Hirdetés

2018. december 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-16 07:43:33

GAMEPOD.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#20001) taranis válasza taranis (#19999) üzenetére

taranis
(őstag)

Találtam egy másik megoldást amihez nem kell command line, és az audiot sem kell átkonvertálni. Szedd le innen az XVID4PSP progit, told bele a MOV-okat, majd Tasks/Join all, utána jobb oldalt a containernél válassz MOV-ot, majd a videó és audió részeknél válaszd ki a stream copy-t. Ingyenes, és konverzió nélkül egyesíti a fájlokat, kipróbáltam, működik.

(#20002) pethob válasza cousin333 (#19998) üzenetére

pethob
(fanatikus tag)

Szerintem a youtube összerakja neked, legalábbis fél-1 éve még volt valami on-line szerkesztési lehetőség. Csak előtt fel kell tölteni az összerakandó klippet. Aztán úgyis konvertál...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#20003) DonRazzino válasza pethob (#20002) üzenetére

DonRazzino
(senior tag)

Én is használtam nemrég a youtube-ot ilyen célra! Mivel úgyis oda ment, ezért nem foglalkoztam a minőségromlással.

https://www.instagram.com/donrazzino/

(#20004) cousin333 válasza pethob (#20002) üzenetére

cousin333
(PH! kedvence)

Köszönöm mindenkinek a tippeket és a segítséget. Nekem is derengett valami Youtube-os szerkesztő, de nem találtam meg. De már megvan... ;]

"We spared no expense"

(#20005) tozso76

tozso76
(fanatikus tag)

Sziasztok! XC50-230-at keresnék. Cserébe adnék egy XC16-50 II-t meg némi forintot.
Más....
XT1 csatlakozó gumi fedél csere, mennyi pénzt emészt fel?

(#20006) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

Hmm, érdekesen alakul az E3... Ez már kezdené indokolni a felárat a T20-hoz képest.

(#20007) Muerte68 válasza sheratan (#20006) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

Jól értelmezem kitűnő angol tudásommal :D hogy gyorsabb AF-et kap mint a T2??
Ha csak hasonlót az is jó :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#20008) madgie válasza Muerte68 (#20007) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Igen, jobbat. Ezt valószínűleg megkapja a T2 is firmware-ből, meg szerintem a T20 és Pro2 is.

(#20009) Muerte68 válasza madgie (#20008) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

na ez már jó dolog-igencsak versenyképes vázak lesznek :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#20010) sheratan válasza madgie (#20008) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Igen, ezek a szoftveres dolgok jópofák, de a többi gép is meg szokta kapni. A hardveres dolgok érdekesebbek lesznek, például az evf.

(#20011) madgie válasza sheratan (#20010) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Hát az jó kérdés, logikusan kábé a T20 EVF-je kerülhet bele, a T2-é nem biztos.

Hardveresen amúgy nincs nagy varázslat, ugyanaz a szenzor, ugyanaz a SoC, ez pont a Kaizen miatt jó. Szoftveresen viszont baromira örülnék, ha a Color Chrome lecsorogna az X rendszerbe is, baromi jó dolog. Persze azt se bánom, ha eldugják és csak a Q menüs rawkonverterbe kerül bele, mert átlagjoe sipítana, hogy nem megy a sorozatfelvétel, fúj, visszaküldöm a szervizbe (közben meg csak bekapcsolná a Color Chrome-ot, ami fenemód eszi a procit, ezért nem megy). Utólagos rawkonvertnél nem kapkod az ember, pont elmókolnék ezzel egy tájképnél.

(#20012) sheratan válasza madgie (#20011) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Még elvileg szivárogtattak több funkciót, ami nem volt még X gépben, de fene tudja mire gondoltak. Engem a kialakítás érdekelne, mert ott még lehetne érdekességek. Még nem adtam fel a reményt, hogy kihajtós kijelzőt kaphat :B

(#20013) madgie válasza sheratan (#20012) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Pedig szerintem marad a féltégla fixkijelzős forma, á lá X-Pro2 light. A kisvaku kihagyását jogosnak érzem, a 4K videó miatt nem zsúfolják tele a helyet, legyen hely hűteni a procit.

Arra lennék még egyébként kíváncsi, hogy a kevésbé éhes, nem 6K-4K downscale X-T20 videója belefér-e még a Pro2-be "főnverileg", vagy még ehhez sincs meg a kívánt hőelvezetés. Tudom, kevesen videóznak Pro2-vel, eleve a T2 való erre a célra abban a kategóriában, de azért jóvón.

(#20014) sheratan válasza madgie (#20013) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Elvileg bele kell férjen, mert azt írták, hogy megkapja a 4K videót a Pro2 is hamarosan.

Annyi remény még van, hogy azért mondják, hogy nem lesz dönthető kijelző, mert kitalálnak valami más technológiát, ami nem a sima dönthető, és mégis valahogy megoldják :D

(#20015) g_g_g

g_g_g
(senior tag)

Sziasztok!

Kis információt szeretnék kérni tőletek.
Egy ideje nézegetem a Fuji gépeket és eléggé szimpatikus amiket olvasok róluk.
Eljátszottam a gondolattal, hogy a jelenlegi szettet ( Olympus OM-D E-M10 Mark II, Olympus 45mm f/1.8, Panasonic 25mm f/1.7) lecserélném egy Fujifilm X-T10-re, Fujifilm XF 18-55mm f/2.8-4 objektívvel.

Nem kéne objektíveket cserélgetni és talán képminőségben lenne egy kis javulás :)

Külföldről rendelve (tisztában vagyok a kockázatokkal) kb. 245.000 forint környékén jönne ki.
Lelkes amatőrnek mondanám magam, aki az élete fontos dolgait szeretné jó minőségben megörökíteni, amikre sok-sok év múlva is jó lesz ránézni.

Ilyen áron megérné beruházni rá szerintetek?

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#20016) hemaka válasza g_g_g (#20015) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Pont az emlitett geprol valtottam, igaz nem X-T10-re, de kiprobaltam azt is es merfoldekkel jobb a kepminosege, mint az Olynak, pedig azt a gepet nagyon szerettem foleg a featureok miatt, de a kepminoseggel nem voltam kibekulve DSLR utan.
Ha van lehetoseged probald ki a X-T10-et, szerintem nem fog csalodast okozni.

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 specs: tde.fun

(#20017) Muerte68 válasza g_g_g (#20015) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

Árban nem tudom, de iso-ban zajban dof-ban biztos jobb az obi is jófajta,amire használnád biztos jó lenne :K
EM10 mk1-ről jöttem át :)

faki_-benéztem javítottam :R

[ Szerkesztve ]

(#20018) faki_ válasza g_g_g (#20015) üzenetére

faki_
(senior tag)

Ha már külföld, picit olcsóbban: [link], [link]. Ingyen szállítás, PayPal van mindkét helyen, elsőn még talán valami 5-6 EUR kupon is.

(#20017) Muerte68

18-55-ben van stabi.

[ Szerkesztve ]

(#20019) g_g_g válasza hemaka (#20016) üzenetére

g_g_g
(senior tag)

(#20017) Muerte68
(#20016) hemaka
Köszi a gyors válaszokat mindenkinek és örülök, hogy megerősítettek amiket én is gondolok.

