Új hozzászólás Aktív témák

  • hegyimorc

    senior tag

    válasz xXxian #82573 üzenetére

    "Nem lenne baj, ha olyan lenne, amit ha beszuszakolok egy nagyobb kerékpáros hátizsákba s elzúgok, a gépnek nem lesz baja.."

    Bringás hátizsákban így szoktam gépet vinni:

    - vagy eleve olyan hátizsákkal megyek amit direkt erre terveztek, pl Lowepro Photo Sport 200 AW
    - vagy bringás zsák - pl Osprey Manta 25 -, amibe beteszek egy olyasmi betétet mint amik a fotós zsákokban vannak. (ebay, aliexpress tele van ilyenekkel)
    - van olyan vastag, szivacsos "kendő" ami szintén fotós táskákhoz készül, pl a Lowepro Terraclime 100-hoz adtak ilyet, ebbe be lehet bugyolálni
    - vagy valami pici tok amit akár övre, hátizsák pántra vagy akár a kormányra is fel lehet tenni. Ilyenek a Lowepro Dashpoint sorozat tagjai vagy a Crumpler Base Layer M

    Bringán a hátizsákban vitt géppel az a baj, hogy macerás elővenni és ha esetleg esel egy nagyot, akkor könnyen lehet, hogy a legkisebb bajod az lesz, hogy mi történt a géppel. Inkább az a kérdés, hogy mi lesz a gerinceddel, ha ráesel a gépre ...

    Szívesebben teszem a kormányra, ahonnan akár menet közben is ki/be tudom pakolni. Fotós kormánytáskát nem sokan csinálnak, én a Topeak táskáit használom. (Barpack, Compact, TourGuide)

    Sokat mentem így terepen, estem is párat, soha egyetlen gépnek sem lett baja.

    Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Új hozzászólás Aktív témák