Új hozzászólás Aktív témák

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #101574 üzenetére

    "Tehát jelenleg 100K a felára a pár szoftveres fícsőrnek és az OM System logónak. Nonszensz és aránytalan. Szerintem."

    Levezetem, én miért nem gondolom így. Tehát az E-M5 III az az E-M1 II kisebb, butítottabb változata volt. Azóta lett E-M1 III új processzorral, jobb stabival és 1-2 szoftveres fícsőrrel. Ez az OM-5 pedig egyáltalán nem E-M1 III butítása, hanem ugyanaz a tudás egy kisebb vázban, jobb szigeteléssel és egy picit jobb AF-el. Tehát nem igaz az, hogy ez kvázi ugyanaz, mert valószínűleg a szoftveres újítások egy része az E-M5 III-től újabb processzornak is köszönhető. Én úgy tudom, hogy a kézből kitartható HI-RES mode-hoz az E-M1 II-nél erősebb cpu és egy picit jobb stabilizátor szükséges, tehát ezt biztosan nem tudják firmware frissítéssel megoldani.

    Az ár húzós, köszönhetően a jó magyar Ft-nak, de ez nem a japánok dolga, hanem a miénk lenne. Őket tökre megértem, lehozták kis méretben az E-M1 III tudását, azaz végre pici méretben is készíthetek kézből 50mpx-es fotókat, ez pl. nagyon jó dolog. A képminőség natív 20mpx-elt nézve nem lesz jobb, de igazság szerint az OM-1 sem jobb feltétlen, csak gyorsabb. Ennyi van az MFT-ben és nem több. Ami gáz, az a 4K 30 fps-el és a micro-USB, valszeg az a szenzor csak ennyit bír, a micro-USB-hez meg nem nyúltak, mert magához a vázhoz se. Szerintem mindenki boldogan fogadta volna ezt 430 ezerért, de nem ennyi lett, ahogyan semmi se kerül már annyiba, mint 2 évvel ezelőtt, sem itt, sem más gyártónál.

Új hozzászólás Aktív témák