Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    válasz Studi #82952 üzenetére

    Nekem tetszik a képes @Studi, és az utána lévő három, ami ugyan ezzel az obival készült is tetszetös. A szinek is igen rendben vannak szerintem... Vagyis hogy nekem tetszenek.... Mikor nekem volt ugyan ez az obi, akkor én is tudtam szép képeket készíteni vele.... pedig tőlem távol áll a makró, inkább portrére használtam....

    Ráadásul, az oly 60/2.8 az igen jó obinak számít makróban is meg portréban is ... szerintem... és ez a fókusztávolság korlátozó funkciója is a "nice" kategória

    @Csurgói, szerinte, hóvirágaidnál meg az a legnagyobb baj, hogy nem rekeszeltél... Márpedig ez a makrónál szerintem alap, pedig én nem vagyok makrós... sőt... De nem véletlenül szeretik a makrósok a "focus stacking" funkciót..... Ezek azért ilyen alap dolgok... Nem váz függök....

    Jah és más márkához való makró obik sem olcsók a saját gyártmányból. Harmadik fél obiai más kérdés... azzal lehet spórolni, de azoknak az elérhetőségévél meg rendszerválasztás előtt kell tisztába lenni.....

    The best macro lenses for Canon and Nikon DSLRs in 2017

    Márpedig az Oly vázakon a 60/2.8 elég BEST kategória makróban amennyire én tudom..... és már abszolút nem 160e..... hanem 140e

    Jah és a tájképnél egyetértek @beginnerguy fórumtárssal.... Azért az F4-8 minimum tájképekhez... Még MFT-n is....

    @Csurgói, javaslom amit néhány HSZ korábban írtam @Mandok-nak. Te is próbáld ki az SCN módot. Meglátod csodát tesz a Te képeiddel.... Lehet a színekkel továbbra sem leszel elégedett, de ha kiválasztod az adott fotós témát pl tájképet tájképeknél, meglátod csodát tesz a képeiddel.... Biztos nem fogsz F2 környékén tájképet készíteni.....
    De a valódi kérdés, akarsz-e energiát belefektetni és jó képeket készíteni..... Amíg ilyen a fotós hozzáállásod (tájkép F2---) addig a csúcskategóriás milliós vázakkal sem fogsz jó képeket készíteni, mert vannak alapvető szabályok a fotózásnál is amiket ha akarsz, ha nem be kell tartani.....

    Jah és a képek alapján valóban helyt áll @hibavissza megfogalmazása ez így tragikomédia....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák