Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok srácok!

    Nem túl távoli jövőre nézve (pl. karácsony) elgondolkodtam a PC-s VR-en...
    Van nekem PSVR-em és PS4Pro-m. PSVR jún. óta megvan és játszottam már sokat. (most az időhiány miatt jegelve.)
    Nos, a PC-mhez is elgondolkodtam egy VR-t. Kérdés hogy melyik éri meg. Ugye ki tudom próbálni a PSVR-t a PC-n, csak ugye TrinusPSVR az valójában nem free. csak trial-os. (Azt se tudom hogyan trial-os. session-ként korlátoz, vagy program használat időtartama alapján?) Majdnem "nesze semmi fogd meg jól".
    Van az Oculus Rift. Erre gondoltam mivel ennek árát lecsökkentették kb. 180e-re. A Vive az tudtommal még mindig 320e. :Y
    A gépigény (határosan) meglenne, a gépem: Gigabyte Z97X-Gaming 5, Intel i7 4790K 4.0 Ghz, 16 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 970, Windows 7 Home Premium.

    Ami egy kicsit aggaszt: (azonkívül hogy nem tudom még h megérné teljes mértékben) Az OC USB port igényelhető száma. Már szinte nincs már szabad USB portom, (elől 2 szabad van, egy 3.0-as) annyi eszközöm van. Kérdés egy 3.0-asba bedugott 3.0-as usb elosztóval érne a dolog?

    A Vive ezzel szemben tényleg csak 1 db min. 2.0-ás USB portot igényel?!

    Egyelőre kipróbálom a PSVR-t PC-n, (De ugye a PSVR-rel a PC nincs head positional tracking, azaz a 6dof) megnézem hogy milyen élmény VR-ben az Elite dangerous. (Igen főleg emiatt gondoltam a VR-t, de persze van más egypár VR kompatibilis játékom is.

    De még nem tudom mennyire éri meg az OC. Mivan ha egy idő után kissé kihasználatlan marad mint a PSVR? PCmhez mennyire kellene lecsökkenteni a graf beállításokat?

    Köszi a válaszokat előre is!

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok megint érdeklődnék a headsetekkel kapcsolatban. HDMI csatlakozása hogy van a pc-kbe? Próbáltam a Google-t, nem kaptam (számomra) egyértelmű választ.
    Úgy tudom hogy majdnem minden videokártyának csak 1 HDMI portja van. És ha van nekünk HDMI-s monitorunk is?? (Nekem Nvidia GTX970 van és Samsung C27F390 FHD moncsi)
    Ami nekem leesett a setup videókból hogy a headset-et a videokártya HDMI-jébe kell dugni, hátul. És közben videókban látható moncsik látszólag mintha semmi se történt volna. Na ezt nem értem... Kiválasztják a monitornak a másik bemeneti módját a PC-hez való csatlakozásához? (AV?) Ilyenkor nem veszik el a Full HD?
    HTC Vive esetén hogy van? Ahogy nézem van egy kis box-ja és azon csatlakozik minden ami headset mint a PSVR-nél (van nekem) és csak egy USB portot kell felhasználni és a HDMI monitor is érinthetetlen marad a videocard hdmi-jában?
    Nekem egyszerűbbnek tűnik a HTC mint a Oculus, csak jóval drágább... és ami fontos: szemüveges is vagyok és htc szemüvegbarátibb, csak jóval drágább is. Viszont Oculushoz 2-3 USB portot is használni kell és a fenti eset miatt nem tudom mennyire súlyos kompromisszumot kellene vállalni.
    Nekem nem kell a "roomscale". (nem is nagy a szobám) Elég nekem az ülő vr is. (A kettő közül kamerájukat is figyelembe véve, elhelyezhetőek a monitor tetején vagy a monitor feletti polcra? Azt tudom hogy mindkettőnél van lehetőség előre ill. hátra dőlésre is pl. a tárgyak megszemléléséhez.)
    Egyik fórumtárs a prriviben azt mondta hogy az Oculusnak jobb a képe. Pedig tudtommal mindkettőnek a felbontása, képfrissítése és látószöge ugyanaz és 90Hz-es, OLED-es...
    Képtelen vagyok dönteni hogy melyik legyen! :U

    Válaszokat előre is köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz #54625216 #13217 üzenetére

    Nos, a szobámban a használható játéktér tényleg nem roomscale-s... megmértem: szélessége alig több mint 120 cm... :(
    Amúgy délután kipróbáltam a PSVR-t szemüveg nélkül. Valamennyire homályosabb volt nekem, de a nagy cinema módban simán eltudtam olvasni a legnagyobb szövegeket, kisebb szövegeket el-el tudtam olvasni és pl. Dirt Rallyban ha előrehajoltam akkor simán eltudtam olvasni Co-driver jegyzetét. :D
    Ráadásul a PSVR alacsonyabb felbontáson müködik. Míg az Oculus 2160 x 1200-es. (tudom: két kijelző, szemenként 1080, PSVR csak 960.) Nagyobb felbontás --> élesebb kép, nem? :)
    Szal, sztem nem kell annyira aggódnom a szemcsi miatt.
    A HDMI-->DVI átalakító, sztem megoldható. DVI bemenet a videokártyából és a kábel másik vége bemegy a moncsi HDMI portjába, mindenféle kompromisszumok megkötése nélkül képes végezni a feladatot (FHD, válaszidő, fényerő, kép és színmód)?
    Ránéztem bővebben az USB-eimre.
    Van nekem pcie digitus ds-30221 3.0 usb 4port-om, aminek saját tápellátása van. (Akkor szereltettem be ezt a pluszt pár hónapja, amikor teljesítményimpulzus történt a gépemen.) Sajnos ez a 4 port a VIA USB eXtensible usb vezérlőhöz tartozik az AIDA szerint, amivel az oculus nem kompatibilis. (miért???)
    Van ezen kívül még 1-2 használatos usb vezérlőhöz (ezek Intel-esek) tartozó portok. amin eszközeim átrendezése után pont 3 szabad 3.0-s van még hátul (egy elől).
    Viszont: jelenleg 8 (9) usb eszközöm van... Tudom, biztos jó sok... :U pár hónapja vettem (akkor potom 8 eszköz volt) Thrustmaster FCS Hotas-ot (ami plusz 2 új eszköz volt) és akkor jött elő a impulzus hiba amikor 9.-nek akartam bedugni. Ennek következésképpen vettem a fenti bővitőportot. Így tulajdonképpen 9, mínusz 4 eszközöm van. (Ugye az új bővítő kártya) Elvileg újabb 3 oculus-os eszköz bedugásával megint a határt feszegeti a alaplap tápellátása....
    (Van olyan progi ami megmondja hogy mely eszköz mennyi mhA-t használ fel? AIDA ilyet nem tud, asszem)
    De mégis félek egy újabb impulzus hibától, mert ugye a gépeink nem tudnak végtelen mennyiségű eszközt kezelni... :U Emiatt megint egy kis érv lenne a HTC mellett, hacsak nem tévedek...

    BOCSI A REGÉNYÉRT!!

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz #54625216 #13220 üzenetére

    "A via chipset első sorban nem az oculussal nem kompatibilis, hanem az usb3.0 szabvánnyal"
    Az meg akkor hogy lehetséges? mint mondtam a digitus usb kártyák portjai 3.0-ások.... És ahogy kép is mondja: Az AIDA és maga Windows is azt mondja hogy az oda bedugott eszközeim a VIA eXtensible-hez tartozik... :Y

    Úgy látom hogy az Inateck usb kártyát Mo.-n nem lehet kapni... Alternatíva van? Nade ez most komolyan megint vegyek egy portbővitő usb kártyát? :Y :(
    Hát őőő... lehet hogy tényleg meg kéne javítanom belső DVD írót... Ja és visszasírom a PS/2-ős billentyűzetemet is... :D :DDD

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz proci985 #13226 üzenetére

    Hát... Utána néztem és itt is olvasom hogy ennek VL805 chipje van, így a VIA-hoz tartozik. De itt az van leírva hogy tudják a 3.0-t is...
    Mindegy, oda úgyis csak olyan eszközök vannak bedugva, amiknek bőven elég a 2.0 is.
    Van három 3.0-ás usb port felszabadítva és asszem ennyi is van összesen hátul ami nem digitus) és ezek a portok az alaplapból veszik a teljesítményüket.
    Utánaolvastam hogy 2.0 portok az alaplapból max. 500 mA-t tudnak kiszolgálni az 5 egységgel együtt. A 3.0 pedig 900 mA-t. Utánanéztem az oculus cuccok power usage-jeit. Az USBDeview progival megnéztem hogy az eszközeim mekkora mA-t visznek el... (Jó, tisztában lehetek hogy ezek nagy valószínűséggel csak hozzávetőleges adatok.)

    (Xbox360 Recieverről nem hiszem el hogy tényleg ennyit elvine, de ha tényleg, akkor billentyűzettel cserélve átrakom Digitusba, bár a ASUS cerberus bill, tehát az led-es....)
    Szóval számolással arra jutottam hogy sztem remélhetőleg nem lesz probléma annak a 3 szabad usb portnak és az alaplapomnak a occulushoz, (410+190+130=730) anélkül hogy megtörténne a teljesítményimpulzus (Jól tudom akkor történik, túl van haladva a 500/900 mA korlát?)

    Ha tévednék, nyugodtan javítsatok ki!!! Van érzésem hogy (megint) marhaságot mondhattam... :U :D
    Köszi!

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok! Megint én... :)
    Korábban a tegnapi-mai napon DVI-HDMI kábel beszerzésen gondolkodtam. De most Displayport-HDMI-n gondolkodom, miután rájöttem hogy GTX970-en, mint a legtöbb kártyán Displayport is van és innen olvasva tudtam meg hogy ez "újabb" is mint a DVI.
    Két kérdés: Csak veszek egy megfelelő DP-HDMI kábelt, bedugom a GPU DP portjába, a másik felét pedig
    FHD moncsi hdmi portjába és kész is, nem kell semmit se állítani-e és no compromise? :)
    2. kérdés: pl. az itt megjelenő (szűkítésként a keresőbe beírhatjátok a "displayport"-ot, sajna a keresőtalálat link nem műxik) listában mit jelent az M és F betű? sejtem hogy mother és father, De nem tudom hogy csatlakozásnál pontosan mi/mikor számít apának és anyának? :F

    Most érkezett a HTC VIVE. :)

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Raymond #13688 üzenetére

    Feldobtad/tok az estémet! hogy erre nem gondoltam! :DDD Köszi a választ.

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    HTC szenzorainak az elhelyezkedését érintő kérdésem van:
    Próbálom a szobámban úgy tervezni az elhelyezkedésüket a szenzoroknak, hogy ülő, álló és az esetleges szobalépték (van rá 1-2 ötlettervem) módban is működjön, de asszem egyelőre ülő módban szeretném élvezni a VR-t.
    Nos, a számítógépemtől -pontosabban- tőlem kb. 45-55 cmre van a fal. Oda kb. 2 méter magasságra szerelném fel, (egyik verzió) meg próbáltam szemlélni az S5 telefon előlapi kamerájával és kb. 45-50 fokos (csak 45° döntés a max...?) lefelé rálátással úgy láttam hogy láthat engem. Tudom hogy az S5 kamerája meg a szenzor kamerája más tészta és gondolom sokkal szélesebb látószögben is lát. (csak horizontálisan, vagy vertikálisan is?) Sőt egy kis balra forgatással már tényleg ráláthat az egész szobámra is... Csak hogy nem tudom hogy a 2. szenzort hogyan és hova helyezzem el, lehet hogy egy fotóállvány kellene...
    A 2. verzió, amivel a monitorom felett van egy polc, de oda kellene egy clamp mount (magyar megfelője tán rögzítőbilincs :F Google túl sok félét dob ki. Kár hogy nem tartalmazza a csomag.) Tudtok mondani egy-két kompatibilis példát, ami magyar áruházakban is lelendő?
    Tudom azt is hogy átmeneti megoldásokkal kéne a szenzorokat elhelyeznem amíg megállapítom hogy tényleg lássák egymást és engem, tracking elvesztése nélkül, de nem jut eszembe semmi, amivel tudnám rögzíteni, anélkül hogy le/megcsúsznának... :U
    Tudtok erre is okosat mondani? :D Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Raymond #13722 üzenetére

    Tudom hogy a hiv. nevük bázisállomás. :) Azt is tudtam hogy szemben kell lenniük. A kérdés hogy PONTOSAN szemben kell lenniük, ugyanazzal a beállított szöggel, vagy elég hogy a látószögükkel észreveszik és látják egymást? (Azt tudom hogy lehet használni végső helyzetben az ún. szinkronizációs kábelt, bár nem tudom hogy láttam-e a csomagban? lehet h ezt is külön kellene venni.) Azért kérdezem ezt mert itt a szobám rajza a lehetséges tervvel:

    Amint látható, igen, gyakorlatilag csak minimum roomscale játékteret tudnám kialakítani. A szaggatott vonal jelenti azokat bútorokat, amik jelenleg a szobámban vannak, de játéktér kialakítás során eltávolításra kerülnek, ill. ágy elmozdul. kék vonalak a bázis állomások a vonal forgatott helyzete mutatja a hogy mennyire lenne elforgatva. A többi egyértelmű sztem. :) A lényeg hogy itt a tartógerenda a nagyobbik ellenség (bár lehetne az első állomást elhelyezni olyan szögben hogy nem annyira látszik.) vszeg és a asztal melletti bázisállomás nagyobb lefelé döntéssel lenne mint az ágy feletti, az ülő vr mód miatt is.
    A 2. verzió az lehetne (bár nem akarom elmozdítani a komputeremet.) A szg a két szekrény helyén lehetne, bár sajnos nem férne el a teljes 170 cm hosszával.. Ott a játéktér szélesség 180-190 cm is lehetne, DE ott pedig egy kinyilló ajtó lenne az ellenség mertugye vr közben balesetveszélyes lehet, ha vki be akar jönni... :U

    Mi a véleményetek? :)

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Raymond #13727 üzenetére

    Igen, 2 m magasság körül lesznek. :) Kösz az eddigi tippeket is.
    Elfelejtem még egy fontos kérdést: mivel az egyik bázis állomás az ablak felé is néz, mivan akkor ha teljesen fel van húzva a redőny és a napfény/világosság erősen besüt/bevilágít? (déli fekvésű a szoba) Zavarhatja a napfény? Ha igen, mennyire? Illetve elsötétített (pont ehhez nagyon hasonló redőnyöm van.) szobában mennyire tudnak dolgozni a bázisállomások?
    Illetve kitaláltam egy másik verziót a játéktérre, (lilla és világos kék szín) ahol ablakkal szemben lenne a mozgás, de ez se jobb igazán mint az első... ez is csak max 1,5 m x 2 m. Az 1. verziónál a tartógerendával vigyázni kellene, a fejmagassággal megegyezve a szélesség csak 130-140 cm.... minda2-nek van előny és hátrány. :(

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Na, sikerült a HTC-t ma felállítani. :) Egyelőre még csak az ED-et próbáltam ki. De brutális volt. :)
    Persze a próba előtt butítottam valamennyire a graffon, élvezhető is volt simán
    Viszont észrevettem hogy amikor bent vagyok vagy épp bemegyek a starportba(n) akkor megjelenhettek a stuttering-ek, olyan mintha hagyományosban 20 fps-sel futna a játék... Tényleg valami ilyesmihez köthető a dolog?
    Azt olvastam hogy 90 fps az ideális a htc/oculus számára, próbáltam igazodni ehhez a grafbutítást, de lehet hogy tovább kéne kompromisszumot kötnöm a GTX970-emmel...
    Kérdés: Vive-ra létezik valami fps mutató alkalmazás? próbáltam visszakeresni de csak debugtool-t találtam, ami pedig oculus-os. Ja, és visszakeresve azt is megtudtam a folytonos élményhez a minimum fps a 75...?
    Gondoltam arra is hogy hagyományos módban futtatva a fraps-sal nézem az értéket, csakhogy megy fel 60 fps fölé, pedig ki van kapcsolva a fps limit a beállításokban, fura. :(

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #13781 üzenetére

    Hát igen, tudom hogy a 970 a min határa a vr-nek. De visszatekintve arra már kb. egy évvel ezelőttre asszem szerencsém volt hogy akkor vettem meg a kártyát, mielőtt elszálltak az árak a csillagok felé a r****t bányászok miatt. :((
    Most is még asszem kénytelen vagyok várni hogy tovább csökkenjen még egy kicsit az áruk. Szívesen most is vennék egy 1080-ast, Ti-ről nem is beszélve... :U Azt jól hallottam hogy nem rég hogy a Nvidia visszavonta a következő graff. kártya júliusi megjelenését és a köv. generációs kártyákat csak 1-2 év múlva fog megjelentetni?! :Y

    "Arra gonmdolsz, hogy a monitorra tükrözve? Csak mert az nyilván a monitorra vetített jelenet fps-ét számolja"
    Igen, de akkor tényleg a monitort néztem. Nem volt a homlokomon se a headset. :D

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    HTC vive-sok, Titeket nem szokott zavarni szemüvegnek a két lencse/kijelző közötti, alsó háromszög alakú "rés"?
    Nekem mindig belelátszik a látószögembe az a rés, ha "lefelé és oldalra" nézek.
    Nem tudom hogy ezt el kell tűrni, vagy kissé még mindig rosszul van beállítva...?
    IPD állítással mintha semmi se történne, nem látok változást, kiírja a kijelző hogy épp hány mm-re távolódtak el a lencsék, de tényleges változást nem mintha tapasztalnék. (mondjuk még nem mérettem meg a szemem távolságát, de próbáltam a minimumot és a maximumot is) Ez is oké...?

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz abydos #13832 üzenetére

    Már kezdem megszokni asszem. Főleg ha izgi a játék is. :D
    De van hogy olykor egyszer csak kényelmetlenkedik a fejemen... Néha felrakás után rögtön, néha meg játék közben. (nyilván hosszabb viselés után lesz ennek a nyoma.)
    Azon is észre szoktam venni hogy ha tartósan lefelé nézek (pl. azért hogy felvegyek dolgokat a földről) akkor a headset bal része kibillenne/kilazulna kicsit az homlokomon rögzült helyéről.
    Oké, lehet hogy valahol még laza a szíj, nemtom, mivel így is érzem jól nyomja az arcom a szemem körül.
    Ja, még az első használat előtt kicseréltem az arcpárnát csomagban mellékelt vékonyabb verzióra, tehát az vastagos párnával ki se próbáltam, ha számít valamit. És egy 124 mm szélességű kicsi szemüveggel használom a HTC-t, kényelmesen elfér benne a szemcsi.
    Csak van hogy úgy érzem hogy kicsit billenne a headset a játék közben. De hát mindenkivel megesik, nem? :)

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz abydos #13855 üzenetére

    A The Lab-ra gondolsz? Az már megvan. :D

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Múlt hónapban láttam hogy Ti beszélgettetek a Bigscreen és 3D-s videók kapcsolatáról is.
    Nos, tegnap és ma kipróbáltam mind a 3 3D változatos IMAX videókkal a dolgot. (Half-OU, Half-SBS, Full-SBS)
    Beállítottam a BS-ben a környezetnek a mozitermet, átállítottam a kimenetet, a HOU esetén OU-ra, F/HSBS esetén SBSre és elindítottam PowerDVD-vel is és VLC-vel is, de...
    Nem láttam semmi 3D effektet egyik fajtánál se, semmi különbséget nem észleltem a 2D-hez képest... Azt mondta valamelyikőtök hogy magától tudja a BS, nem kell semmi állítani csak elindítani. Azt is hogy olyan mintha IMAX moziban lenne... Nem volt ez túlzás? :F
    Igaz, nagyon rég voltam már imax 3d moziban, de emlékszem hogy milyen élmény volt, emlékszem arra a jelenetre amiben olyan volt a hatás hogy a nagy fehér cápa mozgással a bekapást játszva ki is ugrott a képernyőből, majd megijedtem. (Sajna nem emlékszem hogy mi volt a film címe de vmi sztori kalandos volt.) :D
    Szóval a lényeg kipróbáltam minda3-at, mind2 lejátszóval is és semmi hatást nem tapasztaltam a HTC-vel...
    Vmit kihagytam? Vagy egyszerűen már megvakultam a 3d-hez? :U :D

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Raymond #13869 üzenetére

    Nem rég találtam ezt. Ehhez mit szóltok?
    De mi az hogy CSAK 1500 db készül el?!
    Kb. 26 ezer ft-os áron kerül forgalomba. A Deluxe Audio-ért majdnem tuti kizárt hogy kiadjak érte 40 rugót.... Nekem nem is kellene a fejhallgatós része. Egyrészt hangszórókhoz vagyok hozzászokva évek óta, másrészt fül-mögötti hallókészüléket viselek, nem hinném hogy kényelmes lenne nekem egy fejhallgató és ez szorosan kapcsolódik az első okhoz.
    Más head strap-ok a vive-hez tényleg nincsenek...?
    Mondjuk a Vive Pro-nál is jobbnak látszik már a pántrendszere, csak a felső része a gumiszíj(?) és gondolom az is "vastagabb"... De hogy CSAK a szemüveg már 300e körül van? Ehh... (Tudom, hogy kompatibilis az előző vive rendszerrel, de akkoris....) Ezen az áron inkább egy Nvidia GTX 1080Ti-t vehetnék............

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz kiskuplung #13885 üzenetére

    Csakhogy a Riftnek sokkal kisebb a kerete, így a szemüvegek még kisebb eséllyel férnének bele.
    És nekem muszáj volt a szemüveggel együtt használni a VR headset-et. Erős dioptriájú b: -6.25;-1.0 j: -4.0;-3.4 tehát a bal szemem ráadásul gyengébb és picit kancsal is, asszem jobb irányba. :( ) szemüveget viselek. (A kontaktlencse és az előtétlencse rendelés se játszhatott, pláne min. 104 $-ért.
    Még a vétel előtt május vége felé voltam a PlayVR helyen. Ők azt mondták hogy az 138 mm szélességű szemüvegem nem fér bele a HTC-be és tényleg(!) Akkor azt mondták hogy az Oculusba végképp nem fér be, azt is megnéztem közelebbről és persze. Kipróbáltam a HMD-eket szemüveg nélkül, de ugye és nagyon homályosan láttam, a (főleg kisebb) szövegeket NEM tudtam elolvasni. (most is kipróbáltam a saját htc-vel, véleményem természetesen ugyanaz.)
    Kisebb szemüveget javasoltak. De aztán volt náluk egy HTC vive Pro mintájuk (persze ez nem volt üzemben és azt mondták akkor hogy pár hét mire forgalomba hozzák a Mo.-n(?)) És abba tényleg tök jól belefért a 138 mm-es szemüvegem, és legalább olyan kényelmes volt mint a PSVR. (Igen, PSVR-t is szemüveggel használok) Oké, akkor biztosan eldöntöttem hogy htc lesz. Csináltattam új lencsét és vettem kisebb szemüvegkeretet, tartaléknak és htc-hez. Az optikus olyan kedves volt, azt ajánlotta hogy hozzuk el a HMD-t és kipróbálgattuk hogy melyik keret illett bele, kényelemmel együtt.
    És akkor egy 124(!) mm-es szemüveg nyert igazán.... Nem is értettem a weboldalakat ahol leírták hogy mekkora szemüveg férne bele. Pl. CNET szerint 152x50x51mm. Baszki, a 138mm-esem nem fér be... :(((
    Ezekután már pláne nem is hittem abban hogy az OR-ba bármilyen kicsi szemüveg is beleférhetne..... (Tisztelet a csodakivételeknek! :D ) :U

    És most ez a fejpánt a tegnap kipróbált Cave Digger közben megint kezdett nekem rosszalkodni. (lehet h én hülye hogy előtte hozzányúltam.) Azért tapasztaltam ezt, mert ebben a játékban gyorsan is kellett mozogni a körönkénti időkorlát miatt, éreztem hogy lecsúszott a bal szemem elől, amikor lefelé nézek majd gyorsan hátranézek, stb. Meg kellett fognom és igazítani...
    Ráadásul én htc-nek inkább csak a jobb képét látom/nézem, mint a balt, sztem másoknál is elfordulhat ilyen. :)

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok! (HTC)
    Ma amikor ED-et játszottam közben egyszer csak (főleg egy bizonyos irányba nézve) elkezdett villogni a szürke képbe többször is (tudjátok, amikor elveszik az érzékelés a bázisállomásoknak való kommunikációban.)
    Azt gondoltam hogy a szemüvegben lévő szenzorokkal lehet valami, gondoltam hogy meg kéne talán tisztítani. (porosodás?)
    Azzal a tartozék kendővel, amivel a keretet is lehet tisztítani?
    Valszeg érdemi infó hogy kb. 15 napig nem használtam a VR-t, el is utaztam időközben és szokott helyén hagytam a moncsi feletti polcon (természetesen olyan helyzetben fekszik hogy nincs kitéve a napnak, ráadásul le is húztam a szobámba a redőnyt, mielőtt elhagytam az otthont.
    Tegnap kipróbált Derail Valley Demoban (room-scale) is előjött néha a jelentség, de akkor nem nagyon gyanakodtam, mert akkor jött, amikor szobám szélén voltam, háttal.
    De most ma az ED-ben kb. csak 20 perc játékidő után előjött egyre gyakrabban... Nem is értettem. :( Hiszen ülő pozíciós vr-ben még soha nem volt ilyen szinkronelvesztés a júniusban sem...
    A nagy meleg bezavarhat? Ma és tegnap igen meleg van sajnos a déli fekvésű szobámban, napközben és este is... Akár 36-38 fokos meleg. :( Mögöttem megy (a hátam felé) egy nagy venti, közepes sebességgel...

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok!
    Nem oly sűrűn használom mostanság a htc-t, de ma is újra ED-ben akartam használni. 3 nappal ezelőtt is használtam,semmilyen probléma nem volt a sötét űrben, vígan működött akár 2 óráig is.
    De ma: Működött probléma nélkül (Ma újra a lakott rendszerek között voltam, az állomások között utazva vettem-cserélgettem a modulokat a hajómhoz.) 25-30 percig, majd hirtelen elkezdett egy bizonyos irányban (jelen esetben a monitorom iránya, ahol előre nézek.) szürke villogások... És ez bizony nagyon irritáló. Elveszi a kedvét az embernek... :( Különösen nem tudom/értem hogy milyen összefüggés van a dologban a VR rendszer 30 percig jól müködik, aztán majd a láthatólag a szemüveg folyamatosan kezdi veszíteni a tracking-ot!!
    Sejtésem van, de nem tudom mennyire igaz: Az játékban előfordul gyakori, nagyobb fps dropping-ok előhozhatja a fenti problémát, idővel is? Aki ED-ezik az tudja hogy a állomásoknál relative sokkal kevesebb az fps, mint az űrben és nálam az űrben/ Supercruise-ben megvan akár 80-110 fps is, de az állomásoknál gyakorlatilag csak 45-30 fps körüli érték van. :( (Sajnos az olvashatóság érdekében kénytelen voltam emelni egy kicsit a SS-ot és a HMD image-t a graf beállításokban. És csak gtx970-em van még mindig.....
    A másik ami miatt talán úgy gondolom az is okozhatja (De továbbra is :F hogy fél óráig OK, aztán bumm.) hogy az egyik bázisállomás helyzete, a két képen látszik.

    Ez valójában a polc szélén áll, egy 1.5 kg-os súlyzó tarja, úgy van helyesen döntve, ahogy kell látja a másik állomást, ami az ágyam szélén és felett van.
    Nos, ahogy az első linkben látható kép is kérdezi, egyáltalán tényleg jó helyen van így az állomás? Úgy akartam hogy az ülő vr tényleg működjön a tracking. (Érdekes h júnitól jul. közepéig sem volt a fenti probléma egyáltalán, igaz akkor többféle játékot is próbáltam és rövidebb ideig)
    Ha ott, a falon lenne az a állomás is, jobb lenne? Az egymást láthatóság, roomscale, és az ülő vr szempontjából is? :U (Kicsit problémás lehet a fal, mert az egy gipsz vagy vászon fal, nem úgy mint ahol van a másik állomás (hagyományos fal).

    Válaszokat köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz kago akira #14924 üzenetére

    Köszi a részletes választ! :)
    Nos, nekem is van a csomagban az a szinkronizációs kábel. Gondoltam is rá, pedig igen kicsi a szobám (lásd a rajzot.) ebben a méretben elvileg tényleg látniuk kellene a BS-eknek, dehát semmi se tökéletes. Szal. Valószínű hogy alkalmazni fogom, nem nagy dolog, az asztal mellett el lesz vezetve a szobám szélén és az ágyam előtt is van egy fotel és maga az ágy is megfogja a hosszú kábelt, fel a másik BS-ig. Nem lesz útban se. :)

    Én főként a videokártyára gyanakszom az ED esetében. Intel i7 4790K procim van, az azért egy erős processzor sztem... (Az igaz, hogy a játék(ok) közben megszokott emelkedni a hőmérséklete akár 70-75 fokra és a venti is erősebben dolgozik, de az nem folyásolja be az fps-t sem, a non-vr játékmeneteknél se.
    Bár ugye jelenleg más és gépbarátibb, kontrétan vr-re való játékokkal nem tapasztaltam problémákat, bár azok sem manapság voltak, de fogom újra tesztelni őket, még pl. Assetto Corsa.
    "van beépitett debugger" Hol?! Próbáltam régebben is rá google-ozni, nem jártam sikerrel....
    A Steamvr-ben látom hogy szokta jelezni hogy pl. "képkockaszám: jó" Namost ahhoz hogy a HMD-en is lássam, miközben megy vr tartalom, be kell pipálnom a "Értesítés a fejszettben"-t? "Kihagyott képkocka figyelmeztetés mutatása"?

    "vannak bugok a vr service-szel"
    Több mint 2 éve jött ki a Vive és még mindig vannak bugok emiatt a SteamVR-ben?! Akkor eközben mi van a szegény Pro-val, vagy pont a Pro megjelenése miatt/óta születtek újabb bugok?!

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz wollnerd #14927 üzenetére

    Megnéztem az AC-t. 15 perc után ezzel is elkezdte csinálni.... :(
    Átléptem a SteamVRDashboard Desktop módjába és akkor a headset-en is láttam hogy ilyen szakaszos a képkocka jelzőcsík... De nem láttam még a közepes cpu terhelést sem, a feladatkezelőt megnyitva láttam teljesen normális... (20-30%)
    A szürke villogás tovább folytatódott főleg az előre irányban, már azt hittem ha hátrébb ülök, megszűnik, de végül tévedtem... :W Mérgemben már le is vettem a fejszettet, észrevettem valamit: képkockaszám a csík szerint tökéletes, végig zöld. ENNEK ELLENÉRE láttam lencséjén át a képen hogy SteamVR Home környezetben IS folyamatosan váltott másodpercekre a szürkébe és vissza, miközben mozdulatlanul tartottam a szemüveget "előre" , BS-okat úgy láttam azok stimmeltek voltak.... Na erre mit lehet mondani?! Én már szóhoz se jutok... :(
    Gyakorlatilag 2 hónapja van, de csak heti két-3 alkalommal vettem elő átlag 1 órára, de máris problémázik?!?! :O
    Ja és nem tudok arról hogy a fejszettben is meg lehetne jeleníteni, pl. az fps-t, vagy steam által jelzett képkocka számot. Az "értesítés a fejszettben" nem csinált semmit.

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz kiskuplung #14939 üzenetére

    Túlmelegedés?! Ó remek, végülis logikus volna, hiszen a DÉLI FEKVÉSŰ szobámban, főleg nyáron mindig meleg van, ez mellett még a gépem a játékok (pl. ED) átlagos 60-70°-os hőbocsátása miatt még este is legalább 30 fok van a szobámban.... A hátam mögött pedig 2-es fokozaton pörög a nagy átmérőjű állóventilátor. :(((
    HA stabilan kizárólag 24-25 fok lenne egy szobában, automatikus légkondi segítségével, akkor a szenzorok hogy viselnék?

    #14936
    Leragasztani? Ezt hogy érted? Mint ahogy az első képemen látszik a polcon van és mozdulatlanul tartja egy súlyzó....
    Belenézek ebbe a thread-ba......

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Raymond #14944 üzenetére

    Igen, már megtaláltam. :)
    Olvastam hogy csak egyik és EGY BIZONYOS szenzor problémázik ilyenkor, mert amikor az ujjunk ODA rátesszük, megszűnik a grey screen, viszont, ha elengedjük, akkor azonnal folytatódik. De ha leragasztjuk, elvileg tényleg elő se jön. (ahogy annak a felhasználónak.)

    Kedves HTC VIVE tervezőmérnökök, üljetek le, egyes! :DDD

    Holnap megpróbálom ventit. Bár csak max. mellém tudom rakni közelebb. Elém nem, mert asztal a falnál van és ott a nagy moncsim is és ez egy álló venti és nem asztali. (Bár lehet hogy még meglenne a régi asztali venti is valahol...)

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz kago akira #14945 üzenetére

    A szobámban nincs olyan lámpa ami ekkora feszültséggel lenne... (Sőt én sötét szobában gépezek.) (A házban majd körül nézek kérdezem a családom, bár nem hiszem... eltekintve a bátyóm szobáját, ami ott van a szomszédban és gyakran az ő gépe is megy. :D
    Nem tudom hogy a venti mekkora W-tal megy, de az még külön konnektoról megy.
    Viszont a bázisállomások és a maga htc is olyan elosztóból megy, ami kapcsolható. Azért mert engem zavar még a készenléti fényük is éjszaka, mikor aludnék... :U

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz wollnerd #14946 üzenetére

    Sziasztok!
    Olvastam hogy vannak akik várják fejleményt ezzel kapcsán. :) Bocsi hogy ilyen sokáig nem reagáltam, de:
    2 teljes napot teszteltem 2-3 játékkal (eddig csak ülő vr), több alkalommal is a venti mellettem pörgésével is. A ventihuzat végig a HMD-re ment max és közepes fokozaton.
    Ééééss: Simán tudtam vr-ezni akár több mint 2 órát is a 32-35 fokos szobában is!!! :D A headset végig max. csak langos maradt!

    Ezek után tényleg nem értem a HTC-t. Miért nem alkalmaztak akár pici, könnyű a headset szélére (akasztható) ventiket??? Még a számítógépekben is nem véletlenül vannak ventilátorok.. :U Na mindegy...
    Oculus is szokott e (Tudom hogy az más, de na) melegedni? Mi a helyzet a Go-val? (Mivel ugye az egy gyakorlatilag all in one vr.)

    Szóval akinek ilyen gondja van: Vegyen egy jó teljesítményű álló v. asztali ventilátort a szobájába, ha még nincs és helyezze el saját maga mellé vagy elé. (Szobalépték esetén ugye úgy beállítani hogy a huzat a játéktér felé fújjon...) :) Nekem ilyen van.

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Srácok, ha egy szobaléptékű vr játék odaírja a követelményének a legalább 2x2-es játékteret, az tényleg megköveteli, akár úgy hogy enélkül el sem indul, mert nekem pl. csak 1.6x2-es a játékterem? (Pl. LA Noire: VR Case Files)

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Raymond #15158 üzenetére

    Köszi a választ.
    Hát, jó lett volna biztosra tudni... Érdekel a fenti példában említett játék, csak nem merem megvenni, félve hogy nem is indulhat el, így feleslegesen megvéve... :( (Jó, van refund, de akkor is)
    Egyébként én preferálom a teleportálás lehetőségét, a játékokban. Van, hogy olykor nem merek nagyokat lépegetni, vagy/és óvatos vagyok, akk inkább teleportálgatok is. :)
    De mindjárt úgy gondoltam hogy ezek szerint nincs minden játékban teleportálási lehetőség..... Gyorsan utánanéztem: LA-ban NNNIIIIIIICCCSSS!! :(((

    Szerk: Viszont a Derail Valley (Demo)-nál nagy szerencsém van hogy ott tudok teljes egészben mozogni, ha a mozdony fülke iránya az ágyam felé néz és ugye a mozdony(ok?) tere széles. :)) Várom a szeptemberben(?) az első bétát.

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz kiskuplung #15161 üzenetére

    Nincs mit. :)
    Bár én a "vonatbuzi" kifejezést nem nagyon szeretem. Persze tökmindegyis nincs hari érte. :) Én magam is hatalmas vasútfannak vallom magam. És fura mód a gőzösöket szeretem a legjobban.
    [NAGYOBB OFF ON]
    Nem rég, júliusban, amikor Svájcban nyaraltam, meglátogattam a családommal egy híres vasúti parkot, és odafele egy gőzős nosztalgia vonattal mentünk. Nekem hatalmas élmény volt, ráadásul végre a több mint 2 évtizedes vágy után utaztam először egy gőzösön. :)
    Természetesen a Pilatus vasút is kötelező program volt a Svájcban. :D
    [OFF OFF]

    Sztem a vasútmániás ismerőseidnek (is) érdemes lecsekkolni a Derail Valley Roadmap-ját. Igen érdekes fejlődési szakaszai lehettnek a programnak. :) Első béta, máris egy gőzőssel kezdődik elvileg.

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Ma este akartam VR-ozni. Erre ez a hiba jött be:

    Tegnap este kifogástalanul működött, ma meg... :((( És úgy hogy semmihez nem nyúltam, se rendszer, steamvr beállítások!
    Két órát szívok ezzel és még mindig nem tudtam megoldani a problémát!! MINDENT próbáltam!
    Gép resi, htc resi, linkbox-ból a hdmi csatik kihúzása, bekapcsolós konnektorba van bedugva a cucc, azt is ki bekapcsoltam, kihúztam az eszközt még a gép kikapcsolt állapotában is, de semmi, újra és újra előjön a fenti hiba, akármit is csinálok és ez már nagyon fel***** az agyam!!! :W :(
    Föltúrtam a netet is, de a hibák többsége a multi moncsis, ill. a multi GPU-s esetekhez vannak kötve, viszont nekem csak EGY monitorom (DisplayPort adapterrel csatlakozva) és EGY gpu-m van (GTX970).
    magát a monitor kidugását is megpróbáltam, sőt letiltottam az Intel-es integrált karit is, semmi....
    Utolsó mentsvárként a steamvr.settings fájlt is kivágtam a helyéről, ez se oldotta meg!!!!
    Csak folyamatosan ezt a **** hibát adja az steamvr!!! Pedig mondom tegnap hibátlanul működött!
    Láttam már más fura számítógépes probléma(előidézés)t, de ESKÜSZÖM ez mindent visz!!!!! :((( :((( :(((
    Vajon mit csináljak? :( El vagyok keseredve... (Holnap megpróbálom a teljes htc reinstall-t ha nincs más... :(

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz kiskuplung #15875 üzenetére

    Hát mindent megpróbáltam ma is, még másik usb portba is bedugva, semmi.
    Még nem próbáltam még ki a teljes un- és reinstall-t a htc illesztőprogramjainak és az steam vr-nek.
    DE! Kipróbáltam a steamvr-t közvetlen mód-ját letiltani. És lámm... A kiterjesztett módban elindult minden!
    De steamvr szólt hogy frissítsem a videokártya drivert és hogy nem ajánlott használni (Miért??) a kiterjesztett módot, váltsak át közvetlenre. Igaz nagyon régi a graf driver, de TEGNAP ESTE (és azelőtt is) teljesen jól működött minden és közvetlen módban! Vígan ETS2-őztem!
    De ma teljesen megbolondult! Nem értem hogy MI AZ ISTEN válthatta ki az okot erre!?!?!? :F :W

    Mi a különbség a két mód között, még technikailag is?

    Szerintetek érdemes lehet megpróbálnom a teljes lepucolással és újratelepítéssel? A Win10 telepítés nem másnap lesz... Az még odébb van. :U

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Enton #15877 üzenetére

    Windows 7 van nálam még.... Ráadásul tiltva vannak a frissítések alapból. :U

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz wollnerd #15876 üzenetére

    Helyzetjelentés:
    Újabb furaság jött.
    Gondoltam hogy ki-be kapcsolom a htc-t (az összes htc cucc egy kapcsolós elosztókonnektorba vannak)
    erre egy képernyővillanás volt és közölte a Windows hogy "általános UnP képernyő telepítve" és gép resit kért.
    Fura mert a Samsung C27F390 27" moncsimnak fel volt telepítve a saját illesztőprogramja a "Easy Settings" progijával... Oké újraindítás. Majd meglepve láttam hogy azóta folyamatosan random kis időközönként képernyő villanások voltak, a bedug hangok kísérletében! :Y
    CSAK akkor hagyta abba a villanást, ha kikapcsoltam a htc-t!
    Na innentől gyakorlatilag biztos vagyok benne hogy a monitorom és a htc váratlan összeférhetetlen miatt lett az a kompozitor hiba is! Pedig semmit nem csináltam tegnap este, mindig is DP adapterrel volt bedugva a moncsi és a htc volt ugye a 970 hdmi-jébe bedugva....
    Asszem mégsem jó, az hogy lekapcsolom éjszakára a htc cuccot is csak azért hogy tudjak aludni.... :(

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz wollnerd #15879 üzenetére

    Teljesen újratelepítettem a cuccot, de a hiba továbbra is fennáll a közvetlen módban! A kiterjesztett módban működik. :F
    Már kezdek félni hogy majd egy frissen feltelepített windows 10-en is ez fog jelentkezni... :(
    Hardverhiba lehet egyáltalán ez??? :((

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Raymond #15881 üzenetére

    Nincs... Csak egy laptop Nvidia 720M-mel... :(

    Viszont: Most arra jutottam hogy bizonyára a képernyő beállítások se stimmelnek amikor a htc is aktív.
    Ugyanis most hogy bekapcsolom, a képernyő hirtelen villog egyet. Pedig az biztos hogy eddig soha nem csinált ilyet! Csak bekapcsoltam és usb bedug hangok és ennyi. Sőt, látszólag nem annyira, de át is állítja a felbontást (2160x1200) is a htc felbontására, amit úgy veszem észre hogy az egér kurzor "kimegy" a kép bal oldalán és jobb felső sarkán is túlmegy! Szintén nem csinált ilyet azelőtt ! (Ha újra kikapcsolom a htc-t) visszavált a szokott fullhd-ra és szépen megáll a kurzor a széleken, ahogy kell...
    Azt se tudom hogy a HTC-nek szabad-e egyáltalán másodlagos kijelzőként megjelelnie...?
    Nálam most így néz ki windows képernyő beállítások ablak:

    Vive-sok, nálatok milyen?

    Ui: Most jut eszembe hogy kb. 2 napja bekapcsoltam Globálisan(!) a Nvidia DSR-t is.... Lehet hogy nem kellett volna... :U

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Raymond #15884 üzenetére

    Nos, asszem már sejtem hogy a DP a hibás.
    ===================
    Thu Oct 04 2018 22:52:03.534 - VR compositor (v1538437695) starting up
    Thu Oct 04 2018 22:52:03.534 - RuntimePath : C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\SteamVR\
    Thu Oct 04 2018 22:52:03.561 - Events created
    Thu Oct 04 2018 22:52:03.569 - Initializing generic graphics device resources...
    Thu Oct 04 2018 22:52:03.571 - Headset is using direct mode
    Thu Oct 04 2018 22:52:03.601 - Creating nvapi display
    Thu Oct 04 2018 22:52:04.133 - NvAPI: Failed to get display timing! Error='NVAPI_ERROR'
    Thu Oct 04 2018 22:52:04.133 - Failed to create render targets for NvAPI display in direct mode!
    Thu Oct 04 2018 22:52:04.133 - Failed to init graphics device
    Thu Oct 04 2018 22:52:04.138 - Failed to initialize compositor
    Thu Oct 04 2018 22:52:04.138 - Failed to start compositor: VRInitError_Compositor_Failed

    Ezt naplózza a SteamVR a vrcompositor.txt-be. Rá keresve a google-n, találtam pár forrást hogy DP okozta de az illetők átváltottak DVI->HDMI-re azzal meg is oldódott a probléma.
    Sajnos jelenleg nincs ilyen átalakítóm, de vszeg inkább kábelt veszek amikor megrendelem a videokártyát és telepítem a win10-et.
    Addig próbálom jegelni a témát.
    Viszont ami a videokártyát illeti, melyiket vegyem? Eredetileg a videokártya topicba írtam, de azt mondták inkább ide írjak. :)
    Nem akarom ide beszúrni, inkább linkelem. :)

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    KIDERÜLT!
    A szerdai SteamVR update cseszte el!!! (Mint mondtam 2 napja kezdte és azelőtt jó volt.)
    Ide írtam is egy megjegyzést!
    A béták fülön a SteamVR Beta kiválasztása nem segített, DE a legutolsó opció választása (A v1527117754 - 6/21/2018 hotfix) SEGÍTETT!
    Így már szépen elindult Direct módban is mintha mi sem történt volna.

    Hihetetlen... Ilyenkor el is gondolkodom kissé eltúlozva is: Minek vannak a frissítések?!
    Nem kevés időm és idegem ment el... :W

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz tobias88888 #15915 üzenetére

    A Primax 8K is az lenne?

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok!
    Érdemes megvenni a The Forest-et megvenni a VR miatt (is)? [HTC]
    Mennyit fejlődött a VR verziója 2018 május vége óta?
    Vagy érdemes inkább várni még?

    Emellett még a Pavlov VR-t is megvenném azt hiszem. :) Kipróbáltam a VirtualArmy Demo-ját (Nagyon új) és tetszett, bár olvastam h Pavlov SOKKAL jobb, VA-ban van lézerkurzor... Pavlov-ban gondolom nincs? Mennyivel nehezebb lenne VA-hoz képest? (P.-nél viszont nagyon tetszik h egyedi pályákon is lehet játszani, pl. training pálya.)
    A Beat Saber még mindig Early Access?? (Már bő egy éve asszem)
    Nagyon szeret(t)em a Job Simulator-t. :) Megéri-e megvennem a Bartender VR Simulator-t?

    GPU: 1080Ti, CPU: Intel i7 4790K, RAM: 16 GB.
    Köszi a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok!
    Ismét gondolkodom a HTC Deluxe Audio head strap-on... Utánaolvastam és néztem videokat is hogy mennyire jó és kényelmes, de strapabíró is? Mert hallottam hogy egyeseknek játék közben, vagy a levétel közben lejöhet a csatlakozópontjából és így megsérülhet headset és ez aggasztó számomra... :U Noha az egyik videóban a hibamagyarázat az volt hogy figyelni kell hogy helyesen s óvatosan kell eltávolítani a régi strap-ot. (elforgatni derékszögben, kattanásra leválasztani.) De egy teszt videóban szintén ért a szerencsétlenség holott helyesen követték a manual-t... Ott javasolták (másik videójukban is) azt hogy egy T6-os csavarhúzóval érdemes megszorítani a belülről a csatlakozócsavart....

    Akiknek van ilyenje, mik a tapasztalatai? Valóban megéri ennek ellenére és az egy negatívum miatt elég alaptalan valójában az aggodalmam? :U :D
    Mai napig óvatosan bánok ám a HTC Vive-mel. :D
    Köszi! :R

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok srácok, ismét én! :)

    Ismét gondolkodok a DR2.0 vételén, mivel már megjött a VR. Rádasul 50% off.
    A Dirt Rally 1-et imádom a PSVR-rel és Thustmaster T300 kormánnyal, Playseat Challenge-vel... (2 napja is toltam 2 órát.)
    Viszont mivel még semmi bejelentés a DR2 PSVR verziójáról, kicsit bizonytalan vagyok, hogy várjak még az esetleges PSVR verzióra még kb 1 évig, amire hááát... nem túl sok esélyt látnék, mert hamarosan itt a PS5 sztem.... (Tudom, Sony már bejelentette hogy visszafelékompatibilitás is lesz, de hagyjuk.)
    PC-n van HTC Vive-om, egy még mindig strapabíróan működő Logi G27-em is és AKRacing Premimum V2 székem. Hát nem teljesen ugyanaz lesz az érzés talán, de ha csak VR portot vesszük figyelembe: HTC Vive lenne a jobb, még a DR1 esetében is? :D (gépem az aláírásban)

    Illetve, most is úgy van hogy ha Deluxe-t veszem meg, akkor megkapom az összes dlc-t, beleértve a nemrég megjelent Wales és svéd pályákat?
    (Elég rossz húzás, hogy most már a pályákat pénzes dlc formában bővítik, nem csoda hogy a steam értékelések alapján nyomába se ér az első résznek... :(( )

    Oppsz... rossz topicba írtam. :DDD Aszem kérem törölni hsz-t.

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Raymond #21637 üzenetére

    Oh, hát igen, töbnyire le is állt PSVR játékok forgalma... (AAA-s játékokról beszélünk) Már csak PS5 és PSVR2 hozhat felüdülést... Microsoft pedig mai napig nem csinált vr szettet xbox one-kra...

    Akkor ennyi. Megveszem a PC-re. :)

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz GalaHU #21719 üzenetére

    Nekem elindul a DR2.0 2D úgy közben hogy a htc vive-m egy kapcsolós elosztóhoz van bedugva és ha ki van kapcsolva akkor úgy érzékeli steam hogy nincs is bedugva a gépbe a headset.
    Nem tudom mi lehet nálad. Talán a oculus szenzort is húzd ki, mert nálam a base station-ok sincsenek folyamatosan bekapcsolva, nincsenek az áram alatt.

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz stfx #21860 üzenetére

    Én is kipróbáltam. Nagyon tetszik. Főleg a kalóriaszámlálás. :)
    Csak a 4.- 5. pályától már nagyon gyors és intenzív nekem... :U Ott már kihagyok jópárat. de legalább nincs minimum követelménye a pályáknak. :) 1 óra alatt 244 kalória elégetve.
    Beat Saber-nek van kalóriaszámlálója? :D Vagy egyáltalán olyan progi ami bármilyen vr játék alatt mér a mozgásunk alapján? :DDD
    Melyik az intenzívebb, a Beat Saber vagy ez a BoxVR? :D

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz kiskuplung #21870 üzenetére

    kiskuplung stfx:
    :R
    Kipróbálom őket.
    Szeretnék ám fogyni. :D (pedig nem vok kövér, jelenleg 80 kilos vagyok, ami jelen magasságommal (174) és korommal kicsit túlsúlyosság kategória. minimum 75 körülit szeretnék.)

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Megvettem a BoxVR-t és a Beat Saber-t.

    Box-ot már kipróbáltam, az rendben is van.
    Beat Saber is tetszene, de....
    A kampányban még az első szintet se bírom befejezni... Láttam a tutorial-t, számít hogy melyik oldalról törjük a kockákat és hogy melyik színnel (NYILVÁN) ... Hát kicsit nehéz(ebb) hogy erre is koncentrálni kellene. Arra se gondoltam hogy korlátozott számú szívünk van... :U Ez minden esetben az egész játékban így van...? BoxVR-ben nincs ilyen korlátozás, bármennyiszer követhetjük el a hibákat...
    Nem akarok túl béna kritikusnak tűnni, csak kicsit bosszant hogy végre mégis rászánok 30 Eur-ért megvenni-(hiába vártam az akciót hozzá, nem volt sose, kívánságlistás volt a játék) és ott tartok hogy az első szintet se tudom megcsinálni, érezve hogy kicsit túlteng a koncentrációs képességem... :((( Mi lesz a később, a gyors zenéknél?! :O
    Az is feltűnt hogy a játék üdvözlőszövegében ki volt emelve hogy a játék még nincs kész státuszban és még bővítik. Akkor miért került ki az Early Access-ből?

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz kiskuplung #21953 üzenetére

    Köszi a választ. Még nem volt lehetőségem végignézni a játék tartalmait, lemerültek a kontrollerek. Majd hnap. :)
    A videóhoz: Jézus, ez aztán a sebesség. :D Ehhez már szuper-reflex és szuper agykapcsolás hogy lássuk melyik irányból kell széttörni. :D 1 századmásodperc se elég ahogy nézem, olyan gyors. :DDD

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    Ismét lenne kérdésem. :)
    Milyen megoldás(okk)al lehet megvalósítani hogy felvehessük a VR teret benne saját magunkat is, vagyis a VR használót is? Beat Saber esetén elég sok ilyen videót látok, (pl. #21971-ben látható linken) mégse tudom pontosan hogy minek nevezik ezt a funkciót/eljárást... Pedig egyszer mintha olvastam volna a neten... :U
    Egy átlagos webkamera is elég lenne felvevőeszközként?
    Bármilyen VR játékban működhet, vagy csak a támogatottakban? (gondolom az utóbbi.)

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Raymond #21982 üzenetére

    Köszi a választ! Nekem ez a tutorial megfelel. :) meg aztán már tudom hogy LIV az és rátudok keresni könnyedén a google-val. :)
    "green screen"... Vagyis kéne egy nagy zöld háttér mint amit a youtuber-ek alkalmaznak? :D Különben az amúgyis teleplakátolt szobámban esélytelen a működés. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #21984 üzenetére

    Nem te kérdeztél a Facebook csoportban is?
    Azt se tudtam hogy van fb csoportotok. :DDD
    Köszi a részletezést. :) Még nem biztos hogy megvalósítom, (nem is látszik könnyűnek.) Csak kíváncsi voltam rá. :D

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Új hozzászólás Aktív témák