2017. december 17., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-09-25 20:17:53

GAMEPOD.hu

Szerinted vízfestékezik az X-Trans lapka a zöld részleteknél. Kettő képpel kíván a topik emelkedett hangulatú szép napot: 1 és 2

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11001) gyorgyi84 válasza DummyBoy (#11000) üzenetére

gyorgyi84
(tag)

En elvinném a 18-55-t és a 27-t . Mikor màr iszogattatok akkor tedd fel a 27-t és probàlj azzal megoldani mindent !
De ha bevàllalos vagy akkor csak vidd a 27-t :D

Képminöséggel szerintem nem kell foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#11002) gorgo válasza DummyBoy (#11000) üzenetére

gorgo
(őstag)

Nyugodtan hagy csak otthon a zoomot! 3 fix-szel bőven elleszel. Én 2 fix-szel nyomtam végig 3 napot olaszban a Garda tónál. Nem hiányzott a 18-55 (mert már rég el is adtam :) ). A 27-es rekeszelve (5.6 - 7.1) kicsi és beretva. Ami meg nem fér bele, azt össze kell fűzni panorámakészítővel. Kicsit macera, de sztem megéri. (Kolor autopano giga pl. iszonyat jól dolgozik).

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#11003) Novics válasza gorgo (#11002) üzenetére

Novics
(senior tag)

Én egy hetet toltam le a Bucsecs-Király-kő hegységekben és Brassóban egy szál 35-ös fixszel és csak 1-2 helyen hiányzott a nagyobb látószög, hogy rendesen lehessen érzékeltetni a mélységet, de amúgy panóval meg lehetett oldani. (Lőttem is valag panorámát. :D )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11004) arn válasza DummyBoy (#11000) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Az eleg gaz a fixre nezve, mert a 18-55nek nem a nagylato resze az erossege.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#11005) arn válasza madgie (#10989) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Ebben inkabb az a durva, hogy egy gyartelepen keszult, es a hatterben daruk es kabelek vannak :)

(#11006) madgie válasza arn (#11004) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ez mókás lenne, ha nem láttam volna már nyitott rekeszes csillagfotós rawokat vele :D

(#11007) arn válasza madgie (#11006) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Akkor irom ugy, hogy a tele resze jobb.

(#11008) gyorgyi84 válasza gorgo (#11002) üzenetére

gyorgyi84
(tag)

Mint làtom legalàbb nem esett :)

(#11009) gorgo válasza gyorgyi84 (#11008) üzenetére

gorgo
(őstag)

sőt 30 fok meleg volt :) kár, hogy nem maradt idő fürdeni, no, majd legközelebb!

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#11010) venturahu

venturahu
(újonc)

Sziasztok!
Nagysokára rávettem magam, hogy letegyem a tükröst és váltsak milcre és úgy néz ki, hogy a Fuji lesz a nyerő... Egyenlőre csak váz, mert főleg manuális obikkal játaszadozom és a keret is ennyit enged most.
Szóval két váz játszik, x-e1 és x-m1. Kérdés, hogy a kereső hiánya és a kisebb méreten kívül mennyivel "butább" az m1? Vagy érdemes inkább picit drágábban az e1-et megvenni?

(#11011) rbalint88 válasza venturahu (#11010) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

nagyjából ugyanazt tudja. kezelőszervekben és keresőben van a legnagyobb különbség. nekem x-m1 van, szeretem, de azért a kereső néha tud hiányozni nagyon.

#budasidehighlife

(#11012) jmakk válasza rbalint88 (#11011) üzenetére

jmakk
(őstag)

Azért van egy lényeges különbség. Mégpedig a jpg motor. Az X-E1 tónusai sokkal finomabbak, mint az X-M1-é. Én mindenképpen az X-E1-t javasolom. Árban (használt) kb. 15e különbség megéri. Szerintem a fogása is jobb, főleg a kicsit nehezebb manuál obikkal.
És meg fogja szeretni a keresőt. Nagyon jól használható manuálozáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#11013) madgie

madgie
(Jómunkásember)

Van egy X-A1 is a közelben :D

(#11014) rbalint88 válasza jmakk (#11012) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

pont ezt írtam, hogy a kereső hiányzik nekem is :) 16-50-em és manuáljaim vannak, de mostanában csak a kitobit használtam, mert erős napsütésben nem lehetett komponálni az lcd-n. amúgy nekem van gyári markolat az x-m1-en, azzal egész jó a fogása, messze jobb, mint az x-e1-é pucéran.
ha 15e különbség van, akkor asszem megvan mit kapok magamtól karácsonyra :DDD arra jó lesz az X-E1, hogy kihúzzam vele az X-T1-ig/X-T10-ig.

