Hirdetés

2018. szeptember 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-09-25 20:17:53

GAMEPOD.hu

Szerinted vízfestékezik az X-Trans lapka a zöld részleteknél. Kettő képpel kíván a topik emelkedett hangulatú szép napot: 1 és 2

Összefoglaló kinyitása ▼

(#14001) hegyimorc válasza eastsider (#13998) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

"Tokre nem tudom, hogy x100s vagy valami fuji szett"

A x100s sokmindenben más. Többször is felmerült, hogy eladom, mert az xt10+27 tényleg hasonló méret, de nem. Más!

Eladó 100km-t futott 59es CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért : https://goo.gl/acsjPA

(#14002) eastsider válasza hegyimorc (#14001) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

Ebben biztos vagyok, csak abban nem, hogy miben. X100am volt, imádtam. Attól félek az xt10+27/2.8 szettel kapcsolatban, hogy hiába nem sok a különbség méretben, súlyban. Mégis közel sem olyan kompakt, és máris nem olyan könnyű berakni a táskába, csuklon cipelni
De ezek szerint Neked van mindkettő. Mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatban? (Nekem is ott van mellette a nikon dslr szett)

[ Szerkesztve ]

(#14003) hegyimorc válasza eastsider (#14002) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

Ha csak a méretet nézzük, és nem számít, hogy 23 vagy 27mm akkor tényleg nincs sok különbség az x100 és xt10+27 között, de azért az x100-nak van pár előnye. (pl zár, kereső, fényerő ... kérdés mi mennyire fontos)

Az xt10-re viszont mást is felcsavarhatsz, tehát ha nem csak egyetlen obival akarsz mászkálni, de továbbra is szempont a méret és súly akkor már ésszerűbb választás.

Én nem áltatom azzal magamat, hogy ésszerűen akarok választani :D, ezért van mindkettő.

Olyan nagyon ritkán fordul elő, hogy amikor minimálcuccal indulok el, akkor az az xt10+27. Akkor inkább az x100s-t viszem. De az is biztos, hogy ha mondjuk az 56/1.2 mellé kell valami nagyobb látószögű, akkor az nem az x100s, hanem inkább egy másik obi.

Az x100s-t szívesebben veszem kézbe, de nem ez a kedvenc látószögem.

Eladó 100km-t futott 59es CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért : https://goo.gl/acsjPA

(#14004) eastsider válasza hegyimorc (#14003) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

Koszi a summát. Kb erre számítottam.
Minden a mellett szól, hogy hagyjam a nikont (és újra belemelyedek, és tobb időt töltök a fotozassal), és x100s. Vagy adjam el a nikon szettet. (Itt azért van komolyabb értékű állvány, nd1000 stb), mert mar tobb, mint 1 éve nem vettem elő, x100s, és amint újra szükségem lenne gépre, veszek valamit (uwa+ valami cserélhető obis gép..)

(#14005) eastsider válasza eastsider (#14004) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

Persze ezt nekem kell mérlegelnem

(#14006) 3YEW válasza eastsider (#14004) üzenetére

3YEW
(tag)

Az x100/s/t-nál egyedül a látószög ami korlátot szab szvsz, ha az bejön, akkor nem kérdéses a döntés. Ha pedig a nikon szettet most eladod, akkor egy év múlva amikor újra elővennéd, megveheted mondjuk 10-15 k-val olcsóbban, személy szerint a kiegésízítőket nem nagyon adom el, ki tudja mikor jöhet még jól. pl a m43-hoz vett 52mm szűrő(k) most pont jól jöttek
és nem mellesleg nem kell aggódj, mi történik vele a szekrényben, vagy mikor veszik el, de ugye ezt nem kellett volna külön mondjam Neked.... :R

[ Szerkesztve ]

T

(#14007) eastsider válasza 3YEW (#14006) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

Imadtam (amíg egy enyves kezű horvatnak meg nem tetszett).
Viszont tény, hogy a nikonon 90%ban a 12-24/4 volt fenn, szóval teljesen más stílus, de, hogy bármikor velem lehet, ilyen minőségben egy gép, azt senki nem vitathatja el az x100-tol, és sokkal többször fotozok, szívesebben, mint a nikonnal, és ez az ami számít szerintem.
Már csak kellene találnom egy elfogadható példányt x100s-bol

(#14008) lugosi válasza eastsider (#14007) üzenetére

lugosi
(PH! félisten)

Hallod ha megvan még az a gép az angol ebayen szerintem most vedd meg mert néztem hogy áll a font, állati mélyen van.

Ahogy az én hazámban mondják: Nostoj vrekjá, nemmoj pustá!

(#14009) eastsider válasza lugosi (#14008) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

Elvitték sajnos :(
(Meg reménykedtem, hogy megkerül az enyém)

[ Szerkesztve ]

(#14010) lugosi válasza eastsider (#14009) üzenetére

lugosi
(PH! félisten)

Nézz rá ugyanannál az eladónál volt egy másik, 8.5/10-es külső állapotban. Járt hozzá bőrtok is.
Ráadásul úgy emlékszem az egy kicsivel olcsóbb is volt mert nem gyári Fuji akku volt hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14011) eastsider válasza lugosi (#14010) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

Sajnos nincs már neki meg. De írtam neki, hogy várható e szállítmány... jó lenne. Nézem van pár angol licit , figyelgetem, bár ebben nem bízom

(#14012) lugosi válasza eastsider (#14011) üzenetére

lugosi
(PH! félisten)

Ja hát igen, jó áron volt, elment. :((

(#14013) 3YEW válasza DonRazzino (#13968) üzenetére

3YEW
(tag)

Valszleg én is tudok jönni, de már nem tudom, mi hiányzik a Fuji sorból, lehet már minden megvan, akkor nem is viszek semmit.

T

(#14014) rbalint88 válasza 3YEW (#14013) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

hozz mindent, az a tuti ;) jöhet az A7+leica is megint :P

#budasidehighlife

(#14015) DonRazzino válasza 3YEW (#14013) üzenetére

DonRazzino
(senior tag)

Egyetértek. Hozzá' mindent! :D

Foglalok 10 főre, aztán max. 8-an leszünk. Akkor holnap 18:00 Bambi Eszpresszó! Gyertek!

https://www.instagram.com/donrazzino/

(#14016) Clemi válasza DonRazzino (#14015) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

A holnaphoz!

Remélem van valakinek Samyang 85/1,4 és Fuji XF 18-135 obija :) én ezeket szeretném kipróbálni!

Na és tanács! Elkerülendő a cuccok kavarodását, tegyetek az obikra befőttes gumit. Az enyémeken piros lesz.

ASUS Z97-C, Intel I5-4460, Nvidia GTX-760 2GB, 32GB DDR3

(#14017) DonRazzino válasza Clemi (#14016) üzenetére

DonRazzino
(senior tag)

Én séróbol tolom a serial-jaimat. :))

(#14018) madgie válasza Clemi (#14016) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Canon L? :))

(#14019) Clemi válasza madgie (#14018) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

:C

(#14020) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

Én egyelőre csak MFT cuccokkal tudom rombolni a morált :) Azért elviszem, hátha nem láttatok még 14-42-est...

The human ear can only hear 15 FPS, or about 10 megapixels of audio.

(#14021) 3YEW válasza rbalint88 (#14014) üzenetére

3YEW
(tag)

Most az egyszer nem akartam autóval jönni, de a francia fog annyi cuccot cipelni, na meg átgondolom:)
Clemi: samyang 85-re kis esélyt látok, de hirdetnek nikon bajonett, meg a forgalmazónál ki lehet próbálni, nagyon készségesek.

[ Szerkesztve ]

T

(#14022) DonRazzino

DonRazzino
(senior tag)

FONTOS INFÓK!

A Bambi Eszpresszó helyett, a tőle 120 méterre északra lévő Telefon bisztróban leszünk 18:00-tól, mivel a Bambi letiltotta az asztalfoglalás intézményét, így nem kockáztattam. Itt foglaltam kiülős részre 10 főre.

Ha bármi van, a telefonszámom: voda három nyolc kilenc 17 14.

szerk: rbalint88: Nem találom a "photostalalkozo megbeszelost" :( ahova ezt be kéne írni.

