Új hozzászólás Aktív témák

  • wollnerd

    aktív tag

    HTC szenzorainak az elhelyezkedését érintő kérdésem van:
    Próbálom a szobámban úgy tervezni az elhelyezkedésüket a szenzoroknak, hogy ülő, álló és az esetleges szobalépték (van rá 1-2 ötlettervem) módban is működjön, de asszem egyelőre ülő módban szeretném élvezni a VR-t.
    Nos, a számítógépemtől -pontosabban- tőlem kb. 45-55 cmre van a fal. Oda kb. 2 méter magasságra szerelném fel, (egyik verzió) meg próbáltam szemlélni az S5 telefon előlapi kamerájával és kb. 45-50 fokos (csak 45° döntés a max...?) lefelé rálátással úgy láttam hogy láthat engem. Tudom hogy az S5 kamerája meg a szenzor kamerája más tészta és gondolom sokkal szélesebb látószögben is lát. (csak horizontálisan, vagy vertikálisan is?) Sőt egy kis balra forgatással már tényleg ráláthat az egész szobámra is... Csak hogy nem tudom hogy a 2. szenzort hogyan és hova helyezzem el, lehet hogy egy fotóállvány kellene...
    A 2. verzió, amivel a monitorom felett van egy polc, de oda kellene egy clamp mount (magyar megfelője tán rögzítőbilincs :F Google túl sok félét dob ki. Kár hogy nem tartalmazza a csomag.) Tudtok mondani egy-két kompatibilis példát, ami magyar áruházakban is lelendő?
    Tudom azt is hogy átmeneti megoldásokkal kéne a szenzorokat elhelyeznem amíg megállapítom hogy tényleg lássák egymást és engem, tracking elvesztése nélkül, de nem jut eszembe semmi, amivel tudnám rögzíteni, anélkül hogy le/megcsúsznának... :U
    Tudtok erre is okosat mondani? :D Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Új hozzászólás Aktív témák