#budasidehighlife

(#11015) madgie válasza rbalint88 (#11014) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nem tudom, milyen 15k különbségről van szó, de ha 55-ért van X-E1, akkor kérek egyet :)

(#11016) jmakk válasza rbalint88 (#11014) üzenetére

jmakk
(őstag)

Ja bocs, ez hülyén jött ki. Azt az utcsó mondatomat neki szántam.
"Monitor Sunlight Option"-nal sem látod napsütésben? Q gomb hosszan nyomva lehet bekapcsolni.
60-65e-ért mennek az X-E1-k mostanában, az X-M1-ek meg 45-50e.

madgie: 140e-ért van az irányjelzősön 18-55-tel. Tuti alkudható egy kicsit. Abból meg kijöhet 55e-re, ha az obit eladod.

[ Szerkesztve ]

(#11017) lugosi válasza DonRazzino (#10997) üzenetére

lugosi
(PH! nagyúr)

Azért az x100s 252 bruttóért is lájkolható: [link] Az nettó 200 alatt van...

Ahogy az én hazámban mondják: Nostoj vrekjá, nemmoj pustá!

(#11018) rbalint88 válasza jmakk (#11016) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

á, így már értem :) ezt az opciót nem próbáltam, de portré állásban úgyis 'szhatom, mert polárszűrős a napszemüvegem, anélkül meg a tükröződés miatt nem látnám :P

#budasidehighlife

(#11019) jmakk válasza rbalint88 (#11018) üzenetére

jmakk
(őstag)

Ja nekem is polárszűrős a napszemcsim, bár fotoláskor nem szoktam viselni, akkor baseball sapi van. De vezetéskor szívom, mikor a telót navigálásra használom és vízszintesen fekszik a tartójában. De az legalább bemondja, hogy mi a szitu. :)

[ Szerkesztve ]

(#11020) gorgo válasza rbalint88 (#11018) üzenetére

gorgo
(őstag)

az üveg belenézőke nem szenved a polárszűréstől, egyformán látható portré és fekvő módban is.

(#11021) gorgo

gorgo
(őstag)

tudna valaki egy linket dobni, ahonnan XT-10 raf-ot le tudok tölteni? Tök mindegy mit ábrázol, csak ki akarom próbálni az Abobe átverés (XT-10 >> XE-1) működik-e... thx! :R

(#11022) FEDman válasza gorgo (#11021) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

imaging-resource, de a dpreview összehasonlító tesztjéből is mindig le lehet ám menteni a tesztábrás Raw fájlokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11023) gyorgyi84 válasza gorgo (#11021) üzenetére

gyorgyi84
(tag)

(#11024) jmakk válasza gorgo (#11021) üzenetére

jmakk
(őstag)

Tényleg, valaki megvizsgálta már tüzetesebben, hogy az X-T10 jpg motorján tényleg reszeltek az X-E1/PRO1 irányába? Finomabbak lettek a sötét árnyalatok?

(#11025) FEDman válasza jmakk (#11024) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Az első generációs X-E1/X-Pro1-hez képest sajnos még mindig nagyon durván lecsapja a feketéket az X-T10 is. Ami viszont pozitív, hogy a tömörítés az sokat finomodott, így akár a Jpeg képeket is meglepően szépen fel lehet húzni. Erről itt írtam.

(#11026) jmakk válasza FEDman (#11025) üzenetére

jmakk
(őstag)

Köszi, most már emlékszem! Öregszem. :B
Akkor ez azt jelenti, hogy a lájtrumban a rawnál nem lesz tapasztalható különbség a többi xtrans2-s géphez képest.

(#11027) FEDman válasza jmakk (#11026) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Meglepne, ha e téren bármi változás lenne, de nincs új LR-om ehhez, így ezt nem tudtam még kipróbálni.

(#11028) venturahu

venturahu
(újonc)

Köszönöm a segítséget! Akkor asszem X-E1 lesz a nyertes hamarosan :)

(#11029) jmakk válasza FEDman (#11027) üzenetére

jmakk
(őstag)

Csak kíváncsiskodom én is. Közben meg várom a szép lassan elérkező X-E2 firmware upgrade bejelentését. Remélem megkapja az új fókusz algoritmust! E-zárban biztos vagyok, hisz nemrég vettem egy nd szűrőt, nyilván feleslegesen. :)

(#11030) DonRazzino válasza gorgo (#11021) üzenetére

DonRazzino
(fanatikus tag)

Találtál, vagy küldjek?

https://www.instagram.com/donrazzino/

(#11031) Ffranklyn

Ffranklyn
(lelkes újonc)

Sziasztok

Én is beléptem a boldog Fuji tulajok sorába. Azt szeretném megkérdezni hogy esetleg nem-e tudtok olyan helyet ahol kicsit ki lehetne próbálgatni az objektíveket ? Általában a media markt és barátaiban elég ritkán vannak ezek raktáron. Photoexpo lesz megint valamikor novemberben, és talán megint kint lesz az a bolt ahol tavaj lehetett próbálgatni, de az 1 hétvége az évben. Esetleg valami fotóscucc bérlős hely létezik itthon ?

(#11032) DonRazzino válasza Ffranklyn (#11031) üzenetére

DonRazzino
(fanatikus tag)

Szia! Ha gondolod, Budán ki tudsz próbálni egy párat nálam: XC16-50II, 50-230II, XF18 XF27. Persze ezek nem a lineup ékkövei :B

(#11033) DonRazzino

DonRazzino
(fanatikus tag)

A nagy öreg már olcsóbb, mint egy X-E2.

(#11034) axod

axod
(lelkes újonc)

Sziasztok!

D700 mellé szeretnék egy mobilabb másodgépet és az X-E1-re esett a választásom (APS-C és EVF vagy Optikai kereső mindenképp kell). Objektívek tekintetében a 27mm-es fixet preferálnám, de jó valami alap zoommal is (16-50mm). Tudnátok segíteni, hogy ebben a kombinációban kb. mennyiért mennek (próbáltam utána nézni de ritkán kerül fel használt darab), illetve ha olyat találok amelyen már nincs hátra a gyári garanciából mire érdemes figyelni (X100 is játszott egy ideig de a lamella probléma eltántorít, illetve hogy nem cserélhető az objektív). Bocsi a kisregényért, előre is köszönöm a segítséget!:)

47mm Parnis Big Pilot Power Reserve eladó

(#11035) rbalint88 válasza axod (#11034) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

X-E1 60-70e
16-50 40-60e
27 80-100e
arra figyelj, hogy lassú az AF. de legalább pontos, nem frontol/backel idióta módon, nem kell kalibrálni. NEm tudom milyen objektíveid vannak Nikonra, de ha viszonylag kommerszebb darabok, lehet érdemes lenne átállni egy X-T1-es vázra és migrálni a komplett felszerelést Fujira.

#budasidehighlife

(#11036) axod válasza rbalint88 (#11035) üzenetére

axod
(lelkes újonc)

köszönöm a segítséget! D700 mellé főleg Fix objektívjeim vannak, 50 1.8G, 85 1.8G, Sigma 105 2.8 macro, és egy Tamron 28-75 2.8, illetve egy SB700. Ezeket szerintem megtartanám, nagyon hozzám nőttek az évek során. X-E2-t néztem még, MM-ba lenne utalványom amit lehasználhatnék így 159e lenne. Ez azért jelentősen drágább (viszont új garanciával), nem vagyok benne biztos, hogy megérné a felárat X-E1-hez képest... Ha lenne valakinek eladó X-E1 gép ezen objektívek valamelyikével (vagy 18-55-el), az keressen meg :)

47mm Parnis Big Pilot Power Reserve eladó

(#11037) Ffranklyn válasza DonRazzino (#11032) üzenetére

Ffranklyn
(lelkes újonc)

Nagyon rendes vagy, köszönöm a lehetőséget ! Lehetne egyszer valami fotós séta keretében ha visszajönne a jó idő :). A 27 re kíváncsi vagyok mit tud, mert majdnem rámentem amikor volt kint index aprón.
A wide rész vonz nagyon, ezért mostanában egyre többet szemezek a samyang 12 f2 -vel. Sok helyen olvastam róla jókat, meg a flickeres albumok is jó dolgokat sejtetnek.
Most ami biztos hogy valami jobb minőségű utángyártott aksit akarok beszerezni.

(#11038) teophilus válasza Ffranklyn (#11031) üzenetére

teophilus
(újonc)

Üdvözlet!

Egy esetleges fotós séta, találkozó keretében én is szívesen elviszem magammal az alábbi objektíveket, hogy képet kaphass róluk, vagy, megbeszélés alapján 1-1 napra kölcsön is tudom adni őket.
14/2.8
18/2 - amíg el nem viszik, mert éppen eladni szeretném. :)
27/2.8
35/1.4
60/2.4

(#11039) Ffranklyn válasza teophilus (#11038) üzenetére

Ffranklyn
(lelkes újonc)

Húú, neked is köszönöm szépen ! Tényleg lehetne valami forumos fotós sétát szervezni :).

(#11040) DummyBoy válasza Novics (#11003) üzenetére

DummyBoy
(senior tag)

Köszi Mindenkinek!

Nekem még sosem sikerült normális panorámát lőni semmivel, lehet a kezem remeg vagy nem tudom ...

De most kipróbáltam mit tud az X10-es sajátja, és meg is lepett az eredmény.

Pano

HW gyártói fekete listám: Creative, Logitech, AMD ...

(#11041) hegyimorc válasza teophilus (#11038) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

Nem akarod inkább a hatvanast eladni? :) Azt vennék

(#11042) neo446 válasza teophilus (#11038) üzenetére

neo446
(újonc)

Sziasztok!
Egy fórumos fotós sétán én is szívesen részt vennék, egy 23 1.4-et tudok bedobni a közösbe. :))

(#11043) gorgo

gorgo
(őstag)

Wow, alakul az első fórumos 'séta' ?? :)
(eléggé itt volt már az ideje. Mondjuk volt már olyan m43 séta (sörözés) ahol véletlenül több Fuji volt :D )

[ Szerkesztve ]

(#11044) gorgo válasza DonRazzino (#11030) üzenetére

gorgo
(őstag)

Köszönöm, találtam. Egyben jelentem, hogy az X-T10 >> X-E1 .dng "átverés" is működik. Kicsit aggódtam, az eggyel hosszabb karakter miatt, de szerencsére utána nincs semmi lényegi infó, így nem volt gond.

(#11045) Fandango

Fandango
(PH! kedvence)

Kréta, nyaralás, fotózás :))

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/fandango_1/

(#11046) Mr.Zazi válasza Fandango (#11045) üzenetére

Mr.Zazi
(kvázi-tag)

Baba! Gyári CC?

(#11047) Fandango válasza Mr.Zazi (#11046) üzenetére

Fandango
(PH! kedvence)

LR CC

https://www.flickr.com/photos/fandango_1/

(#11048) foto gén

foto gén
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Új vagyok itt, de sok hozzászólást elolvastam. Jelenleg egy Nikon D600-at használok. Már pár hónapja olvasgatok a MILC gépekről, mivel szeretnék váltani. A Fuji X T10 - re esett a választásom. Kaptam egyet tesztelni, nagyon meggyőző volt! Azt próbálom megfejteni, hogy lenne-e kockázata (technikai), ha eladnám a Nikont és csak a Fujit használnám? Általában rendezvényeken fotózok, valamint épületeket. Valószínűleg a megismertről, megszokottról való váltás okoz egy kis bizonytalanságot, mert az eszem azt diktálja, hogy váltsak. Van köztetek olyan, aki ezt már sikeresen meglépte? Mi lehet egy olyan szituáció, ami a Fuji számára problémás lenne?
Ha tudtok hasznos tanáccsal szolgálni, megköszönöm!

www.laszloerhardt.com

(#11049) MC Pite válasza foto gén (#11048) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Legtöbben szerintem tükrösről váltottunk. Épületnél nem jut eszembe semmi hátrány, rendezvénynél max annyi, hogyha kellett lézeres af segédfény (vakué) néha, a milceken sajna nincs külső af fény rásegítés. Vakuban még a HSS hiányozhat, de Nissin i40-el elvileg van, más nem jut eszembe ami hátrány lehet (akku kapacitás, de azt te is tudod gondolom).

<<Fuji X100T Eladó 210K>> fluidr.com/photos/mc_pite | X-E2 | X Compact

(#11050) foto gén válasza MC Pite (#11049) üzenetére

foto gén
(lelkes újonc)

Nagyon köszönöm!
Azon is gondolkozom, hogy érdemes lenne az SB 900-at megtartani és manuálban használni? A Fuji vakujáról elég rosszakat olvastam. Ez a Nissin tud TTL-t a Fujin? Meg az is eszembe jutott, ha nagy baj lenne. akkor lehet bérelni DSLR-t. Azt hiszem, kicsit nehezen fogom meghirdetni a cuccomat...

www.laszloerhardt.com

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.