[ Szerkesztve ]

(#14023) m3ss válasza DonRazzino (#14022) üzenetére

m3ss
(PH! kedvence)

persze megjott a nikonod, es rogton talit szervezunk, mi? :DD vagy nem jott meg meg? a7s, rII tulajok nem jonnek? 1-2 sort en is leguritanek, de itt var tobb szaz giganyi feldolgozando anyag...

www.bekofoto.hu

(#14024) madgie válasza m3ss (#14023) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Vidd el, mindenki belemerül az anyagba, szép és sokszínű végeredmény születik majd, meglásd :DDD

(#14025) m3ss válasza madgie (#14024) üzenetére

m3ss
(PH! kedvence)

persze, a fujisok ugy utomunkaznak, hogy lefotoznak a rawot monitorrol, aztan rabiznak a fuji vazjpeg konverziora, mert az ugy is annyira jo :P

www.bekofoto.hu

(#14026) DonRazzino válasza m3ss (#14023) üzenetére

DonRazzino
(senior tag)

Mindegyikünknek van otthon X giga feldolgozatlan anyaga. :K Kinek kevesebb, kinek több. A Nikonom meg hétfőn jön meg :P

Szóval, gyere csak! Mostanában csak a legfontosabb PH fórumokat olvasom, úgyhogy meséld csak el mi történt a Sony MILC fórumban az elmúlt egy hónapban!

(#14027) Freddy76

Freddy76
(PH! addikt)

Igyekszem érkezni, de a 18.00 elég esélytelennek tűnik, az még kora délután munkaügyileg... Amúgy egy saroknyira töltöttem a délelőttömet.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14028) gorgo válasza m3ss (#14025) üzenetére

gorgo
(őstag)

Ez a módszer csak akkor működik ha a monitoron nem Fuji raw van... :))

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#14029) DonRazzino

DonRazzino
(senior tag)

Kocsiban tabletről egy pár random sooc. :)

(#14030) MC Pite válasza eastsider (#14002) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Nagy különbség hogy X100al nem agyalsz hogy mit vigyél. Max hogy vigyél-e konvertert (nyaralás vagy portré félére).
Cserélhetősre több obid lesz és mindig filózol, és sose lesz olyan kicsi és szexi mint a százassal. Vettem palacsintát hogy majd jól kiváltja az X100at; fenéket.
Vedd meg a Fuji szettem és én veszek százast, arra az évi párszáz képre amit az utóbbi két évben csináltam, az is pörfikt... Legnagyobb oka hogy nem léptem meg, (vagy a 35 kivételével az összes többit kéne 16-55-é konvertálnom) hogy lusta vagyok hirdetgetni, spekulánsokkal, igérgetőkkel, alkudozókkal, okosakkal és kvázi zsarolókkal üzletelni obinként, és persze mindet vigyem fel nagyfalura.

<<< X Compact Eladó >>> fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact

(#14031) eastsider válasza MC Pite (#14030) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

Megnyertem liciten egy 100s-t jó áron :) nem hittem volna, de sikerült. Így eldőlt a kérdés
Ott a nikon dslr szett. Most majd probalok több időt költeni kedvenc hobbimra :) aztán eldől megy-e a cucc vagy marad. A 100s fix pont, mert mindig nálam van, mostmár a sima x100 után gondolom a fókusz is használhatóbb lesz picit

[ Szerkesztve ]

(#14032) madgie válasza eastsider (#14031) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Én az X100T-t nézegetem, de az drága mindenütt :) Akkor már inkább gyűjtök az X-T2-re :DDD

(#14033) eastsider válasza madgie (#14032) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

Ha megnézi valaki a kepeimet egyből rájön, hogy uwa + nd1000 fuggosegben szenvedek, es imádom csinálni. Viszont minden másban annyit tanultam a kis fujitol, hogy hihetetlen. Nagyon praktikus kis cucc. Imádtam a kistesot is...
Nem akarok T-t, úgyis szar a fogása xD

[ Szerkesztve ]

(#14034) Fandango válasza DonRazzino (#14029) üzenetére

Fandango
(PH! kedvence)

Nem néztek rátok furán? :))

(#14035) rbalint88 válasza Fandango (#14034) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

ádehogy. jöhettél vón te is :)

#budasidehighlife

(#14036) Fandango válasza rbalint88 (#14035) üzenetére

Fandango
(PH! kedvence)

Munka vót este 8-ig. :(

(#14037) 3YEW

3YEW
(tag)

Ide is beteszem:
Kedves fotostarsak!
Aki elhagyott egy valamit a tegnapi este folyamán az nálam jelentkezhet érte, ha egy Obi, vagy egy sapka maradt volna ott, azon nem csodálkoznék, na de ez egy beülő! :Y

T

(#14038) Clemi válasza 3YEW (#14037) üzenetére

Clemi
(PH! kedvence)

Beülőőőő? Hát az meg mi?

(#14039) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

Köszi a találkozót srácok, jó volt személyesen is dumálni, meg kipróbálgatni dolgokat :R Azt hiszem nagyjából sikerült eldönteni, hogy mi fog kelleni nekem (XE2, 16-50, 35/2, 60/2.8 első körben), már csak a beszerzésen kell kicsit dolgozni :))

Illetve még egy kérdésem lenne azért. Viszonylag könnyű és nem túl drága telét milyet érdemes nézni?

(#14040) sheratan válasza sheratan (#14039) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Illetve még egy dolog: A HG-XE1 és MHG-XE markolatok közt mi a különbség?

(#14041) faki_ válasza sheratan (#14040) üzenetére

faki_
(senior tag)

[link]

Tele: 50-230, az ezüst színű EU eBay-ről most újonnan 50e Ft alatt van több helyen.

(#14042) madgie válasza faki_ (#14041) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Az 50-230 tényleg baba cucc :)

(#14043) sheratan válasza faki_ (#14041) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Köszi :R

Amiket láttam most hirtelen 50-230-at, az mind USA, vagy Kelet-Ázsia, a ténylegesen Európából jövők inkább ilyen 60-80 ezer körül vannak, de végülis az sem olyan iszonyat drága azért.

(#14044) faki_ válasza sheratan (#14043) üzenetére

faki_
(senior tag)

(#14045) madgie válasza sheratan (#14043) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Hetvenért van az index adok-veszekben is, hátha le tudsz alkudni belőle egy tízest :)

És ez legalább fekete, nem kályhaezüst :D

(#14046) Mercutio_ válasza DonRazzino (#14029) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Ennek kapcsán, de nem csak neked: talin elfelejtettem mondani, hogy van egy rigolyám: publikus helyre nem szeretnék magamról képet :R

A tali jó volt, a társaság élőben is szimpi, és szerencsére mindenki hasonlít az avatarjára :DDD kár, hogy boci nem ért oda.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C mITX HÁZ, Zalman SFX táp, Seiko SARB035 öltöny-, SRP639 és SKX009 búvár-, Orient JDM Chrono karóra, Panasonic 20mm F1.7 II m4/3 obi, + 1000 hasznos holmi

(#14047) sheratan válasza faki_ (#14044) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Az a holland az sajna nem jó: "Item will be shipped out from HONG KONG after payment is confirmed.", a másik viszont jónak tűnik :R Nekem valamiért nem dobta a találati listán.

madgie: Engem nem zavar annyira a színe, Olympus 40-150-ből is ezüst van, szerintem teljesen jó. Meg napon nem szívja annyira be a meleget talán.

(#14048) faki_ válasza sheratan (#14047) üzenetére

faki_
(senior tag)

Bocs, azt nem olvastam! Az "Item location" résznél Hollandia van, kaphat negatívakat még érte...

(#14049) sheratan válasza faki_ (#14048) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Semmi gond :N Én sem szoktam mindig elég figyelmesen elolvasni, pont most rendeltem meg a vázat úgy, hogy rossz címre kértem a postázást, aztán ment a pánik, hogy rendelés törlése, vagy mi legyen, de végül megoldotta az eladó, rendes volt, csak kisebb szívrohamot kaptam, hogy nem létező címre fogják kivinni a gépet.

(#14050) lugosi válasza Mercutio_ (#14046) üzenetére

lugosi
(PH! félisten)

Fogadjunk te vagy a kék inges csóka ;)
Avatar alapján egyből arra tippelnék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.