Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz dik #84460 üzenetére

    Eszköz cserével nem valószínű, hogy meg fog oldódni a lefedettségi gond, inkább az lenne az ajánlott, hogy veszel egy újat és a jelenlegit beállítod mint másodlagos eszközt.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz dik #84466 üzenetére

    Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
    Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
    Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
    Mennyi lenne a beszerzésre?
    Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

    Ajánlott eszközök:
    20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
    20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
    30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX92U

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz dik #84472 üzenetére

    Inkább Archer C5v4 mint a C6 mert az már CFW kompatibilis.
    Másik ajánlott eszköz 20k alatt az Asus Asus AC57U lenne, többet tud a gyári firmware-ben de nincsen rá custom firmware, a v3 már AiMesh képes is, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • dkess

    őstag

    válasz dik #84479 üzenetére

    Mindenekelőtt egy kérdés - a RE200 -n nem szokott a 2.4 GHz -es WiFi LED időnként pirosan világítani? Én első körben a jelenlegi TP-Link TL-WR842ND (router) és a TP-link RE200 Extender helyével játszanék. Értem ez alatt, hogy mind a kettőt a lépcsőház közelébe raknám - akár falra (áramot odavezetve hosszabbítóval), ha közvetlen rálátás is lenne az ideális lenne. Sajnos ilyen router+repeater felállásnál előfordulhat, hogy e kettő eszköz közötti kapcsolat instabil illetve szakadozik, akkor lehet bármekkora a hatótávja egyébként pl. a RE200 WiFI -jének, akkor a kapcsolat/sebesség instabil illetve lassú lesz.

    Másfelől hiába lenne egy AC -s routerre történő csere (TP-Link Archer C5v4 lenne az ajánlott), ami sebesség oldalról is megdobná a dolgokat (RE200 5 GHz -en támogat AC -s WiFi -t) mégsem lenne javulás. Ennek oka az, hogy amennyiben a 2.4 GHz -es N -es WiFi kapcsolat a két eszköz között instabil illetve jóval lassabb, mint amennyinek lennie kellene - ott az 5 GHz még gyengébb lenne.

    Azaz első körben a router és a repeater közötti kapcsolat legyen rendben - ezzel az áthelyezősdivel. Második körben amelyik eszközt lehet azt kábelre raknám, hogy minél kevesebb dolog terhelje a WiFi -t - pl. okosTV, PC -k, akár laptop. Igen, ez elsőre kellemetlen lehet, hogy a lépcsőházhoz rakjuk a router -t is és adott esetben kábelt kell visszavezetni pl. a felső szobá(k)hoz, de megérné. Az RE200 -n is van egy LAN csatlakozó (ez is 100 Mbps -es mint a jelenlegi router -eden is).

    Amennyiben a maradék eszközöknek pedig sebességügyileg is elég lenne a jelenlegi felállás, akkor nem is feltétlenül vennék új routert (azt csak akkor, ha lenne 100 Mbps feletti internet majd vagy számítana a LAN/WiFi sebessége az eszközeid között - pl. NAS állna a házhoz vagy PC -k között másolgatnál).

    Az áramvezetékek milyen minőségűek egyébként? A házban egy fázis van - ugye? Ez a kérdés azért lehet érdekes, mert hosszabb távon (pl. ha meglesz a gyorsabb net), akkor egy AC/AX router mellé lehetne Powerline -os WiFi eszközben gondolkodni. Azt oda lehetne rakni illetve annyit amennyi csak kell. Ekkor a router és a repeater közötti WiFi kapcsolatot lehetne felszámolni, mint gyenge pont ami ráadásul zabálja is a sávszélességet ...

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz dik #84479 üzenetére

    Extrém pechesnek kell lenni ahhoz, hogy CFW miatt megszűnjön a garancia. Baromi valószínűtlen ugyanis az olyan hiba, ami megakadályozza a gyári rendszer visszatételét, de a szerviz számára láthatóvá teszi a FW-t.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • dkess

    őstag

    válasz dik #84490 üzenetére

    Akkor sikerült mindjárt beletrafálni a probléma forrásába - a router és a repeater közötti kapcsolat instabil illetve nagyon lassú. Az a LAN kábel az emeletek között állandó telepítés vagy "csak le van dobva a vége, hogy legyen valami lent is"?

    Én azt mondanám, hogy egy TP-Link Archer C5v4 -be be lehet ugorni. Első körben a jelenlegi router helyére és ahhoz konfigurálni a repeatert. Persze a lefelé menő LAN kábel jól jöhet, ha kellene mégis valami kábelen illetve akár egy párezer forintos switch, ha több minden lenne. Amennyiben így megfelelő lesz, akkor végeztünk (ebben az esetben az AC -s repeater kapna AC -s routert - az ezeréves N -es helyett).

    Amennyiben nem lenne igazi a történet, akkor fent visszaraknám a régi routert és a TP-Link Archer C5v4 -t AP módba raknám és mehet az alsó szintre a kábel végre. Így lent lenne egy gyors N/AC WiFi -nk ...

    Csak kíváncsiságból - az a három fázis nem a műhelybe van vezetve konkrétan. A házban levő konnektorok/fogyasztók is 3 fázison vannak? Egyébként, ha az alsó és felső szinten is van egy-egy olyan konnektor, ami tudhatóan egy fázison van, akkor is működhetne a Powerline -os koncepció. Ez csak zárójelben.

    @mastodon

    A router azért van a jelenlegi helyén, mert ott jön be a házba az internet? Avagy máshol jön be (pl. előtér, spájz) és UTP kábellel oda van vezetve? Van bárhol a házban két helyiség között UTP kapcsolat? Szomszédok WiFi hálózatai mennyire zavarnak be (hány db és milyen erősek)?

    Azok a sárga kliensek micsodák? Helyhezkötött dolgok vannak ott (pl. PC, TV, laptop asztalon használva) vagy pl. mobilokkal kuporodnak be ott a sarokba?

    Egyébként az sem segítene a dolgokon, ha a repeater nélkül a router 5Ghz -es N -es WiFi -jére csatlakoznának a nappaliban és a közelebbi hálóban levő WiFi kliensek és a 2 hátsó hálóban levők pedig a 2,4 GHz -es N -es WiFi -re (akár manuálisan átállítva pl. egy mobiltelón). Elméletileg már ennek elégnek kellene lennie a kitűzött célhoz. Persze e mellett amit csak lehet érdemes lenne kábelvégre rakni (legalább a nappaliban, de pl. Powerline -al akár mindenhol) - ez is nagyban tudná segíteni a WiFi -t ...

    Pontosat csak némi részletek elárulásának követően lehet persze, de egy példa: a baloldali kék körbe rakott AX50 - legalább AC -s klienseket feltételezve - bőven beszórná az egész lakást. AX73 esetleg ajánlott lehet még, ha pár ezressel többért belefér - nagyobb sávszélességű WiFi és támogat pl. OneMesh -t is.

    Egyébként nem rossz az AX50 sem. Most van is mellettem egy (tesztelgetem router illetve javarészt AP módban), de ez majd húgoméknak megy majd. Azt néztem, hogy OpenVPN -t is támogat (egyebek mellett), de sem ezt - sem Parental Control -t nem néztem rajta. Különösen az utóbbival kapcsolatban mi érdekelne pontosan? Avagy csak általános tapasztalat érdekelne (az sajnos nekem sincs még vele)?

  • dkess

    őstag

    válasz dik #84495 üzenetére

    Nagyon szívesen. Ahogy írtam - A két router -es megoldásnál a repeater NE legyen.

    Most nézem, hogy a TP-Link Archer C5v4 direktben nem támogat AP (Access Point) módot. Bár be lehet állítani (link: [link] ), de egyszerűbb és átláthatóbb, ha belefér, akkor a Asus RT-AC65P választása (ez támogat dedikált AP módot).

  • dkess

    őstag

    válasz dik #84503 üzenetére

    Elsősorban mert nem kell. Két lehetséges forgatókönyvet írtam (vagy az egyik vagy a másik) - alább másolom. A második eset esetén ne legyen repeater egyáltalán. Ekkor a lenti szinten az AC router szórná a WiFi -t mely LAN kábelen fentről kapná a net -et. Ugye switch -ként is tudna működni - így lent egyszerre rákötheted a TV -t, laptop -ot vagy bármi mást is, ha szeretnéd ...

    1.

    Én azt mondanám, hogy egy TP-Link Archer C5v4 -be be lehet ugorni. Első körben a jelenlegi router helyére és ahhoz konfigurálni a repeatert. Persze a lefelé menő LAN kábel jól jöhet, ha kellene mégis valami kábelen illetve akár egy párezer forintos switch, ha több minden lenne. Amennyiben így megfelelő lesz, akkor végeztünk (ebben az esetben az AC -s repeater kapna AC -s routert - az ezeréves N -es helyett).

    2.

    Amennyiben nem lenne igazi a történet, akkor fent visszaraknám a régi routert (a jelenlegit) és a TP-Link Archer C5v4 -t (vagy Asus RT-AC65P -t) AP módba raknám és mehet az alsó szintre a LAN kábel végre. Így lent lenne egy gyors N/AC WiFi -nk ...

  • dkess

    őstag

    válasz dik #84515 üzenetére

    Ez sajnos nem fog menni. A TP-Link RE200 oldalán ( [link] - lap alja, de nézz át a 'Specifikációk fülre is) külön kiemelik, hogy AP módban nem tud működni (azaz a Te példádban a felső szintről jövő UTP -n kapja a net -et és azt szórja WiFi -n) - hanem csak és kizárólag, mint vezeték nélküli adapterként. Azaz kapja WiFi -n keresztül a net -et és azt tudja továbbadni WiFi -n és kábelen is (akár mindkettőn egyszerre) ...

    Azaz sajnos az RE200 -n levő UTP aljzat ebből a szempontból nem játszik sajnos ...

    @BrandonXXV

    Egyértelműen AX92 mellé legalább AX58U javallt. Az erősebb hardver mellett a 5GHz -en a 160 Mhz -el együtt kapnád a 2.4 Gbit/s -es módot is (AX55/AX56U -ban csak 80 Mhz melletti 1,2 Gbit/s -es mód van - kb. mint a mobiltelókban). AX92 -ben dupla 160 MHz van 5GHz -en - 4.8 Gbit/s -el ...

    Szerk.: Hülye kérdés - ha középre raknád az AX92 -t az nem működne. Akár Powerline -al (minimum 1 vagy 1.3 Gbit/s -es linkkel) odavezetve az internet -et és onnan el a LAN -t ahova kell, de persze UTP lenne a nyerő.

    [ Szerkesztve ]

  • dik

    őstag

    válasz dik #84518 üzenetére

    Most látom érkezett rá új firmware. Gondolom érdemes felrakni rá. ? Bár csodát nem várok tőle ettől még. :)

    Elnézést kicsúsztam a szerk. időből!

    "A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

  • dkess

    őstag

    válasz dik #84519 üzenetére

    Melyik reviziós az eszközöd? Elméletileg van v1 -től - v5 -ig (meg persze kontinentális bontásban).

    A RE200(EU)_V4_200708 hardver verziónál ( [link] ) az utolsóelőtti firmware megjegyzések között van egy ilyen is:

    "Modification and bug fixes:
    1. Fixed the bug regarding OneMesh function
    2. Fixed some known issues in AP mode
    3. Fixed the compatibility issue with connect box in 5GHz band
    4. Optimized the detection of RE200 in Tether app in a noisy environment
    5. Fixed the bug regarding password setting in Tether app
    6. Disabled AP steering when the router's SSID is different from that of RE200
    Note: For RE200(EU/US/UK/JP/BR/EG)4.0"

    Hoppá - akkor lehet egyes hardververzió(k)ban van AP mód mégis - csak a leírásban nem frissítették. Ez TP-Link -nél előfordul sajnos. Erre volt friss példa pl. az AX50 és MU-MIMO esete (leírás alapján nem támogatja, de a valóságban meg igen).

    Megnéznéd az eszközöd firmware -ben, hogy beállítható-e AP mód? Ezt TP-Link -ék 'Access point' -ként hívják - vagy amennyiben magyar nyelvre állítottad, akkor 'Hozzáférési pont' (ezt most csekkoltam az AX50 -en ...).

  • dkess

    őstag

    válasz dik #84521 üzenetére

    Igen, itt lesz AP mód. Mehet a firmware frissítés és állítsd át akkor AP módra az RE200 -at. SSID legyen különböző, mint a fenti router -en.

    @woodworm

    Szuper, akkor a két 5 GHz -es sávon is támogatja a 160 MHz -et. Aki akarja az úgyis érti, aki nem akarja vagy nem érdekli az meg nem. Ugyanakkor jogos - ott a pont ...

  • dkess

    őstag

    válasz dik #84528 üzenetére

    Amennyiben a legfrissebb van rajta, akkor OK. A verziót meg tudod nézni a repeater felületén? A legfrissebb firmware a V4 -re: RE200(EU)_V4_200922 , Kiadás dátuma: 2020-10-30 .

    Egyébként a felületre bejelentkezve elméletileg a 'Működési mód' menüben átállítod 'Hozzáférési pont' -ra (legalábbis, ha magyarra állítottad a nyelvet - az 'Access point' -ot így fordították). Aztán a 'Vezeték nélküli' / 'Vezeték nélküli beállítások' menüben a 2.4 és a 5 GHz -re is beállítod az SSID -t (különbözőt - ami a fenti router -étől is különbözik, valamint mindkettő legyen aktív), jelszavakat, WPA2-Personal, valamint a checkbox -ok: WPA2-PSK, AES. Csatornás dolgok: 'Auto', Multi User-MIMO bekapcsolva, OneMesh/AP Steering kikapcsolva. Intelligens csatlakozás: kikapcsolva (ez lenne a band steering a TP-Link szlengben).

    Aztán 'Mentés' gomb és nincs más dolgod, mint az alsó szinten is élvezni a gyors és stabil WiFi -t (persze az eszközökben is megadva az új WiFI adatokat - ahol csak lehet ott az 5 GHz -es AC -ét) ... :)

  • dik

    őstag

    válasz dik #84569 üzenetére

    De mint látom a C6 annyira nem volt az ajánlottak között. De gondolom az én kis céljaimra tökéletesen megfelelő lenne(első kötben én is ezzel a gondolattal barátkoztam, nagyon sokan elégedettek vele gondolom így nagy baj nem lehet vele...). Netem nem hiszem lesz nagyobb itt olyan ökör árakban beszélnek szörnyű...

    "A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

  • dkess

    őstag

    válasz dik #84570 üzenetére

    Amennyiben azt is elolvasod mellé az érintettek miért ajánlják a C5v4 -et a C6 helyett, akkor láthatjuk azt írták ennek egyetlenegy oka van: a C6 -ra nem lehet CFW -t rakni.

    Ugyanakkor mivel mi OneMesh -t szeretnénk továbbá semmi CFW specifikusat - így ebből a szempontból mindegy. A C5v4 meg OneMesh -t nem támogat ...

  • dkess

    őstag

    válasz dik #84574 üzenetére

    Ugye gyakorlatilag 3 féle alternatíva volt ajánlva - most csak nagyon címszavakban:

    - a lenti szinten az RE200 -at UTP kábelvégre téve (ugye a kábelezés már most is megvan a két szint között) és AP módba rakva sokkal combosabb WiFi lesz lent, mint ha az RE200 repeater módban lenne (maga a repeater mód miatt meg a router és a RE200 között botrányosan szar a WiFI kapcsolat most) - költsége: 0 Ft,

    - egy Archer C6 alulra AP módban. Ezzel a router erősebb és külső antennákkal turbózott WiFI -je nyújtana az előzőnél is nagyobb lefedettséget alulra. A lenti router ugye még switch -ként is funkcionálhatna a TV -nek és laptop -nak egyszerre is stb. stb. - költsége: kisker bruttó 9.000 Ft,

    - egy Archer C6 fentre (a jelenlegi helyett) router módban és egy alulra AP módban. Opcionálisan a meglevő RE200 AP módban külön helyiségbe. Gyors AC WiFI lent is (akár lent két külön helyiségben is szórva a WiFi -t) - és fent is. OneMesh hálózattal - egy SSID -t használva. Gigabit -es LAN lent is - fent is. Akár majd gigabit -es internet -et is kiszolgálva ("jövőállóság"). - költsége: kisker bruttó 18.000 Ft.


    Az RE200 -as beállításait írásban részletezve leírtam az egyes forgatókönyvnek megfelelően fentebb. Ez mehet akár képernyőképekkel is, ha bemásolod ide a felületet.

    Namost nekem lenne pár kérdésem:

    - úgy érzed, hogy szeretnélek belehajszolni felelőtlen költekezésbe? Bruttó 9 ezer forintért lassan már egy sima "gyökkető" switch -et sem lehet kapni. Gyanítom, hogy amennyiben elmúlik a "Black Friday" -es időszak, akkor ezek feljebb fognak menni ... Amikor "fickós" router után érdeklődtél eredetileg, akkor milyen költségkeretben gondolkodtál? Amennyiben ezek már "csillagászati árak", akkor ennél olcsóbbat - ami előrelépés lenne a mostanihoz képest hirtelen nem tudok ajánlani,
    - avagy úgy érzed, hogy én (akár a másoknak nyújtott válaszaim alapján is) vagy mások a pH fórumáról nem segítenének az eszközök beállításában, ha lenne kérdésed?

  • kiir

    tag

    válasz dik #84935 üzenetére

    Múlt hét elején még úgy volt, hogy "csak üzletben", nem lehetett rendelni...

Új hozzászólás Aktív témák