Hirdetés

2019. augusztus 18., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-07-23 06:44:53

GAMEPOD.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#104501) Taci válasza jackal79 (#104497) üzenetére

Taci
(senior tag)

A saját jelenlegi fiókodból állítottad be a jogosultságokat? Hogyan csináltad pontosan?

(#104502) lanszelot válasza Dragon3000 (#104500) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Én nem tudom kiválasztani a beallitasoknál a Windows10 et, csak az előző Windows okat. És nem is csinálja meg jól, nem indul el az ssd ről.
2TB hdd - 200GB+1,8TB
500GB ssd
2 rendszer particiot + Win10 particiot teszek át, 1,8Tb nem
A Win10 particiot kiterjesztem hogy a teljes lemez ki legyen használva /ne maradjon ott 300GB a semminek/
Megcsinálja, ott van minden, elindul, de csak fekete képernyő.

(#104503) jackal79 válasza Taci (#104501) üzenetére

jackal79
(aktív tag)

Szia! A saját fiókomból csináltam. .exe-re jobb klikk, majd Tulajdonságok/Biztonság és ott szerkesztés, majd úgy emlékszem, hogy a felhasználóknál megtagadás.
Visszaállítottam már mindent az egedélyezésre és a többi fiókba belépve is megnéztem, ott is engedélyezve van minden.
Alapból van tiltva vmi?
Nem értem, hogy miért nem érhető így el.
Köszi!

(#104504) Taci válasza A.M.D. (#104494) üzenetére

Taci
(senior tag)

Ez került most egész véletlenül a szemem elé: [link]
Ezek szerint ez nem egyedi probléma, nem a hardvereddel (vagy BIOS beállításaiddal) van probléma, hanem a Microsoft ismét "nagyszerűen" csinálta meg a frissítést.

(#104505) Taci válasza jackal79 (#104503) üzenetére

Taci
(senior tag)

Most kipróbáltam egy random exe fájlra úgy, ahogy írtad: jobb egérgomb --> Tulajdonságok --> Biztonság --> Csoport vagy felhasználó neve: Users (magyarul nyilván Felhasználók) --> Szerkesztés --> Megtagadás oszlopból a felső, ami minden alatta lévőt kijelöl --> Ok.
Ez elvette tőlem is a jogot a futtatásra, ugyanaz a hibaüzenet jött, mint neked.
De visszamentem ugyanúgy a Szerkesztésig, rányomtam az Engedélyezés oszlop felső elemére, ez eltüntette a Megtagadás oszlopból a pipát, aztán kivettem azt az egyet még az Engedélyezés első eleméből (hisz' az alapból sem volt megadva), Ok, és máris működött újra.

(#104506) jackal79 válasza Taci (#104505) üzenetére

jackal79
(aktív tag)

Nekem az alábbi csoportok vannak:

Azt meg tudnád nézni, hogy neked minden csoportban egedélyezve van minden? Az a gond, hogy már kipróbáltam egy csomó lehetőséget és nem tudom, hogy mi lehet az alap beállítás.

(#104507) uriember válasza lanszelot (#104498) üzenetére

uriember
(aktív tag)

AOMEI partition assistant pro 6.3 (free)
key: AOPR-K7X4P-Z126E-XZZUX

[link]

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#104508) VGYke

VGYke
(őstag)

Sziasztok! Mostanában (keddi frissítés után?) nem tapasztaltatok olyat, hogy a lemezkarbantartó elindul és csak egyhelyben áll?

Pedig SSD van.... :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsön adni

(#104509) Taci válasza jackal79 (#104506) üzenetére

Taci
(senior tag)

Az első kettő (Minden alkalmazáscsomag és Minden korlátozott alkalmazáscsomag) nekem nincs jelen.

A többinél így van:

Teljes hf., Mód., Olv. és v., Olv., Írás, Spec.
SYSTEM: Teljes hf., Mód., Olv. és v., Olv., Írás
Rendszergazdák: Teljes hf., Mód., Olv. és v., Olv., Írás
Felhasználók: Olv. és v., Olv
Hitelesített felhasználók: Mód., Olv. és v., Olv., Írás

[ Szerkesztve ]

(#104510) uriember válasza uriember (#104507) üzenetére

uriember
(aktív tag)

A link nem jó asszem...:(, de már nem tudtam szerkeszteni
https://www.download.hr/forum/threads/aomei-partition-assistant-pro-6-3.15586/

[ Szerkesztve ]

(#104511) King Unique válasza lanszelot (#104498) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Van számos egyéb program ilyen célra, ha neked valamiért nem felel meg a Macrium Reflect. De egyébként az nem igaz, hogy az utóbbi nem jó W10-hez, inkább nálad lehet valami gond, vagy nem megfelelően használod, vagy az aktuális (7.2.4325) verzió helyett valami őskövületet és amiatt van a gond.

"Én nem tudom kiválasztani a beallitasoknál a Windows10 et, csak az előző Windows okat"

Ez sem teljesen világos, hogyan kell érteni. De tippre nem megfelelő helyen keresed, mert amúgy nyilván ki lehet választani a forrásmeghajtón (HDD), egyesével bejelölve a klónozni kívánt partíciókat.

"Megcsinálja, ott van minden, elindul, de csak fekete képernyő."

A megfelelő partíciók, illetve minden szükséges partíció (rendszer számára fenntartott kicsik is) át lett klónozva, a BIOS-ban a boot beállítások rendben vannak, az SSD megfelelően van csatlakoztatva (pl. SATA-n), szükség esetén a program pendive-ról bootolható WinPE és WinRE változatában elérhető javítást próbáltad? Ha ezek rendben vannak, akkor márpedig bootolnia kell az SSD-re klónozott Windows 10 rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#104512) jackal79 válasza Taci (#104509) üzenetére

jackal79
(aktív tag)

beállítottam ugyanúgy, mint neked, de semmi változás.

(#104513) Taci válasza uriember (#104510) üzenetére

Taci
(senior tag)

Ez eléggé warez-szerű. Van Standard verzió is belőle, ha meg már ilyen kulcsot "adnak" hozzá, az gyanús, hogy nem a fejlesztőtől származik. Hacsak a link nem pont az ő weblapjára mutat, egy "mai nap ezzel a kulccsal ingyenesen regisztrálható" oldalra.

Na megnéztem a linket, amit végül sikerült linkelned. Eléggé kétesélyes. Orosz oldal. Giveaway. Korábbi verzió. De persze mindenki döntse el saját maga.

[ Szerkesztve ]

(#104514) Taci válasza jackal79 (#104512) üzenetére

Taci
(senior tag)

És ha csak simán újra telepíted a programot, amit korlátozni szerettél volna?

Amúgy próbáld már meg egy másik fájlon is. Pl. egy 7zip telepítőn. Hogy ott is ez-e a végeredmény.

(#104515) jackal79 válasza Taci (#104514) üzenetére

jackal79
(aktív tag)

Sajnos nem tudom újratelepíteni, mert uninstallálni sem engedi. Más programmal nem akarok szórakozni, mert akkor azt sem fogom tudni elérni :)

(#104516) Taci válasza jackal79 (#104515) üzenetére

Taci
(senior tag)

A Biztonság fül alatti Speciális gombbal nyíló ablakról csinálj már egy képernyőfotót.

(#104517) uriember válasza Taci (#104513) üzenetére

uriember
(aktív tag)

Évek óta használom, lehet nem erről az oldalról töltöttem le, de a kulccsal örökre a tied, ingyen. Nagyon jó progi. Eredetileg orosz oldalról töltöttem le.
Ezt a kulcsot egy másik oldalról másoltam, nem a linken volt. Működik.

[ Szerkesztve ]

(#104518) VGYke válasza VGYke (#104508) üzenetére

VGYke
(őstag)

Úgy néz ki, nekem a Win10 Lemezkarbantartó valamiért kiakadt, újraindítgatás után is órák óta ez van:

Segítsetek, mi lehet a megoldás?
(Kb. 3 év után kb. 2 hónapja volt újratelepítés, az sem azért mert baj volt, hanem hogy legyen tiszta a 1903)

(#104519) lanszelot válasza King Unique (#104511) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Hello,

Igen a legujabb van fent amit irtál.
Itt egy kép , nekem nincs win10

bios beállítva , minden más lehuzva, azt a program fix -et nem probáltam, nem tudom az mi

(#104520) King Unique válasza lanszelot (#104519) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Hát ott ne is keresd, mert az az alignálás (partíció kezdetének eltolása), ahol általában a Vista/ 7 óta alkalmazott 1 MB-os eltolás az alapértelmezett, ami nyilván Windows 8.1, 10 rendszerekre is vonatkozik, csak azokat nem írták oda külön, mert magától értetődő. Egyébként meg a forrásnál (source) kell kiválasztani, hogy mit akarsz klónozni, majd bejelőlés és copy, vagy drag & drop módszerrel átmozgatni a célhoz (destination).

Állítólag be van állítva, de ténylegesen ki tudja. Ha igen, meg ha minden szükséges partíció át lett klónozva és nem volt olyan, a rendszer számára fenntartott, ami másik fizikai lemezen volt és a "lehúzás" után már nem érhető el, akkor márpedig bootolnia kellene az SSD-re klónozott rendszernek is.

[ Szerkesztve ]

(#104521) zolee001 válasza A.M.D. (#104494) üzenetére

zolee001
(senior tag)

UEFI modban elkészitett telepitö a disked pedig MBR
diskpart-convert gpt-enter
Döntsd el ,hogy milyen modban akarod telepiteni,UEFI avagy BIOS és annak megfelelö telepitökészlet valamint disk type kell

"mielőtt windows bejelentkezésig jutnék, fogja magát és újra indul... why??????"
Te ülsz a saját géped elött igy marad a telejosda felhivása avagy a fiatal szovjet mérnökök találmánya a "eventvwr.msc" megtekintése,utobbi olcsobb és hasznosabb

(A kövi az lesz,hogy mivel nem tudsz bejelnetkezni igy nem tudod megnyitni,WinPE magyarul a telepitö elindit,válasszon nyelvet képrnyönél shift+F10 és ott a command prompt)

Utolag vettem észre,hogy ajánlották már az eseménynaplót

[ Szerkesztve ]

zolee001

(#104522) jackal79 válasza Taci (#104516) üzenetére

jackal79
(aktív tag)

Szia! Sajnos csak este 7-8 körül fogok tudni csinálni. Lehet hogy ebből rendszer újratelepítés lesz...

(#104523) Lipton

Lipton
(őstag)

Sziasztok!

NASnak hasznalt PCt frissitenem win10re. Elegendo lehet a home vagy a pro szukseges ilyen eszkozre? Mi a valos hasznalati kulonbseg?
Amire hasznalom:
- dlna server (serviio)
- file server, hdd-k negosztasa belso halozaton
- kamera mentes
- torrent
- tavoli asztali eleressel szoktam hasznalni, monitor nincs a gepen
Koszi

(#104524) thotzoltan

thotzoltan
(tag)

SZiasztok!
ASUS ROG G74 SX-re telepítettem SSD-re WIN10-et... a HDD a BIOS-ban látható,de az intézőben nyoma sincs... mit toltam el?

Dell Precision M6600 Intel(R)Core(TM) I7-2760 QM 2,4 GHz RAM 8 GB NVIDIA Quadro 3000M Intel(R) HD Graphics 3000

(#104525) Kékes525 válasza thotzoltan (#104524) üzenetére

Kékes525
(veterán)

A lemezkezelésnél mit látsz?

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#104526) thotzoltan válasza Kékes525 (#104525) üzenetére

thotzoltan
(tag)

Köszönöm a segítséget,ott volt a megoldás!

Dell Precision M6600 Intel(R)Core(TM) I7-2760 QM 2,4 GHz RAM 8 GB NVIDIA Quadro 3000M Intel(R) HD Graphics 3000

(#104527) Troy. válasza twofatcat (#104474) üzenetére

Troy.
(addikt)

Hello! Úgy sem működik. Legális, tanári windows 10.

(#104476) cigam: Windows 10 pro.

[ Szerkesztve ]

.

(#104528) Troy. válasza Troy. (#104527) üzenetére

Troy.
(addikt)

Ez alapján sikerült módosítani. [link] (gpedit.msc rész)
Le volt tiltva a háttérkép és téma módosítása.

.

(#104529) MasTer

MasTer
(tag)

Sziasztok! Pár hete vacakol a win 10 x64 hálózati elérése, tegnaptól meg már egyáltalán nincs. Hibaelhárításnál azt írja ki, hogy nincs csatlakoztatva a hálózati kábel. Természetesen csatlakoztatva van. Alaplapi vezérlő van, bios-ból nézve érzékeli a kábelt (kiírja, hogy 1GB hálózat, 10 méter kábel), egy laptophoz csatlakoztatva a kábelt, működik. Ha bedugom a kábelt a helyére, zölden világít. Mi lehet a probléma?

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#104530) Geth válasza Lipton (#104523) üzenetére

Geth
(őstag)

Home nem tud RDP-t hostolni.

(#104531) cigam válasza Troy. (#104527) üzenetére

cigam
(félisten)

Be van léptetetve valami domain-be? Céges policy, egyéb okosságok vannak? Csak mert ezt központilag is tiltani lehet.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104532) mezis válasza MasTer (#104529) üzenetére

mezis
(nagyúr)

Üdv.!
- Másik lyukban próbáltad ?
- Másik switch-ben( routerben) próbáltad ?

mezis

(#104533) Armagedown válasza Lipton (#104523) üzenetére

Armagedown
(senior tag)

Erre a célra jobb volna valamilyen Linux

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#104534) Troy. válasza cigam (#104531) üzenetére

Troy.
(addikt)

Nem, nincs. Lényeg a lényeg, hogy most sikerült.

.

(#104535) liszi70 válasza Armagedown (#104533) üzenetére

liszi70
(veterán)

"Erre a célra jobb volna valamilyen Linux"

Miért?
Érdekel a téma, mert az én PC-m is részben NAS-ként üzemel, és semmit nem tudok a linuxok képességeiről, mivel világ életemben wint használtam. Az biztos, a hálózati megosztás nem egyszerű ma már a win10-en, ezt sok hozzászólás alátámasztja. Bár öreg vagyok ahhoz, hogy új oprendszert tanuljak ki, de érdekelne, mennyiben egyszerűbb az élet linuxon. (Nem te vagy az egyetlen, akitől ezt olvasom. :) )

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek aksi nélkül eladók.

(#104536) MasTer válasza mezis (#104532) üzenetére

MasTer
(tag)

Nincsen semmilyen extra, sima T internet, és a desktop pc kábelen keresztül van csatlakoztatva. A kábel is működik, tesztelve. Valami elquródott a win beállításoknál. Nincs third party tűzfal, minden standard. Próbáltam a vissza alapbeállításokra gombot, semmi . Már a bejelentkezés előtt sincsen hálózat. A win saját diagnosztikája szerint csatlakoztassam a hálókábelt és itt megáll a tudomány. Nem szivesen húznám újra a rendszert, mert van pár dolog, ami nem biztos, hogy működne. Nincsenek virágbolti termékek egyébként, minden teljesen tiszta

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#104537) cigam válasza liszi70 (#104535) üzenetére

cigam
(félisten)

Ez jó kérdés mert ezeket a feladatokat mindkét rendszerrel megoldhatja, bár nem tudom mit jelent a "kamera mentes". Annyi előnye lehet a dolognak, hogy ha Linux-al oldaja meg, nem kell x ezer forintot kiadni a Windows licence-re.
Pl. vannak eleve NAS-nak szán disztribúciók, amik NAS-t varázsolnak a gépből, és a bolti eszközökhöz hasonlóan egy WEB-es felületről állítgathatók. pl. [link]

[ Szerkesztve ]

(#104538) sir0cco

sir0cco
(tag)

Sziasztok.
Win10 bootolása után kb. 2 perc múlva elmegy a net, úgy 1 percig.
Azóta produkálja ezt mióta véletlenül a "a hardver bizt. eltávolítása"-ra kattintottam.
Minden bootolás után 3 perces kötelező várakozás, hogy beálljon a hálózat.
Mi okozhatja ezt?
Win10 újratelepítése segített viszont nemrégen lett újrarakva minden.

(#104539) mezis válasza MasTer (#104536) üzenetére

mezis
(nagyúr)

- Driver eltávolítása, újra töltése.
- [link]. Ha nincs másik lyuk, switch, akkor másik PC-t, lapost a drót végére.

mezis

(#104540) Armagedown válasza liszi70 (#104535) üzenetére

Armagedown
(senior tag)

Szerintem azért, mert a Linux azt csinálja, amit szeretnél, nem fog magától csinálni semmit, , így jobban ki tudod használni a géped erőforrásait, nem lesz tele bloatware programokkal.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#104541) jackal79 válasza Taci (#104516) üzenetére

jackal79
(aktív tag)

Szia! Sajnos már nem tudok képet küldeni, mert eltünt a .exe file.
Lehet csak az újratelepítés fog segíteni...

(#104542) Lipton válasza Geth (#104530) üzenetére

Lipton
(őstag)

Koszi, akkor marad a PRO.

Armagedown: soha nem Linuxoztan, egyaltalan nem ismerem igy marad a Windows.

Cigam: a kamerak mozgas eseten tudnak rogziteni halozati meghajtora - ezt jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#104543) Lauda

Lauda
(félisten)

A microsoft oldaláról most melyik windows töltődik le? Itt amit találni legfrissebbet? ;) Jelenleg 18362.295.

[ Szerkesztve ]

(#104544) Kékes525 válasza Lauda (#104543) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Szerintem nem a legfrissebb, de utána frissíti magát.

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#104545) Lauda válasza Kékes525 (#104544) üzenetére

Lauda
(félisten)

:R Igaziból nincs kedvem wint telepítgetni, de sajnos a két utóbbi minőségi frissítést nem telepíti sehogyan sem. Az utolsó, a KB4512508 ráadásul biztonsági elemeket is tartalmaz elvileg. Catalogból letöltve sem települ. :W

(#104546) VGYke válasza VGYke (#104518) üzenetére

VGYke
(őstag)

Magamnak válaszolok: valahogy megoldódott. Nem úgy hogy újra indítgattam a win10-t. Turkáltam a gépházban... fogalmam sincs! :W

(#104547) Kékes525 válasza Lauda (#104545) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Van elég hely a rendszerlemezen? Ezeket megpróbáltad? Fix Windows Update errors

(#104548) Lauda válasza Kékes525 (#104547) üzenetére

Lauda
(félisten)

Köszi a tippeket! Eljutottam addig, hogy isoból kellene frissíteni. Ha ennek nekiugrok nem fog kimúlni a rendszerem örökre? ;)

(#104554) Kékes525 válasza Lauda (#104548) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Ha a Windows Update Troubleshooter javasolta, akkor nem hiszem, de csinálj rendszer visszaállítási pontot. Amúgy az iso fájlból szedi ki a megfelelő fájlt, vagy az iso-t el kell indítani?

(#104555) Lauda válasza Kékes525 (#104554) üzenetére

Lauda
(félisten)

:R Készítettem macriummal mentést. :)

Amúgy azt csinálta, hogy le kell szedni az MCT-t, majd azt elindítva a jelenlegi rendszert frissíteni. Letölti a wint és végigfut a telepítő magától, semmit sem kell csinálni, kétszer újraindul közben. Ezután visszakaptam az asztalt és 18362,295 lett a verziószám, az update csak egyetlen defender frissítést telepített. Minden működik rendesen. :D :)

Lett egy windows old mappa, azt a lemezkarbantartóval töröltem, illetve egy ESD mappa, abban van a letöltött windows, azt is kitöröltem, még több hely lett 2GB-al a C-n, mint volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#104556) Kékes525 válasza Lauda (#104555) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Tökéletes. A macriummal a mentés még jobb, mint a rendszer visszaállítás.

(#104557) Lauda válasza Kékes525 (#104556) üzenetére

Lauda
(félisten)

Annyit kellett össz-vissz tennem, hogy lelőttem a rendszert, kihúztam a jackdugót, elindítottam a wint és bedugtam, ilyenkor kell kiválasztani, hogy alap realtek hangszóró, vagy a dell audió amit használsz. Valamiért ez a kettő felcserélődött, megkeveredett.

Amúgy érdekes, a frissítési előzményekben csak a mai telepítés utáni definíciófrissítést látni:

Azonban a vezérlőpultban a programok/telepített frissítéseknél ezt látni:

Itt látni, hogy a rendszer amit frissített, milyen frissítéseket kapott (a vírusírtó frissítésein kívül). Gondolom megnézi mik vannak fent és ami hiányzik, azokat telepíti.

Köszi a tippet, így megúsztam a telepítést! :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#104562) Albigator

Albigator
(senior tag)

Hali!

Ha jól rémlik korábban olvastam valahol olyasmit, hogy az energiasémákat lehet könnyebben, pontosabban gyorsabban megváltoztatni valami paranccsal. Én pl az asztalon lévő 1-1 parancsikonra kattintva szeretnék a teljesítménycentrikus és kiegyensúlyozott séma között így "libikókázni" .

G.Skill Aegis 32GB eladó https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/albigator/index.html

(#104563) jss

jss
(aktív tag)

Tudnatok segiteni?

Talaltam egy weboldalt, ahonnan Win10 aktivalo kulcsot lehet venni.

[link]

Ez legalis?
Csak letoltom a Win10-et a Microsoft oldalarol es ezzel a kulcsal lessz egy mukodo oprendszerem? :U :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#104564) SP4C3 válasza jss (#104563) üzenetére

SP4C3
(addikt)

Többszázszor át lett ez tárgyalva... Ráadásul pont ezt a szürkepiac oldalt linkelte más kérdező.

(*lesz)

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/ sp4c3.speedtestcustom.com

(#104565) cigam válasza jss (#104563) üzenetére

cigam
(félisten)

Olvass vissza! Szinte minden héten előjön, majd a pro-kontra érvelések után az a konszenzus, hogy van aki szerint legális, van aki szerint nem az.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.