szoulszlájk, roguelájk, kötött pályás autóverseny, horgászós game, random szimulátor, focis, kosaras és még sok sok semmirevaló hulladék indi gém ami egy fillért nem ér számomra.

    Na ádörwörld-ös csávó ugye mennyire megoszlik a véleményünk?
    Asziszed, hogy mindenki egyetért veled mert van egy nézett YT csatornátok?

    Meg beleköt a bug-okba az amatőrje mintha más játékba még csak nem is léteznének hibák.
    Hát én eddig SX-en nem találkoztam se crash-el se bugokkal az meg nem tud érdekelni, hogy a PC-s sz.pik a bugok miatt. Nem elég hogy drága a PC meg még sz.r is rá a game. XD
    Így jártatok aki játszani akar vegyen konzolt. Mondjuk egy nude mod érdekelne a női Dani-hoz. :D

    Egy szó mint száz én az ilyen videósokon már csak röhögni tudok.
    Olyan játékokat istenítenek amiket én messziről elkerülök és olyanokat szidnak amit én imádok, ennyit ezekről.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • beyruth82

    veterán

    válasz AuraSync #259 üzenetére

    Teljesen egyetértek. Egy csomó marhaságot összehord ami nem is igaz. Pl a 4.resz ugyan olyan mint az 5, meg a 3 óta semmit se változott a sorozat? Pont a 4 utan valtozott a legtöbbet a széria a 3 óta. A 6 a new dawnhoz kepest lehet nem változott alapjaiban (bár van sok újdonság mint pl nincs perk, van ruha, fegyver és kocsifejlesztés, sztori, stb) de mondjuk a 3-4-hez kepest rengeteg valtozas történt. A helyszínre ráfogni, hogy unalmas és hajaz a 3-ra mert az is szigetvilag erős rosszindulatra vall inkább. Ennyi erővel akkor az 5 meg a 4-re hasonlít mert abban is vannak dombok és hegyek? Ostobaság!Diktátor van a 6.-ban is de a new dawnban motoros bandát kellett felszámolni az 5.-ben pedig egy vallási szektát.A 4-ben volt utoljára diktátor a Pagan Min de azt végképp nem lehet mondani hogy onnan emelték át anton castilo figuráját. Mégis milyen főellenségnek kellett volna lennie? Törzsi sámánnak vagy
    alieneknek?A nehézség meg szubjektív. Nekem az összes far cry a legkönnyebb fokozaton is kihívás volt. Még jó hogy nem annyira nehéz easyn egy játék hogy 10 perc játék után végleg elakadjak a 20-25 ezres játéknál.Durva lenne. A 4-ben és 5-ben is volt olyan mellékküldetés amit nem tudtam soha megcsinálni még legkönnyebb fokozaton se.Ennél nagyobb kihivás nem is kell nekem. Ne akarja már hard szintre emelni a story módokat is mert a hozzám hasonló gamerek egyetlen játékot se tudnának kijátszani akkor. Szerintem annyit változott a sorozat amennyit kell, fokozatosan lassan. Nincs egetrengető újdonság benne a new dawnhoz képest, vannak bugok is, de nem olyan rossz mint ahogy ebben a videóban elő van adva.Tulajdobképpen értékelhetetlennek titulálta ami egy forintot nem ér Ezt nagyon eltúlozta.

  • AuraSync

    őstag

    válasz beyruth82 #260 üzenetére

    Igen erre el is felejtettem kitérni.. a nehézségi szint. Én is manapság már minden gémet Easy-n játszok végig főleg mióta konzolos lettem ugye ott nem csak csukott szemmel hedsotokat osztogat az ember mint PC-n... (bár a videóba volt pár érdekes bénázása a csávónak)
    Na de ha az ilyen embereknek kihívás kell az olyanoknak akiknek még egy szoulszlájk is könnyed séta akkor azoknak azt szoktam mondani, hogy nevejjé fel 3 gyereket aztán meg tudod mi az a kihívás.
    Engem egy játék ne kínozzon meg megvessen meg alázzon meg felb.xon, engem egy játék szórakoztasson.
    Mondom akinek kihívás kell az felejtse el a gémeket és nőjön fel a feladathoz sok sok gyerekkel akkor majd megtudja mi az a kihívás.

    Egy off példa de van Forza mániás munkatársam aki azt szokta mondani neki csak úgy élvezetes/kihívás a game ha minden autó segítséget kikapcsol meg legnehezebbre állítja az AI-t.
    Egyszer eljött hozzám Forzázni hát én mást nem láttam csak faltól falig ment meg kisiklott meg persze nem volt első soha.
    Na mondom neki így aztán megéri géjmelni. :))

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • pandras83

    senior tag

    Fú de trigger állapota kerültél. :D Gyereknevelés vs gaming nehézségi szint meg ilyenek. :D Szintén apaként mondom, hogy szerintem semmi köze a két dolognak egymáshoz.

    Lehet hogy figyelmetlen voltam, de az nem jött át a kommentjeidből, hogy a korábbi FC részekkel mennyi tapasztalatod van, látod-e fejlődni a sorozatot pl? OW Zoli (nem vagyok hajlandó y-al írni a Zolit) legfőképp azért sírt, mert nem fejlődik a franchise, sőt. Ha innen nézzük, tényleg súlyos a helyzet. Ha meg onnan hogy hohó de jó, még egy fárkráj, irány felfedezni meg lövöldözni, akkor nagyjából minden a helyén. Adódik sziget, adódik legény. (bocs, régi Kispál rajongó vagyok :D)

    Nézőpont kérdése szerintem. Felb#szott, mert fikázza azt, amire te kiraktad a kesst, ez természetes. Egyébként meg ha egy kiegyensúlyozottabb kritika is érdekel, akkor itt van ez. Vigyázat! Magyar YT csatorna!

    Cyberfuck Patchrunner

  • beyruth82

    veterán

    válasz AuraSync #261 üzenetére

    Dettó ugyan ez a véleményem.Szorakoztasson egy játek meg sikerélmenyt adjon ne agyvérzésbe kergessen meg szívrohamba az idegességtől mert nem tudok tovább jutni ötvenedik próbalkozasra se. Vannak játékok amiken nightmare, stalker meg extrem very hard fokozatok is vannak azokon kiélheti magát bárki aki abban leli örömet hogy légpuskával és két tölténnyel áll szemben egy hadseregnyi allig felfegyverzett brutál páncélos hallhatatlan szörnnyel vagy akármivel szemben amik ha csak meglátják vagy mellélőnek azonnal meghal 😀

  • AsakuraDave

    őstag

    válasz AuraSync #259 üzenetére

    Ízlések és pofonok de ez így 2021ben elég gyenge eresztés lett. Egy egyszeri konzolos játékos meg most az új genes konzolokkal át éli azt amit PC-n már bő 10 éve lehetett.. Ez PCn már nagyon kevés és jelenleg nincs is jó játék PCre csak a konzol megy hogy hűha 60fps hát szuper ez gépen már ezer éve megvan.
    Azon megy a potsverés hogy betölt gyorsan egy játék konzolon, wao taps taps kár hogy PCn már 20 éve ilyen gyorsan töltenek be a játékok és akkor az FPS számokról és grafikai előnyokrol esetleges modokrol nem is beszélek...Persze hogy egy FC6 szipiszupinak fest egy tősgyökeres konzolosnak...
    Konzol vissza fogja a PC fejlesztést de talán a kövi generációval tudnak jobb játékokat fejleszteni.

    There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

  • AuraSync

    őstag

    válasz AsakuraDave #264 üzenetére

    Ez az első FC amit konzolon tolok az összes többit csúcs PC-n toltam végig anno. :K

    Pandras:
    Látom fejlődni az 1-hez képest nagyon is sokat fejlődött. ;]
    Viccet félretéve DOS korszak óta jelen vagyok a játék iparban látom mi hogyan fejlődik sőt én magam is játszok azóta. (ezt azért emelem ki mert saját tapasztalat nem pedig "úgy hallottam vktől)
    Ennyi erővel egy Tomb Raider miben fejlődött az évek során főleg az utolsó 3 rész?
    Azon kívül hogy tök szexi amikor sáros Lara? :B
    A GTA-k mit fejlődtek? Hisz a 3 óta ugyan azt csináljuk nem?
    A COD-ok vagy a BF-ek?
    Hány játékot soroljak még amik tök ugyan azok másik köntösben?
    Hány szoulszlájkot vagy Assa-t?

    Ha nem adtam volna pénzt a játékért akkor is ugyan úgy felbaxott volna az amit mond a videóban. Az ilyen emberek mint ez is nem tud élvezni semmit ennek nem való game.
    A VR-ék kezdték behozni MO-ra ezt a "vicces" játék szidást és most erre harapnak az emberek más is látja hogy ebből lehet nézettséget csinálni ennyi a történetet.
    Az ilyen ádörwörd meg VR csatornák véleménye semennyit nem ér nálam.

    Én szórakozásból játszok ezek meg "munkából" is azért nagy különbség.

    Ha hibát akarsz találni valahol akkor azt meg fogod találni tök mind1 mi az.

    Nagyon nekem már újat mutatni nem tudnak a játék iparban főleg hogy már lassan 1000 animét láttam és abban mindenféle történet volt már nem beszélve a filmekről, sorozatokról.

    Én egy játékban a szórakozást keresem más a hibákat meg a fejlődést. Ennyi.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • RudY

    addikt

    válasz AsakuraDave #264 üzenetére

    Konzolok közül mondjuk csak a Sony utóbbi évekbeli felhozatalára visszaemlékezve, ennek valahogy pont a fordítottja volt észlelhető az utóbbi 10 évben. Az, hogy mostanában lett 60 fps, az nagyon klassz, de tartalmilag ezt azért jócskán felülmúlták a játékélmények.
    Hogy pc-n 20 éve ilyen gyorsan töltenek be a játékok... nem is tudom, én erre valahogy másképp emlékszem, vagy nekem volt mindig lassabb vincsim. :DDD

  • p a s s e r

    őstag

    egy dolog lett nagyon elcseszve... ez az öltözködés (lol) mondjuk még elmegy szódával, de az nagyon nem tetszik, hogy "vagy" rendszer van... vagy a golyó pattan vissza, vagy a medve nem támad, vagy a sav nem öl, vagy a tűz nem éget, vagy az akármi... minden "vagy"... sztem sokkal jobb volt ez a fajta játszótér skill rendszerrel...

    beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

  • beyruth82

    veterán

    válasz AsakuraDave #264 üzenetére

    Pc-n 4k 60 fps-t 10 éve? Biztos?Ez még ma is a legbrutalabb videokarikkal lehetseges amik önmagukban kb 3x-4x annyiba kerüpnek mint egy nextgen konzol (és akkor hol van még a többi komponens)? Talan 1 milláért már tudsz összerakni olyan pc-t ami 4k 60 fps-t tud produkálni a leújabb játékoknál is.Az xboxom meg 185 ezerért tudja ugyan ezt.....

    [ Szerkesztve ]

  • AsakuraDave

    őstag

    válasz beyruth82 #268 üzenetére

    Aha checkerboard 4K kb szóval hagyjuk mert konzolon sose natív a 4K...

    There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

  • beyruth82

    veterán

    válasz AsakuraDave #269 üzenetére

    Terjed ez a marhasag a pc-sek között.Rengeteg játek van mar natív 4k-ban es egyre több.De nem a konzol vs pc háborut akarom itt folytatni csak azt a berögzült 10 éves reflexet amit írtál, hogy egy konzol sose tudja azt a szintet hozni mint egy pc.Igen azt biztosan nem amit egy 1,5-2 millios konfig.De ezt meg is lehet fordítani.Sose fogja azt a szintet hozni egy 185 ezres pc mint egy 185 ezres konzol mert azon el se indul semmilyen játek jóformán. Nemhogy 185 ezerből, de még 600 ezerből se raksz össze olyan konfigot ma ami hozza egy nexgen konzol szinjét. Ma ott tart a pc piac hogy ha csak játék szempontjábol nezzük akkor bizony egyértelműen a konzol a nyerő ár/érték/időtallóság szempontjából.Ez nem lehet vita tárgya. De zárom az offot :R

  • p a s s e r

    őstag

    válasz beyruth82 #270 üzenetére

    pc tud dolgozni és máris más a leányzó fekvése... nem csak bányászni...

    beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

  • pandras83

    senior tag

    válasz AuraSync #265 üzenetére

    Az, hogy jelen vagy a játék[]iparban, az mit is takar pontosan? Ha tripla A játékfejlesztő vagy, akkor én kérek elnézést.
    Én a c64-es korszak óta játszok, akkor egyel több tapasztalati pontom van a játék[]iparban, vagy mi?

    A felsorolt játékok miben fejlődtek? Amelyikkel egyáltalán játszottam, ott külön térjek ki arra, ami kisebb vagy nagyobb lépcsőfoknak számít a játékmechanikájukban? Hagyjuk is inkább. Te is tudod, hogy nem tök ugyanazok, részenként eltérő a fejlődésük mértéke. Ha core gameplay megváltozik egy játéksorozat egyik részében, hogy azt TE valódi változásnak méltóztass minősíteni, akkor az úgy már elfogadható? De akkor az a játék még ugyanúgy az adott széria része, vagy már egy teljesen új játék? Azért ezen gondolkozz el, mielőtt elégsz a saját elméd ragyogása okozta tűzben.

    A Far Cry sorozat 17(!) éves, de a bugyuta 5. rész és a New Dawn után, normális AI vagy érdekes sztori, vagy bármilyen érdemi lépcsőfok helyett még a wc kagylóból is Giancarlo Esposito pisszegett, olyan durva marketingkampányt öntöttek ránk. Mondjuk nem is ígértek többet, mint egy új Far Cry-t. Megkaptuk. Át lettünk b#szva? Nézőpont kérdése. Kinek mekkora érvágás -60 Eur.

    "Az ilyen emberek mint ez is nem tud élvezni semmit ennek nem való game." - Nem nézed a csatornáját, mert neked ne magyarázzon, de tisztában vagy vele, hogy semminek sem örül. ÓKÉ!

    A két túlszponzorált VR bohóc megint csak nem tudom, hogy jön ide, de hagyjuk is. Szerintem a PH kollégák túlnyomó része lesz#rja őket, nem is mi vagyunk a célközönség.

    "Nagyon nekem már újat mutatni nem tudnak a játékiparban főleg hogy már lassan 1000 animét láttam és abban mindenféle történet volt már nem beszélve a filmekről, sorozatokról."
    1000 anime, filmek és sorozatok. OK! Ugye te is látod, hogy ennek semmi köze a diskurzushoz?

    Tényleg, de tényleg no offense!

    Érdekes hogy már Vaas szövegkönyve is tartalmazta, vagy ha úgy tetszik, előrevetítette a full UBI FC sorozat ars poeticáját, a megjelenő epizódok változatosságát illetően:

    "Did I ever tell you what the definition of insanity is? Insanity is doing the exact... same fucking thing... over and over again expecting... shit to change... That. Is. Crazy. The first time somebody told me that, I dunno, I thought they were bullshitting me, so, I shot him. The thing is... He was right. And then I started seeing, everywhere I looked, everywhere I looked all these fucking pricks, everywhere I looked, doing the exact same fucking thing... over and over and over and over again thinking 'this time is gonna be different' no, no, no please... This time is gonna be different, I'm sorry, I don't like... The way... "

    Cyberfuck Patchrunner

  • beyruth82

    veterán

    válasz p a s s e r #271 üzenetére

    Igen ez igaz.Ezért is írtam ha csak a játék szempontjából nézzük. Egyebkent egy pc-t sokkal több dologra lehet használni mint egy konzolt ez teljesen egyértelmű.

  • AuraSync

    őstag

    válasz AsakuraDave #269 üzenetére

    Dinamikus 4K van ami változó, hogy tudja tartani a 60FPS-t.


    PC-n meg nem fogod olcsón megúszni a folyamat 4K 60FPS-t:


    Én megoldottam a gondot mert a két konzol mellett van egy IntelNUC-om ami még 4K videó konvertálásra is jó persze kompromisszumok mellett.

    pandras83:
    Sztem is hagyjuk nem kéne kiforgatnod az ember szavait. :N
    Azt írtam azóta játszok, hol látsz te ilyet hogy én játék fejlesztő lennék? :F
    A játékmechanikájukra gondoltam hogy ugyan az maradt az említett géjmeknek.
    Tomb Raider: Mászol, bujkálsz, lősz.
    Soulszlájk: Csapkodsz, bukfencezel.
    GTA: Mindent csinász benne amit eddig is.

    Itt ott lett újdonság ezekben a géjmekben persze ahogy a kor előrehaladtával igényelte de ennyi erővel a FC-ban is lett. (ruha csere-bere újdonság)

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • p a s s e r

    őstag

    válasz AuraSync #274 üzenetére

    képen a pc-s messze részletgazdagabb, de nem natív 4k, fidelityt használ, ki tudja mekkora felbontásról felskálázva...
    a konzolok a képek alapján, csak jó esetben dobják a 4k-t, gondolom ezt fedi a dynamic res... bocs, ha nem... :)

    a táblázatban meg natívban 4k-s teljesítményt mérnek, szóval nem is összehasonlítható... fidelity felskálázást használva sztem olyan 50% fps-t nyugodtan hozzáadhatsz a grafikonhoz, beállítástól függően persze...

    jók a konzolok, de azért nyers erőben egy erős pc úgy állva hagyja bármelyiket, ahogy illik... és hála a fidelitynek, nem is kell annyira drága videokártya...

    beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

  • Szpisti

    addikt

    Sziasztok!
    Az mitől lehet, hogy bekapcsolt képernyőfedvénnyel nem akar a játék elindulni? (...a játék összeomlott ablakkal köszönt indulás helyett..)
    Egy nappal korábban semmi baja nem volt. 1.1.1-el sem.
    Volt már játék újratelepítés, amd driver frissítés, ddu-val leszedés eggyel régebbi felrakása, de nem segített...

  • boogie84

    veterán

    A siránkozás után jöjjön már egy pozitív vélemény is a játékról! [link]
    Akinek tetszik a Far Cry sorozat az nem tudom miért siránkozik, amikor egy Far Cry-t kap a 6. részben is! Leszólhatod a VR-t, de valszeg 100x annyi játéktapasztalata van mint itt bármelyikünknek! :D Én vele értek egyet!

    A játék hangulata nagyon jó! Leszóljátok a kampányban használt hangszórókat? Igazi hangulatot adtak!

    Hogy az AI nem fejlődött? Ez igaz, de miért is siránkoztatok? Hogy túl nehéz??? Na most akkor nem értem. Az a baj, hogy nem tudsz fejest lőni konzolon? Mé nem állítod be a testre sebző lőszert? Porbléma megoldva. Hogy nem megy konzolon és nem élvezed? Add el a lemezt! Ja hogy nem adod el mert véres sünt kakálva is végig szenveded (ami másnak sima liba és szórakozás) utána meg leírod h szar a játék? Nevetséges!

    Kevés a tartalom??
    64 órám van a játékban és még nincs meg az összes FND láda, a gerillák ládáiból is van még elhagyott.
    Fegyverek, kiegészítők...
    Kincsvadászat! (volt benne Indiana Jones-ra emlékeztető) Ja és van olyan is amiben az agyadat is kell használni!!! Igen, az agyadat! Nem csak ész nélküli lövölde! Hoppááá!
    Nincs unlockolva az összes jármű!
    Nem játszottam butyuta kakasviadalt.
    Dominót is csak egyet...
    CO-OP!!
    Van tartalom! ;)

    Lehet h elfogult vagyok, de nekem az összes Far Cry játék tetszett! Nem vártam mást! Far Cry-t kaptam! Hogy drága 17 rugóért? Az! Aki még nem vette meg ne most vedd meg! Vedd meg akkor amikor le lesz akciózva! Játszd végig akkor amikor harmad áron lesz!

    Grafika. Szerintem szép! Az hogy kva drágán lesz 2k-n vagy 4k-n szép az nem a játékhiba! Felesleges volt felhozni! Konzolon meg olyan amilyen...
    Aki Far Cry-t vesz az arra is számítson! ;)

    [ Szerkesztve ]

    A sütiknek is szükségük van szeretetre.

  • AuraSync

    őstag

    válasz boogie84 #278 üzenetére

    Van bajod na.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AuraSync

    őstag

    válasz Morris #280 üzenetére

    Sztem meg baromságokat írt vagy is nem értette vagy nem akarja megérteni mi mit írtunk tipikus 15 éves vérpisti viselkedés valaki hibát talál a játékába akkor egyből vérszemet kap és már ontja is a sok hülyeséget.
    De mivel most ráérek munka mellett (igen északás vagyok) így megróbalok neki válaszolni érthetően amit vagy elfogad vagy nem az már nem érdekel, hisz csak egy vélemény akárcsak az övé.

    "Leszólhatod a VR-t, de valszeg 100x annyi játéktapasztalata van mint itt bármelyikünknek!"
    Úgy úgy te már csak tudod ki hány játékot vitt végig életében. Ha ennyire nyalod a feneküket akkor donájj már be nekik pár ezrest helyettem is köszi. Még úgy sem elég gazdagok.

    "kampányban használt hangszórókat"
    Ez mi akar lenni? Zenére gondosz? Akkor azt írjad. Így már értem miért nem értetted meg mit írtunk. Amúgy a zenék nekem pont, hogy bejönnek rá is kerestem az OST-jére.

    "Kevés a tartalom??"
    Hát arra aztán igazán büszke lehetsz, hogy csak a felesleges láda keresgetésekkel lehet növelni a játék idejét.
    Na akkor elmondom neked de csak neked mi a baja az összes ilyen open world-nek.
    A FC6-ban a térkép jobb alsó zöld részét kezdtem el csinálni és mindent ami létezett próbáltam megkeresni, segítettem a túszoknak ők is adtak intel-t meg mindent.
    Amire kész lettem odáig jutottam, hogy fullos vagyok nincs már mit fejlesztenem a ládák már csak gun powder-t meg random kacatot adnak minden fegyó és ruha meg van. (kivétel pár spec fegyó és ruha)
    Tehát a továbbiakban minek gyűjtögessem a többi haszontalan ládát?
    Azért, hogy elmondhassam 100 órát beletettem? Mibe? A felesleges gyűjtögetésbe?
    Biztos élvezetes lehet órákon át ugyan azt csinálni.
    Immortals Fenyx Rising és új Assa részek ugyan ez.
    A játék felénél sem tartok de már op vagyok minden cuccal mert a játék elején még a koszt is felszedtem a földről.
    Ez a gyűjtögetés is csak az elejen hoz lázba engem aztán a végén már azt mondom na akkor ennyi volt minek csináljam ez tovább?

    "de miért is siránkoztatok? Hogy túl nehéz???"
    Ezt ki mondta hogy túl nehéz pont feljebb írták hogy full op a kari már az első pár óra game után és én is ezt tapaszaltam. Ha ésszel nyomja az ember halhatatlan lesz Sztori módban.

    "Az a baj, hogy nem tudsz fejest lőni konzolon?"
    Ezt megint ki írta ember? Figyelsz arra mit ír a másik vagy csak átfutod aztán kiragadasz pár szót? Azt írtam PC-n könnyebb fejeseket osztogatni így nyilván gyorsabb is a game végigjátszása. Képzeld tudok fejeseket lőni én is nagy meglepetésemre.
    Ja és nem az auto aim miatt.

    "mert véres sünt kakálva is végig szenveded"
    Amikor ide értem az irományodban akkor durrant el az agyam.
    Ki írta, hogy szar a játék? Mit írtam? Hogy tele van időhúzó baromságokkal nem?
    Kinek szenvedés a game te mi a kóchengeresől beszélsz? Te felnőtt vagy egyáltalán?
    Ha szenvedés lenne már rég töröltem volna a fenébe.
    Pont felejebb írtam hogy: Imádom a játékot a sok idegesítő baromsága ellenére is.
    Szted aki szenved egy játékban az ír ilyet?

    "Aki Far Cry-t vesz az arra is számítson!"
    Én arra számítottam és azt is kaptam nem tom ezt miért kell kihangsújoznod ennyiszer.
    Vagy ez nálad úgy van, hogy vagy jó vagy full xar egy játék?
    Olyan nem is létezik, hogy jó játék de tele van időhúzó/idegesítő baromságokkal?
    Ettől még végigvihetem igaz? Megengeded?

    Na jócakát. :R

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • beyruth82

    veterán

    válasz AuraSync #281 üzenetére

    Igen pár dolgot én se értettem.Pl pont azon ment a téma hogy túl könnyű a játék egyeseknek még a nehezebb fokozaton is.... :U
    Meg van még ott pár érdekesség, mint az a hangszórós dolog, azt se tudtam hová tenni. :)

  • S e t h

    nagyúr

    válasz AuraSync #281 üzenetére

    "Te felnőtt vagy egyáltalán?"

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • AuraSync

    őstag

    válasz S e t h #283 üzenetére

    Na megjött Szit nagyúr. :))
    Amint látod ugyan az a szitu végigvittem a játékot és mi maradt? Skinek gyűjtögetése? Hova gyűjtögessem már? Minek?
    A platinázásról meg azért nem volt fogalmam mert eddig PC-s voltam és ott nem volt ilyen időpocsékolós baromság.
    Na most már elégedett vagy a válasszal, vagy te sem érted meg amit írok nagyúr?

    Ennyire bejövök neked hogy mindenhová követsz? :B
    Virágot azért ne küldj pls. :R

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • S e t h

    nagyúr

    válasz AuraSync #284 üzenetére

    Tart vki a fejedhez fegyvert, hogy ekkora szenvedést kell kiállnod egy nyavajás játék miatt?
    Lehet nem te vagy a célközönsége a gyűjtögetésnek, de azért ne implementálja bele a készítő, mert van akinek nem jön be?
    Hagyd a francba, keress valami mást ami kikapcsol, szórakoztat, mert hosszútávon a stressz elég ártalmas tud lenni.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • Dilikutya

    félisten

    Bár még nem volt alkalmam játszani a Far Cry 6-al (teljes áron, fél évnyi patch nélkül soha semmit), de nem értem a műhisztit.
    A széria mindig is ilyen volt, fő- és mellékküldetések, rengeteg gyűjthető láda, a 2. rész óta változatlanul elfoglalásra váró ellenséges táborok, vadászat.
    Aki akarja, gyűjtheti, aki nem, nem, egy idő után a ládákból származó bevételnek úgysincs jelentősége, miután megvan a fegyvered, amivel tudsz érvényesülni, lőszer meg mindig akad, és a bevételek többszörösen fedezik is. Nyilván akit zavar, hogy nem 100% a végigjátszás, küzdhet ezekkel, lehet gyűjtögetni az achievement-eket, a játékélményt nem befolyásolja. Igazából az a jó, hogy mindenkinek ad választási lehetőséget a játék. :)

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • shotika

    őstag

    válasz Dilikutya #286 üzenetére

    Ez az efféle nagy költségvetésű open world játékoknak az előnye és hátránya. Mindenkinek meg akarnak felelni, rengeteg lehetőséged van. Lehet fullban a főküldetésekre is koncentrálni, akkor kevésbé lesz darabos az élmény, bár szerintem sokat veszít az, aki így tolja.
    Azt mondjuk tényleg erős, amikor valamikor számonkéri hogy X dolog minek van benne, miközben az ő játékélménye cseppet sem csorbulna, ha nem foglalkozna velük. Legalább annyira nincs értelme ennek, mint annak, ha valaki a Red Dead 2-vel hasonlítja össze az aktuális Far Cry epizódot, pusztán azért mert OW mind2. Össze lehet persze, meg véleménye is lehet mindenkinek, csak míg egy RDR2-őt 350 millából pakolnak össze 8-9 év melóval, egy FC-t "összedobnak" 3 év alatt. Teljesen más kávéház a kettő.
    Az összehasonlítások csúcsa mondjuk eddig az volt, amikor az FC6 teszt topikjában valaki egy vadászszimulátor grafikájával vetette össze a 2 gémet :D

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

  • AsakuraDave

    őstag

    Amíg a legtöbb játékos beéri azzal, hogy azért 10 óra+ a játékidő mert egy unalmas, repetativ dolgot 120 milliószor meglehet benne tenni(bázis elfoglalás, láda keresgélés) addig mit várunk. Readás ezzel az AI-val és spawn rendszerrel elég gagyi a harc,buta AI könnyű és nevetséges ahogy a semmiből pattognak elő az ellenfelek. Az 50.000 ládából talán van 1-2 amit csak egy kisebb fejtörő után tudsz megszerezni de amúgy full open random könnyen elérhető helyeken vannak és igazán értelmük nincs csak a játék mechanikaja hogy fejleszteni tudj nem ad más lehetőséget mintsem, hogy muszáj legyen ládák után mászkálnod. AC sorozatba legalább a fegyverek, armor settek tényleg érnek is valamit,set bonusok különböző játék stílusra(stealth, meele, ranged) és 3rd person legalább vizuálisan is hozzá ad. Ezek is már k.va unalmasak de még is sokkal többet nyújt mint egy FC-ban.
    Kitalálhatna valamelyik okos kreatív designer egy új megoldást ezekre csakhát ezekre a legkönnyebb betenni egy mikro tranzakciós modellt amivel a játék még eladás után is csak termeli a pénzt. És ne jöjjön már senki azzal hogy akkor találj ki te/csinálj jobbat te!
    Ezekre külön "szakképzett" emberek vannak akik ezért tanultak és kapnak fizetést ez a munkájuk. Én mint fogyasztó meg igenis elvárhatom hogy ha már 20.000+ egy alap kiadás akkor valamit tegyenek is már bele ami így 2021-ben nem hat 2001-esnek... Ezek NEM csak az Ubi játékaira és kifejezetten a Far Cry-ra igazak természetesen.
    De igenis lehet hasonlítani RDR2-hoz és sok más játékhoz.
    2004-2006-ban készült RAGE motor hajtja és a mai napig aláz a graikája, fizikája és hogy milyen szintű részletesség van benne. Ha egy ilyen régen készült motorból képesek ezt kihozni akkor miért ne várja el az ember más csillió dolláros játék fejlesztő cégektől hogy ne a kornak megfelelő technológiát tegyen a játék alá?
    Ember PS5 meg XboxSX ott van bennünk a kakaó a proci,gpu és ssd erre ilyen egy mostani játék? Ezek még a konzolokat se tudják kihasználni max egy xbox one, ps4-et.

    There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

  • p a s s e r

    őstag

    azt én sem értem, miért ne lehetne összehasonlítani mondjuk az rdr-rel, sőt, kell is... én a mai napig tolom és onnan átnézni yarára, hát... én az állatvilágot kompletten kihagytam volna, mert annyira ciki, hogy arra nincsenek szavak... ai nincs a játékban, szóval nem is lehet minősíteni (ügyes húzás amúgy)... grafika meg giccses, mondjuk nem csúnya, de elvérzik a sokéves rdr-rel szemben... a (hibrid) ray tracing viszont szerintem nagyon sokat dob, mégha előzeteseken, képeken nem is jött át annyira, apróságnak tűnt...

    ez egy erős közepes, rókabőr lehúzós, arcade (sikerélményt a nagyinak is, jeee) típusú játék, amit azért lehet élvezni, csak hunyorítani kell... ja, a humora pl egész jó... :)

    elpopposodott...

    [ Szerkesztve ]

    beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

  • beyruth82

    veterán

    válasz AsakuraDave #288 üzenetére

    Jó az 40+-nak is, de lehet több is ha tényleg minden kis ládát megkeres az ember. :DDD

  • shotika

    őstag

    válasz AsakuraDave #288 üzenetére

    Fogyasztóként annyit tehetsz, hogy eldontheted mit vasarolsz meg.
    En ugy gondolom irrealis elvarni egy ow jatektol, h 3 ev alatt RDR2 szintet hozzon. Lehetnek elvarasaid, de talan celszerubb lenne ha ezek jobban kozelitenenek a realitashoz, kulonben sok csalodas lesz.
    Aki meg megvette a tobb tucat gameplay ellenere megjelenes napjan vagy utana, az utana csak magara vethet, a sajat hulyesege miatt.

    Egyebkent igen, lehetne ujszerubb az Fc6, es en is orulnek ha nem segghulye lenne az AL, de jelenleg ennyit vartam, es nem is igertek se tobbet se kevesebbet.

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

  • AuraSync

    őstag

    Én aszondom nektek a nagy "bölcsességemmel", hogy:
    Csak az a játék idő számít, ami szórakoztatással telik el egy játékban.

    Tehát egy 4 órás CoD vagy BF kampány 4 órás szórakoztatást ígér számomra.
    Míg egy OW 50 órájából max csak 25 az ami igazán érdekel.
    Ennek ellenére én is mindent meg szoktam csinálni az ilyen játékokban, egyedül a vége felé már nem érdekelnek a gyűjtögethető dolgok.

    Az, hogy valaki a fő küldi után még 20 órán át skineket meg materiálokat gyűjt az az ő dolga, de kérem ne nevezzük azt már tartalomnak. Ennyi erővel csinálhatná azt a game, hogy random óránként lespawn-ol random helyekre dobozokat a végtelenségig.
    Akkor mennyi lesz a játékidő? Több száz/ezer óra?

    Már az OW játékok sem nyújtanak több 100 szórakoztatással teli órát sztem.
    A Skyrim-be pl 1000+ órám van és még mindig nem vagyok 100%-on.

    A mai napig vannak olyan emberek akiket a játék gyártók be tudnak palizni kamu játék idővel.
    A FC6-ban sokszor arra sem vették a fáradtságot, hogy egy egy légvédelmi üteg környezete más legyen.
    Kajak már vagy 4x-er találtam magam ugyan olyan helyen, 4x-er mentem be ugyan úgy az uránium ládáért. Copy-paste volt egy az egyben.

    Na folytatom tovább a gémet mert még messze a vége. :D

    Valaki használta a diszkosz lokoszt? Sztem pont olyan felesleges a játékba mint az az elektromosságot vagy mit lövő nyilas izé.
    A tűzijáték lövő az király helik meg tankok ellen azt használom mindig. :D
    A supremo-ból meg még mindig azt használom amit az elején kaptam, az ér is valamit néha amikor eszembe jut hogy van olyanom. :DDD

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • AsakuraDave

    őstag

    válasz shotika #291 üzenetére

    A RAGE motor lassan 18 éves lesz így akár nem is kell új motor ha lehet fejleszteni...
    Dunia Engine 2004 Far Cry (bár már 1999 T-Rex demo alatt is ez volt elvileg)
    Így a háttérbe bőven volt idejük fejlesztgetni nekik is.
    Alapból rossz a processzor kihasználása az engine-nek ami vérciki mert a jelenlegi konzolok már nem 1-2 magos ócskavasak... Persze ez sok engine-re igaz de pl PC-n lehet akármilyen procid stutterel a játék ha épp száguldoznál a szigeten. Konzolon is van egyfajta stutter a kamera mozgatás közben.
    Nem 3 év alatt kell RDR2 szintet hozniuk hanem magukhoz képest a FC2-3 óta semmi előrelépés nincs jah vagyis ez a csodás felemás AMD ray tracing..
    Nem kell az Ubisoftot sajnálni szerintem :U
    Gaming ipar nyűgbaja ez hogy a kiadó sürgeti a játékok kiadását. EA, Ubisoft notoriusak erről.
    Szóval mindegy de én nem ezért veszek high-end pécét hogy a jelenlegi játékok ilyen szintet hozzanak. Mai napig az RDR2 hozza az egyik legjobb látványvilágot és részletességet. 2021-es hardveren még mindig egy 2018-as játék az ami letud nyűgözni látvány, fizika, hangulat és részletesség terén. De pl amit a GTA Trilogy-vel művelnek undorító mint egy falra hányt zöldborsó főzelék.
    Metro EE, Cyberpunk(bugpunk), Days Gone(esetenként) persze van ami csak hangulatba vagy csak grafikába zsír de ami több téren tudná a toppot nyújtani egyszerűen nincs. :)

    There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

  • AuraSync

    őstag

    válasz AsakuraDave #293 üzenetére

    Már párszor én is elkezdtem a RDR2-t de mindig csak a kitörött kerekű szekeres vándorlásig jutottam el az elején.
    Mennyi a tényleges játékideje a játéknak kb?
    Mennyire nehéz egy "kezdő" konzolos számára?

    [ Szerkesztve ]

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • Dilikutya

    félisten

    válasz AsakuraDave #293 üzenetére

    Ez egy jókora tévhit, hogy más fejlesztők nem 20 évig reszelgetnek egy engine-t. Ott van pl. az Activision és a Call of Duty. Ugyan már maga Carmack se ismerne rá, de az IW engine még a Quake 3 alatt futó idTech3-ból indult. Nulláról megírni sokkal nagyobb meló, mint fejlesztgetni. Jön egy újítás, belekódolják, lehet a modelleket, textúrákat jobb minőségűre cserélni, de az alapokat nem dobják ki, és írják újra. Battlefield 2042 is azzal jön, amit minimum a Battlefield 3 óta pofozgat a DICE.
    Mint ahogy a Windows-t sem írják újra, hiába jött 98, XP, ME, 7, 8, 10. Csak az XP Home utá a 98 vonalat kukázták, és az NT kernellel ment tovább az XP Pro és utódai. De nem is lépett főverziót sem sokáig. Volt is valamelyik újabb Windows-ban olyan hiba, ami érintette az összeset az XP-ig visszamenőleg.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • S e t h

    nagyúr

    válasz AuraSync #294 üzenetére

    Nem a te játékod.
    Sok mindent lehet benne gyűjtögetni.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • Dilikutya

    félisten

    válasz AuraSync #294 üzenetére

    A Red Dead Redemption 2 egy marha jó, hangulatos játék. De csak ha szereted a westernt, és elviseled, hogy a tárban 6 golyó van, a golyók száma véges, a ló nem Porsce, és kva messze van minden mindentől. Pont, mint a vadnyugaton az 1900-as évek fordulóján. Gyüjtögetni is lehet, söt kell is, és az egész játék úgy ahogy van nem a 4-6 órás tempóról szól. Pláne ha a GTA párhuzam elragad, és a küldetések helyett bejárod a vidéket, és útonállósdit játszol. 😊

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • shotika

    őstag

    válasz AsakuraDave #293 üzenetére

    A Far Cry 2 ota Dunia engine duborog alattuk, elotte Cryengine volt.
    Nem vedem, es nem is sajnalom a Ubit, inkabb a fejlesztoket, akiknek idore kell dolgozniuk.
    Azert nem fair osszevetni az RDR2-vel, mert ott "korlatlan" ido volt megcsinalni a programot. De ezt nem mindenki teheti meg. Egy Ubisoft a budos eletbe nem fog 8 evet adni arra, hogy megcsinaljanak egy Far Cry 6ot. Nem veletlenul. Nem tudnanak olyan jatekot csinalni belole h az nyereseget termeljen.

    Az, hogy, mennyt fejlodott a sorozat, mar tobbszor ki lett vesezve. Az alap még mindig a 3. resz ow jellege, de kozben mindig finomitottak. Valtozott a terep, az atmoszfera, a gunplay, bizomyos cselekvesek, mikozben megorizte a Far Cry jelleget.

    Azt en is tartom, h a kovi reszre raferne egy komolyabb ujulas a sorozatra.

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

  • AsakuraDave

    őstag

    válasz Dilikutya #295 üzenetére

    Hol írtam, hogy mások nem?
    Ha a mostani COD-ok még a COD1-2 motorból lettek akkor az egy elég jól skálázható kód :Đ
    A BF3 óta minden BF egy kalap f0s ugyanaz mint az FC, AC széria és sorolhatnám.
    BF3-al kaptunk egy valós next-gen élményt és látványt de nem bírnak tovább lépni.
    Akkor meg kvára felesleges a hardver piac mert optimalizált meg nem lesz a motor hiába javitják fel a texturákat ha egyszerűen a kód egy f0s és nem használ mást mint 1 magot és még a GPU-t se ismeri fel. Igenis haladniuk kell és új motort használni. NEM kell nekik, ott a piac UE4-5 vegyenek motort. A dunia is egy vett motor nem saját... Szóval nagyon félre mész ezzel a gondolkodással és csak segíted ezeket a csilliro dolláros cégeket hogy neked ezek az ósdi 1000 éves motorral fejlesztett játékok is jaj de szupcsik...
    Ott a Metro trilogia első 2 rész még nagyon ruszki sufni motor de nézd meg az Exodust és EE kiadását... Csak akarni kell meg nem 0 skillel ott ülni és sírni, hogy hajt a kiadó...

    There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

  • shotika

    őstag

    válasz AsakuraDave #299 üzenetére

    Kb a felét lehet érteni annak, amit írsz. Mindenesetre a Metro Exodus ugyanazt a "ruszki sufni motort" használja, mint az első rész :)

    Azt kellene felfognod, hogy a videojátékos piacot a konzoljátékok mozgatják. A konzoljátékok kötött hardverre készülnek, a fejlesztők pedig nem tudnak csodát tenni ha 100 éves hardverekre (is) kell fejleszteni. A kiadók meg a befektetők azt szeretnék, hogy minél több eszközön elérhetők legyenek a játékok (kivéve az exkluzívak), aminek az az ára, hogy sokszor kell kompromisszumot kötni. Jelen esetben a Far Cry 6 NYOLC különböző eszközön is elérhető (ha a Stadiát is belevesszük, mint eszközt, és bele kell, mert ott is külön figyelni kell a programra), nem reális azt várni, hogy lecserélik az enginet, vagy hogy olyan módosításokat hajtsanak végre, hogy elüssenek egymástól az egyes verziók. Láttunk erre példát, Cyberpunk, és nem működött. Hülye lenne egy hibás ötletet követni a Ubi, azt meg végképp nem léphetik meg egy keresett címmel, hogy csak az új generációra írják - legalábbis jelenleg.

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák