Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    Hallott valaki valamit arról, hogy változtak volna az elérhető fizetési módok? (Magyarországról van szó.) Nem találom az ajándékkártya vásárlási oldalt, és a fizetési módok közül is mintha eltűnt volna az egyszeri (nem megújuló, éves prémium előfizetésre vonatkozó) bankkártyás fizetés. Előbbi három, utóbbi egy hónapja még biztosan létezett (mert használtam).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Mr K #3906 üzenetére

    (Nem illik a saját kérdésünkre válaszolni, de hátha egy erre tévedőnek még hasznos lehet.) A honlapok alapján úgy tűnik, hogy a végeken (keleti blokkban, ide értve Törökországot és Görögországot, Máltán, Izlandon, stb.) az ajándékkártya vásárlási lehetőség megszűnt. Nyugaton (Ausztria, Németország, Franciaország, Anglia, Svájc, Olaszország, stb.) illetve Lengyelországban legalább az ajándékkártyával kapcsolatos honlapok még léteznek, de internetes források szerint itt sem feltétlen működik már:

    E gift card
    Buy Spotify Premium as a Gift

    Elképzelhető, hogy maradtak külső források, ahol ajándékkártya vásárolható (pl. PayPal-on is van ilyen termék), csak az egy kicsit zavaros, hogy működik-e, és ha igen hogyan (pl. a PayPal $10, $30, $60-as utalványai nem felenek meg a magyar áraknak, plusz a területi hatályt sem tudom, hogy ilyenkor hogy érvényesítik, ha egyáltálán.)

    Hogy ebben a Spotify-nak mi a jó, azt továbbra sem értem.

    Azt sem értem, hogy miért nem lehet ezeket a változásokat valamilyen módon kommunikálni, vagy akár megindokolni. (Ez persze költői kérdés: nem az ügyfél elégedettség a cél, hanem a nyereség.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Mr K #3914 üzenetére

    Időközben válaszolt a support is: az ajándékkártya árusítást január 15-tel megszüntették, helyette az amazon.com-ot javasolják, mint beszerzési forrást, gondosan kihangsúlyozva, hogy csak a "Spotify" eladó által árult kártyák legálisak. (Ezt én annyival egészíteném ki hogy az amazon.com természetesen USA előfizetéseket árul, a nálunk is elérhető amazon.de pedig németországiakat, egyik sem jó Magyarországon.)

    Az éves bankkártyás előfizetésről nem mondtak semmit.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Alvin_ti4200 #3922 üzenetére

    Egy időben én is elég sok japán zenét hallgattam, és nekem valami olyasmi jött le, hogy nagyjából mindenféle nyugati zenei stílus megtalálható náluk is, az Elvis Presley epigonoktól a death metálig... És nem csak mostanában, hanem alighanem már nagyon régóta. Pl. nekem sokáig egy Sarasvati nevű (eléggé kérész életű) punk(nak vélt) zenekar volt a kedvencem, akik leginkább a 80-as években alkottak. (A Spotify-on nem sikerült ráakadnom, de youtube-on (most még) elérhető pár opus-uk (pl. ez vagy ez).)

    Ha már Japán, hadd ekézzem egy kicsit a Spotify-t: régebben állítólag ki lehetett copy&paste-elni az előadók vagy számok neveit, meg a "Bio"-t, ami pl. Japán (kínai, koreai, stb.) írásjelekkel/ábécével megjenített információknál nagyon hasznos lenne (pl. google translate-be át lehetne emelni.) Ezt viszont állítólag szándékosan megszüntették...

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz #20749568 #3931 üzenetére

    Van róla lista? (Új vagyok itt...) :)

    BTW, esküdni mernék rá, hogy egy éve még volt egy menüpont vagy valami, amivel csak a mobilra letöltött zenék között lehetett válogatni. Most éppen döglődik az internet kapcsolatom, gondoltam kihasználom arra, hogy újrahallgassak pár elmentett kedvencet, viszont csak szám vagy album nézetből lehet indítani őket, de ott a több ezer kiszürkített számból vagy albumból kell kimazsolázni azokat (még akkor is strapás, ha konkrétan emlékszem, hogy mit mentettem le.) Off-line módban nem működik a keresés sem, és ha megvan egy letöltött szám, nem lehet átváltani az albumra (hiába van az egész letöltve), át kell váltani album nézetre, és újra megkeresni...

    Persze lehet, hogy csak nem igazodom ki az user interfészen, ez esetben megköszönném, ha valaki útba igazítana. Előre is kösz. (Android, ha ez számít.)

    (#3933) qqzs Android? (PC-n (web) nem találtam ilyen lehetőséget.)

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz qqzs #3935 üzenetére

    Kipróbáltam, és tényleg működik (Google translate app (Android) + mobillal lefényképezve a monitort). De kicsit körülményes a copy&paste helyett... (Elismerem, nem vagyok egy könnyű eset. :(( )

    Körülményes módszerből persze van másmilyen is: Firefox, web-es lejátszó, és F12 (Chrome-ban is van ilyen, de azt nem próbáltam.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz drmotto #3942 üzenetére

    Feltételezem, hogy mobilon hallgatod a zenét. Ha igen, akkor meg lehet próbálni PC-n (vagy legalább 7 colos tableten?), ott a Free csomagra vonatkozó megkötések enyhébbek.

    Régebben volt egy olyan szabály, hogy mobilon csak véletlenszerű sorrendben lehetett hallgatni a lejátszási listákat, nem lehetett tetszőleges számot vagy albumot meghallgatni (hogy legyen valami motiváció a prémium megvásárlására...) Hogy ne lehessen kicselezni (egy számot vagy egy albumot tartalmazó lejátszási listát létrehozva), ezért voltak további szabályok is: a lejátszási listának legalább 20 (15?) számot kellett tartalmaznia, és legalább háromféle előadót. Ha ez nem teljesült, akkor a Spotify, saját ízlésének megfelelően kiegészítette plusz számokkal (ezek nem lettek részei a tényleges listának, csak a lejátszáskor virtuálisan kerültek bele), és így jelenhettek meg ismeretlen számok hallgatás során (a véletlenszerű lejátszás miatt bármikor).

    A Spotify folyamatosan változtatja a szabályokat, szóval hogy pontosan mi van most azt nem tudom, de valami hasonlók most is lehetnek. (Ha tudsz angolul, akkor a Spotify Community oldalakon lehet találkozni hasonló kérdésekkel, pl. ilyesmivel.)

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz unravel #3950 üzenetére

    History csak PC-n van és csak az utolsó 50 számot tartalmazza. Van rá szavazás, hogy legyen mobilon is. (Ami (ha jól értem) nagyjából azt jelenti, hogy a Spotify ezt nem szándékozik megvalósítani, csak ezt nem érzik politikusnak kerek perec kijelenteni.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Mr K #3906 üzenetére

    Mint kiderült, az éves bankkártyás fizetés még mindig megvan, de csak azoknál látszik, akiknek nem éppen egy ilyen éves időszak aktív. A PayPal-os fizetésről pedig az derült ki, hogy a Spotify csak olyan fiókot fogad el, amihez van hozzárendelve bankkártya (nem kell arról fizetni, lehet egyenlegből vagy bankszámláról is, de kártyának lennie kell.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Demertin #3965 üzenetére

    Szerintem ez nem feltétlen cáfolja, amit írtam, inkább csak azt erősíti meg, hogy az éves előfizetést a Spotify csak bizonyos körülmények esetén ajánlja fel.

    1. Saját korábbi éves előfizetésem úgy két hónapja járt le, lejárat előtt egy nappal simán elő tudtam fizetni újabb egy évre. Viszont ha most megnézem, akkor nekem sem enged újabb egy évre előfizetni, de egyelőre azt feltételezem, hogy kb. 9-10 hónap múlva ez a lehetőség ismét megjelenik.

    2. Kb. két hete fizettem elő egy másik accountra (nem én használom, ajándék), ott szintén választhattam volna az éves előfizetést, de maradtam a PayPal-os havinál (ha már megcsináltam vele a cirkuszt). Viszont ha most megnézem, már szintén nem választhatom az éves előfizetést, pedig két hete még megvolt.

    Fentiek alapján én azt feltételezem, hogy aktív (nem lejáró) előfizetés mellett a Spotify nem enged éves előfizetésre váltani. (A havi megújuló előfizetés nyilván előnyös neki, mert egy csomó olyan felhasználója is lehet, aki ténylegesen már nem használja a szolgáltatást, de még nem volt érkezése lemondani, mert lusta, hanyag, feledékeny, kómában van vagy meghalt.)

    Szerintem meg kellene próbálni előzőleg lemondani a szerződést, és úgy megnézni, hogy megjelenik-e az éves bankkártyás lehetőség a fizetési módok között. (Vagy regisztrálni egy free accountot, és ott kipróbálni, esetleg ha van itt valaki free account-tal, az eldönthetné a kérdést.) Sajnos azt sem tudom biztosan, hogy a családi csomag esetén vannak-e további megszorítások a fizetés módokra (nekem mindkét accountom egyéni.)

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Dinter #3968 üzenetére

    A Browse/Discover menüpont alatti ajánlatokat szoktad hallgatni? (Azok elvileg újak.) - Ez a menüpont csak PC-n létezik, mobilon a Home alatt található meg egy része (azaz mobilon sokkal szűkebb a választék).

    A saját playlist-ek végén lévő Recommended Songs is mintha zömmel ismeretlen számokat ajánlgatna, ehhez persze kell egy induló playlist, ami a kívánt stílusnak megfelelő (minta) számokat tartalmaz. (Tapasztalatom szerint "vegyes" listákra rosszul működik, de adott zenei stílus keresésre szerintem pont jó.) Egyszerre csak 10 számot ajánl fel, de van Refresh gomb (viszont végtelenített zenehallgatásra ez nyilván nem jó). A jobb számokat hozzá lehet adni a listához, amivel lehet alakítani, hogy miket ajánljon fel legközelebb.

    Szerintem a személyre szabott mix-ek összeállítását a Spotify "idomításával" is lehet befolyásolni, azaz a számok mellett megjelenő "Like" és "Don't like" gombokat kellene minél többször használni. (Mondjuk én személy szerint a "Don't like"-kal igyekszem óvatosan bánni...)

    (#3967) Anonymus95 Kösz, ez azt a teóriát látszik erősíteni, hogy van éves előfizetési lehetőség, de korlátozottan...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Dawe86 #3984 üzenetére

    A kapcsoló gomb (shuffle) a lejátszást vezérlő (start/stop, stb.) gombok között található. "Beragad" azaz, ha egyszer bekapcsoltad (akár véletlenül), akkor úgy marad, amíg ki nem kapcsolod. Ha (mobilon) valahol a (nagy zöld) Shuffle play gombbal indítottad a lejátszást, akkor az nem csak arra az albumra vagy lejátszási listára vonatkozik, hanem általánosságban kapcsolja be a véletlenszerű lejátszást, azaz ugyanúgy ki kell kapcsolni, ha már nem kell.

    (Van egy csomó régebbi hibajelzés a Spotify fórumokon a véletlenszerű lejátszással kapcsolatban, de azokat remélhetőleg már kijavították... De azért a programhibát sem lehet kizárni.)

    (#3978) unravel Én biztos nem. (Kétlem, hogy a jelenlegi fülemmel és berendezéseimen hallanám a különbséget, a jelenlegi Normal és Very high minőség között se nagyon... Az ilyen teszteken sem nagyon szoktam átmenni.)

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Gerzsi #3983 üzenetére

    Más ötlet híján felvetném, hogy amennyiben a Spotify fiók össze van kapcsolva egy Facebook fiókkal, akkor a Facebook-on keresztül kellene bejelentkezni illetve jelszót módosítani a Spotify-ban. Illetve bekavarhat, ha a kérdéses email cím egy Spotify-hoz kapcsolt Facebook fiók email címe. De ezekhez nem nagyon értek, csak fórumokról rémlik valami... :B

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz slayernick66 #3993 üzenetére

    Én nem látom, hogy eltűnt volna: PC-n és Androidon is ott a Songs menüpont és benne a számok (Pro). Vagy van újabb frissítés? (Windows: 1.1.5.153, Android: 8.5.3.716)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Tegnap szaladtam bele abba a hírbe, hogy a Spotify egy új személyre szabott lejátszási listával kísérletezik ("Your Daily Drive"), amiben nem csak zene van, hanem szöveges tartalmak (podcast-ok), pl. hírek is. Azaz, ha jól értem, egy személyre szabott napi rádióadást gyárt, ami elsőre legalábbis érdekesen hangzik. (Forrás)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    A Spotify kiadott egy playlist-et az EU választások alkalmából, ami állítólag minden felhasználóhoz el fog jutni. De pl. hozzám még nem. Ha esetleg máshoz sem, akkor íme: Get Vocal, Europe!
    (Saját zenei ízlésem szerint sok jóra nem számítok... ;] ) Forrás:1, 2, stb.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz gyulaszu #4008 üzenetére

    Ezt a spotify felhasználási feltételei kizárják. Az ajándékozónak és a megajándékozottnak ugyanabban az országban kell regisztrálva lennie.

    És az is problémát fog okozni, hogy Magyarországon pár hónapja beszüntették az ajándékkártyák forgalmazását...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz rootkiller #4014 üzenetére

    Beállításokkal jártam hasonlóan (az egyik beállítás mindig visszaállt, hiába kapcsoltam ki újra és újra). Nálam az kavart be, hogy PC-n és mobilon is meg volt nyitva az alkalmazás, és az lett a megoldás, hogy mindkét helyen bezártam, az egyiket visszaindítottam, és utána már működött.

    (#4018) 30z.Samu Nem normális, de nem példa nélküli. A legvalószínűbb, hogy feltörték a fiókod (valaki tudja a jelszavad). (Ha nem veszed észre, akkor valakinek lenne 4 db ingyen premium elérése...) Jelszót kellene módosítani, és utána a web-es felületen "Kijelentkezés mindenhonnan". A családit persze le kell mondani, illetve jelezni a support-nak.

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz 30z.Samu #4021 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy hivatalosan angolul kell kommunikálni. (De nem vagyok benne biztos; amikor én írtam a supportnak, akkor eleve egy angol nyelvű ágra kerültem, de én magát az alkalmazást is angolul használom.)

    Közben megtaláltam a magyar kapcsolatfelvételi oldalt (a magyar nyelvű szerződési feltételekben szerepel), de ez is az angol nyelvű kapcsolatfelvételi űrlapra visz.

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz woolwich #4121 üzenetére

    A zenéket magukat (legálisan) nyilván nem lehet letölteni. A playlist-ek tartalmát (előadó, szám címe, album neve, stb.) viszont lehet menteni a Spotify API-n keresztül. Erre tudtommal többféle alkalmazás is van, én az Exportify-t próbáltam. (Ez open source, azaz bizalmatlanok ellenőrizhetik a kódját és futtathatják lokálisan is.)

    A futtatható változat ezen a linken érhető el.

    (Használat: 1. Jelentkezzünk be (böngészőben) a spotify web-es felületére. 2. Nyissuk meg az Exportify linket. 3. Kattintsunk a Get started gombra. 4. Az Agree gombbal adjunk hozzáférést a publikus playlistekhez. 5. Megjelennek a playlist-ek, ahol az Export gombbal a kiválasztott playlist-ek CSV fájlba exportálhatók (amit pl. Excel-lel vagy LibreOffice Calc-cal meg lehet nyitni.) +1 Használat után az az Exportify hozzáférési engedélye visszavonható. +2 Ha bármi mást is menteni szeretnénk (pl. album tartalmakat, vagy az összes számot a Songs alól, akkor azokat egy temporális lejátszási listába kell előzetesen átmásolni.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Alvin_ti4200 #4126 üzenetére

    (Nem tudom a megoldást, ezek tényleg csak ötletek.) 1. Megtelt vagy sérült a cache. 2. Nem támogatott az éppen kiválasztott lejátszási minőség (bitráta). 3. Közbeszól a telefon akkumulátor optimalizáló funkciója (ha van ilyen, és be van kapcsolva). 4. Esetleg valamilyen adatforgalmi korlátozás van beállítva a Spotify-ra.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Gerzsi #4217 üzenetére

    A Gift Card-ra az a szabály vonatkozik, hogy az ajándékozónak és a megajándékozottnak ugyanabban az országban kell regisztrálva lennie. És nem tudom, hogy hol szeretnéd venni, de pl. az amazon.com-on és az amazon.de-n is írják, hogy USA illetve német előfizetéseket árulnak. Magyarországon (utolsó információim szerint) idén január 15-én beszüntették a forgalmazást, azaz magyar ajándékkártyát már nem nagyon lehet beszerezni. Én ajándékozásra azt a megoldást választottam, hogy (1) rávettem az ismerőst, hogy regisztráljon, (2) elkértem a jelszavát, (3) előfizettem neki. Ez ajándéknak ajándék, de a meglepetést vitán felül elrontja...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Gerzsi #4221 üzenetére

    Szerintem az sem lenne jó, bár nem tudom, hogy pontosan mit találtál, mert lehet pl. USÁ-t, meg németet venni, de én magyarról nem tudok. (Ezek amúgy drágábbak is mint a magyar, ami 5 € egy hónapra, ezek meg 10 $ illetve 10 €.)

    Alighanem a magyar ajándékkártyát mint terméket szüntette meg a Spotify, ezért nem lehet sehol hozzájutni.

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz petymeg #4223 üzenetére

    Nem vagy egyedül a problémával, úgy nézem a Spotify június 28-án méltóztatott reagálni a problémára, de nem láttam, hogy történt volna valami. (A thread-en a Note 9-et is említik.)

    Nálam 2 óra alatt 1%-ot (23mA) evett (LG G6) 0 perces használat mellett.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz #20749568 #4227 üzenetére

    (Ajándékkártya.) Ez biztos? A beváltásra szolgáló menüpont még ott van, és ha valakinek van még korábban vásárolt magyar(!) ajándékkártyája, azt még beválthatja (12 hónapig érvényesek).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    A spotify-nál a felhasználónevet a rendszer adja: ez az a hosszú, betűkből számokból és egyéb karakterekből álló, megjegyezhetetlen "krix-krax", ami időnként a spotify alkalmazásban feltűnik. A felhasználónév egyedi: ez azonosítja a fiókunkat, ehhez vannak hozzárendelve a lejátszási listáink, stb. A felhasználónevet a fiókadatok között lehet megtalálni (web-es felületen Fiókáttekintés / Profil .)

    A bejelentkezési adataink (az email cím és a jelszó, amit regisztrációkor adtunk meg, vagy a facebook profil) a felhasználónévhez vannak rendelve, de ezek csak arra szolgálnak, hogy a hozzáférjünk a fiókunkhoz. Ezek elvileg változtathatók (pl. utólagosan is hozzá lehet rendelni facebookos account-ot a fiókunkhoz), de általában ehhez a support segítségét kell kérni. (Ezt (gondolom) részben biztonsági megfontolások indokolják.)

    A publikus nevünknek, amit regisztrációkor a "hogyan szólíthatunk" mezőben lehet megadni, csak annyi a szerepe, hogy különféle helyeken megjelenik: elsősorban az alkalmazásokban a saját profilunk mellett, másodsorban azoknál, akik bennünket vagy az általunk létrehozott lejátszási listákat követik. Ezt a nevet jelenleg nem lehet megváltoztatni (ha jól tudom, akkor a supporton keresztül sem), azaz ha nem tetszik a név, akkor új fiókot kell gyártani. A név változtatási tilalom mögött nyilván nem technikai problémák állnak (a név nem egyedi, és bármi lehet), hanem egyéb megfontolások: talán a "közösségépítést" zavarná, ha minden felhasználó ötletszerűen változtatná a nevét. Ha a support segítségével facebook-os kapcsolat törlésre kerül sor (visszaállás az email-es loginra), akkor nem lesz nevünk (a facebook-os már nem él, újat meg a tilalom értelmében nem lehet adni.)

    A spotify saját keresőjében felhasználókra is lehet keresni: a felhasználónévre és a publikus névre is. (Az eredmények a "profiles" (fiókok? profilok?) szekcióban jelennek meg. Ennek segítségével lehet facebook profil(ok) nélkül is követni az ismerősök spotify-os tevékenységét (már aki hagyja...)

    A felületről eltünedező publikus név kapcsán nekem az a tapasztalatom, hogy időszakos: azaz (nálam) általában megjelenik, de néha nem. Ilyenkor gyakran egy ki- és bejelentkezés segít, ha valakit ez nagyon zavarna.

    Ha a publikus név miatt új fiókba költözünk, akkor a lejátszási listákat a support segítsége nélkül is meg lehet menteni: a régi fiókban publikussá kell tenni és akkor az új fiókban át lehet őket másolni. A kedvelt dalok(?) is megmenthetők, ehhez a régi fiókban át kell másolni egy közönséges lejátszási listába. (Sajnos az új fiókban csak egyenként lehet újra kedvencelni őket - legalábbis én nem találtam rá egyszerűbb módszert.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz WhiteWalker #4429 üzenetére

    Amennyire tudom, az automix csak a két egymás utáni szám közötti átmenetbe piszkál bele. Olyasmi, mint a crossfade, csak gazdagabb eszközkészlettel dolgozik (hangerőt variál, levág, loopol, stb.) Elvileg csak bizonyos lejátszási listáknál aktív: ez a cikk például ezt a lejátszási listát javasolja tesztelésre.

    Ha egy lejátszási listában tényleg ismeretlen számok jelennek meg lejátszáskor, annak az automix-hez feltehetően nincs köze. (Ilyen tudtommal előfordulhat akkor, ha az ingyenes Spotify-jal túl rövid listát hallgatunk, illetve akkor, ha engedélyeztük az opciók között az autoplay-t (azaz ha elfogynak a számok a listáról, akkor elkezd hasonló stílusúakat játszani a végtelenségig.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz WhiteWalker #4431 üzenetére

    Szerintem nincs olyan feature jelenleg, hogy random lejátszás két listáról, hacsak nem kerültél bele egy béta programba. :) (Lehet ugyan több lejátszási listát tartalmazó folder-t lejátszani, de nálam (PC-n) ilyenkor szigorúan sorban megy végig rajtuk. Viszont fórum bejegyzések szerint régebben ilyen módon lehetett random is lejátszani egyszerre több listát, és az is lehet, hogy mondjuk Mac-en vagy web-es felületen máig van ilyen lehetőség.)

    Hasonló jelenség viszont felléphet akkor, ha az éppen lejátszott lista változik. Én pl. regisztráció után sokáig hetente két-két Discover Weekly és Release Radar listát kaptam: a második példány mindig egy-két nap múlva jött, és tartalmilag kb. 50%-os átfedésben volt az elsővel. Így mikor pl. kedden továbbindítottam a hétfőn érkezett Discover Weekly-t, azt tapasztaltam, hogy (a) a játszott számok egy része nem is szerepel a listán, (b) ha szerepel is, a listán nem az volt játszottként megjelölve. Éjszaka ugyanis megérkezett az újabb lista, ami felülírta a régit, de a lejátszási lista (a queue) nem frissült, azaz az előző nap "előkészített" számokat játszotta tovább. (Ez mostanában nálam már nem így van: az előző nap félbehagyott számot még végigjátssza, de utána újrakezdi a(z új) listát az elejétől.)

    A gyakori dokumentálatlan program módosítások engem is irritálnak, és vagyunk még egypáran, lásd pl. itt. Még szavazni is lehet. (Ez a spotify standard eljárása, ahogy néztem. Jön az kuncsaft, felvet valami ordítóan triviális dolgot, pl. "lehessen kopipésztelni a számok címét", vagy "mobilon is lehessen egyszerre több számot is áttenni egyik lejátszási listáról a másikra", erre aztán jön a válasz, hogy "ó, milyen remek ötlet, és bár pillanatnyilag nem szándékozzuk megcsinálni, de itt egy másik topic-ban a szavazás róla, tessék csatlakozni". Az egész persze úgy van kitalálva, hogy ne nagyon jöjjön össze érdemleges mennyiségű szavazat. És, persze, ha összejönne sem lenne semmi.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz kory24 #4433 üzenetére

    Ó. És valóban. Pedig kerestem is egy darabig, de nagy zöld shuffle play gomb rémlett és olyant nem találtam. :B (Olyan csak a mobilon van. Amúgy ez is remek húzás a Spotify-tól: van (legalább) három platformjuk (PC, mobil, web), és mindháromnak eltérő interfésze van és eltérően viselkedik...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Akelaus #4436 üzenetére

    Nálam is szigorúan csak azt a listát játssza, amit elindítottam, függetlenül, hogy be van-e kapcsolva az automix, vagy nincs. Akinél az automix bekapcsolása után két listáról jönnek keverten a számok, az talált valami összefüggést a két lista között?

    Próbáltam keresgélni a neten is automix ügyben, de meglepően kevés találat van, és ami van, az is leginkább a másfél évvel ezelőtti teszt időszak körül keletkezett. Nálam egyébként a leírt módon működik, azaz egyfajta feltuningolt crossfade. Elég nehéz teszt anyagot találni, mert csak a Spotify által összeállított lejátszási listákra működik, és ott se mindre. (Már felvették, hogy ugyan miért nem az összesre, de szokás szerint nincs válasz, csak szavazás... ;] )

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Callme #4453 üzenetére

    Amennyire tudom, mobilon és PC-n meglesz a 320kb/s (körüli). Web-es lejátszón csak 256 van (lásd a linkelt oldal). Az okos tévét nem tudom biztosan, de feltételezem, hogy 256-os az is. (Én chromecast audio-t használok, annál néztem, és akkor azt találtam, hogy a beépített kliensek 256-ot tudnak. De hogy az okos tévé minek számít azt nem tudom.)

    Szerk: ezt jó alaposan megválaszoltuk, ráadásul nagyjából egyformán. :D

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Akelaus #4460 üzenetére

    Fentebb már linkeltem, de van pl. ez a playlist, amin kipróbálható. (Én PC-n próbáltam a Spotify alkalmazással.) Szekvenciális lejátszást kell állítani, az első számtól indítani, és ilyenkor már az első két szám közötti váltásnál látványosan jelentkezik az effektus. A crossfade legyen kikapcsolva, biztos ami biztos.

    - Ha nincs automix, akkor az első szám után rendesen elkezdődik a második szám 0:00-tól egy hosszú intróval.
    - Viszont ha van automix, akkor a második szám lejátszása 1:03-nál kezdődik, mégpedig úgy, hogy az első szám végét ismétli, és kb. öt másodperc alatt keveri rá a második számot.

    Ha az a feature hiányzik, hogy a Spotify virtuális "válogatáskazettát" gyártson olyan számokkal, amelyek egymás után játszva szépen passzolnak egymáshoz, akkor szerintem ilyet az automix nem tud, ha valaki ilyesmi(nek látszó viselkedés)t tapasztalt, az egy bug lehetett, amit pl. a frissítés csalt elő, és nem feltétlen van köze az automix-hez.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz V.Stryker #4495 üzenetére

    (A számozás alapján az előzményekből kimaradtam...)

    A lejátszási listák a fiókhoz kötődnek, így soha nem vesznek el (legalábbis a jelenlegi feltételek szerint.) Azaz lehet nyugodtan váltogatni az ingyenes, a prémium, és a családi (esetleg a tanulói) előfizetés között az élethelyzet változásának függvényében. (Lásd még a Premium Family csomag oldalon a "Kérdésed van?" részt.)

    Az ingyenes próbaidőszakra vonatkozó feltétek: [link]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Bélaaaa #4533 üzenetére

    Elvileg nem fogod bukni a jelenlegi befizetésed, az új összeg a következő számlázási ciklustól lép érvénybe, viszont a következő számlázási ciklus nem egy hónap múlva lesz, hanem hamarabb (mert a jelenlegi prémium előfizetésért fizetett havidíj nem fedezi a teljes hónap családi előfizetést). Forrás.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Melorin #4535 üzenetére

    Elképzelhető. Próbálj meg jelszót módosítani, ha sikerül, akkor utána a webes felületen a "Kijelentkezés mindenhonnan" (fiókáttekintés oldalon) segíthet megszabadulni a potyázóktól. Ha nem sikerül jelszót módosítani, akkor lehet próbálkozni az elfelejtett jelszóval, ha az sem megy, akkor a fiók törés már igen erősen valószínűsíthető... Ebben az esetben a support-tal kell felvenni a kapcsolatot, sajnos.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz I02S3F #4540 üzenetére

    "Mi értelme, ha te is láttad, hogy bejelentkezett?"
    Ez egy bepróbálkozás lehetett. Ki lehet fogni olyan felhasználót, aki (1) figyelmetlen, (2) nem ért hozzá, (3) nagyon ritkán használja a szolgáltatást, (4) már nem is használja, csak lusta volt / elfelejtette lemondani, stb. Ez a próbálkozás most nem nyert, de ha mondjuk az illető a feketepiacon vette (vagy találta) a hozzáférést (a feltört email/jelszó párost), akkor feltételezhetjük, hogy többet is vett, és lehet, hogy a többivel több szerencséje lesz (azaz hosszasan használhatja lebukás nélkül). Pl. láttunk már korábban arra is példát, hogy egy családi előfizetésnél jelent meg egy ismeretlen "családtag" - ezzel már sokkal nehezebb lebukni (mert viszonylag kevesen ellenőrzik rendszeresen a családtagok listáját.)

    Érdekes módon van ráció abban, hogy az illetéktelen felhasználó nem zárja ki a fiók tulajdonosát (azáltal, hogy megváltoztatja a jelszót és a fiókhoz rendelt email címet): egyrészt így hamarabb le lehet bukni, másrészt ilyenkor talán nagyobb az esélye a büntetőjogi következményeknek.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz WhiteWalker #4587 üzenetére

    "legyen "rock" és azon belül listázza ki az összes zenét"
    A rock egy népszerű műfaj, feltételezem, hogy milliós nagyságrendben lesznek ilyen zenék, azaz egy ilyen lista kezelése meglehetősen problematikus lesz... De kerülő úton végül is meg lehet csinálni: a kereső ablakba kell beírni, hogy genre:rock, majd a Songs-nál a see all-ra kattintatni.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Melorin #4588 üzenetére

    Ha tetszik egy előadó, akkor az előadó nevére való jobb kattintás után a menüből Go to Artist Radio, és a Spotify 0-24-ben fog játszani a kiválasztott illetve hasonló előadóktól számokat.

    Ugyanezt el lehet játszani playlistre (jobb kattintás, Go to Playlist Radio).

    Ha konkrét albumok tetszenek, akkor azok tartalmát (az összes számot) át kell másolni egy temporális playlistbe, és arra kell elindítani a rádiót.

    Ha vannak már saját playlist-ek (akár úgy is, hogy lemásolsz egyet, ami nagyjából tetszik), akkor ott lesz a végükön a Recommended Songs szekció, ahol a Spotify 10-esévél ajánl hasonló zenéket. Ha valamelyik tetszik, akkor egy mozdulattal hozzá lehet adni a playlist-hez, és onnantól kezdve már azt is figyelembe veszi. (A 10-es listát akárhányszor újra lehet generáltatni.)

    Ha van egy terjedelmesebb playlist, akkor lehet kérni a Spotify-tól, hogy gyártson hasonlót (jobb kattintás menüből Generate Similar Playlist.)

    Fentieken túl a Spotify a Browse -> Discover menüpont alatt a gyakran hallgatott zenékhez ajánl hasonlókat (csoportosítva, pl. "Because you listened to Kronos Quartet" vagy "Suggested for you based on Land of Kush", stb.) Mondjuk ezeknél van átfedés a heti ajánlókkal (Discover weekly, Release Radar).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Brett001 #4619 üzenetére

    Hát igen, nekem sem volt kellemes, amikor szembesültem azzal, hogy a kedvenc műfajom (idén) állítólag a chamber psych... :P (Vajon mi a bánat lehet az? :F BTW, tudja valaki, hogy ha hallgatok egy számot, akkor hogyan lehetne a Spotify-tól megtudni, hogy az szerinte milyen műfaj (genre)?)

    (Én egyelőre nem nagyon szoktam kettőnél többször meghallgatni valamit, illetve rengeteg számomra korábban ismeretlen előadót hallgatok, szóval az én év végi értékelésem nagyjából semmire sem jó... Mondjuk, az meglepő volt, hogy Spotify szerint idén 89 országból hallgattam előadókat. Persze az előadók publikus adatlapján ez az infó sem található meg...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Anulu79 #4657 üzenetére

    Bejelentkezni (a regisztrációkor megadott) email címmel és jelszóval is lehet. A hosszú azonosítót nem lehet megváltoztatni. Bővebben lásd egy korábbi hozzászólásban.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Orlin #4656 üzenetére

    Van egy hetente frissülő válogatás (best of), az e heti kb. 8 órás. Viszont 320 kbps-nél nem lesz jobb minőség, és az is csak előfizetőként elérhető (ha ez szempont).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Anulu79 #4662 üzenetére

    (Hát, nem teljesen értem a kérdést, de azért megpróbálok válaszolni. Vagy a többiek majd kisegítenek.)

    A regisztrációkor (ha nem facebook-os), akkor elvileg egy email címet és egy jelszót adtál meg (ezekkel lehet bejelentkezni), valamint egy nevet ("hogyan szólíthatunk"). A felhasználó nevet (a hosszú, látszólag véletlenszerű karakterekből álló azonosítót) a Spotify generálta (azt nem lehet megválasztani.)

    Ha a hosszú azonosítót felejtetted el, azt megtudhatod úgy, hogy az email-lel bejelentkezel a Spotify web-es felületére, és ott a fiók adatok között megtalálod.

    Ha az email címet felejtetted el, de a hosszú azonosító a birtokodban van, akkor azzal kell bejelentkezni a web-es felületre, és az email cím is ott lesz a fiók adatok között.

    Ha mindkettőt elfelejtetted, akkor bajban vagy... :) De ha a PC-s alkalmazás telepítve van, és oda be vagy jelentkezve (azaz induláskor nem kér jelszót), akkor jobbra fönt a lenyíló menüből az Account (Fiók?) menüt kiválasztva átdob a böngészős felületre (bejelentkezve), és ott már a fiók adatok között meglesz minden.

    A "hogyan szólíthatunk" nevet nehéz elfelejteni, mert mind a PC-s, mind a mobilos felület általában azt mutatja a fejlécben. Ha nem azt mutatná (néha a hosszú azonosító jelenik meg), akkor a hosszú azonosítót beírva a Spotify keresőjébe, megtalál mint felhasználót, és az (egy elemű) találati listában az a név lesz kiírva, amit megadtál.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Anulu79 #4664 üzenetére

    A hosszú, össze-vissza karakterekből álló valami, hivatalos terminológiával a felhasználói neved. (Én inkább azonosítónak hívnám, de engem senki nem kérdezett :) .) Ez egyedi, soha nem változik és gyakorlatilag ez azonosít a Spotify felé, ezért használható bejelentkezéshez is.

    Az email cím szintén egyedi, ezért ez is használható bejelentkezéshez (és általában ezt használjuk, mert a legtöbb felhasználó jobban emlékszik a saját email címére, mint egy random karaktersorozatra :) ). Viszont ez szükség esetén az email cím módosítható (de csak az ügyfélszolgálat által!)

    A "hogyan szólíthatunk" rész így csak a regisztráció során szerepel. Ez a publikus neved, a külvilág számára ez jelenik meg (pl. ha publikussá teszel egy lejátszási listát, akkor ez jelenik meg mint szerző.) De ez van kiírva az alkalmazások (mobil, pc) fejlécében is. Ez bármilyen karaktersorozat lehet (igazi név, becenév, álnév, stb.) és nem egyedi, ezért nem használható bejelentkezéshez. (Az én publikus nevem is egyezik egy csomó más felhasználóéval - rá lehet keresni a Spotify keresővel.) És regisztráció után ez sem módosítható soha többé. (Facebook-os reg-nél a publikus név mindig a facebook-os név lesz.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Sn00k #4684 üzenetére

    Szvsz véletlenül hozzáadtál egy csomó számot a queue-hoz. A képen szereplő oldalon a számok előtt vannak pöttyök, amiket ki lehet pipálni. Pipáld ki az összeset, és alul megjelenik két gomb, válaszd az eltávolítás értelműt (nálam angolul remove).

    A véletlenszerű lejátszást a fő lejátszó képernyőn lehet kikapcsolni (az egymást keresztező nyilak piktogram bal oldalon).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz kmarci25 #4703 üzenetére

    Ha a paypal a szokásos módon van használva, azaz a fizetés a PayPal account-hoz rendelt bankkártyáról történik, és az a beállítás, hogy a bank váltsa a pénznemet, akkor a PayPal fizetésnek nincs plusz költsége a közvetlen bankkártyáshoz képest. (Ha nem így teszünk, hanem pl. PayPal forint egyenleg terhére fizetünk, akkor valóban drágább. Én fizettem így egy ideig: éves viszonylatban kb. egy ezressel került többe így az előfizetés.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Keem1 #4707 üzenetére

    Gondolom az (angolul) Autoplay-nek nevezett funkcióra (kapcsolóra) gondolsz. Ez viszont (sajnos) nem vonatkozik a podcast-okra, legalábbis nálam hiába van kikapcsolva, mégis folytatódik a lejátszás a következő epizóddal (PC-n és mobilon is).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz MikeWazowski #4740 üzenetére

    Tulajdonképpen van ilyen funkció, úgy hívják, hogy Automix (lásd az opciók között). Viszont Spotify-nál ez jelenleg erősen kísérleti stádiumban van, azaz csak néhány gyári (by Spotify) playlist-nél működik. (Nemrég már volt róla szó.)

    Az ajánlások nálam teljesen jól működnek, elboldogul a többféle műfajjal is. Az ajánló viszont a visszajelzések alapján tud csak működni, azaz célzottan kell hallgatni (új) zenéket (kereső), nézegetni a neked tetsző előadók oldalát, playlisteket gyártani, és szorgalmasan szívecskézni.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz MikeWazowski #4859 üzenetére

    Lehet, viszont rengeteg elégedett vevője van (több mint két hónapos a hirdetés). De amúgy nekem is gyanús...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz qqzs #4869 üzenetére

    Az én tippem az, hogy feltört családi csomagokba csempésznek be új tagokat. A "garanciával" kitétel szokásosan azt jelenti, hogy lebukás esetén az adott account-ot egy másik családi csomagba csempészik be. (Lehet hasonló hirdetéseket találni ebay-en, amazonon, spotify.xx domain-eken, stb.) Természetesen nem lehet kizárni, hogy a hardveraprós eladónak sikerült egy különösen előnyös viszonteladói szerződést kötnie a Spotify AB-vel...
    ----
    1. Előfizetést módosítani csak a web-es felületen lehet.
    2. Tudtommal és-t. A közös lakcím mindig is feltétel volt, újabban családi csomagnál erre rá is szokott kérdezi az alkalmazás.
    3. Minden Spotify felhasználónak saját accountja van. Az elsődleges account (aki fizet), vonhat be még öt másik (létező) accountot a családi csomagba. Ilyen módon a két account elvileg függetlenül kapcsolódhat a google home-hoz.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Male #4872 üzenetére

    1. Az óvatosság sosem árt: web-es felületen jelszót kell változtatni (valami nem triviálisra) és utána kijelentkeztetés mindenhonnan. (Ezzel általában meg lehet szabadulni a potyázóktól, ha vannak.)

    2. Ennek a Begüm Güncelernek összesen két számát sikerült felfedeznem a Spotify-on. De kétségkívül újak. :) (Frozen filmzene adaptációk.)

    3. Én úgy tapasztaltam, hogy az email-ben mindig a Release Radar (Zeneradar) első egy vagy két számát küldik el. A listán pedig nem csak a ténylegesen kedvenc előadók szerepelnek, hanem ismeretlenek is, amikről a Spotify úgy véli, hogy a hallgatási szokásaid alapján tetszenének neked. Gyakran hallgatsz Disney filmzenéket törökül? ;]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák