Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Chal #2213 üzenetére

    Ismerem az érzést...:)
    Itt annyi kábelezés volt, hogy a parabolaantenna jelét hozták le a padlásról, a ház két sarkán (belül). Megpróbáltam a padláson kihúzni a régi kábelt, de elszakadt - kiderült, hogy a manzárdban nagy okosan leszorították egy szegélyléccel... Kibontottam azt a részt a gardróbszobában (azóta is úgy van). Abba a pici (saccra 16 mm-es) csőbe beleerőltettem 2 UTP-t és egy coax kábelt, és felrángattam a padlásra (sógor hozott gélt, amit síkosítónak szoktak rakni kábel behúzáskor, és egy haverommal ketten csináltuk: egyikünk tolta, a másik húzta). Utána, a ház másik oldalán történő levitelkor elkövettem azt a hibát, hogy kihúztam a régi kábelt, mondván: betolom a behúzót, és inkább azzal húzom be. A padlásról még lejutottunk, de aztán cca. másfél méter után elakadt a behúzó, akár lentről, akár fentről próbálkoztam. Endoszkóp kamerával(!) kiderült, hogy valamilyen elvetemült ötletből kifolyólag, a csövet kivezették a abba a kis, háromszög keresztmetszetű térbe, a felfalazott lábazat mögött van a féltetőtérben (nem tudom mi a szakszerű neve), és ott folytatódott a födémbetonban, de ott a korábbi kábel 15-20 cm hosszan nem ment csőben, csak a levegőben... :W Rádrótoztam (lazán) a kamerára a behúzót, és addig szórakoztam, amíg betaláltam vele a lyukba a födémen, ÉS vissza is tudtam húzni úgy a kamerát, hogy nem jött vele vissza a behúzó...
    Jó sport volt.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák