Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz ALI_G #5812 üzenetére

    neked ugyan nem tudom mi a célod, de ha diétázol ezzel a kajával, akkor már el is rontottad, ugyanis a panír az egyik létező legrosszabb lehetőség ami ételen található, zsír+ch a legrosszabb fajtából, mindenképpen mellőzni kell

    sült krumpli is szintén az egyik legrosszabb választás zsír+ch
    ellenben a sima főtt-törtkrumpli teljesen jó, talán is még nem is kell annyira szigorúan venni ha valakinek sok lenne, lehet bele keverni egy kis vajat és tejet, de persze jobb ezeket is elhagyni (állítólag margarint nem szabad enni, mert az egy műanyag valami amit nem tudsz megemészteni, persze a vaj meg zsíros azért nem biztos, hogy jó - de mivel nem fogyaztom ezeket így nem is nagyon néztem utána)
    zöldség fontos nagyon, ugyan ch, de ezt mégsem a ch tartalma miatt fogyasztjuk (általában nem is szokás beleszámolni, egy átlag fogyózónak meg nem is kell), hanem a rost tartalma és a lúgosító hatása miatt jó

    gi az a glikémiás index, minél alacsonyabb egy étel gi-je annál kisebb inzulinreakciót vált ki, ha egy átlag ember aki nem igen sportol és nem foglalkozik mással csak olyan ételekből próbál fogyasztani amik alacsony gi-űek, akkor valószínűleg nem sok problémája lenne a diétával (ha attól eltekintünk, hogy azt folyton betartani már maga egy diéta)

    kalóriát felesleges számolni, de azt nem, hogy akár grammra mennyi fehérje-ch-zsírt visz be valaki, és az elején bizony számolni kell különben sosem fogja tudni az illető, hogy mennyi az annyi, vagy egyáltalán, hogy mit jelent mértéket tartani

    olvastam nem egy cikket erről: az átlag ember -aki fogyni szeretne- amikor bevallja, hogy mennyit eszik -legjobb szándékkal is- jó közelítéssel a felét vallja csak be, ennyire nem képes felbecsülni, hogy mi mennyi
    aki hízni szeretne az meg pont az ellenkezője: kétszer annyit mond, holott feleannyit eszik

    tehát inkább legyünk körülményesek az elején és grammozzunk, aztán ha már rutinná válik, akkor pontosan tudni fogjuk mikor mire van szükségünk, vagy hogy mikor mennyit ettünk - az elején furcsa lesz, de hát mi nem az...

    na még ennyi okosságot egy hozzászólásba...

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák