Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PixAlan

    aktív tag

    válasz wollnerd #13214 üzenetére

    HDMI mizéria: minden vr ready kártyán van DVI kimenet, ami ugyan úgy tud full HDt illetve minden becsületes monitoron van is, illetve Displayport is elég elterjedt manapság, ez is van egy csomó monitoron illetve kártyán. A gond hogy TVken valamiért csak hdmi szokott lenni, de egy dvi- vagy displayport-to-hdmi kábel nem egy nagy tétel.

    USB-tény és való, hogy az ezzel babrálás az egyik negatívuma a riftnek, egy inateck bővítőkártya nagyban megkönnyíti az életed viszont.

    A vive megoldása ezen a téren elegánsabb, ez az egyik pozitívum ami mindenképp a vive mellett szól, bár szerintem a VR vásárlókörének nagy része inkább bíbelődik picit mint hogy kifizesse a vive felárát.

    Képminőségre vannak különbségek, de szerintem egyik sem jobb a másiknál, preferencia kérdése.

    Ha kis játéktered van szerintem az oculust vedd, mert a vive akkor éri meg szinte csak, ha nagy játéktered van így ki tudod használni a vive előnyeit ezen a téren.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz wollnerd #13214 üzenetére

    Ahogy PixAlan is írta: csak a nagyobb játéktérnél éri meg a vive felára.
    - 2x2m körül: egyértelműen rift, ha meg ennél valamivel kisebb, akkor a Vive nem is áll be roomscale módba
    - 3x3m oculus 3 vagy 4 szenzorral vagy Vive - rá kell számolni a rift árára az usb kártya, a plusz szenzor(ok) és usb kábelek árát és úgy összevetni a vive aktuális árával
    - 3.5m vagy afölött: vive
    Mivel írod, hogy nem nagy a szobád, szerintem a rift az alap két szenzorral elég lesz. (Nekem is kicsi a játéktér, alig 1.5x2m.)

    Képminőség különbség: első sorban a lencsékben van nagyobb eltérés. A riftben erős a glow effekt (ez van, akit zavar), de nagyobb az élességtartomány, kisebb a kormatikus abberáció, azaz kevésbé kell a fejedet forgatni, ha ránézel valamire.

    HDMI: akár rift, akár vive, akár wmr, azt a hdmi-re kell csatlakoztatni. Ha van a kártyán display port vagy dvi, akkor egy olcsó átalakítóval rá tudod kötni a tv-re vagy a monitorra.

    Szemüveg: én is szemüveges vagyok és a vive sem szemüveg barát, legfeljebb kicsit jobban bele lehet kínlódni a szemüveget, de nem éri meg. Akármelyik hmd mellett döntesz, számolj az árba egy vr-lens.eu feltét lencsét (kb. 60EUR), annál jobb megoldás jelenleg nincs.

    Roomscale: mindenképpen próbáld ki a roomscale-t, mert egy teljesen más világ, mint az ülő mód. Sokan itt a fórumon is szimulátorozáshoz vették a riftet, aztán jó darabig csak a roomscale játékokat tolták. Ha már ennyi pézt rászánsz nem érdemes kihagyni.

Új hozzászólás Aktív témák