(#20018) faki_
Köszi, a második link lett kinézve nekem is :) persze majd épp az árfolyamtól függ, hogy pontosan mennyi lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

(#20020) Mercutio_ válasza Muerte68 (#20017) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

A 2.8-4 APS-C miért jobb DoF-ban mint az F1.8 m4/3? :U

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Gigabyte B360N Wifi mITX ALAPLAP+RAM, Panasonic GX80 MILC váz, 20mm F1.7 II M.Zuiko 40-150 m4/3 obi, + 1000 hasznos holmi

(#20021) Muerte68 válasza Mercutio_ (#20020) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

Nem a konkrét obira írtam hanem a szenzor méretből adódóan

(#20022) madgie válasza Mercutio_ (#20020) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Mert a 45/1.8-at kábé mindenki F2.2-re rekeszeli, azalatt nagyon lágy tud lenni, az meg kábé a Fuji 18-55 kit tele végének a DoF szintje.

(#20023) mondomén

mondomén
(őstag)

Eglobal rendelesrol kis infot tudnatok nekem adni? Megrendelem, paypal-on keresztul fizetek, 8-10 nap a szallitas, ha raktaron van. Ahogy latom ide ingyen szallitanak. Posta hozza a cuccot vagy futarceg? Mi van, ha ne adj isten elveszik a csomag? Fuji garancia hogy mukodik naluk? 1db objektivet szeretnek rendelni, de ilyen ertekben meg nem boltoltam kulfoldrol. :) Koszonom!

(#20024) faki_ válasza mondomén (#20023) üzenetére

faki_
(senior tag)

Tapasztalatom nincs velük, de a PayPal 180 napos vásárlói védelme felfogható egyfajta garanciának is. Biztosított szállítást lehet választani, pár euró.

(#20025) jmakk válasza mondomén (#20023) üzenetére

jmakk
(őstag)

Hazai Fuji garanciában szerintem ne nagyon reménykedj, ezek mind távol-keleti szürkeimportos cégek. Ne érts félre, minden legális, mert vámot, adót megfizetik, de nem élvezik a régiós márkaszervizek bizalmát. Nyilván azért, mivel a vásárlási profitot sem abba a régióba termelik. Bolti garanciád azért lesz, általában 12 hó. Az olyan amilyen, tapasztalatom nincs vele. Általában a gépet a saját költségeden kell visszaküldeni a javításra.

[ Szerkesztve ]

(#20026) sheratan válasza jmakk (#20025) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Akkor a Fuji által a termékekre hirdetett világgarancia nem valós?

(#20027) madgie válasza jmakk (#20025) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Szerintem ha nyugtát ad az eglobal meg ott a paypal számlád, azt elfogadja a fotóparadicsom.

(#20028) jmakk válasza madgie (#20027) üzenetére

jmakk
(őstag)

Meg kellene kérdezni őket, ezt én sem tudom. Szerencsére nekem nem volt bajom anno x-a1 és x-e2-vel. Ti hordozgattátok a kivehető megnyúló ajtajú NDK-s turmixgépet x-t1-t. :)

(#20029) wms válasza jmakk (#20028) üzenetére

wms
(fanatikus tag)

Nekem kb. 1 éve azt mondták, hogy ha van számla akkor van gari, csak nem kettő, hanem 1 év. :K

(#20030) kobox válasza jmakk (#20028) üzenetére

kobox
(kvázi-tag)

Megkérdeztem, 12 hónap érvényes. Az eglobal nem tünteti fel a számlán a gyártási számot. Erre is rákérdeztem, a paradicsomfotós úriember szerint a garancia ettől függetlenül OK.

(#20031) madgie válasza jmakk (#20028) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nekem az X-T1 is ebayes volt, olasz boltból, kétszer javította az 1 év gari alatt a paradicsom (gumiajtó, what else).

(#20032) jmakk válasza kobox (#20030) üzenetére

jmakk
(őstag)

Ez nagyon korrekt hozzáállás tőlük. A nagyok (szotyikanikon) tanulhatnának a kicsiktől (OlyFuji) ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#20033) shouryuken válasza g_g_g (#20015) üzenetére

shouryuken
(senior tag)

Én is em10 mk2-ről váltottam, 45 1.8 és pana 20 .1.7-ről, xt10-re, nem bántam meg, sőt.

A zoom-ról nem tudok nyiltakozni (18-55-öt mindenki dícséri, de sosem volt zoomom).
Arra készülj fel, hogy prime-okért mélyebben a zsebedbe kell majd nyúlni m43-hoz képest, és méretben is nagyobbak. Persze apsc f1.4-hez hasonlítva m43 se olcsó (leica, Voigtlander 0,9) de fujinál nem nagyon van "olcsó megoldás" (sigma sincs). Még az xf/f2 széria olcsóbb (35, 23), de használtan azok is 100 körül indulnak.
Egy biztos, többet használom a fujit, mint az oly-t. Egyszerűbb, nagyszerűbb, szeretem.
Stabi miatt ne aggódj, nem fog hiányozni, bátran pumpálhatod az iso-t (ráadásul az nem csak statikus témára használható). Igaz, az obi IOS, amit kinéztél :)

[ Szerkesztve ]

(#20034) b.vr válasza g_g_g (#20015) üzenetére

b.vr
(őstag)

18-55mm f/2.8-4-ről jókat szoktak írni, viszont amit írsz konkrét tervezett cserét hogy miről váltanál (25/1.7, 45/1.8) ezzel nem kiváltanád hanem mást kapnál. 25ösből nekem az 1.4 van így a 25/1.7ről nem tudok nyilatkozni, az Oly 45/1.8-ról igen és azért nincs azzal nagy baj @1.8on sem. Beszúrok két lerekeszelés nélküli képet teljes nyíláson (valamint egy-egy teljes crop-ot a végső kimeneti 1920px magas képből) , nincs ezzel gond (persze a Noctricron jobb de nem is annyiba kerül :) )

Az 55/4 az ekv 83/6, ehhez képest az Oly-t f3-ig még lehet rekeszelni (közelre mondjuk már az 1.8-on is tud túl szűk lenni a DOF hacsak nem direkt ez a cél, nagyobb tárgytávnál ha a hátteret sem teheted a "végtelen messzeségbe" ott azért már számít ez a különbség ha leválasztani szeretnél )

Másrészt viszont persze lesz a fixek helyett egy korrekt zoom-od, pl. utazásnál az nagyon kényelmes. Meg attól is függ akarsz-e még Fujira más objektívet/objektíveket, stb. De az tuti hogy ezzel a cserével nem lépsz át semmi olyan mérföldkövet hogy ahogy írod sok-sok év múlva is jó lesz ránézni és a korábbinál meg ne ez lett volna a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#20035) mondomén

mondomén
(őstag)

Koszi az infokat!

(#20036) sheratan válasza b.vr (#20034) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Nem is az obi az előrelépés szerintem az adott helyzetben, hanem inkább a váz. Nekem ami elsőre szembetűnő volt Oly-ról váltva (EM10-I > X-E2), hogy nincs képzaj. Persze van, csak nem olyan sok és nem olyan csúnya. Tudom, mindjárt jön Mercutio linkelni a képeit, hogy hol van m43-on zaj?! :P

Ami visszalépés kicsit, az a fókuszsebesség, ez hajszálnyit talán lassabb a második generációs Fuji vázakon, de csak AF-S módban, AF-C-ben mindkettő lassú :)

(#20037) sheratan válasza madgie (#20008) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

(#20038) g_g_g válasza b.vr (#20034) üzenetére

g_g_g
(senior tag)

Köszönöm kimerítő válaszodat.
Mi azért nem egy ligában játszunk, nyilván te sokkal komolyabban veszed a fotózást mint én.

Valóban nem rossz ez a két obi (mondjuk a 45-ös szerintem láthatóan jobb), de be kellett látnom, hogy az objektív cserélgetés nálam nehézkesen működik, úgyhogy ez volt az egyik legfőbb ok a 18-55 mellett és képminőségre is nagyon jókat írnak róla.
Gratulálok a képekhez, nagyon tetszenek.
Egyelőre nem terveznék további obikat, úgy gondolom ez most egyelőre elég lesz nekem.

Az a baj, hogy a kismanó már bemászott az agyamba és folyamatosan izélget, hogy kéne az a Fuji :)
Biztos ismeritek ezt az érzést :)

(#20039) pandur99 válasza g_g_g (#20038) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Miért nem veszel az Olyra egy m.zuiko 12-40/2,8-ast? Nincs csere, a képminőség meg kiváló. Ráadásul nagyobbat lát (ekv. 24mm vs 28mm).

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#20040) kiskami válasza Muerte68 (#20009) üzenetére

kiskami
(tag)

Nem tudom miért gondoltam, hogy olcsóbb lesz, mint az X-T20...de a 300k feletti váz ár elszomorít. :(((

(#20041) hemaka válasza kiskami (#20040) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Itthon a rabló adó nevetséges árakat generál. :(

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 specs: tde.fun

(#20042) Mercutio_ válasza sheratan (#20036) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Vissza, mennyé! :P

g_g_g: Én elgondolkodnék a Fuji 16-50-en is, kisebb-könnyebb, nagyobbat lát alul, alig sötétebb, és mintha az lenne a közvélekedés, hogy a 18-55 nem annyival (alig) jobb minit amennyivel drágább. (De lehet erre rosszul emlékszem, csak kibicelek)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Gigabyte B360N Wifi mITX ALAPLAP+RAM, Panasonic GX80 MILC váz, 20mm F1.7 II M.Zuiko 40-150 m4/3 obi, + 1000 hasznos holmi

(#20043) g_g_g válasza Mercutio_ (#20042) üzenetére

g_g_g
(senior tag)

Számomra annak nincs túl nagy jelentősége, hogy nagyobbat lát alul, viszont árban sincs őrült különbség (most épp 22 EUR) és a 2.8-as induló rekesz szerintem megér ennyi felárat.

(#20044) Mr.Csizmás válasza g_g_g (#20043) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)
LOGOUT blog

múltkor 35k-ért ment el egy alig használt 1gen 16-50. az 100€.

| Cicu & Cica V | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó mecha billek: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#20045) g_g_g válasza Mr.Csizmás (#20044) üzenetére

g_g_g
(senior tag)

Én most ezeket néztem:
16-50 730 EUR
18-55 752 EUR

De lehet érdemes lenne elgondolkodni csak a vázon és itthon venni obit.
X-T10 váz 460 EUR

Szóval agyalok mi lenne a legjobb megoldás :)

(#20046) Muerte68 válasza kiskami (#20040) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

Sajnos ahogy már többen jelezték t20-fölé lőték be az árát-így sajna már nem lesz ez sem olcsó modell :(

(#20047) Muerte68 válasza g_g_g (#20045) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

16-50-et most is kínálnak 35-ért az aprón,de ha fussa a 2,8-as jobban megéri :K

(#20048) Mr.Csizmás válasza Muerte68 (#20047) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)
LOGOUT blog

csak a gépváz mellé adja annyiért :(

| Cicu & Cica V | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó mecha billek: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#20049) Clemi válasza Mercutio_ (#20042) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

Pont 1 fé a különbség, képminőségben még pixel szinten sincs semmi, viszont a 18-55 fém bajonett, rajta a stabi kapcsoló és a blende gyűrű. Ez a három dolog ami miatt jobb.

ASUS TUF H370, Intel I5-8500, Nvidia GTX-760 2GB, 32GB DDR4

(#20050) Muerte68 válasza Mr.Csizmás (#20048) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

akkor csessze meg :) mondjuk az irányjelzősön rékérdeztem,rögtön volt ajánlat 40-ért vettem egy gyk-0 km-est.
A vázat meg egy fórumtárs segített érdemes rákérdezni több van elfekvőben mint hirdetve :K

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.