Új hozzászólás Aktív témák

  • waveson

    tag

    válasz vtechun #50719 üzenetére

    Szia! Hát az attól függ. Bizonyos mértékben a te érdekedben fejlődtek sokat, például R32-es gázzal működnek már, nem R410A-val (globális felmelegedés, ilyesmik). Javult a fogyasztásuk, nevetséges hogy milyen kis EER és COP fejlődés mekkora fogyasztásbéli különbséget eredményez. Ne azt nézd, hogy 1 óra alatt spórolsz 50W-ot, hanem hogy 1 év alatt 200kWh-ot. Ha van egy jól működő LG-d, ami ellátja a feladatát, akkor amíg működik, ekkora különbséggel magadnak, és a környezetednek is többet árthatsz (globálisan nézve) ha kidobod és lecseréled újra. Ugye az a 200kWh kb 8000 HUF, mint egy mekis vacsora, ezért kb a földre lehajolni értelmetlen, nemhogy klímát cserélni! :DDD
    De ha már ott tartasz hogy cserélni kell, és 100.000 ember lecseréli, akkor ott már évi millió kWh-s megtakarításokról van szó akár egy viszonylag kisebb ország viszonylatában is. Szal fejlődött az, de kb annyit, minthogy egy 8L-t fogyasztó autó ma 7L-t fogyaszt, ezért ugye nem cserélsz autót sem feltétlenül! :DDD
    Summa Summarum: hajtsd amíg megy, ha kijön belőle a füst, amivel működik, akkor jó ha tudod hogy az adott évben mik közül érdemes válogatni a pénztárcádnak megfelelően, aztán ennyi. Figy én tökéletesen meg voltam elégedve a 20 éves (!!!) ON-OFF-ommal. Elég jó minőségű volt, hűtött szépen (igaz most már fűtést is igénybe veszek az inverteres klímáimmal), csak idén nyáron gondolt egyet és meghót, biztosan meg lehetett volna javítani, de napi 20kWh áramot kajáltak be ketten, és képtelenek voltak lehűteni a lakást (A Comfora meg 18 fokot csinált a lakásban úgy, hogy kereszthuzat volt, csumán ment 18 fokra állítva, és 35 fok volt kinn, kb 2 fokos levegő távozott belőle, kicsit eléálltam, és nagyon megfáztam másodpercek alatt. És megevett egy nap 3kWh-t.....).
    Láttam már pár olyan klímát mint a tied, és nekem nagyon bejöttek, kiváló termék. (amúgy tudtommal az R32-es gáz nagyobb teljesítményű, hidegebb időben jobban képes teljesíteni. Ilyesmit olvastam, csak gyúlékony, ezért VRF-ekben a mai napig nem alkalmazzák, de ez már más téma kicsit.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák