Új hozzászólás Aktív témák

  • betyarr

    veterán

    válasz lugosi #2024 üzenetére

    mintha csak az én gyerekkoromat olvastam volna :DDD visszagondolva tényleg nagy mázli,hogy sérülés nélkül megúsztam.és én ráadásul nagyon korán kezdtem: kiloptam otthon a fiókból a kést és csak úgy lazán a nadrágszíjamba dugva járkáltam meg "menőztem" a tőlem pár évvel idősebb csajok előtt,hogy ha bajba kerülnek,akkor majd én megvédem őket (5-6 éves lehettem :Y ).
    volt egy szomszédos parasztház mellettünk falun (még az ükapáméké volt),na ott aztán jól el lehetett bújni a szülők elől és dobálni a kést,baltát,sarlót stb. a gerendába meg az ajtóba :DDD meg még sorolhatnám.
    jah,meg a szülők vettek disznóöléshez egy késkészletet,amit ugyancsak megszereztem.azokat is dobáltam,meg emlékszem,hogy az egyikkel levágtam egy akácfa ágat.püföltem vagy egy órát,mert elég vastag volt.mondanom sem kell,hogy teljesen tönkre ment.kaptam is rendesen,amikor lebuktam :DDD
    erre a nyújtós játékra én is emlékszem.ott centizgettük egymás lábát néha.azért az sem volt piskóta ;]
    meg vagy 20 évvel ezelőtt fősulin az egyik csoptársam is ilyen "késes" gyerek volt.a csizmájában hordta.mindig nála volt.egyszer egy alkoholgőzös hajnalon (olyan 4 óra lehetett) elmentünk a garázsához,hogy ott még valamit öntünk a garatra.na,előkerült a csizmájából a kés és azt kezdtük hajigálni garázsajtóba.szóhoz sem tudott jutni,amikor meglátta,hogy "vérprofi" vagyok benne.míg neki 10-ből jó ha 1-2 alkalommal sikerült beleállítani,addig nekem meg 7-8-szor.nagy részegségében még meg is hajolt a tudásom előtt :DDD

    vagy jó tíz éve olyan környéken kellett hazajutnom,ami hát...még jóindulattal sem volt valami biztonságos.főleg sötétedés után.akkoriban én is hordtam magamnál bicskát.de aztán rájöttem,hogy oké,hogy biztonságérzetet ad,vagy előfordul,hogy elég elővenni és elijeszti a támadót,de mi a helyzet akkor,ha előrántom és akaratlanul is valami baleset történik?valaki beleesik és elpatkol,akkor aztán onnan már csak egy helyre lehet jutni: a "zaciba".meg szinte biztos hogy használni úgysem merném sem ember,sem állat ellen :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák