2019. január 16., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-11-16 04:58:22

GAMEPOD.hu

Normális hangnemet, higgadtságot, kulturált beszédet várunk el egymás és (nagy levegő) még azok iránt is. Ha nem megy normálisan, higgadtan, kulturáltan, akkor inkább ne írj be, köszi! Hírspam oldalt linkelni tilos!
Bővebben...

Összefoglaló kinyitása ▼

(#74701) Giovan! válasza flatline#2 (#74699) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Én nem tartalak trollnak. Pusztán lehetetlen dolgokról fantáziálsz. Egy valódi vitában az van amiről írsz, mindenki gazdagodik.

De itt már nagyon régóta nincs vita, mert akikkel vitázni kéne, racionális érvekkel nem tudják megvédeni az álláspontjukat, ezért próbálnak az emberi sötétségre hatni (pl. valóságnak beállított összeesküvéselméletekkel). És bejön nekik. Aki erre fogékony, azt te nem fogod meggyőzni semmivel.

Hidd el, én is örülnék neki, ha igazad lenne, és nem lenne több százezer, a valóságtól teljesen elszakadt ember az országban. De itt vannak, és abban reménykedni, hogy majd egy pozitív jövőképpel meggyőzöd őket (nekik a fidesz jövőképe is pozitív, sőt, szerintük az országban most is jól mennek a dolgok), legalább annyira naiv dolog, mint a gáncstalan ellenzéki vezérre várni.

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#74702) emmm válasza flatline#2 (#74699) üzenetére

emmm
(őstag)

+1 :)

Én személy szerint elkezdtem már a diskurzust, úgy finoman, a ma még kormányoldalon álló emberekkel. Igazából, amit ma tehetünk, egyéni szinten, szerintem pont ez. Apaként valamiért úgy érzem, kötelességem is lehetőségeimnek megfelelően alakítani a világot, amiben a saját gyerekem is fel fog nőni.
Legalábbis, jelenleg, nincs jobb ötletem.

(#74703) flatline#2 válasza MageRG (#74700) üzenetére

flatline#2
(tag)

Helsinki Bizottság álláspontja

A lényeg:
Azt írják, hosszú vita után ma már jogszerű bizonyos esetekben a rendőrökről készült felvételek nyilvánosságra hozatala, az alkotmánybíróság szavai szerint „valamely jelenkori eseménnyel kapcsolatban a nyilvánosság figyelme elé került személyről készült képmás általában az eseménnyel összefüggésben az engedélyük nélkül nyilvánosságra hozható".

Rendőri intézkedésről készült képfelvétel hozzájárulás nélkül is nyilvánosságra hozható, ha a nyilvánosságra hozatal nem öncélú, vagyis az eset körülményei alapján a jelenkor eseményeiről szóló vagy a közhatalom gyakorlása szempontjából közérdeklődésre számot tartó tájékoztatásnak, közügyet érintő képi tudósításnak minősül.”

(#74704) MageRG válasza flatline#2 (#74703) üzenetére

MageRG
(őstag)

Ez eddig OK, de mi van az adott esetben?
Hadházy a rendőrséget hívta ki, amikor nem akarták beengedni, ők meg széttették a kezüket.
Erőszakot nem alkalmazhat, akkor mégis kihez forduljon? A pápához?

"Hadházy megkérdezte a rendőrt, hogy ha egy mozdony elé állna valaki, és ezt jelentené be a mozdonyvezető, akkor kimenne-e a rendőrség intézkedni. Azt a választ kapta, hogy igen, intézkednének. Hadházy szerint itt ugyanaz történik, képviselői joga bemenni az épületbe, ezt mégis akadályozzák, de a rendőrség hajthatatlan volt."

Ennek remélem lesz komoly bírósági következménye.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#74705) Giovan! válasza MageRG (#74704) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Most még talán lesz, de már érkeznek a különbíróságok, amik majd ezt a problémát is megoldják gondolom.

(#74706) MageRG válasza Giovan! (#74705) üzenetére

MageRG
(őstag)

Ha azt a kártyát is kijátsszák, azzal csak még nyilvánvalóbbá válik a rendszer pofátlansága.
Egyébként arra tippelek, hogy az ügyészségi szakaszban ejtik ezt is, és később, magánvádas eljárásban fog csak Hadházy nyerni.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#74707) Ringman válasza MageRG (#74706) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

A különbíróság sokkal durvább dolog, de az 1x1es polgároknak is el lehetne adni, hogy mekkora probléma, sokkal nagyobb mint a 400óra meg a 36 hónap. Gyakorlatilag a tyukperekben és az összes a kozig. eljárásokban is az államnak és a hivatalnak lesz igaza. (akik rendszerint annyira hikomatok pl építésügyben, hogy máshova nem tudtak elmenni dolgozni.)

multifunkciós agárstadion épül

(#74708) flatline#2 válasza Giovan! (#74701) üzenetére

flatline#2
(tag)

Vállalom, hogy amit én írok az enyhe idealizmus, mondjuk én nem azt mondom, hogy ha ez megvalósul, akkor eljő a kánaán és csak annyit szeretnék, hogy legalább próbáljuk meg egy centrum lehetőségét/esélyét a régi és a mostani tolvajok nélkül.
Amúgy biztos kicsit negédes lesz amit most írok, de szerintem nem szabad elveszíteni ezt az idealizmust, mint a centrum képződése, mert ha lemondok róla, csak azért, mert nagyon nehéz lenne, akkor biztos, hogy soha nem jutunk el odáig. Itt van pl: @emmm, nevelje úgy a gyerekét, hogy minden szar, vagy esetleg arra, hogy ne is tervezzen Magyarországon, vagy azért higgyen abban, hogy lehet ennél jobb és tanítsa meg ezért a gyerekét is küzdeni azért amiben hisz?

(#74709) Imilenni

Imilenni
(őstag)

Most akkor Orbán is hülyén lipsi?
Valaki aki a Fideszre szavazott (biztos van olyan itt) kérem válaszoljon!

[ Szerkesztve ]

Ideje élni, vagy halni hagyni!

(#74710) philoxenia válasza Imilenni (#74709) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

A Figyelő Schmidt Máriáé nem?
Szerintem tükörbe nézett.... ;]
Timike lemaradt....

'65-ben születtem...

(#74711) philoxenia

philoxenia
(MODERÁTOR)

(#74712) Imilenni válasza philoxenia (#74710) üzenetére

Imilenni
(őstag)

Szerintem nem tud tükörbe nézni, szegénynek a szeme se áll jól ;]

(#74713) Ringman válasza Imilenni (#74709) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

Itt tart a rezsim. Egyébként nem személyes adat a tanulmányi eredmény?

(#74714) Imilenni válasza Ringman (#74713) üzenetére

Imilenni
(őstag)

Miután abból sem volt semmi hogy az egyik Kormányközeli lap lehozta emberek arcát, arra buzdítva az olvasókat hogy hívják a rendőröket rájuk, semmi sem fog történni. Legyen szó bármilyen személyes adat kiadása után.

(#74715) L4mie válasza Ringman (#74713) üzenetére

L4mie
(PH! kedvence)

A rendszert nem pártolók személyes adatai elvesztettek személyes adat jellegűket.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#74716) Ringman válasza Imilenni (#74714) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

Péterfalvy biztosan nem hagyja annyiban!

(#74717) san01

san01
(PH! addikt)

Ezt a sok magyarázkodást! :D

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#74718) salesman válasza san01 (#74717) üzenetére

salesman
(senior tag)

Aki három mondatban mondja el amit egy mondatban el lehet mondani, az egyéb gazságokra is képes. :K
Hát még aki le is írja...

AKAI GX-67 eladó!

(#74720) Ringman válasza t72killer (#74719) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

A legendás orvosi felelősség és a jogallamisag.

(#74721) Giovan! válasza flatline#2 (#74708) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

De én továbbra sem értem hogy tervezel a centrumodba akár egyetlen igazhitű fideszest is átcsábítani? Szerintük a mai Magyarországgal csak a mennyek országa érhet fel jólétben, ráadásul még a migránsoktól is meg vagyunk védve, és mindez csak és kizárólag Orbán Viktornak köszönhető. Erre hogy akarsz ráígérni?
Mert érvekkel nem fogod őket meggyőzni...

Más gyereknevelésébe nem kívánok beleszólni, ez nem az én tisztem. :N

(#74722) mekker válasza flatline#2 (#74671) üzenetére

mekker
(őstag)

Most komolyan azért ütöd őket, mert végre valamit csinálnak? Szvsz nem bohóckodnak, csak mivel nincs mögöttük 100 ezres tömeg, így el lehet adni bohóckodásként is.

Nem identitáspolitika kéne (mint amit a Fidesz csinált az elmúlt 5 ), hanem közös politikai identitás és arculat. A politikai identitásuk már régóta ismert, csak nem egységes. Első lépésként elég lenne egy egységes arculat így 2019-re, de abban igazad van, hogy a választásokig az egész összefogást egyetlen párttá kéne összekovácsolni. Az a tény kelt bizalmatlanságot az emberekben, hogy 3-4, jelentősen eltérő elképzelést próbálnak egy csomagban eladni. A Gyurcsány-fóbiának is ez lenne a leghatásosabb ellenszere.

A sötétség a mélység velejárója.

(#74723) csicso82 válasza Ringman (#74720) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Azért, hogy az orvosok büntetlenül garázdálkodhatnak egyértelműen a törvények és az őket alkalmazni próbáló bíróságok a felelősek ha sorban osztanák ki a több milliós büntetéseket lehet más lenne a helyzet.

(#74724) t72killer válasza csicso82 (#74723) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Jelenleg úgy néz ki a biznisz, hogy az állam örül, h valaki a normális bérezés 4ed-5ödéért elvégzi az orvosi munkát, ezért cserébe nem abajgatja a fehér köpenyt viselő kőművessegédeket. Akkor se, ha ferdére sikerül a fal, és akkor se, ha kérnek egy kis borravalót.

Egyedül a beteg szív, mert ő a jattokkal együtt kifizet annyit, mint amennyit nyugaton legombolnak az emberről egészségbiztosítás címen, de közép-afrikai szintű ellátást kap.

Ja, és ez így megy emberemlékezet óta az országban, a jelenlegi kormányzat csupán azért sáros az ügyben, mivel már lassan 9éve ülnek a trónon, szerintük elérkezett a kánaán - és közben ez a valóság.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#74725) Raysen623

Raysen623
(PH! addikt)

Újabb ajánlott olvasmány. Aki továbbra is játszani akarja a demokráciát az eleve bukásra ítéltetett.

(#74677) kdavid94: Ez alapján te is lenyugodhatsz. Értem én hogy tolod az lmp-t mert szimpik meg minden, de a felmérések szerint attól még csúnyán leszerepeltek. Ennyit a kisebb elutasítottságú pártokról...

A választásokon való részvételi eredmény sem a te teóriádat támasztja alá, de ide sorolhatnánk Szél Berni viharos távozását is a párt éléről. Nagyon nincs rendben őfelsége választott ellenzéke és ezt látják a választók is.

[ Szerkesztve ]

(#74726) t72killer válasza Raysen623 (#74725) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

"Cinikusan elmondta, hogy a Soros-elleni gyűlöletkampányt és hazugságokat ők találták ki." - tudtommal lopták az ötletet a jóval dörzsöltebb illiberalistáktól (Putyin & Co.)

(#74727) Ringman válasza t72killer (#74724) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

dr 10parancsolat szerint semmi hiba az eü-vel:
[link]

(#74728) Raysen623 válasza t72killer (#74726) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Ha jól emlékszem a cikk szerint Putyinék is tőlük vették át.

A technikát hamar átvette és alkalmazta az erre mindig is fogékony orosz titkosszolgálat, amely felerősítette a szélsőjobboldali kampányokat és politikusokat. Akarva-akaratlanul a szélsőjobbot Moszkva szolgálatába állította.

[ Szerkesztve ]

(#74729) t72killer válasza Raysen623 (#74728) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Ácsi, ez a bekezdés első felére utal (félelemkeltés). Tudtommal a Soros alapítvány tevékenysége a ruszkik szemében már jó ideje vörös posztó.

A cikkből azzal teljesen egyetértek, hogy oviék és a legtöbb illiberális főnök politikájának egyik sarokköve a félelemkeltés - de pl teljesen kihagyja az igyekezetet az emberek sötétségben tartására. Ezalatt a totális médiauralmat, az oktatás lezüllesztését és a CIVIL SZERVEZETEK ellehetetlenítését értem - utóbbi ugyebár kezdődött a Norvég alap elleni hercehurcával, ami akkoriban engem még meglepett.

Ez az emberi sötétségre alapozó tétel sztem a legfőbb alkotóelem, sajnos annyira alapvető korunk társadalmában, hogy az egyéb tényezők is jelentős mértékben alapoznak rá, ld "liberális" politikusok (pl amikor atomexites programmal választást nyernek), világcégek (corporate brainwash a dolgozók felé, reklám a vásárlóknak).

(#74731) Ringman válasza Fred23 (#74730) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

még mindig eléggé szereptévesztésben vannak a világban betöltött helyükkel kapcsolatban

(#74732) philoxenia válasza t72killer (#74729) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Tudtommal a Soros alapítvány tevékenysége a ruszkik szemében már jó ideje vörös posztó.
Az enyémben is. Tőlük kaptuk a Fideszt... :(

'65-ben születtem...

(#74733) t72killer válasza Ringman (#74731) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Szerintem inkább arra játszanak, hogy így befullad az egész brexit mechanizmus és a végén maradnak az EU-ban. A népszavazás erejét nem könnyű megtörni, akkor sem, ha már másnap 70/30 arányban győztek volna a maradók - ez akkoris egy népszavazás volt, amit csak x idő után lehet egy másikkal semlegesíteni.

A helyükkel amúgy nagyonis tisztában vannak, és inkább amerikai gyarmat akarnak lenni, mint német - ami részben érthető. Az viszont már sokkal aggasztóbb lenne, ha kínai-indiai-orosz gyarmattá válnának.

[ Szerkesztve ]

(#74734) Ringman válasza t72killer (#74733) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

nem feltétlenül kell semlegesíteni, ugyanis a törvényhozókra nézve nem kötelező érvényű volt a szavazás, hanem csak napirendre kellett tűzniük a parlamentben

(#74735) philoxenia válasza t72killer (#74733) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Legalább nem lennénk egyedül a kontinensen.... ;]
Végül is Viktor csak József Attilára hallgat...

Adj magyarságot a magyarnak,
hogy mi ne legyünk német gyarmat.

'65-ben születtem...

(#74736) Giovan!

Giovan!
(senior tag)

Szétverik a szabad sajtót, de Orbán még mindig panaszkodik

Én csak azt nem értem, hogy arra a problémára, hogy pl. a legolvasottabb internetes portál ellenzéki, miért ilyen kretén dumával válaszolnak, hogy baloldali médiatúlsúly van, és miért nem inkább a minőség növelésével? Úgy értem most, hogy minden egy kézbe került, miért nem csökkentik le a kormánypárti médiumok számát, és a megmaradtakat töltik meg tartalommal? Egyáltalán tudják mi az a tartalom? Ezeket a kérdéseket miért nem teszi fel magának az egyszeri fideszes szavazó?

Ja meg itt egy érdekesség:

Nem támogatja a kormány Mészáros Lőrinc gyerekeinek kórházfejlesztését, mert túl drága lenne

Fogytán lenne a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#74737) philoxenia válasza Giovan! (#74736) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

A kormánypárti médiának pont az a lényege, hogy mindegy mit veszel/olvasol ugyanazt kapd. Anno is ugyanaz volt a Néplapban, mint a Népszabadságban, csak egy nappal később...

'65-ben születtem...

(#74738) Ringman válasza Giovan! (#74736) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

fidesz és a minőség növelése egy mondatban? :Y

(#74739) san01 válasza Giovan! (#74736) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Fogyogat a lóvé, a TAO megvágása is ezt látszik igazolni. Ez lesz a vesztük amúgy, amikor már nem jut minden seggnyalónak lóvé, akkor majd elkezdik felzabálni magukat. A Kolozsvári Szalonnának volt egy jó cikke erre, hogy 100 ezer forinton képesek voltak egymásnak menni.

[ Szerkesztve ]

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#74740) cyberkind

cyberkind
(PH! nagyúr)

Most beszéltem az egyik tanár ismerősömmel, azt mondja hogy a suliban egész sokan arról beszélnek, hogy inkább lelépnek a Lidl-be dolgozni minthogy éhbérért szopjanak, ki mit szól ehhez, talán csak egy újabb Soros csapda ez is? :D

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" Batman FOREVER!

(#74741) Ringman válasza cyberkind (#74740) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

ha rendes nemzeti érzelmű lenne, akkor magyar boltba menne eladónak, fele annyiért, 4 órára bejelentve, többi zsebbe konstrukcióval!

(#74742) dabadab válasza Giovan! (#74736) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Én csak azt nem értem, hogy arra a problémára, hogy pl. a legolvasottabb internetes portál ellenzéki, miért ilyen kretén dumával válaszolnak, hogy baloldali médiatúlsúly van, és miért nem inkább a minőség növelésével?"

Ilyenkor érdemes felidézni, hogy pár éve még az Origo volt a legolvasottabb internetes portál (az Index akkoriban is ki szokta hozni, hogy igazából ők azok, de ahhoz már a titkárnő mellbőségét is bele kellett számolniuk a nézettségbe) - aztán megváltoztak a médiafogyasztási szokások és hirtelen már a kutya se volt kiváncsi az Origóra meg az újságírók is otthagyták és valahogy nem sikerült pótolni őket.

DRM is theft

(#74743) dabadab válasza cyberkind (#74740) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Orvosismerős szerint a nővéreknél teljesen bevett gyakorlat az, hogy ha már nagyon tele van a tökük a magyar egészségüggyel, akkor elmennek egy évre lidlis pénztárosnak (aztán visszamennek a kórházba, mert ilyen kattantak a pénztárosi munka egy idő után üresnek érződik).

DRM is theft

(#74744) cyberkind válasza dabadab (#74743) üzenetére

cyberkind
(PH! nagyúr)

Szuper, akkor nincs baj, és világhírű az oktatás is, ennek örülök!

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" Batman FOREVER!

(#74745) t72killer válasza Ringman (#74734) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Ez egy demokratikus ország, nem szokás a legelső kiskaput kihasználva félresöpörni az 51% véleményét.

(#74746) Ringman válasza t72killer (#74745) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

mármint azt a véleményt, amelyről - a brexit hatásáról
- nem volt elegendő információjuk
- a politikusok hazudtak a várható következményről?

ráadásként ott volt a pro-leave szovjet dezinformációs kampány is.[link]

az UK meg nem közvetlen demokrácia, ha 51% hülye van, akkor még nem kell egyből elfogadni a véleményüket.
már csak azért is nyerne a remain, mert a leave tábora a plusz információktól függetlenül, magától is egyre csökken (pl. meghalnak az idősek)

(#74747) t72killer válasza Ringman (#74746) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Így van, a megvezetett véleményt se tiporhatják el, vagyis pontosabban nagyon körültekintőnek kell lenni, amikor egy ilyenbe belenyúlnak.

Amúgy persze egyértelmű a manipuláció, de ezeket ugye mind bíróságon kell igazolni, ami nincs meg pár nap alatt.

A brexit hatásairól meg a remain tábor is csak hadovált össze-vissza, egy gazdaságilag süllyedő Dél-EU mellett nem vagyok én abban olyan biztos, hogy egy fejlett országnak túlságosan jót tenne a bentmaradás, hacsak nem olyan mértékben haszonélvezői a déliek nyomorának, mint németország.

(#74748) baryll

baryll
(kvázi-tag)

Most, hogy itt olvaslak titeket rájöttem, hogy közúti ellenőrzéskor - az utóbbi egy hónapban háromszor is - miért csak a lakcímkártyát kérik el a szolgálunk és védünk alakulatok. Így demózza a nagytestvír, hogy mennyire meg akar védeni bennünket a migráncsoktól. Mondhatom gyönyörű egy politikai bábjáték a pénzünkből. A magyarság valódi ellenségeit meg szépen törvényesen ránktelepítette a géniusz lopitikus banda.

A ridikül a női boldogság megszerzéséhez nélkülözhetetlen túlélőkészletek rejtekhelye.

(#74749) Mister_X válasza Ringman (#74746) üzenetére

Mister_X
(PH! nagyúr)

"már csak azért is nyerne a remain, mert a leave tábora a plusz információktól függetlenül, magától is egyre csökken (pl. meghalnak az idősek)"

Mintha lett is volna kimutatás, hogy már mire összeszámolták a szavazatokat se élt az összes brexit szavazó, rá két hétre pedig 49% lett volna 51% helyett.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake." --- A warezt tiltja a bushido.

(#74750) philoxenia válasza baryll (#74748) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Csakhogy a lakcímkártyát nem vagy köteles magadnál hordani... ;) Simán a jogsit add át! Persze mindegy, mert az adatbázisban mindened benne van...

'65-ben születtem...

(#74751) Ringman

Ringman
(PH! addikt)

ilyen lesz a ferihegyi bővítés: [link]

gondolom sokat izzadtak rajta, mire ilyen messze lett a vasútállomás a termináloktól. gondolom megkérdezték pistát, bár akkor lehet nem is lett volna

(#74752) Ringman válasza t72killer (#74747) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

no-deal brexit esetére katasztrófavédelmi intézkedéseket kellett kidolgozni :U

+ az hogy vlad a leave mellett tette le a szavazatát, azért jelent valamit.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.