Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • __Psion__

    tag

    Eladó (ha lehet egyben):

    MSI K8N SLI-FI


    Nagyobb méretben.
    Socket 939, nVidia nForce4 SLI, 4 DDR, Dual Channel, 3PCI, 2 PCI-E x16, 3 PCI-E x1, 4 SATA, Raid, 2 IEEE1394 - VIA 6307, RealTek ALC850 7.1, LAN Marvell PHY 88E1111 10/100/1000 Mbit.
    Minden tartozékával. Körülbelül fél évet használtam.
    A lap egyetlen problémája, h. BIOS-ból nem lehet 250 Mhz fölé vinni az FSB-t, mert eldobja magát. Sajnos gyárilag így van konfigurálva.
    2010 Február 14.-ig garancia az Alien Computers-nél.
    8 000 Forint.

    A-Data 2x 1GB PC3200 DDR Ram.
    254 Mhz-ig stabil 2.5-3-3-5 1T időzítésekkel. Természetesen tökéletesen működik Dual Channel-ben.
    2010 Február 14.-ig garancia az Alien Computers-nél.
    16 000 Forint.

    3700+ San Diego CPU
    2,2 GHz 1024 kb L2-cache
    A fenti MSI lapban 2552 Mhz-en használtam (11*232). De egy ASUS A8N32 SLI Deluxe lapban 3184Mhz-en stabil volt.
    OEM processzor így borda nincs hozzá.
    2008 Február 14.-ig garancia az Alien Computers-nél.
    6 000 Forint.

    Érdeklődni pm-ben.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz ballington #4519 üzenetére

    Baromi nehéz manapság Magyarországon politikailag korrektnek látszani. Bár mindenki tisztában van a szóban forgó napilap politikai hovatartozával... a látszatra mégis ügyelni kell.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz ballington #4522 üzenetére

    Már, h. a viharba ne lenne az... manapság mindenet átjár a politika. Így maradnak a finnek meg kiszel tündi melltartói.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz RpPRO #4673 üzenetére

    Valójában, csak windows-t nem akar telepíteni az új hardver mellé... :D

    Szerintem is felejtős az AGP (az asrock meg pláne). Ráadásul szép pénzt adnak még mindíg a használt X1950Pro-ért.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #5317 üzenetére

    E-mail ment!

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz helkis #5859 üzenetére

    Nem.
    A Invitel/PanTel (HTCC) gerinchálózatára csatlakozik a Digi.
    Az Invitel/PanTel magyarországi hálózata.
    Egy tracert.

    Ekkora sávszélességnél szerintem már nem jöhet szóba a műholdas "átjátszás".

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #5875 üzenetére

    „ami az egyik vezetéknélkülieknél volt, hogy nagyobb file levették a sávszélt"
    Úgy látom egy sörrel kevesebbet kellet volna vételezni. :DDD

    20/20-as DigiLan-os hozzáférésem van, lassan három hónapja (előtte Chello Classic). Valódi felüdülés a UPC után. Kezdetben voltak gondok, de mostanra megszűntek a problémák. Egy kis bemutató: :P

    Feltöltés; Letöltés; Torrent.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz RpPRO #5903 üzenetére

    Hát nekem nem. :U
    Eredetileg az sg.hu-ra készült ez a "bemutató", A korlátlan internet korlátai ciimú UPC-s pr cikk miatt.
    Abban az időpontban (délután 5 és 6 óra között) az sg szerver leterhelt volt. Maximum 700-800Kb/sec-al csordogált az adat.
    Ezért választottam a hardwired.hu-t. A szerverek nagyon gyorsak, és egy játékdemó éppen a megfelelő méretű ehhez a "teszthez".

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz RpPRO #5919 üzenetére

    Jahh, a speedtest kilóméterórája "csak" 30Mb/sec-íg mér... :DDD

    dokar: Azért nem csak az NVidia tehet ezekről hibrid félmegoldású DX10-es játékokról (jajj! Nem a Crysis-ra gondoltam!). Egyszerűen arról van szó, h. egy saját engine-el rendelkező játék fejlesztése legalább 3 évet igényel.
    Hol volt még 3 éve a DX10? Gyerekcipőben...
    Az Nvidia nagyon jól tudta ezt, és csinált egy baromi gyors "mutánst"
    Jól átlátták a helyzetet, ezért nem lehet megkövezni őket.
    Másfelől nem hiszem, h. pusztán ők fognák vissza a DiretcX10 elterjedését (persze van rá nem is egy példa). Hisz vannak független stúdiók, amiket talán nem befolyásolnak (pl. Remedy). Ha jól tudom ők közelebb állnak az Microsoft-hoz (az Ms meg az ATI-hoz), így valószínű, h. az Alen Wake lesz az első játék ami teljesen kihasználja az új API-t lehetőségeit.

    Persze én is hasonlóan látom a dolgot mint te.
    Szimpatizálok az ATI technológiai újításaival. Ezért évek óta piros nyákra szerelt videókártyát vásárolok.
    De azért azt nem szabad elfelejteni, h. az ATI sem a mi kedvünkért fejleszt és újít.
    Kis cég, csak előre menekülhet. Míg az Nvidia diktál... ha fordulna a kocka, más lenne a helyzet, ebben szinte biztos vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz dokar #5921 üzenetére

    „a Crysis-ban tudtommal semmi DX10 nincs"
    Talán ezért emeltem ki, nem gondolod? :W
    Minden fórumon ezt szajkózza az összes "jól értesül" vérpisti.
    Egy kevés DX10 talán szorult bele. A részecske szimulációt DirectX10 alatt gyorsabban hajtja végre, így valószínű, h. ott már az új API-ra támaszkodnak. Persze ez nem biztos.

    Amit vedini, mond az akár az elkövetkezendő 1-2 hónapban megvalósulhat. Hiszen "csak" driver szinten kell megoldani a dolgot.
    GPGPU a jövő zenéje, évek kellenek mire a játékosok asztalán lesznek ezek a kártyák.
    A fejlesztések az Nvidia részről is régóta folynak. Már 2004-ben kiadott egy sajtóanyagot a cég, h. ebbe az irányba haladnak a fejlesztések. És tavaly (2007-ben) piacra is dobták a Tesla C870 nevű terméküket.
    Bővebben itt.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz dokar #5925 üzenetére

    „közösségi beszélgetős topikban mi értelme van az OFF-nak? itt minden ON, kivéve az üresposzt."
    Széljegyzetnek szántam... azért szürke.

    „én most nem is a közeli jövőről beszéltem."
    Semmi gond, próbáltam eloszlatni a kétségbeesésedet, h. csak az Intel, és az ATi marad a piacon... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz dokar #5934 üzenetére

    „egész jó hsz-eid vannak"
    Hát nem lehet mindenki tökéletes... :DDD
    kivéve az aláírosod"
    Morbid jövőkép.

    „én egyáltalán nem vagyok kétségbe esve a PC-s hardverpiac miatt. már megvettem a HD3850-em és sokáig ki szeretném vele húzni."
    Jó neked. De én tartok tőle, h. az Nvidia előránt a "varázskalapból" egy új szabványt, és a csodálatos ATi kártyáink fabatkát sem fognak érni.
    Persze azért teljesen nyugodtan alszom. :U

    kovi nehéz leírni, hogy j-á-t-é-k?

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz dokar #5948 üzenetére

    Fogadd mélységes együttérzésemet, remélem teljesen meggyógyult!
    Viszont ha gondolod "csomagolok" neked egy kis empátiát, h. jusson azoknak is, akiknek jövőre jut ki ebből a szörnyű betegségből...

    A Microsoft a szabványokat, az Nvidia pedig a játékok nagy részét (közvetve) gyártja. Tényleg brutális teljesítménye van 9600 kártyának, és nézd meg mi történt az árakkal ATi térfelén.
    Mi lenne, ha egy valódi DX10 kártyát adnának ki?

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    Valaki nem tud a környéken egy eladó Q6600-ast, ~40 ezer forintért?
    Lehet B3-as is...

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz vedini #6060 üzenetére

    Nem vagy egyszerű... :DDD

    Sajnos(?) én a "kigyúrt állatokat" választottam. De reménykedem. h. előbb-utóbb ásnak egy kutat, vagy találnak egy oázist.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    Remélem a kormány levonja a megfelelő konzekvenciát, miszerint nem lehet társadalmi konszenzus nélkül reformokat végrehajtani.
    Ennyi "értelme" talán volt ennek a referendumnak...

    Talán nem az oktatás és az egészségügynél kellene először meghúzni a nadrág szíjat (persze elkerülhetetlen), hanem a óriás beruházások újragondolásával esetleg befagyasztásával.
    Bár kis szelete lenne a költségvetésnek, de ha a parlament saját magán illetve az államizgatásban kezd megszorításokba, talán hitelesebbnek hatna a többi reform.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    Abit AW9D-MAX alplap eladó. Veszprémi átvétellel 15K...

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz cigam #6400 üzenetére

    Ehh, a má' megint a vamzerkedés... inkább eredj utána, szorítsd az árokba. majd nevelő szándékkal "kicsit" taposd ki a belét.

    Ez talán maradjon a rendőrök dolga. Egymás feljelentgetéséből még soha, semmi jó nem származott (bár tagadhatatlanul van a dolognak hagyománya az országban).

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #6407 üzenetére

    Úgy hangzott? :F

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz cigam #6406 üzenetére

    Erre nincs általános megoldás. valószínűleg kell egy-két évtized, mire esetleg felnő egy "egészséges" generáció. Akik nem ebben az abszurd posztkommunista érában nevelkedett. Ahol ahhoz, hogy érvényesülj, mindenkin keresztül kell gázolnod (az üzleti életben, akár a közlekedésben).

    Hidd ez ezek az eszközök mindíg, minden időben visszaütnek. Soha ne becsüld alá az emberi butaságot, illetve rosszindulatot.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz cigam #6411 üzenetére

    „Ez így nagyon gyenge."
    Legalább valami (ellen)érvet tegyél le az asztalra csillagbogár, mert ez így valóban „gyenge".

    „Most érvényesűlni akarsz, vagy eljutni A-ból B-be?"
    Ez egy társadalmi jelenség... ha nem érted összefüggést tényleg, sajnállak. De szerintem "csak" megjátszod a hülyét.

    Male: legközelebb majd :D "körberöhöglek" :DDD ...

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz cigam #6421 üzenetére

    Igazán nem posztom kioktatni, de nem erősséged a szövegértelmezés (s úgy tűnik a vita sem). Ugyanis egyik szó sem pejoratív értelemben hangzott el. Mert például az, hogy: „megjátszod a hülyét" nem azt jelenti, hogy hülyének tartalak, hanem éppen ellenkezőleg.
    (bár most egy kicsit rezeg a léc... ;] )

    Nem, ez egy társadalmi berendezkedés (egymáson átgázolás, mások semmibe vétele, stb.) amely eltérő formákban mutatkozik meg életünk különböző területein. A közlekedés ezt tökéletesen példázza.

    Te most azt komolyan gondolod, hogy a "Fittipaldis" mondatod egy érv? Nem kell válaszolnod... ebben a formában nincs értelme a tovább folytatni ezt a diskurzust.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #6422 üzenetére

    Mivel úgy tűnik, perpillanat én vagyok az "ügyeletes" bunkó (és negrós bácsi :DDD ) a topicban. Ezért bátorkodom leírni a minden bizonnyal nagy visszatetszést kiváltó véleményem...

    Két dolog van amit nem árt ha figyelembe veszel ha winchestert akarsz eladni:
    1., használt merevlemezt nem szívesen vesznek az emberek, mert körülbelül olyan, mint az orosz rulett. Hiába a sok garancia, ha a hardver tönkremegy, az adatok nagy valószínűséggel odavesznek. Vagyis a kockázat nagy, a vevő részéről. Ezért csak arcpirítóan alacsony áron lehet megszabadulni ezektől az alkatrészektől.
    2., a termék aktuális kiskereskedelmi ára. És egy 320GB-os Samsung winchester jelenleg 15-16 ezer forint körül helyezkedik el (Gianninál 15 900; az ipon-on 15 360 Ft). Vagyis valóban kicsit magasra szabtad az árat.
    Persze annyit kérsz érte amennyit akarsz, csak nem kell buta arcot vágni, ha fentiek tükrében valaki pofátlan(?) alkudozásba kezd.

    ps.: egy hdsentinel kép talán lendítene a bolton.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz vedini #6800 üzenetére

    Inkább a valódi DX10-es játékokat várnám. Mert amíg ilyen szoftverek nincsenek a piacon, addig nem beszélhetünk "harcról". Ez a CF meg X2 mizéria is vicc... nincs olyan program ami érdemben kihasználná. Egyszerű földi halandónak nagyon ritkán van 22" feletti monitorja (egyenlőre persze).

    Talán az ATi-nak nem kellene ismét verziószámot ugrania, mert megzavarja a laikus vásárlókat. Bár amilyen káosz az AMD a középkategóriás processzorai elnevezései körül van, nincs min csodálkozni. :(

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz vedini #6813 üzenetére

    Akkor te nem is vagy földi halandó! Boszorkááány!!! :DDD Égessük meg!
    (mindjárt keresek valakit akit gyíkká változtattál)

    Egy szimpla DX10-es is játék is megtenné. Tényleg nem támogatja már a Ferrari-t? Nem is figyeltem, bár soha nem bírtam azt az istállót. Inkább menjen máshová, másnak a pénzem.

    t1: ezzel csak az a probléma, hogy több mint egy éve az Nvida minden innovációt megfojt a piacon. Kérdemén ez most kinek jó? Ennek tükrében bármely Nvida vásárló bőszen verheti a mellét, hogy "NVIDIA POWA"?
    Bennem ez a fajta üzletpolitika (s ahogy olvasom másokban is) komoly visszatetszést szül.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #6869 üzenetére

    Privát ment!

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz RpPRO #6988 üzenetére

    Vegyél inkább egy biciklit... azt esetleg tudok is kölcsönözni.
    (biciklivel ráadásul pikk-pakk lent vagy a Balatonnál)
    Veszprém környékén, és a Balatonfüred, Baltonalmádi vonalában a szél a legkellemetlenebb "ellenfél". Szélcsendben nem lehet vészes.

    A videóhoz pedig: az már valóban huszáros dolog lenne, ha valaki egy üveg Becherovkával a "belében" végig menne itt. :DDD

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz RpPRO #6990 üzenetére

    „Koszi, de van 2 bicajom is,"

    ehh, akinek ugye bejött az élet... :K

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz hegege27 #6999 üzenetére

    Valószínűleg a sorvégtranzisztor haldoklik, ez az agónia tarthat fél évig is, de lehet, hogy már holnap kifekszik (bár ez utóbbi nem valószínű, ez csak a kezdeti stádium :DDD ). Szedd le a monitor hátsó burkolatát, esetleg applikálj egy ventilátort hátulra, a problémát nem oldod meg, de időt nyersz míg veszel egy új monitort (javítani a sorvégtranzisztor nem lehet, beszerzése pedig drága).

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz b-max #7008 üzenetére

    Ilyen 2-3 év után, vibrálás, Ráadásul a probléma melegben jött elő.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz dokar #7088 üzenetére

    Nem sok az egy kicsit? Vagy ismét a "varázslatos" veszprémi árak kísértenek?

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz dokar #7091 üzenetére

    Legyen 23K egy dobozos, "0 kilóméteres", 1 garanciával a E4600-as (nézz körül egy kicsit jobban). De ha körbe kukkantasz itt a ph-n találsz jóval olcsóbban is, igaz azokat a processzorokat mások tesztelték. ;]

    Márciusban adtam el az E6600-as (dobozos) processzorom 23K-ért. Igaz ismerősnek, de ezek szerint "kicsit" jól járt (3,6Ghz-en használtam ezt a CPU-t).

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz vedini #7094 üzenetére

    Hű! Hát eddig azt hittem, hogy elég "kocka" vagyok... de ilyen mélységekig azért nem merültem.. :DDD

    Dokar: már csak ez a kép maradt bizonyítékul.
    Ezt a procit 30K-ért itt Veszprémben vettem, valamikor tavaly ősszel.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz dokar #7158 üzenetére

    Egy hét alatt ennyi "érdeklődő"... :DDD
    „jól jársz vedd meg!!!"
    Pedig az ilyen szövegnek köztudottan nehéz ellenállni (a "rohadt jónak" meg pláne)! :C

    figyelj így kell eladni egy procit. Semmi "halandzsa", csak egy jó ár, és azonnal elviszik...

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #7162 üzenetére

    Egy őstaggal kapcsolatban? 122 apróval a háta mögött? Ugyan már... ;)

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz vviktor1 #7194 üzenetére

    "Megyünk, megyünk.... :) "
    Ott lesz ahol tavaly, vagy megint odébb rakták pár dombbal?

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz RpPRO #7210 üzenetére

    Másik AGP-s kártya lesz helyette, vagy lecseréled a komplett géped?

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz kovi #7212 üzenetére

    Nahh igen, a mai napig "három-hegyi buliként" emlegetjük. Inni bárhol lehet mértéktelenül, csak szándék kell hozzá... :DDD

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    Nekem lassan egy éve van 20/20-as előfizetésem, az adatforgalomért nem hisztiznek (jó pár torrent oldalon sok TB feltöltésem van). A pingek nagyon jók, ezt megelőzően 10/1-es chello Classic volt, hát ahhoz képest a mostani egy álom (a pingeket tenkintve). Annak ellenére, hogy a nemzetközi IP-ek Bukaresten keresztül érem el.

    http://www.frostytech.com/ (Pennsylvania/Greensburg)

    Tracing route to entropy.cubearmy.com [208.65.201.43]
    over a maximum of 30 hops:

    1 <1 ms <1 ms <1 ms 92-249-210-1.pool.digikabel.hu [92.249.210.1]
    2 <1 ms 1 ms <1 ms 78-131-1-1.core.hdsnet.hu [78.131.1.1]
    3 <1 ms <1 ms <1 ms 78.131.4.21
    4 3 ms 3 ms 3 ms ge-1-0-26.bb01.szekesfehervar.digicable.hu [78.131.3.9]
    5 4 ms 3 ms 3 ms ge-1-0-28.bb01.dunaujvaros.digicable.hu [78.131.3.5]
    6 3 ms 3 ms 3 ms te-4-3.br01.budapest.digicable.hu [78.131.3.1]
    7 3 ms 3 ms 3 ms bb01.budapesta.rdsnet.ro [213.154.125.65]
    8 7 ms 7 ms 7 ms 213.154.130.17
    9 20 ms 21 ms 20 ms 64.214.145.5
    10 133 ms 113 ms 113 ms xe-4-3-0.cr1.iad1.us.nlayer.net [69.31.31.213]
    11 113 ms 113 ms 136 ms po2.ar1.iad1.us.nlayer.net [69.31.31.146]
    12 115 ms 113 ms 113 ms r1.vadc1.eicomm.net [69.31.30.218]
    13 113 ms 113 ms 113 ms entropy.cubearmy.com [208.65.201.43]

    Trace complete.

    www.hardware.info (Netherlands/Amsterdam)

    Tracing route to 217.115.193.92 over a maximum of 30 hops

    1 <1 ms <1 ms <1 ms 92-249-210-1.pool.digikabel.hu [92.249.210.1]
    2 <1 ms 1 ms 1 ms 78-131-1-1.core.hdsnet.hu [78.131.1.1]
    3 <1 ms <1 ms <1 ms 78.131.4.21
    4 3 ms 3 ms 3 ms ge-1-0-26.bb01.szekesfehervar.digicable.hu [78.131.3.9]
    5 3 ms 3 ms 4 ms 78.131.3.5
    6 3 ms 3 ms 3 ms te-4-3.br01.budapest.digicable.hu [78.131.3.1]
    7 3 ms 3 ms 3 ms bb01.budapesta.rdsnet.ro [213.154.125.65]
    8 7 ms 7 ms 7 ms 213.154.130.121
    9 21 ms 24 ms 21 ms 213.154.130.29
    10 33 ms 21 ms 21 ms te4-4.ccr01.fra03.atlas.cogentco.com [130.117.14.193]
    11 29 ms 29 ms 29 ms te2-1.ccr02.ams03.atlas.cogentco.com [130.117.1.162]
    12 31 ms 29 ms 30 ms te3-1.mpd01.ams03.atlas.cogentco.com [130.117.3.62]
    13 29 ms 30 ms 29 ms nxs-internet.demarc.cogentco.com [149.6.128.6]
    14 29 ms 31 ms 30 ms 217.115.193.92

    Trace complete.

    Cfos azonban kell hozzá, mert a nélkül ingadozik a sebesség...

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz vviktor1 #7476 üzenetére

    Sose azt nézd! Én meg egy vidéki házikóról álmodom... ;)

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz helkis #7488 üzenetére

    Azért a régi windows alatt fut egy Avast (vírusírtó) és egy Comodo (tűzfal)... ezek önmagában erőforrásigényes alkalmazások (az Avast különösen). Illetve bizonyos, hogy jócskán akad pulsz folyamat a 'régi' windows alatt...

    ... persze az új windows telepítése rendszeresen ajánlott, de egy videókártya csere miatt még messze nem szükséges.

    Male: csinálj egy rendszervisszaállítási pontot, aztán ha 'szétba***a' a rendszer, legfeljebb visszaállítod a windows-t.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz helkis #7491 üzenetére

    Még seregnyi alkalmazás futhat a hátérben a régi windows-odon, hiszen a jobb alsó sarokban látható ikonok nagy részét elrejti a tálca automatikusan. Szóval az az ezer pont ott van a hátérben futó, am de nem látható alkalmazásokban.

    Ha arra céloztál az utóiratban, hogy kezdő vagyok (bár nem tudom, miből jutottál erre a következtetésre)... nos, 7500, majd 8500, és jó ideig 128MB-os 9500Pro 9700-esként üzemeltetve... szóval valószínűleg ismerem a R300-as GPU családot, és a hozzá tartozó drivereket is.

    Éppen ezért kell régebbi kártyákra Omega drivereket, vagy egyéb módosított meghajtókat keresni. De a hivatalos driver esetén sem kötelező Catalyst Control Center-t telepíteni. Mert abban egyetértünk, hogy komoly kívánni valót hagy maga után a program.

    mod.: még mielőtt belekötnél... tudom, hogy a 8500-as az R200 GPU-ra épült.

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz helkis #7495 üzenetére

    Például lehet, hogy a hátérkép valami dinamikus csill-villi varázslat (persze nem)... De had ne találjam ki, hogy milyen alkalmazások futottak éppen akkor a gépeden egy kép alapján. ;)

    Még a 74491-es hozzászólásoddal kapcsolatban lenne egy kérdésem... egy tapasztalt felhasználó gépére minek egyáltalán bármilyen vírusirtó? Inkább megszokás, mint szükség, nem?

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz helkis #7498 üzenetére

    Hát lehet, de bennem nem ég e fajta megfelelési kényszer. Másfelől tudod, hogy a pokolba vezető út... :))

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #7504 üzenetére

    Linuxot használtam VirtualPC-n, de 4-5 hónapja váltottam 64bites Vistára és azóta nem tudom rá feltelepíteni. Ugyanis a VirtualPC 32bites processzort emulál, a rendszer meg 64bites (C2Q6600). Szóval kapok egy ilyen csinos hibaüzenetet installáláskor.

    Most szintén Xp telepítettem, de itt már nem vergődtem a hálózat konfigurálásával. Simán NAT-on keresztül kiengedtem a hálóra (NAT - megosztott hálózat). Persze nem is használom semmire (mármint az Xp-t).

    S3Trio 4MB-os VGA-t emulál Vista kompatibilis módban, azért valóban megmosolyogtató...
    Gépigény.

    ttt1 a Vmware nem is rossz ötlet, megnézem hátha arra felmegy a valamelyik disztrib.

    ps.: úgy néz kis a Digi szép csendben megemelte a sávszélességet. 20/20-nál 30/20-ra 10/10-nél 20/10. Vagy valami hasonló...

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #7506 üzenetére

    Természetesen az sem megy fel (kép)... mégpedig ezért nem.

    Xp alól flottul ment az ubuntu (persze a 'csodás' grafikus felület nélkül).

    Helyesbítek, csak 2 hónapja használok Vistát (de ezek szerint már örökkévalóságnak tűnik :B )

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #7506 üzenetére

    közben rájöttem, hogy félreértelmeztem a kérdésed... szóval nem.
    x86-os és 64bit-es 8.04-es ubuntu-t próbáltam feltenni, és kaptam ugyan azt a hiba üzenetet.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz helkis #7509 üzenetére

    Igazából nem tudom mire vélni a sávszélesség emelést. Szerintem a 20/20 is bőven elég volt... így viszont inkább a legkisebb csomagra váltok, az is bőven elég.

    Male: Nem tudom mit értesz nem támogatáson, bár az 'Other Operating system' sok mindent jelenthet... itt sokkal inkább a Vistával lehet gond, mint a VPC-vel. Mert a VPC általános hardvereket emulál, amit a legtöbb Linux disztribúció alapból támogat. Köztük az ubuntu is.

    A Wubi csak egy egyszerű Ubuntu installer, saját partíciót hoz létre, egy már meglévő Windows partíción. Ettől eltekintve teljesen olyan, mintha egy standard ubuntut telepítenél a gépedre.

    A VMware alatt tökéleletesen működnek a dolgok, úgyhogy részemről minden megoldódott.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #7512 üzenetére

    Na de a virtuális PC-re installált Linux-nak éppen az a lényeg, hogy nem kell újraindítani a gépem, ha valamelyik linuxos alkalmazásomat szeretném használni. Különálló partíción eddig is volt Linux installálva a gépemre, csak alig használtam (mer' a fa**om indítja újra azé' a gépet). Mint írtam nálam tökéletesen működött az ubuntu XP-s, VPC alatt... nem tudom mennyit használtál Vistát, mert a legtöbb ilyen esetben az operációs rendszerrel van a gond. Jó pár jól megszokott, Xp-n bevált alkalmazást kellett lecserélnem, mert a Vista alatt egyáltalán nem működött, vagy működött, csak nem megfelelően.

    Őszintén szólva az én olvasatomban sokkal furcsább, hogy Xp-re, Xp-t installálsz... ha Windows Me/98/95 lenne, valami régi 16 bites alkalmazás miatt, érthetőbb lenne. Persze ez a te dolgod, az meg az enyém, hogy miért akartam VPC-re linuxot installálni... :DDD

    ps.: rettegjen aki Male MSN listáján van! ;]

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • __Psion__

    tag

    válasz Male #7516 üzenetére

    A fent már linkelt kép, éppen 32 bites ubuntu installáláskor készült (persze ezt nem tudhattad). Viszont gondolhatod, hogy 32 bites verzióval próbálkoztam, hiszem 32 bites processzort emulál a VPC.

    „van egy rendezetlen ügyem"
    ... ha simét crazy-gránátok, nahh meg autók robbannak Veszprémben tudni fogom ki áll a vendetta mogott (bakker, elromlott a rövid 'ö' a billentyűzetemen!). ;]

    [ Szerkesztve ]

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

Új hozzászólás Aktív témák