Új hozzászólás Aktív témák

  • Darko_addict

    őstag

    Sziasztok!

    Megoldást kerestem egy problémára és leírás alapján az XKERES függvény volt a legkézenfekvőbb. Megcsináltam a függvényt ( =XKERES(J47;'Saját termelés'!I2:AN2;XKERES(Előrejelzések!F50;'Saját termelés'!A3:A42;'Saját termelés'!I2:AN42)) ), azonban az irodában nem az Excel365 fut, így Hibás lett minden mező...
    Alternatívaként olvastam az Index Match függvényekről, de nem használtam még soha és példák szerint szerintem másképp működik, mint ahogy hasznosnak látom.
    A függvénynek az a lényege, hogy először az itt - [kép] -, a felső sorban látható dátumot keresi a másik táblázatban, majd az alatta lévő termékmegnevezést a másikban és visszaadja az értékét, ami a másik táblázatban adott terméknév és dátum kereszteződésénél található.

    (J47 dátum, amit keres,
    Saját termelés!I2:AN2 - másik táblázat dátum sora, hó első napjától az utolsóig, előre beírva,
    Előrejelzések!F50, termék neve, amit keres
    Saját termelés!A3:A42 - másik táblázatban a termékek nevei, amik között keresnie kell
    Saját termelés!I2:AN42 - ahonnan (a dátum és a termék nevében kereszteződéséből) az értéket vissza kell adja.)

    Tudtok javasolni alternatívát XKERES-re, ami nem túl bonyi? Sajnos kevés idő jut ezt szerkeszteni, szeretnék céltudatosan újra nekiállni.

    Köszi szépen!

    :R

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Új hozzászólás Aktív témák