Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    Nem tudja valaki, hogy van-e már a hulladék Intel Puma6 chipes ARRIS modemen kívül valami alternatíva a PR-Telekomnál? Már kezd elfogyni a türelmem, hogy minden nap lefagy 1-2 alkalommal úgy is, hogy mindent megtettem, ami tudtam, hogy ne naponta 6x tegye ezt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • bnorci71

    addikt

    válasz janos666 #4251 üzenetére

    jelentetted már hibának? Nekem szerintem sose fagyott még meg. Lehet szar, kicserélik és nem lesz gondod.

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • janos666

    nagyúr

    válasz bnorci71 #4252 üzenetére

    Persze, többször kijöttek, egyre nagyobb darabon cseréltek kábelt, erősebben győzködtek, hogy a ráköött cuccom okozza az üzemzavart, mint egy Jézus Fiai hitgyülekezet toborzói, a Teleshop és a Tupperware MLM piramisozók együttvéve. Persze ezt úgy, hogy közben letagadták, hogy az ő oldalulukon látni lehetne, hogy újraindul a modem, csak ha elméletben mégis újraindul, akkor az miattam van. De nem is indul újra, csak képzelődök.
    Hiába hadováltam, hogy utánanéztem, és a modem a szar az internetes források szerint, és érdekes módon semmi baj nem volt 5+ éven át az előző Cisco modemmel, egy szál se. Aztán megbírságoltak ~10k-ra, miután leraktak mellé egy másik ugyanilyet, ami nem bridge, hanem router módban ment (szerződés szerint támogatott a bridge mód is), de ugye semmi eszköz nem lógott rajta. Aztán megállapították, hogy ha az idle router nem fagy le, az bizonyíték, hogy "az ön készülékében van a hiba". (Nem tudom áramot egyáltalán miért adtak neki. Olyan, mint ha tesztelték volna egy autó futóművét azzal, hogy egy egész éjszaka ment a motor alapjáraton a garázsban, és nem fulladt le a motor, ergo teljesen hibátlan az autó, lehet vele menni, csak beképzeled, hogy erősen balra húz...!)
    Ott feladtam. A torrent klienst agyonig lekorlátoztam, és nem seed-elek, csak amennyit muszáj (régen 100+ torrent ment limiterek nélkül), és így nem 2-3 óránként fagy, hanem 20-24. De néha ettől is kiakad a routing, beáll failover-re a DHCP kliens és kézzel kell újraindítani (heti 1-2x).

    Ennek lassan egy éve, viszont nincs alternatíva (elvileg van itt Telekom 4G, pár kilométerre még 5G is, de gyakorlatilag ADSL sebességgel üzemel), hogy szolgáltatót váltsak. [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Årpi

    őstag

    válasz bnorci71 #4252 üzenetére

    Nálam sincsenek komolyabb gondok az Arris-al, kompetitív játék közben sincs para, de sok torrent is megy rajta szépen.Most is talán már 50 napja ketyeg hiba nélkül, de akkor is csak áramszünet miatt indult újra.

     iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

  • janos666

    nagyúr

    Az viszont való igaz, hogy viszonylag egyedi configom van (ebbe imádtak belekötni, nekik hivatalosan total "does not compute", hogy nincs a modem és PC közt SoHo router).
    Egy x86_64 PC-n fut Gentoo Linux, ezen fut a torrent kliens (tehát az közvetlenül kommunikál az internettel, semmi NAT) és ez osztja a netet a házban (PC-re optikai kábellel, többi kütyüre WiFi AP-kkel) úgy, hogy traffic shaping-et is csinál (ezért futhat észrevétlenül bármennyi torrent), amihez némileg belenyúltam a Linux kernel TCP/IP és NIC driver alapbeállításaiba. (De ismét mondom, a Cisco modemmel semmi baj nem volt.)

    De szerintem ez csak annyiból számít, hogy nem "fogja meg" kicsit sem a dolgokat egy olcsó kis ARM/MISP CPU-s SoHo router, hanem elérhető az ethernet-DOCSIS bridge "ami a csövön kifér". Mert az szerintem teljesen alap elvárás, hogy amíg nem nyitod fel a dobozt, csak az ethernet interfészen kommunikálsz vele, és nem is férsz hozzá semmiféle CPE eszköz admin/debug felülethez (azon a minimális read-only diagnosztikán kívül, amit a http:\\192.168.100.1 webinterfészen látsz) addig az ég világon bármi elképzelhető dolgot le kell tudnia kezelni. Még azt is, ha szánt szándékkal provokálni próbálnám valami módon, hogy csak azért is lefagyasszam. (De leszögezem, ilyet sohasem csináltam!) Hisz, ha nem így van, akkor a bridge másik oldaláról is sebezhető a cucc és random is eldobhatja magát. És lényegében pont ez történik. Ez le is van írva, az USA-ban volt csoportos perc is, és alapvetően a vásárlók nyertek: [link] [link]
    Pedig az USA-ban általában vehetsz magadnak saját modemet, nálunk viszont nem (megkérdeztem, hogy vehetek-e, ha annak ellenére fizetem az ARRIS havi bérleti díját). Tehát náluk hamarabb lehetne mondani, hogy "azt kaptad, ami mellett döntöttél". Itt azt kapod, amit a szolgáltató akar, és kész (= nagyobb sz@rban vagy, ha baj van).

    A kedvencem az volt, mikor azzal érveltek, hogy volt már céges előfizetőnél is olyan, hogy esküdözött a rendszergazda, hogy jó a szerverük, ami a modemjükbe köt, de nekik is bebizonyították, hogy a szerver a szar, nem a modem.
    Érted...? Minél jobb cuccod van és minél jobban érted, hogy működik, annál bizonyító erejűbb, hogy a te cuccoddal vagy a te beállításaiddal van a baj. Véletlenül sem a dokumentáltan hulladék, olcsó szar CPE-vel, ami valószínűleg úgy kerül ide hozzánk, hogy a gazdagabb országokban RMA-zták őket, mert szarok, és lepasszolták keletre a készletet. De TE vagy a HÜLYE. Értsd már meg...
    "A szomszéd Józsinak egész nap megy a Facebook üzenőfal görgetés a 4-5 éves középkategóriás okostelefonon, és nem vesz észre modem fagyást. Tehát a modem tökéletes. Csak te használod rosszul." (És az sem biztos, hogy Józsinál nem indul néha újra, csak nem biztos, hogy feltűnik neki, illetve jelent hibát...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz janos666 #4255 üzenetére

    Képzelem, hogy ha van azóta még egy olyan ügyfelük mint én, akkor rólam is úgy szólnak az anekdotáik, hogy "végül mégis sikerült belátnia, hogy nála van a hiba". (És nem is hazudnak túl nagyot, mert nem pereltem be őket a ~10k büntetés miatt és nem mondtam fel a szerződést, szóval effektíve elfogadtam, aláírtam, hogy nekik van igazuk. Ez legalább annyira fáj, mint maga a fagyogatás.)

    Az is teljesen egyértelmű, hogy nagyon könnyű direkt lefagyasztani. Csak át kell állítanom a torrent kliensben a "maximum connection attempt per second" értéket 1-ről "-1"-re (avagy "unlimited", és percek kérdése, ha sok torrentet elindítok egyszerre). De a torrent az nem egy hacker tool.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz punish3r #4249 üzenetére

    Most véletlen nem PR-es kábelneted van? Csak mert valahogy sehogy sem jön össze az Arris ONT dolog, hiszen csak kábelmodemből van Arris-os, ONT-ból nincs, a kábelmodemen viszont nem lesz optikai bemenet, mert nem arra való, meg ugye mit keresne most nálad ONT, ha eddig nem optikád volt.

    Egyébként kétféleképpen valósulhat meg a dolog, vagy kapsz egy olyan ONT-t, amin van RF csatlakozó, illetve tuner és akkor abba megy be az optika és abból jön ki a koax és megy a TV-khez, vagy kapsz valamilyen alap ONT-t, amin csak Ethernet port van és az ONT elé beraknak egy mini node-ot, aminek van egy optikai bemenete és kimenete, valamint egy RF csatlakozó, a bemenetnél leválasztódik az fénysáv, amin a TV van és átmegy a tunerre, majd onnan mehet a TV-re, a kimeneten meg csak az a hullámhossz megy tovább, ami az alap ONT-nak kell, hogy melyik konstrukció kerül majd nálad kiépítésre, azt már nem tudom.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4251 üzenetére

    Nincs a PR-nél alternatíva, megvettek ebből az olcsó szarból egy csomót, ami a normálisabb kábeltévé szolgáltatóknak nem kellett és most ezt használják amíg kitart a készlet, márpedig az kitart, mert egyébként csak 500-as és 800-as nethez adják ezt a szart spórolás gyanánt, pedig igazából a legtöbb helyen már célszerű lenne a 200 Mbit/s feletti internethez is ezt adni, mert a Cisco már itt se nagyon tudja hozni a 250-es netet, ha jobban le vannak terhelve a csatornák, 16-24-32 csatornából meg egyszerre jobban lehetne hozni az előfizetett sávszélt, csak ugye mindig spórolnak mindenen, ezért egy kész vicc az egész társaság.

    Amúgy meg ugye tudod, hogy nem bírságolhatnak meg 10K-ra csak úgy? :D
    Egyáltalán milyen címszó alatt kellett kifizetned? Csak mert egy másik kábelmodem gyakorlatilag idle/standby módban nem bizonyítja azt, hogy minden rendben van és nálad van a hiba.
    Mondjuk olyan szempontból nálad van a hiba, hogy ugye a te eszközöd/hálózati aktivitásod akasztja meg a modemet, de nem azért, mert a mondjuk extrém használatot követsz el, vagy olyan egyéb tevékenységet, amivel szarrá terheled a szolgáltató hálózatát (ami gyakorlatilag illegális lenne), hanem azért, mert az a modem egy gyári hulladék, egy hibás konstrukció, ami hardveresen nem tudja lekezelni, ha a közvetlenül rajta lévő eszköz bonyolítja le a többszálas kapcsolatokat, mert egyszerűen túlterhelődik, mint ha neki lenne címezve minden és instabil lesz. Ez egyébként mindkét irányból így van, tehát kívülről is nagyon könnyen instabillá lehet tenni ezeket az eszközöket.

    Ez ugye kiküszöbölhető ha raksz mögé egy routert, ami NAT-ol és a mögötte lévő szerverre nyitod a szükséges portokat, tehát ez ilyen szempontból rajtad múlik, annyi hogy akkor gyakorlatilag át kell állítani pár dolgot, hogy a hálózat ugyan úgy működjön, mint előtte, mondjuk ha ugyan azt a hálózatot használnád, a DHCP szerver funkciót megtarthatná a szerver, csak nem az lenne az átjáró.
    Igaz, azt kötsz a modemre, amit akarsz, nem kötelező konkrét routert, hiába ez a bevált általános megoldás, de ez nem szabály és nem is kötelezhetnek rá és ettől függetlenül nem te tehetsz róla, hogy a szolgáltató a legolcsóbb és legszarabb eszközökkel oldja meg a szolgáltatást, igazából ezért őket is be lehetne perelni, mint ahogy az USA-ban is beperelték pont az Arris-t, annyi hogy ez az ország tele van egy rakás hülyével és a jogrendszer is egy kalap szar, már ha lehet jogrendszernek nevezni egyáltalán, szóval hosszú ideig elhúzódna egy ilyen eset, a bíróságok és a hatóságok sincsenek rá felkészülve, mert nincsenek megfelelő szakértők, maximum külföldi esetekre hivatkozva lehetne inkább igazat adni, mert ha ott igazolták, akkor biztos igazad van, de ugye ebben az országban ha igazad van, akkor sem biztos, hogy igazad van, egy normális jogállamban ilyen PR-hez hasonló szolgáltatók már régen bezártak volna, mert szarrá bírságolták volna őket jogsértő magatartásért, csak hogy nem egy normális országban, illetve jogállamban vagyunk sajnos.

    Ha rám hallgatsz, veszel egy fasza Mikrotik routert, amit tud mindent, amit szeretnél és berakod a szerver elé, nekem egy RB3011 van, igaz Cisco modemmel, de semmi bajom nincs vele, ha megy a torrent, akkor 1000+ torrent megy és nincs probléma, a kapcsolatok se nagyon vannak limitálva, egyedül a sebesség, mert ha maximummal használom, akkor más számára használhatatlan lesz, főleg hogy a gyakran túlterhelt hálózat nem tudja a névlegeset és olyankor szinte elhasal, de ez megint a PR hibája, nem az enyém, nekik arra kellene törekedniük, hogy a névleges sebességet tudják adni, nem pedig a garantáltat, de ugye egy kalap szar a jogrendszer, így nincsenek szarrá büntetve, ha nem tisztességesen végzik a dolgukat, amiért ugye te fizetsz, nem is kis összegeket.

    Némelyik szerelővel meg nem érdemes vitatkozni, mert olyanok mint az amőbák, a betanított munkát el tudják végezni, azon kívül minden más meghaladja a szellemi kapacitásukat, ráadásul amelyik ilyen beképzelt hülye, azzal tényleg nem sokra mész, itt van pár olyan, aki nem ért hozzá, de nyitott arra amit mondasz és el is hiszi és megpróbál segíteni ahogy tud, csak ugye nekik is korlátozott a cselekvési képességük, mert ha nincs más modemük, akkor nem tudnak mást adni, de legalább nem geciskednek, meg a saját hibájukat nem másra verik és nem számlázzák ki a kiszállási díjakat meg ilyesmi.
    Van olyan eset is nagyritkán náluk, hogy annyira szar a hálózat, hogy kénytelenek a kisebb internethez is valamilyen Arris modemet adni, de mire belátják, hogy annyira szar és túlterhelt a hálózatuk, hogy az kell ahhoz, hogy normális internete legyen az embernek, addig megöregedsz, mert náluk is több műszakis engedélye kell hozzá, akik szintén nem értenek hozzá, azért tart sokáig egy döntés, szóval vicc ami ezeknél van.
    Egyébként ami a legrosszabb az tényleg az, hogy nem lehet az, hogy beruházol egy saját modemre és akkor azt használod, mint pl. az USA-ban, nem, kénytelen vagy elfogadni azt a hulladékot, amit ők vettek, pedig egyébként lehet idegen eszközt is regisztrálni a hálózatra, annyi hogy a szolgáltatótól nem kap rá szoftveres támogatást/frissítést, meg nem biztos, hogy monitorozni, illetve menedzselni tudják, de az igazából nem probléma, működni még működne attól, főleg egy alap modem, ami nem rendelkezik router funkciókkal és csak a konfigurációs fájlokat kell megkapnia.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #4258 üzenetére

    "igaz Cisco modemmel"
    Na itt meg is állhat a javaslatod, mert a Cisco modemmel nekem sem volt semmi bajom.
    De amúgy is, ha azzal akarnám orvosolni, hogy SoHo router-t teszek közre, akkor pont nem "egy fasza", hanem "egy szar" kéne, hogy visszafogjon mindent (az terhelődjön túl, csak annyi különbséggel, hogy mikor az túlterhelődik, csak lelassul, nem lefagy). Egy fasza router-el ugyan az lenne, mint most (ugyan az lenne, mint ha egy másik x86 PC-t kötnék be közéjük, effektíve transzparens lenne...).

    De te is tudod, hogy ha az lett volna a gond, hogy van SoHo router, mégis lefagy, akkor a legelső szavuk az lett volna, hogy szar a routerem és próbáljam közvetlenül PC-be kötni a modemet. De mivel PC-ben volt, így az volt a fennakadás, hogy "hol a SoHo router?".
    Én még emlékszem azokra az időkre, mikor hivatalosan tilos volt SoHo router-t használni.
    Ha van sapkád, akkor azért, ha nincs sapkád, akkor azért vagy hülye...

    Pont arra hivatkozva szabták ki a díjat, amit írtam, és te is újra leírtál.
    Legutoljára viszonylag értelmes ember jött ki, érezni lehetett rajta, hogy sokkal többet tud és fog fel, mint amit tettet, de kényszerűen tettet, és amit írsz is, hogy ha nem tettetne, akkor se tudna mást mondani. Azt nem fogja mondani, hogy szar a modem, szar a cég, főleg mikor lebegteti a papírt, hogy írjam alá a bírságot is...
    Azt is leírtad te is, amit én végiggondoltam, hogy miért nem pereltem be őket (ha rendszeresen lennének jogi ügyeim, akkor tuti ott helyben megcsörgettem volna az ügyvédem, de szerencsére nincs szükségem bejáratott ügyvédre, akit csak úgy megcsörgetek).

    De már az is egy agyrém, hogy biztos tudják a központban, hogy lefagy a modem, mégis képesek voltak a 32-es Fő út felett kábelt cserélni tucatnyi útügyi előírást megszegve (mondtam is a nagyszájú főnöknek, hogy terveztem már forgalomterelési tervet kábelfektetésre és légkábel telepítésre, és annyit mondott "be szoktuk kapcsolni a villogót -> Azt, amit most nem...?). Ez nekik pénzbe került, de inkább eljátszották ezt a show-t, hogy letagadhassák, hogy a modem a rossz. Aztán végül kifizetették velem a kábelcserét.

    Nem tudom valaha eljut-e ide (5054) az optika, de kétlem, hogy megélem. Abban reménykedem, hogy kifogy az ARRIS készletük, vagy legalább a panaszkodóknak elérhetővé válik valami alternatíva, még ha pl. mondjuk úgy, hogy ki kell fizetni az egészet, és mégis fizetni az ARRIS bérleti díjat is.
    Annyira nem vagyok kompetens és bátor, hogy vegyek egy jó modemet és megpróbáljak vele ARRIS-t emulálni. Ha lenne jogalapjuk letiltani a hálózatról, akkor nincs alternatíva.

    Ismerem a Mikotik-et, de kicsit rájuk is haragszom, mert azért vettem meg a hAP AP AC^2 dobozukat (kettőt), mert Wave2 chipset-es. Aztán évekig vártam a Wave2 driver-t tőlük, és mikor végre elérhető lett pár eszközükre, ez kimaradt. Nemrég tettem rá OpenWRT-t, ami Wave2 driver-t ad hozzájuk.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4259 üzenetére

    Igaz, ezért is emeltem ki, hogy Cisco modemmel, azonban azt is direkt hozzátettem, hogy míg neked az írásod szerint kb. 100+ torrented van, addig nekem 1000+, tehát lényeges különbséggel, ugyan ha nem is akasztaná meg a Cisco-t olyan módon, mint ahogy pl. az Arris-t meg lehet, azért valószínűleg valamennyire megérezné a modem is, azért a Cisco sem egy erőmű, csak nem egy gyári hulladék, mint az Arris.

    Figyelj, nem tudom mennyire vagy otthon a router témában, de ha veszel egy fasza routert, pl. egy Mikrotiket, azt úgy állítod be ahogy akarod, ergo az is meg tud fogni mindent, amit egy egyszerű SoHo router megfog, nekem is annyi tűzfalszabály van a routerben, hogy néha azon is meglátszik a terhelés, sőt néha a torrent is megfogja egy kicsit, mikor több meghajtóra külön több torrentet töltök egyszerre úgy, hogy még mellette vagy 20 aktív torrent töltődik fel, de erre azt mondom, hogy próba, szerencse.

    Jó, csak ugye te is tudod, hogy ha van egy routered és úgy is megakad, akkor ha közvetlenül rajta lóg a forgalmat bonyolító PC, akkor úgy meg biztos hogy megakad, ergo már nem nagyon tudtak volna belekötni :D
    Annyira amúgy nem volt tilos a router, csak nem örültek neki, főleg a DOCSIS 1.1-2.0 időszakban, mert ha egy géppel nem is, több eszközzel biztos kihasználtad azt a kis szar internetet, amit adtak a már akkor is túlterhelt 1/1 csatornás hálózatukon, hiszen akkor volt vagy 30/15 Mbit/s összkapacitás amire jutott vagy 20-30 háztartás már akkor is, azt akkor adtak rajta 3/1, 6/1, 12/1-es neteket, sőt még a 20/3-at is bevállalták, aztán kezdtek el bővíteni, mikor rájöttek, hogy ez így nem fog menni és jött az ED 3.0 meg a 60/5-ös net a Cisco modemmel.

    Vagyis pontosan mire? Mert én több dolgot leírtam, de kb. meg is cáfoltam mindet :D
    Bírságot eleve nem szabhatnak ki, mert nem hatóságról beszélünk, az NMHH szabhatna ki rád bírságot, ha a szolgáltató szabálytalanság címszó alatt a hatóság elé viszi az ügyet, de nem követtél el szabálytalanságot, sőt a szolgáltatót bírságolhatná meg az NMHH egy szép összeggel tisztességtelen kereskedői magatartás miatt, amiért szarral próbál egy ma már alapszolgáltatásnak tűnő szolgáltatást biztosítani, kb. mint ha a helyi vízmű próbálna neked lyukas csövön ivóvizet szolgáltatni, szóval érted, ez kimeríti a pofátlanság határát.
    Szóval bírságot nem szabadhatnak ki, főleg hogy náluk van a probléma, amire több országban is több nyílt fórumon hivatkoznak, szóval le sem lehet tagadni, esetleg a kiszállási díjakat lehetne kiszámlázni, de azok sem számlázhatók ki, ha nem nálad van a hiba és ezt te igazolni is tudod így vagy úgy (akár úgy, hogy visszakéred egy tesztidőszakra a Cisco modemet, mert azzal nem volt gond, ez a legegyszerűbb módja), szóval teljesen alaptalan, arról nem is beszélve, hogy ha hamarabb beismerik, hogy náluk van a hiba, akkor nem kellett volna annyiszor kiszállni és teljesen felesleges műveleteket elvégezni. Hidd el, én nem ettem volna meg semmilyen bírságot, sőt, már a hatóság a nyakukon lihegne és a bocsánatkérő levelet fogalmaznák.

    Figyelj, itt is fent van már az optika az oszlopokon, de nem aktív, a betápot most húzzák a két település között, megint éppen a felszín alatt elkaparva, látszik hogy nem tanultak semmit a kábelátvágásokból, szokták mondani, az idióta a saját kárán sem tanul, de mindegy, erre már nem mondok semmit, főleg hogy az új gerincet is lassan egy éve húzzák 10 km-en keresztül, ennyi idő alatt egy normális cég már leoptikázza a fél országot, na mindegy, mint mondtam, ebben az országban közel sincsenek rendben a dolgok, mindegy hogy most miről van szó.

    Éppenséggel az megoldható, hogy valamelyik normális gyártóval, akár az Arris-al felveszed a kapcsolatos és egy újabb, nem Intel Puma 6-on alapuló modemet rendelsz tőlük azzal a MAC címmel, ami a jelenlegi és akkor ha felrakod a hálózatra, automatikusan megkapja a konfigot és hivatalos megoldásnak számít, annyi hogy az Arris nem biztos hogy bele megy, főleg annyi jogi hercehurca után, amiben már részük volt, de igazából azt is maguknak köszönhetik, nekik se mondta senki, hogy az olcsó szar Intel Puma 6 SoC-t kell megvenni tonna számra és integrálni a modemekbe, pár fillérrel került volna többe a Broadcom megoldása, így viszont jóval több volt a kiadásuk/veszteségük a perek miatt, mint ha eleve a drágább, normálisabb SoC-t veszik és azzal készítik el a modemeket, na mindegy, mint mondtam, hülyéből nagyon sok van.
    Egyébként van nem hivatalos megoldás is, van egy csomó, konkrétan kábelmodemes fórum, ahol olyan típusok vannak feltüntetve, amiken cserélhető a gyári szoftver, sőt a szoftver is ott van hozzá, azokon átírható a MAC cím is, plusz ki lehet lőni akár a sebességkorlátozást is, annyi hogy ez gyakorlatilag illegális, tehát nem érdemes vele szórakozni.
    Anno itthon is elterjedt még a DOCSIS 1.1/2.0 időszakban pár darab Motorola SB5101 kábelmodem, amin Haxorware futott, páran DIGI, mások a UPC hálózatán regisztrálták sikeresen abban az időszakban, mikor ilyen 3-4-6-8 Mbit/s internetek voltak, ezzel a modemmel meg jött annyi, amennyi a csövön kifért, vagyis max. 40/30 Mbit/s, annyi hogy ezen nem volt RJ11 port, azaz ha volt telefon előfizetésed, akkor buktad, csak aztán jött a DOCSIS 3.0 időszak és kicsit megváltoztak a dolgok, változott a szabvány is, bár még mindig megkerülhető a sebességkorlát, mindegy ki mit mond, de nagyon kevés az ilyen modem, plusz az olyan szolgáltató is, akiknél lehet saját modemet felrakni (ugye vajon miért, azért a szolgáltatók is tudtak már erről a problémáról miután elterjedt pár ilyen modem), a UPC külön biztosított MAC cím cserére felületet, nem tudom ezzel mi lett, főleg úgy hogy a Vodafone felvásárolta, a DIGI-nél meg adtál a szerelőnek egy kis pluszt, és olyan MAC címet diktált be a központba, amilyet mondtál neki, na de a lényeg, hogy vannak ilyen dolgok is, annyi hogy itt nem érdemes vele szórakozni, egy ilyen diktatúrában ez felér majdnem egy állam ellenes cselekedettel, plusz ma már nem max. 40/30 Mbit/s-t tudnál vele kisajtolni egy hálózatból, hanem mondjuk 8/4-es modem esetén olyan 400/120 Mbit/s-t, amit rögtön megérezne a hálózat és a szolgáltató is, szóval nem érdemes a témával foglalkozni, de ha foglalkozik is az ember az ilyen témával az azért van, mert a szolgáltató tisztességtelen kereskedelmi magatartást folytat és az embereket kétségbeesett, reménytelen helyzetbe hozza, az USA-ban is csodálkozom, hogy annyira hacker ellenesek, mikor nem véletlen lettek a hackerek hackerek, nem tetszett nekik a rendszer, meg a sok hazugság, az USA kormányának meg nem tetszett, hogy erre sokan megpróbáltak fényt deríteni, sőt valakinek sikerült is, lásd Snowden ügy, na de ennyit a kitérőkről.

    Ami pedig a Mikrotiket illeti, ne is mond, a WiFi rész miatt én is hadban állok velük, az valami borzasztó, szerintem azt sem tudják, mit csinálnak. Maga a CAPsMAN és a konstrukció már tetszett az elején is, de hogy hosszú ideig nem volt egy normális WiFi-jük és nem újítottak semmit sem a szoftveres konstrukción, pedig már lekörözte őket lassan a TP-Link meg egyéb gagyi gyártó is, szóval én nem is vásároltam meg mindig az újabb és újabb szarjukat, így nálam az újabb ac széria ki is maradt, most vártam az ax-re és ez már egész ígéretes lett, annyi hogy kurva sokáig tartott és igazából még lenne hova fejlődni, mert azért annyira nem kínálnak ezek sem nagy kapacitást, mondjuk annyi, hogy ezekre a szar kábelnetes előfizetésekre még az ac-s széria is elég volt, de nekem belső hálózatban is kell nagyobb forgalom lebonyolítására és minél gyorsabb, annál jobb, na de mindegy.
    Én amúgy az új vezetékes routerekkel sem vagyok kibékülve, egy ideig az USB portokat is elfelejtették, mert kezdetben a 3.0-t sem tudták megfelelően integrálni, aztán már 2.0-t sem raktak a routerekre (TP-Linknél szintén ugyan ez volt), pedig még a CCR-eken is volt néhány típusnál, lényeg hogy már lehetőséged sem volt lassan, hogy esetleg kiegészítsd egy kicsit a belső memóriát, vagy megossz egy HDD-t hálózaton, most már rájöttek, hogy hülyeség volt mellőzni így újra elkezdték az RB5009 szérián és a L009UiGS-RM-n az alkalmazásukat, de a CCR-eknél teljesen elfelejtették, sőt még a fasza érintős LCD kijelzőt is lehagyták már az új típusokról, ami számomra egy újabb negatívum, náluk is van jó pár idióta, akit páros lábbal rúgnék ki.

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #4260 üzenetére

    Jó, gúnyosan fogalmaztam. Kiszállási, szerelési, vagy ilyesmi díjat róttak ki, nem szó szerint bírságot.

    Lukas vízcső. -> Itt a régi polgármester elsikkasztotta a szennyvíz hálózatra szánt EU-s pénzt, és azóta is hatalmas sarc van kiróva emiatt a víz+csatorna díjra (pedig már biztos kifizettük kamatostól a sikkasztott poént). Talán itt a legdrágább a víz az országban, és olyan a minősége, hogy van aki inkább ásványvizet iszik. :DDD De én szeretem a mikrobiom-ot karban tartani az algákkal (soha nincs semmi emésztési gondom). :)

    Gyermekként láttam a 32-as mentén az árkot Abony felől, az elég mély külterületen.
    De amúgy a közmű elvágás általában úgy történik, hogy a munkákat végző cég ki sem viszi a terepre a közműtérképet. Elvileg van ezekről online nyilvántartás, ~2.5D (elvileg 3D, de gyakorlatilag inkább csak egy mélység érték van minden pontra), ami importálható CAD-be scrip-eléve. De elvágnak azok több száz kilowattos kábeleket is, mindegy milyen magasan vagy mélyen vannak, ha rá se néznek a munkavezetők a térképre, Melós pedig ás, vagy emel, ahol ránézésre kell.
    Én a környéken autókázva nyomát sem látom sehol optikai kábeleknek. Hacsak nem a fent említett árokba került már esetleg optika is, vagy legalább tartalék üres cső, amibe behúzható optika, és csak magát a falut kéne végighúzni a karókon.

    Beszélgettem erről az említett "több van a fejben, mint ami kijön a szájon" emberrel. Motyogott valamit, hogy valószínűleg lebukok vele, ha csak a MAC-et klónozom le.
    Pl. kapásból lebukok egy rutin firmware frissítésen. -> Jó, tudom, persze, majd firmware-t frissít a PR egy modemen... De random megeshet... Illetve gondolom mást is lát a fejegység a MAC-en kívül (pl. az említett firmware verziót, modellkódot, stb). Nem?
    Nem hajlottak rá, hogy "esetleg ha nem számít a pénz..." Bár lehet, hogy én utaltam erre túl finoman, hogy merjenek.

    De talán nem hülyeség írni az ARRIS-nak. Ha tényleg küldene egy új dobozt a gyártó, egyetlen bíró előtt nem állná meg a lábár a PR, ha amiatt tilt le.
    De nagyon nem találok email címet, csak community fórumot és chatbot-ot.

    Én emiatt hiszek abban a pletykában, hogy valami nem license-elt kódot/binárist is használnak a Mikrotik-nél, ami hosszú távon pokollá tette számukra portolni a friss nyílt forrású kerneleket és driver-eket.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz janos666 #4261 üzenetére

    Na, találtam email címet. Vagyis talán, mert nem egészen ARRIS, hanem TAC.helpdesk@commscope.com. Mennyire toltam túl? pastebin :C

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Ja, az amúgy másnak is feltűnt, hogy ha külföldi szervert állít be a speedtest.net-en, akkor mindig csak a csomag minimum garantált sávszélességét kapja eredményül? ;]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Årpi

    őstag

    válasz janos666 #4263 üzenetére

    780 a minimum garantált sávszél? :D

    Valami random spanyol szerver:

    Frankfurt:

    [ Szerkesztve ]

     iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

  • bnorci71

    addikt

    válasz janos666 #4263 üzenetére

    283/10 Quebec Canada, Európai szervereken 400/15 körüli

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4261 üzenetére

    Jó, de azt meg végképp nem vagy köteles aláírni, el kell őket küldeni a picsába :D

    Amúgy érdekes egy település, mert megmondom az őszintét, ha a polgármester miatt kellene nekem többet fizetni a vízre, mert ő elsikkasztotta a pénzt, akkor jó pár emberrel összefogtam volna azt ott lettem volna a háza előtt fáklyával meg vasvillával, már másnap lehetett volna új polgármestert választani :D
    Itt is mostanában vigyáz a vén szar, hogy mit csinál, mert már a fb oldalát is gyakran ellepik a dühös, indulatos és kioktató kommentek, gyakran el van foglalva vele a tanácsadója, hogy törölgeti ezeket a hozzászólásokat, vagy van hogy inkább az egész posztot, mert mikor csak bírálás van alatta, akkor egyszerűbb a forrást törölni :D

    Itt is amúgy egy úgynevezett árokba ássák, de úgy árok, hogy ugye a bicikli út és a 37-es meg van emelve vagy jó fél méterrel a talajszint fölé, mert gyakran árterület itt az egész rész és a kettő között lévő "árokba" van éppen hogy bekaparva, tehát még ha az út szintjéhez képest egy méterrel lentebb is van, alig van elkaparva a valós talajszint alatt vagy fél méterre, de hát hülyék ezek.
    Amúgy persze, úgy történik, ezért is lenne jó, ha retorziók érnék az ilyen cégeket is, egyrészt a PR-t, mert nem fekteti megfelelő mélységbe a lassan már stratégiai fontosságú távközlési kábeleket, másrészt a céget is, aki belevág, ha kapnának vagy 200-200 millió forint bírságot, nefélj, legközlebb végig lenne plakátozva a talaj a közmű térképekkel, csak hát ennyi hülye országában ilyen szar jogrendszerrel mit várunk.

    Amúgy nem muszáj új kábelt húzniuk nálatok, meg lehet oldani a jelenlegi kábelekkel is, nálunk azért nem lehet már megoldani, mert kurva nagy a település és már az elején is limites volt a kiszolgáló gerinc, mikor húzták akkor eleve csak TV szolgáltatásra szánták, vagy nem gondolták ezek az idióták, hogy internetet is fognak rajta szolgáltatni, vagy idióták és azt hitték, hogy elég lesz ez majd, így is túl van terhelve az összes szegmens, valamelyik optikai szálon már több fénysáv jön át, ergo onnan több szegmens indul és így is kevés, így nem tudnak átállni optikára, mert akkor mindenhova ki kellene menni és cserélni az eszközöket, a kábeleket stb... arra meg nincs kapacitásuk így úgy tervezik, hogy kihúzzák az optikát, arra szépen majd előfizetnek az emberek és szépen lassan átterelődik a forgalom egyikről a másikra, közben meg fenntartanak két hálózatot, ez is járható út, csak jóval költségesebb, de ez az ára annak, hogy idióták és állandóan alulterveznek mindent, meg állandóan spórolnak mindenen.

    Figyelj, nem nagyon frissítgetnek firmware-t, a Cisco is nem tudom én hány éve kapott utoljára firmware frissítést, az is egy ilyen biztonsági és funkció frissítés volt, de ez a 3208G, a sima 3208 pl. egy univerzális firmware-t kapott, ami a 3200-as normál modem szériát foglalja magába, na azon vagy 10 évvel ezelőtti a legutolsó firmware ha jól emlékszem, a 3208G-n meg azért van pár évvel újabb firmware, mert az router is egyben, vagyis átállítható router módba, de mivel nem olyan erős benne a hardver, így max. 250/120 Mbit/s sajtolható ki belőle, de már az is jelentős válaszidő emelkedéssel, viszont azoknak jó lenne, akik csak egy switch-et akarnak utána tenni és max. 200-as netjük van, de a szolgáltató nem él ezzel a funkcióval.
    Az Arris más tészta, arra még van támogatás, de a PR nem nagyon kockáztat vele, mert sokáig tart, plusz nem ér semmit, csak gyakran téglásítja a modemet, tudok már olyan esetről, hogy cserélni kellett az Arris modemet firmware frissítés után, így ők is óvatosabbak vele, van amit már a központban lefrissítenek ezért, de még mindig képesek kivinni úgy a modemet, hogy az első üzembehelyezéskor frissít, aztán vagy működik utána, vagy nem, de az első felcsatlakozás és frissítés is vagy 15-20 perc legalább, annyira szar a hardver, meg úgy az egész konstrukció.
    De igazából ha lenne egy normális eredeti modemed, amin gyári szoftver van, akkor hivatalosan nem érhet szó miatta, mivel te csak arra törekszel, hogy a szolgáltatást a lehető legjobban kihasználd és az a lehető legstabilabb legyen, ha már a szolgáltató erre nem törekszik, amit ugye saját maguk igazolnak, akkor igazából meg sem szólalhatnának, sőt ha szerzel a gyártótól egy normális modemet, illene nekik szó nélkül cserélni.
    De én egyébként a helyedben lehet hogy az NMHH elé vinném az ügyet, ők mint hatóság, bármire kötelezhetik a szolgáltatót, akár egy kisebb készlet normális modem beszerzésére is az ilyen esetekre, bizonyíték van elég külföldi fórumokról is. A DOCSIS 3.1 modemek nem kerülnek sokkal többe és tudják visszafele a 3.0-t is, valamint normális SoC-al vannak szerelve már az Intel részéről is, így bukni nem buknak vele semmit, sőt ahol fejlesztik tovább a DOCSIS-ot, ott tudják majd használni 3.1-re is, nem feltétlen kell optikára váltani, úgy is azt is nagyon szar eszközökkel csinálják, néhol egyszerűbb lenne rendberakni a koax hálózatot és váltani ED 3.1-re, kisebb településeken ez gond nélkül megoldható lenne és még viszonylag gazdaságos is.

    Tényleg volt náluk ilyesmi, a 6.x.x verziót így szenvedték végig amilyen idióták voltak, a 7.x.x viszont már jó, miután frissítettem az RB3011-et is, egyből gond nélkül tudtam használni az USB 3.0 portot 3.0 eszközökkel is, mert ugye hiába volt 3.0 a port, szoftveresen annyira szar volt a vezérlés, hogy a 2.0 eszközök működtek csak benne stabilan, de a legtöbb 3.0 pendrive-t nem is látta, nem hogy csak 2.0 módban ment volna, most meg gond nélkül megy róla minden, sőt a hálózati megosztással sincs gond, helyette viszont vannak más gondok a 7.x.x verzióban, amit nem értek hogy sikerült összehozni, de mindegy.

    #4262 janos666: Tökéletes, remélem már elküldted :DD :DD :DD

    #4263 janos666: Kérdés, hogy melyik külföldi speedtest szerverekről van szó, mert az Unión belülieket nagyrészt tudja, de az időszak sem mindegy, mert csúcsidőn belül van hogy az egyszerűbb, jó elérésű német szerverekre is éppen hogy csak a garantált van meg, de alapjában véve ugye nem így válogat a szolgáltató, mert a külföldi elérést már nem tudják általában ilyen egyszerűen szabályozni, szimplán annyi jut éppen, amit ki tudsz használni a kapcsolatod késleltetési sebességével és az adott útvonal sávszélességével kapcsolatban.

    #4264 Årpi:
    Azért nem csak az Unió, illetve az európai kontinens létezik, tessék kicsit több szerverrel tesztelni ha van időd, mert én is kíváncsi vagyok :D

    A teszt során nem volt más aktív le/feltöltés, kb. ennyit tudott Budapestre:

    Külföld:





    Mint látható, annyira nem túl rózsás a külföld és ez nem egy nagy internetelérés, tehát elvárná az ember, hogy ebből kb. annyit tudjon külföldre, amennyit belföldre, így kérdés, hogy a nagyobb csomagok mennyit bírnak kihozni.

  • Årpi

    őstag

    válasz Alteran-IT #4266 üzenetére

    Lehet, hogy nem csak az Unió létezik, de azért nem Brazíliából töltök pl. Steamről sem :D kb. mindenkinek van európai adatközpontja a nagyok közül, így annyira nem izgat engem, hogy pl. Kanadából milyen gyorsan töltök, de itt van pár mérés, nem vagyok semmi jónak elrontója:

    Kanada - 650+:

    Texasi városka, szintén 650+:

    Új-Zélandra is 400+-os:

    800-at nem érik el, de azért nem is a garantált.

    [ Szerkesztve ]

     iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Årpi #4267 üzenetére

    Figyelj, én Steam-ről is a Jupiteri szerverről töltök le, hagy fogyjon a külföldi sávszél, azért van :DDD
    Itt amúgy nem az az igazi kérdés, hogy most Steam-en melyik szerverről töltesz le, hanem hogy ha úgy esik, hogy le kell tölteni egy brazil, kanadai, újzélandi vagy kínai szerverről, akkor mennyivel tudsz.
    Azért 500-as neten felül már nem tudsz csak az internet 2/3, illetve 1/2 részével tölteni, az már kicsit gáz.
    Ja egyébként az előbb a kínai speedtest kimaradt:

    Na ez kurva gáz.

    De egyébként görögbe sem túl kecsegtető:

    Ja és steam-re visszatérve, általában nekem is a magyarországi szerver van beállítva letöltési szervernek, a gond csak az, hogy van jó párszor olyan időszak, mikor egy kalap szar a magyarországi szerver és olyankor sokan választják a környező szervereket, mint ausztria, románia stb... na és azok is rotyon vannak ilyenkor, olyankor általában vagy német, vagy svájci, vagy usa szervereket használok, szóval megyek néha az Unión kívülre is és nagyon nem mindegy már Steam-nél sem, hogy mennyi a külföldi sebesség, akkor meg főleg nem, ha még külföldi szervereken is játszol néha és mint láthatod, sok helyen még ha a sebességed meg is van az előfizetett felének, a válaszidőd már röhejes, egyszerűen nem versenyképes ez az internet az Unión kívülre, ami probléma, mert az internet nem csak magyarországból meg az Unióból áll, ezt kellene végre a szolgáltatóknak is felfogni, mondjuk leginkább csak a PR-nek meg egyéb ilyen suttyó "magyar" szolgáltatóknak ilyen a külföldi sávszélessége, a Telekomnak van normális külföldi kapcsolata, USA-ba pl. a franciákkal együtt saját optikai gerincük van, de hát ők adnak is rá, egyedül a német kapcsolatokkal szokott gond lenni, ahhoz képest hogy a németeknél általában nem sok hülye van, ahhoz képest az IT szektorban elég sok a dilettáns, nem tudják megfelelően kiválasztani a megfelelő erősségű eszközöket, illetve a redundanciával sincsenek tisztában, a failoverrel meg végképp nem.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #4266 üzenetére

    Jó, ez nyilván csak egy hihető pletyka (ha lenne bizonyíték, gondolom nem csak a következő választást bukta volna, hanem többet is). A jelenlegi poli rendben van.
    LOL, ha a csapadék elvezető/szikkasztó árok vonalában van és csak "porral fedve", azt a következő árok karbantartás során könnyen megkaparhatják majd. :))
    Megvárom, hogy válaszol-e a Commscope, és mit, aztán lehet, hogy bevállalok egy NMHH email-t vagy telefont is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4269 üzenetére

    Hát figyelj, ha sárga, akkor biztos nem pletyka, hanem tény, főleg ha ténylegesen többet fizettek a vízért és ahhoz képest még a minősége is megkérdőjelezhető, de ezek szerint bukott végül, ha a mostani polgi rendben van, szóval volt vaj a füle mögött, nem is kevés.

    Az hagyján, de mivel árterület és éppen hogy el van kaparva, meg ugye KPE csőben húzzák és az is vagy 100 méterenként toldva van, így egyrészt biztos beázik, de ahol nem, ott lehet a víz előbb utóbb megemeli egy kicsit, volt már ilyenre is példa, na mindegy, mondtam, ezek annyira hülyék, hogy a saját kárukon sem tanulnak, szerintem még egy ilyen szolgáltató nincs az országban, amelyiknek ennyiszer elvágták a gerincét, de nem véletlenül, mert egyedül ők vannak, akik ennyire nem adnak a minőségre és a stabilitásra, pedig csak egyszer kellene rendesen megcsinálni és vagy 2 méter mélyre elkaparni és nem lenne gond vele, na mindegy.

    Figyelj csak, mindenféleképpen megéri majd írni az NMHH-nak, arra vagyok kíváncsi még, hogy mit válaszolnak majd a Commscope-tól, hogy bevállalnak-e egy normális modem küldést, vagy sem, ha igen, az szép lenne és megoldódna a probléma, de ha nem, akkor marad az NMHH, ha nekem Arris lenne és ilyen problémám lenne, én már náluk kezdtem volna, gyakorlatilag garantált lenne a siker, főleg hogy ez egy nemzetközileg ismert probléma és már jó pár éves, a PR meg gyakorlatilag ennek tudtában vásárolt szart, mert hogy egyébként nekik is kötelességük lenne utánanézni, hogy mit vásárolnak, azzal tudnak-e rendesen szolgáltatni, vagy sem, szóval nem tudnának kibújni alóla úgy, hogy "mi ezt nem tudtuk", mert már az egész világ tudja.

  • punish3r

    aktív tag

    válasz Akosman #4250 üzenetére

    Köszi szèpen. Ezt ugye lehet fektetve is használni,ugye? Nem szeretnèm közvetlen falra, mert majd menne egy rack szekrènybe (wifi kikapcsolva) ès mellè kötnèm a saját routerem.

    Alteran-IT: köszi neked is. Èn fogalmaztam rosszul, mèg csak ismerkedek az ONT stb... szakszavakkal. :) Eddig Inviteles adsl netem volt, de most egy komplett más helysègbe szeretnèm behozatni az optikàt. Ide is tervezem tenni a modemet, routert, plussz jövőben a switchet, nvr-t stb es onnan behúzni majd egy kèt helysègbe + kameràknak az utp kabelt.

    Koax màr van a tv-knek mert digi kàbel volt.

    Padlàson szeretnèm behozatni de ahhoz kb 16-17 mètert kellene vezetni a kábelt ès úgy vissza lefúrni a laktèrbe. Ezt èn meg is tennèm nekik előre. Èrdemes gègecsövet tennem fenn az optikai kàbelnek? Vagy alapból ők anélkül húzzák? A helysèg felett ahol lefúrok ott közösítenèm a 3 koax kabelt ès csak egy menne le az egysèghez amit majd betesznek. Ez így jàrható út szerinted? Amit lehet megcsinàlnàk èn, ne szentsègeljenek ők a helyszínen.😁

    Már a jövő sem a régi...

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #4266 üzenetére

    Megmondtam hogy ezek a retardáltak idióták az éppen hogy elkapart kábelükkel, fogadjunk hogy még idióták is és nem perelik be a céget aki elvágta így az előfizetők szívják csak meg...

    Még jó hogy az ember hazajön a munkából, szeretne kikapcsolódni ebben a tetű országban legalább mikor otthon van, erre nem tud, mert tele van idiótákkal az egész ország, azt akkor az új kábelt nem messze a régitől kaparták el szintén csak éppen hogy, lehet amúgy azt is elvágták már, csak mindegy mert még úgy sem megy :W

    #4271 punish3r: Majd ha visszajött a net és gép előtt leszek, akkor írok, de nem igérek semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    válasz punish3r #4271 üzenetére

    Szerintem nálad a legjobb, ha minél rövidebb úton megy be az optikai kábel a CPE-be, ameddig csak elér a meglévő coax kábel és megfelelő a környezet a CPE-nek (akár csak egyedül cserepekkel fedett padlástérben egy dobozban/szekrényben, vagy szigetelt padlástérben/padlásszobában/padlásszobamenti_"kisfolyósón" akár doboz/szekrény nélkül), ott ráköt a meglévő coax-ra és elindul belőle egy UTP, amire majd a router-ed kötöd (és arra minden mást). Így "zavar" legkevésbé és így lesz minimális a fúrás/faragás/kábelcsere.
    Persze ha ragaszkodnak hozzá, hogy lecseréljék az összes coax kábelt egészen a TV-kig, akkor mindegy, mert úgyis minden meg lesz bolygatva, így oda pozicionálod a CPE-t, ahova tetszik (akár a hálószobád plafonjára, hogy ne tudj aludni tőle :DDD ).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #4266 üzenetére

    Úgy leráztak, hogy meg sem indokolták miért.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #4268 üzenetére

    "Na ez kurva gáz"

    Vodafone 250/20-as nettel, Kína, ugyanaz a szerver:
    De tudjuk, a PR a hibás és dilettáns.

  • janos666

    nagyúr

    válasz tomee987 #4275 üzenetére

    Én ide 82/1.3-at kapok, de ez konkrétan szerintem a "kínai nagy tűzfal" miatt lehet, nem a szolgáltató miatt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #4275 üzenetére

    Ja, hibás, szar és dilettáns. A 250-es nethez csak 12 Mbit/s-t képesek adni, míg a Vodafone/UPC 20 Mbit/s-t, na ez tényleg kurva gáz, köszönöm hogy ismételten felhívtad mindenki figyelmét erre, lassan kiérsz a sötétségből.

    Kína meg egy dolog, de tudtam hogy bedobod a Vodafone-t.

    #4274 janos666: Na, mesélj, ki és hogy, csak nem a Commscope?

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #4278 üzenetére

    Ja, tudod, Vodafone/UPC egy, olvasd el még egyszer. Visszavonom hogy lassan kiérsz a sötétségből, most túl mélyre estél.

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #4277 üzenetére

    Igen, a commscope. Ez volt az ő válaszuk. Elküldtem az ügyintézőt az annyába. :Y
    Akkor jöhet az a magyar hatóság...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Amúgy lehet, hogy igazóbál kívülről fagyasztják le a modememet. Épp próbálok összetákolni egy IKEv2 VPN-t. Kb. 2 percig volt aktív tesztelésre (nem működött) és máris ott volt a log-ban, hogy egy román IP próbált rá csatlakozni. Ebből azt szűröm le, hogy ez a tag állandóan monitoroz engem. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4280 üzenetére

    Hát igen, ez elég semmit mondó válasz, ráadásul a garanciális részre sajnos nem vonatkozik, hogy egy kalap szart gyártottak.

    #4281 janos666: Figyelj, egy szerencsétlen román azért kevés ehhez, ezt úgy megsúgom. Nekem tele van a router logja ilyenekkel, meg már a tűzfalon is a feketelista. Némelyik csak úgy jön magától, hálózati sebezhetőségeket keresve, hogy azt kihasználva hozzáférjen a routeredhez, azt hozzáadja egy bothálózathoz meg ilyesmi, némelyik meg célzottan jön, értsd úgy, hogy ott van neked is a torrent, érdemes ellenőrizni a peer listát, ugyanis én is észrevettem már párszor, hogy egy-két csatlakozott aktív peer próbálkozik a nyitott porton, meg más portok szkennelésével is, ami után feketelistára is kerül, így ha aktív feltöltő volt, észre is veszem mert csökken a sebesség, volt már így román digis is, ugye pl. ncore mindenki számára hozzáférhető, akár az amatőr magyar románoknak is, nálam is többször megfordult már a peerlistában román digis IP, amelyik később fel is kenődött a tűzfalon, szóval ez nem újkeletű dolog, főleg ha még torrentezel is.
    Hidd el, azt a modemet nem ez az egy próbálkozás akasztja meg, hanem a sok kapcsolat, amit igazoltál is a kapcsolatok számának a redukálásával, csak hogy egyrészt csak mérsékelte a problémát, másrészt eléggé bekorlátoz így is a mindennapi alap internetfelhasználási szokásaidban, szóval ne félj tovább menni, nem az az egy román emberke a hibás :DDD

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #4282 üzenetére

    Lehet hamis source IP, vagy esetleg valaki (akár tudtán kívül) TOR exit-node / zombi...
    De nyomtam egy felületes port scan-t az IP-re (persze nem itthonról, egy weboldalon át) és a top1000 port mind süket (mikor magam scane-lem, látom a REJECT és open portjaimat).

    Nem arra gondolok, hogy magát a modemem birizgéli hogy direkt lefagyassza a pumát, hanem hogy csak úgy scan-elget/kóstolgat valaki, és a sok csatlakozási kísérlet / másodperc okoz fagyást, mint mikor megemelem a torrent kliensem ezen limitjét.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • tomee987

    tag

    válasz Alteran-IT #4279 üzenetére

    Semmi köze már a UPC-nek (Liberty Global) a Vodafonehoz. A nagy büdös semmi. Sőt lassan a Vodafone is már 4iG.

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #4282 üzenetére

    A legérzékenyebb a "connection attempts per second" paraméter. Ezt kell nevetséges 1-re állítani átlag napi egy-két crash-hez, ha 2-re emelem, akkor 2-3 óránként fagy, ha unlimited, akkor akár 10 percen belül. Más limit nem igazán számít.
    Márpedig egy port scan az effektíve egyfajta "connection attempt". Ha kitartóan scan-elnek, merthogy tényleg abban a percben betámadta a friss portot ami még sohasem volt nyitva ezen az IP-n, amit legutóbb kaptam a PR-től, amint elindítottam a VPN-t...
    Persze egy normális modemnek bírnia kéne az unlimited torrentet és szaglászó cyberkalózokat is együtt crash nélkül, max belassulnia szabadna.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #4284 üzenetére

    Jajj, de nehéz a felfogásod, illetve szar a nézeted.
    Ha úgy nézed, olyan szempontból mindig is köze van, hogy gyakorlatilag a UPC hagyta a vezetékes hálózat 90%-át a Vodafone-ra, a legtöbb azóta sem változott, illetve már a UPC-nél is 20 Mbit/s feltöltés volt 200 Mbit/s felett, ezt pedig a Vodafone megtartotta, illetve ha úgy tetszik, akkor a 4iG, de igazából az állami részt leszarom ilyen szempontból, mert hányingyerem van az egésztől, a lényeg hogy még így is korrekt a feltöltési rész, hogy most az árak meg a többi már hogy alakultak azóta, mióta az állam rátette a kezét, az már nem érdekel, már a Vodafone-nál is hanyatlottak a dolgok minőségben, így meg még szarabb lesz valószínűleg, azokat a területeket kivéve, ahol már optikáztak, oda nem kell olyan szakértelem, mint egy HFC hálózathoz.

    #4283 janos666:
    Azt ugye tudod, hogy ha egy szakértő van az IP mögött, vagy egy átlag user, akkor előbbi esetben valószínűleg ha nyitva is van port, akkor a portscan tiltva van és rögtön blokkolja az első pár port után a szkennelő oldalt a router és így nem látsz semmit, vagy alapból minden tiltva van, utóbbi lehet átlag user-nél is, ahol nincs kinyitva semmilyen port, max. torrentnek, de az is upnp-n keresztül, lényeg hogy ez így gyenge kiindulási alapnak, nálam sem nagyon tudsz potscannelni, mert mész rögtön tiltólistára, onnantól nem válaszol a router semmilyen kérésre.

    Szerintem amúgy az kevés hozzá, de kérj egy új IP-t, meg próbálj meg más torrenteket indítani, valószínűleg akkor nem kap rád ez a román IP, mert valami alapján csak rád talál, most a VPN az egy dolog, ugye nem az vonzza, csak azzal nyitsz kifele egy lehetőséget, amin próbálkozhat, az meg logolva van, ha én is lekapcsolom a VPN-t meg a szűrőt, akkor nem látok próbálkozást, mert nincs ami logolva legyen, amihez csatlakozni akar valami, szóval érted, de valószínűleg torrent vagy valami más futó szolgáltatás miatt csatlakozik rád az illető, mert az hogy egy VPN-t elindítasz, az nem jelent semmit, azzal nem küldesz ki kifele semmilyen üzenetet, ami alapján tudná most milyen IP-n vagy és hogy próbálkozhat, szóval máshol kell keresned a hibát és a megoldást, de ettől függetlenül továbbra is szar a modem, ennyitől nem lenne szabad instabillá válnia, Cisco alatt már egy szép DDOS támadást is kaptam és semmi problémám nem volt.

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #4286 üzenetére

    "Azt ugye tudod, hogy ha egy szakértő van az IP mögött"
    Arra reagáltam, hogy az előbb azt mondtad "egy szerencsétlen román azért kevés ehhez".

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4287 üzenetére

    Az oké, de azért egy szerencsétlen román is tud venni egy 15-20 ezer forintos gibabitet tudó Mikrotik routert és youtube videóról fel tud vinni 10 sort a konzolon keresztül és blokkolva van a portscan, nem nagy etwas, közben tud pár netről leszedett, google találattal kiadott "hacker" programot leszedni és próbálkozni, kb. 2 perc alatt kikeresel egy ilyet, leszeded és beüzemeled, de akár Linux/Windows beépített klienssel és scripttel is megoldható, azért nem a múltszázadban élünk, ahogy kb. mindenkinek van már internet, úgy minden hülye hozzáfér már lassan mindenhez, persze a támadás erején meglátszik, hogy nem komoly ember van mögötte, mert rögtön lepadlózná azt a modemet, én meg így értettem.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #4288 üzenetére

    Ja, igazából elég ha nézte az ember a Mr.Robot-ot, és máris tudja mit kell beírni Google-be ("Kali linux download"). Mikor néztem, én is feltörtem hobbiból az összes környékbéli WiFi-t, még azt is, amit GPU-val bruteforce-oltam, mert épp pihent az ethereum bányászgépem az árfolyamok miatt. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Krystal_s

    addikt

    Szerződésbontással kapcsolatban szeretnék érdeklődni, bár szerintem, aki ezt megtette már nem olvassa a topikot.
    Kerestem a neten infókat és ezt találtam a Pr-nél.
    ELŐFIZETŐ ELÁLLÁSI/FELMONDÁSI NYILATKOZATA
    Jól értelmezem, hogy ezeknél nincs kötbér? Igazából már lejárt volna a hűségünk, csak tavasszal a Router csere "butább" Modemre miatt újra kellett kötni 1 évre. Nem tudom miért. Előtte 1-2 hónappal több ügyintéző mondta, hogy már nem érdemes a hűség, semmilyen előnnyel nem jár, nincs kedvezmény stb.

    [ Szerkesztve ]

  • bnorci71

    addikt

    GoTv alkalmazást használ valaki, működik rendesen?

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • fery02

    addikt

    Sziasztok!

    Fizettetek ti mostanában számlát online?
    Lépek be ügyfélkapun keresztül, Folyószámla menüpontban kattintok alul a "Számlatartozás kifizetése" gombra és ez a fogad:

    Ez már láncban harmadik napja ilyen, rápróbálok napi max kétszer, de ha ti nem találkoztatok ilyennel, akkor asszem fel kell őket hívni, hogy mi a helyzet.

  • Akosman

    aktív tag

    válasz fery02 #4293 üzenetére

    Szia!
    Alulról a második menüpontban, a számlabefizetésnél tudod a számlát kifizetni, nem a folyószámlánál. :)

  • fery02

    addikt

    válasz Akosman #4294 üzenetére

    Szia!

    Na valóban, úgy már sikerült, valamiért odáig nem sikerült olvasnom a menüpontokat úgy tűnik. :R

    Akkor már csak az marad az érdekesség, hogy mire is való valójában a "Számlatartozás kifizetése" gomb, amivel én akartam próbálkozni. 😁

  • bnorci71

    addikt

    válasz Akosman #4292 üzenetére

    Köszi!

    Most már megy nálam is. Igaz tegnap hívtam az ügyfélszolgálatot . Volt valami központi hiba is.

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • Alteran-IT

    őstag

    Másnál is terhelt a tákolmány hálózatuk így ünnepnap, hogy sokan otthon vannak?
    Csak mert 250 Mbit/s-ből rendre csak 150-170 Mbit/s között tudok tölteni több letöltési metodikával, tehát mindegy hogy virágbolt, ftp vagy steam és hogy őszinte legyek, kicsit bosszantó, mert 25 perccel hamarabb lent lehetne amit le leszeretnék tölteni, ha legalább 220 Mbit/s körül lenne, ami még mindig kevesebb lenne, mint a névleges.

  • Årpi

    őstag

    válasz Alteran-IT #4297 üzenetére

    800 itt sem akad ki ma, de 650-700+ megvan. Torrent valahol 85 MiB/s környékén fogy el.

    [ Szerkesztve ]

     iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

  • itroh

    tag

    Sziasztok. Helyzet a következő:
    Albérlet váltás miatt költözünk kell, nem akarom magammal vinni a határozott idejű szerződésemet.
    Mivel fog ez járni? Mit kell fizetnem? Pr net 500, prémium full, hbo max nincs a modemen kívül eszköz. Van rá valami trükk hogy ne fizessek, hivatkozhatok valamire? Olvasgattam afsz-t annyi mindent írták bekezavarodtam.

    Köszi előre is ha valakinek van tapasztalata a témában.

  • richard_d85

    csendes tag

    válasz itroh #4299 üzenetére

    Szia!

    Keress olyan cimet, ahol nem szolgáltatnak és kérd a szolgáltatás átkötését költözés miatt, mivel azon a területen nem tudják bekötni neked igy bontják a szerződést kötbér nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • itroh

    tag

    válasz richard_d85 #4300 üzenetére

    Szia!

    Én is ilyesmiben gondolkozok, csak nem tudom kérnek-e hozzá pl lakcímkártyát :F

  • richard_d85

    csendes tag

    válasz itroh #4301 üzenetére

    Szia!

    Nekem nem kértek semmit, csak volt egy formanyomtatvány kitöltöttem alirtam, aztán jött egy válasz sajnos nem tudják átköltöztetni, mert ott nem szolgáltatnak. Haverom most a vodát fogja igy ott hagyni.

  • Krystal_s

    addikt

    Lehetséges, hogy ennél a m0cskosp@tkány cégnél saját döntésük alapján számolják a kötbért más cégekhez képest?
    Itt is írtam még év elején, hogy lejárt a hűségünk és apám többször hívta őket, hogy hosszabbíttasson. Akkor 2-3 ügyintéző közölte, hogy NE hosszabbítson, NEM érdemes, mert 1 FT kedvezmény sem lenne már.
    Az éveken át tartó Technicolor hulladék cserék miatt kérte a sima modemet (Cisco) hátha jobb lesz. Akkor az ügyf.szolgálatos közölte, csak akkor cserélik (kevesebb tudásúra), ha 1 év hűséget aláír apám. Ez idén Ápr. elején volt. Arról is írtam itt akkor.

    A lényeg, hogy elég lett ezekből és több, mint 1 hónapja nem is használjuk egyáltalán egyik szolgáltatásukat sem. Szüneteltetve van, mert 30 nap várakozás, sok telefon, email után sem voltak hajlandóan közölni mivel jár a felmondás, kb mennyi lenne a kötbér.
    Többször néztem az aktuális havidíjakat és hűség nélkül a netre semmi kedvezmény. Sőt olcsóbb lett külön, de csomagban már nincs is 150-es, csak 250. Nekünk 150 van.
    A TV-s csomagnál látok most 1300 Ft különbséget és van egy Set Top Box, ami havi 500, vagy 1000 Ft. Szóval a legrosszabb esetben ez 2000-2300 Ft körül lehetne havonta. Az 6-szor 2300, szóval kb 13 ezret tippeltem kötbérnek. De inkább nekik kéne fizetni ennyi szemétkedés után, amit kaptunk.

    Közben már megtörtént a feljelentés is....
    Ma jött egy email, amiben közölték, hogy a kötbér 67 ezer Ft. Semmi részletezés. Hogy jött ez ki? Kifizettetik a hátralévő teljes havidíjakat szolgáltatás nélkül is? Ez hogy lehet? Jah és plusz a szüneteltetés miatt még tolódik és még több lesz. Áprilisban járna le a jogtalan hűség, de ez tolódik a szüneteltetés miatt, ami szintén miattuk van, mert nem válaszoltak és addig nem lehetett felmondani.

    [ Szerkesztve ]

  • Akosman

    aktív tag

    válasz Krystal_s #4304 üzenetére

    Szia!

    Ez minden szolgáltatónál így van. Ha hűség alatt felmondod a szolgáltatást, a hátralévő időre is kifizettetik a havidíjat, mivel azt vállaltad a hűségbe, hogy addig fizeted. Sőt ha kedvezményesen kapod, akkor nem a kedvezményes havidíjat fizettetik ki veled, hanem azt amit kedvezmény nélkül adnának, mivel a kedvezmény csak a hűség idejére vonatkozik.

  • Krystal_s

    addikt

    válasz Akosman #4305 üzenetére

    Dehogy. Én sehol nem hallottam ilyenről.
    Utána is olvastam több helyen és mindenhol az igénybe vett kedvezményeket kell visszafizetni annyi hónapra visszamenőleg, amennyit felhasználtál. Ki az a hülye, aki felmondaná, ha szolgáltatás nélkül is ugyanúgy fizetnie kéne hónapokon át a teljes összeget, amíg nem jár le a hűség?

    pl Telekom:
    "Kötbér.... úgy van hogy a szerződés kötés napjától a felmondás napjáig felhasznált hűség kedvezményt kell vissza fizetni."
    "A kötbér mértéke
    Havidíj-kedvezmény esetén megegyezik az Előfizető által a szerződés megszűnéséig igénybevett havi díjkedvezmények összegével,telepítési díj kedvezmény esetén pedig a kapott kedvezménnyel."

    Szolgáltatási elégedetlenség miatt pedig semmi. Közös megegyezés alapján kérik a bontást, vagy a szolgáltatónak kellene kártérítést fizetni. Na mindegy, majd lesz valami. Talán megbüntetik őket, ha nem elég a feljelentés, akkor majd ügyvéddel.... Hangfelvételen is megvan minden, az a sok hibabejelentés stb.
    Ha, csak ezt a fórumot átolvasnák, amiket itt leírtam az évek alatt, már az is épp elég. Pedig az utóbbi időben inkább már nem írtam le mik voltak itt a helyi szerelők miatt főleg....

    [ Szerkesztve ]

  • bnorci71

    addikt

    PrGo TV alkalmazás

    tegnap megint nem ment kapcsolódási hiba :W
    Ma meg nem enged be mondván túlléptem az eszközök számát, ja de eszközt törölni csak az alkalmazásba belépve tudsz és a kör be is zárult. Gratula a fejlesztőnek megcsinálta a 22-es csapdát.
    Valaki tud erre megoldást vagy marad az ügyfélszolgálat hívása?

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • oTiTo

    csendes tag

    Sziasztok, pr telekomos lehetnék, most t-home van nálunk rézpáron. A váltás oka, hogy a thome nem húz be optikát, mert társasház vagyunk és nem bajlódik a bekötés körüli mizériával (lakók fele beleegyezik, azután még sem, persekedés indul stb-stb.) A t-home-nak nagyon jó szolgáltatása, az időzített/ütemezett műsorfelvétel bekapcsolatlan tv-nél is funkció, amit jó lenne kiváltani a pr-nél is. Valami Raspberry pi-os dologra gondolnék, ami intézni a felvételeket. Ismertek valamilyen megoldást erre? Köszi előre is.

  • oTiTo

    csendes tag

    válasz oTiTo #4308 üzenetére

    Ilyesmire gondolok, csak hogyan lehet illeszteni hozzá a CA kártyát?
    https://www.youtube.com/watch?v=HAF6gcYGvhA

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz oTiTo #4308 üzenetére

    Ha nincs a PR-nál műsorvisszanézés/rögzítés funkció és kódoltak az adások, akkor a tv-d pvr funkciójával tudod legegyszerűbben megoldani (már ha két tuneres és/vagy egy időben nem akarsz több műsort rögzíteni). Esetleg komolyabb/drágább médiabox-al, ami még elfogad szolgáltatói médiakártyát.

  • bnorci71

    addikt

    válasz 4Grider #4310 üzenetére

    vagy magával a szolgáltató boxával egy mobil HDD-re

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • miszabot

    csendes tag

    válasz bnorci71 #4307 üzenetére

    Nem semmi! Esetleg az ügyfélszolgálat tudja törölni az eszközöket.
    Én hálásan köszönöm, hogy megírtad, hogy az eszközöket a programon belül lehet törölni. Köszönöm még egyszer! :)

  • bnorci71

    addikt

    válasz miszabot #4312 üzenetére

    az üf-se tudja csak felveszi a problémát és továbbítja az informatikának ők törlik

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • Tibal

    tag

    Sziasztok!

    Nem régen köttettem egy 800-s netet a Pr-el, adott egy TG2482B-85 modem. Kábel, elosztó, kábel tv/modem, nincs router. Olyan problémám lenne vele, hogy heti szinten xy idő közönként, fogja magát és egyszerűen nem oszt IP-t, se kábelen a gépnek és a wifin semminek. Ha próbálom kijavítani a windowssal, akkor pedig azt írja a gép, hogy nem rendelkezik érvényes IP-vel a kapcsolat. Modemet elérem, de nincs internet kapcsolat. Ha újra indítom a modemet megy a net. Valaki esetleg járt még így? Olyan mintha, ha ip váltáskor egyszerűen befagyna a kiosztott IP vagy nem tudja kiosztani, mert beragad. :W

    <<Samsung Galaxy A52S 5G>> <<Processzor : i7 4790k 4.4ghz Ram : 16 gb 1866 ddr3 GPU : asus strix gtx 1070 8g>>

  • Matrox1995

    csendes tag

    Ez az Oxygen Music csak nálam hulladék?
    Konkrétan fullos jelminőség mellett is kockásodik.
    Az már csak hab a tortán, hogy nem éppen szabványos beállításokkal továbbítják, tehát 1080p25, 1080i50 helyett, na meg az AAC hang se gyakori.
    Viszont ennek ellenére nem valami jó a bitráta, így nézésre.
    Bár lehet ez a csatorna is olyan, mint a Sláger TV, vagy melyik, hogy YouTube-ról letöltött klippeket sugároznak...

  • tomee987

    tag

    válasz Matrox1995 #4316 üzenetére

    Néha töri a képet igen.
    Új csatorna, eddig még csak neten adtak. Remélhetőleg kinövi, mert amúgy nem rossz, H!T Music megszűnése miatt kifejezetten hiánypótló.

  • tomee987

    tag

    válasz Matrox1995 #4316 üzenetére

    Úgy néz ki helyreállt. A hang sem AAC már és a kép is rendben van. Nekem már nem törik a kép sem.

  • Matrox1995

    csendes tag

    válasz tomee987 #4318 üzenetére

    Valóban, tényleg: 1080i, mp2 hang.
    Bitrátát nem tudok nézni, de a kép talán mintha jobb is lenne.
    Nem tudom, kinek az ötlete volt a netes streamet kábelre rakni... :D

  • reggy

    tag

    Új előfizető vagyok a PR Telecom-nál (csak internet), kellett volna webamil-hez hozzáférést kapnom? Vagy tudok igényelni? Igazából smtp-re lenne szükségem, mert van egy fénymásolóm, ami a régi Digis (inviteles) beállítással most nem küld levelet... a gmail-est sem fogadja el. Gondolom kellene a PR-es.
    Másik gondom, hogy ugyan a letöltés nagyon gyor lett, de az oldalakat szerintem lassabban tölti be, mint a korábbi tized olyan gyors (vagy inkább lassú) Inviteles nettel. Jelenleg a google DNS-e van beállítva. Lehet a PR-ét kellene betennem? Abban tudtok segíteni?

    Köszi!

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz reggy #4320 üzenetére

    Alap esetben már kapsz automatikusan webmail-t már egy jó ideje, ha szükséged van rá, akkor külön kell kérned, ehhez vagy felhívod őket, vagy bemész a legközelebbi ügyfélszolgálati irodába és ott létrehozzák neked a megadott adatok szerint, bár én egy fénymásoló miatt ezzel nem vacakolnék, inkább vennék egy újat, vagy kitalálnék valami SMB-s megoldást, hogy a gépre másoljon, ha az aktív.
    Ez a jelenség mostanában hatványozottan igaz a PR-es internetre, sajnos minőségében nagyon gyér lett, főleg koax-os területen, ahol az egyébként is magas válaszidőre még rájön a koax hálózat sajátosságából adódó 6-20 ms válaszidő általában és ha visszirányba még terheltebb is a hálózat, mint ugye általában mindig, akkor még amiatt is megnő a válaszidő, így hiába áll rendelkezésre nagyobb letöltési kapacitás, sajnos a válaszidő nem lesz gyorsabb, ergo egy lassú szar net lesz az eredménye.
    Nekem is kezd már elegem lenni ebből a szolgáltatásnak nevezett trágyahalomból, mert a mobilnetem egy csíkkal gyorsabban tölti be az oldalakat, mint ez a szar, mert eleve egy szar tákolmány hálózatuk van, mert fösvény idióták és nem futja fejlesztésre, de azon kívül a legnagyobb probléma most a belföldi és külföldi kapacitás telítettsége, sajnos az előfizetők hálózati kihasználtsága elég sokszor meghaladja a PR bérelt kapacitásait, ergo sokszor telítődik a hálózat, sokszor bedugul és megnőnek a válaszidők, plusz ezen felül a fő forgalomirányító routereik sem bírják már, múltkor éppen monitoroztam, hogy éppen miért szar az egész, akkor volt éppen belföldi kapacitás, csak a PR routereinél elég nagy packet loss volt, mert egyszerűen nem bírják sem a nagy hálózati forgalmat, sem azok összetettségét lekezelni már, fejleszteni kellene, de csak akkor fognak, ha csoportos panasz érkezik róluk az NMHH-hoz és azok meg elkezdik rugdosni őket, hogy nem csak nyerészkedni kellene, hanem fejleszteni is, de valószínűleg megint ingyenpénzre várnak, ha lenne egy normális kormánya ennek a hülye országnak, akkor az ilyen szolgáltatókat már rég beszántották volna.

    A forgalomra visszatérve, itt van a belföldi BIX-es előfizetésük, 20 Gbit/s és így is gyakran túlforgalmaznak rajta, volt már 30 Gbit/s is, bár szerintem az a vonali maximum, tehát ha nem az lenne, lehet hogy lenne bőven 30 Gbit/s felett is a kihasználtság, ezért kellene egy 40-es linkre előfizetni, ha bírná a hálózatuk többi része is:
    https://www.bix.hu/statisztika/pr_telecom/




    És ez csak a belföldi forgalom és csak azon része, amelyik nem közvetlenül csatlakozik más szolgáltatókhoz, még a külföldi forgalom egy része nincs is rajta, egy része meg szintén azért akadozik, mert szintén ezen a túltelített csatornán megy.
    Sajnos ez van, a PR-Telecomnál a gyors internetet el kell felejteni, nagy letöltési sebességről lehet beszélni a bolygók együttállása esetén, de az nem egyenlő a gyors internettel, ugyanis a gyorsaság egyik fő tényezője a nagy sebesség mellett a kis válaszidő is, jelenleg pedig erre nem képes ez a szar szolgáltató, városban is bárkit megkérdek aki PR-es, ugyan erre panaszkodik, szomszéd városban szintén, szóval reménytelenek ezek.

  • reggy

    tag

    válasz Alteran-IT #4321 üzenetére

    Köszönöm a hosszú válaszod.
    Lehet váltás előtt kellett volna írnom! 😅

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz reggy #4322 üzenetére

    Sajnos mindenféleképpen jobban jártál volna ha előtte írsz, mert ennél a szolgáltatónál hirdetett nagy sebesség az valójában nem feltétlen egyenlő a gyorsasággal, sőt igazából a nagy sebesség sem konstans, nekem most egész nap ennyit tud egy 250/12-es net:

    Mint látható, a válaszidő is szokás szerint az egekben ha túlterhelt a szegmens, szóval még ilyen sebességnél is a weboldalak kb. jó fél percig töltődnek, mire nagyjából használhatóak lesznek.
    Ilyenkor már annak is örülnék, ha T-s VDSL-em lenne, mindegy hogy 30-50 Mbit/s lenne, de legalább nem lenne ilyen használhatatlan hulladék mint ez a kábelnet, bár mondjuk ezeknél az optika sem érne többet bedugult belföldi, illetve nemzetközi kapcsolattal.

  • Tappancs2001

    senior tag

    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a PR-Telecom pontosan milyen márkájú wi-fi képes modemet biztosít optikai internet szolgáltatás megrendelése esetén? Előre is nagyon szépen köszi a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák