Hirdetés

2017. október 21., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-09-25 20:17:53

GAMEPOD.hu

Szerinted vízfestékezik az X-Trans lapka a zöld részleteknél. Kettő képpel kíván a topik emelkedett hangulatú szép napot: 1 és 2

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11001) gyorgyi84 válasza DummyBoy (#11000) üzenetére

gyorgyi84
(tag)

En elvinném a 18-55-t és a 27-t . Mikor màr iszogattatok akkor tedd fel a 27-t és probàlj azzal megoldani mindent !
De ha bevàllalos vagy akkor csak vidd a 27-t :D

Képminöséggel szerintem nem kell foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#11002) gorgo válasza DummyBoy (#11000) üzenetére

gorgo
(őstag)

Nyugodtan hagy csak otthon a zoomot! 3 fix-szel bőven elleszel. Én 2 fix-szel nyomtam végig 3 napot olaszban a Garda tónál. Nem hiányzott a 18-55 (mert már rég el is adtam :) ). A 27-es rekeszelve (5.6 - 7.1) kicsi és beretva. Ami meg nem fér bele, azt össze kell fűzni panorámakészítővel. Kicsit macera, de sztem megéri. (Kolor autopano giga pl. iszonyat jól dolgozik).

eladó Samyang 7.5mm f/3.5 haleszem eladó m43 véggel

(#11003) Novics válasza gorgo (#11002) üzenetére

Novics
(senior tag)

Én egy hetet toltam le a Bucsecs-Király-kő hegységekben és Brassóban egy szál 35-ös fixszel és csak 1-2 helyen hiányzott a nagyobb látószög, hogy rendesen lehessen érzékeltetni a mélységet, de amúgy panóval meg lehetett oldani. (Lőttem is valag panorámát. :D )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11004) arn válasza DummyBoy (#11000) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Az eleg gaz a fixre nezve, mert a 18-55nek nem a nagylato resze az erossege.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#11005) arn válasza madgie (#10989) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Ebben inkabb az a durva, hogy egy gyartelepen keszult, es a hatterben daruk es kabelek vannak :)

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#11006) madgie válasza arn (#11004) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ez mókás lenne, ha nem láttam volna már nyitott rekeszes csillagfotós rawokat vele :D

(#11007) arn válasza madgie (#11006) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Akkor irom ugy, hogy a tele resze jobb.

(#11008) gyorgyi84 válasza gorgo (#11002) üzenetére

gyorgyi84
(tag)

Mint làtom legalàbb nem esett :)

(#11009) gorgo válasza gyorgyi84 (#11008) üzenetére

gorgo
(őstag)

sőt 30 fok meleg volt :) kár, hogy nem maradt idő fürdeni, no, majd legközelebb!

(#11010) venturahu

venturahu
(újonc)

Sziasztok!
Nagysokára rávettem magam, hogy letegyem a tükröst és váltsak milcre és úgy néz ki, hogy a Fuji lesz a nyerő... Egyenlőre csak váz, mert főleg manuális obikkal játaszadozom és a keret is ennyit enged most.
Szóval két váz játszik, x-e1 és x-m1. Kérdés, hogy a kereső hiánya és a kisebb méreten kívül mennyivel "butább" az m1? Vagy érdemes inkább picit drágábban az e1-et megvenni?

(#11011) rbalint88 válasza venturahu (#11010) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

nagyjából ugyanazt tudja. kezelőszervekben és keresőben van a legnagyobb különbség. nekem x-m1 van, szeretem, de azért a kereső néha tud hiányozni nagyon.

#budasidehighlife

(#11012) jmakk válasza rbalint88 (#11011) üzenetére

jmakk
(senior tag)

Azért van egy lényeges különbség. Mégpedig a jpg motor. Az X-E1 tónusai sokkal finomabbak, mint az X-M1-é. Én mindenképpen az X-E1-t javasolom. Árban (használt) kb. 15e különbség megéri. Szerintem a fogása is jobb, főleg a kicsit nehezebb manuál obikkal.
És meg fogja szeretni a keresőt. Nagyon jól használható manuálozáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#11013) madgie

madgie
(Jómunkásember)

Van egy X-A1 is a közelben :D

(#11014) rbalint88 válasza jmakk (#11012) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

pont ezt írtam, hogy a kereső hiányzik nekem is :) 16-50-em és manuáljaim vannak, de mostanában csak a kitobit használtam, mert erős napsütésben nem lehetett komponálni az lcd-n. amúgy nekem van gyári markolat az x-m1-en, azzal egész jó a fogása, messze jobb, mint az x-e1-é pucéran.
ha 15e különbség van, akkor asszem megvan mit kapok magamtól karácsonyra :DDD arra jó lesz az X-E1, hogy kihúzzam vele az X-T1-ig/X-T10-ig.

#budasidehighlife

(#11015) madgie válasza rbalint88 (#11014) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nem tudom, milyen 15k különbségről van szó, de ha 55-ért van X-E1, akkor kérek egyet :)

(#11016) jmakk válasza rbalint88 (#11014) üzenetére

jmakk
(senior tag)

Ja bocs, ez hülyén jött ki. Azt az utcsó mondatomat neki szántam.
"Monitor Sunlight Option"-nal sem látod napsütésben? Q gomb hosszan nyomva lehet bekapcsolni.
60-65e-ért mennek az X-E1-k mostanában, az X-M1-ek meg 45-50e.

madgie: 140e-ért van az irányjelzősön 18-55-tel. Tuti alkudható egy kicsit. Abból meg kijöhet 55e-re, ha az obit eladod.

[ Szerkesztve ]

(#11017) lugosi válasza DonRazzino (#10997) üzenetére

lugosi
(PH! nagyúr)

Azért az x100s 252 bruttóért is lájkolható: [link] Az nettó 200 alatt van...

Ahogy az én hazámban mondják: Nostoj vrekjá, nemmoj pustá!

(#11018) rbalint88 válasza jmakk (#11016) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

á, így már értem :) ezt az opciót nem próbáltam, de portré állásban úgyis 'szhatom, mert polárszűrős a napszemüvegem, anélkül meg a tükröződés miatt nem látnám :P

#budasidehighlife

(#11019) jmakk válasza rbalint88 (#11018) üzenetére

jmakk
(senior tag)

Ja nekem is polárszűrős a napszemcsim, bár fotoláskor nem szoktam viselni, akkor baseball sapi van. De vezetéskor szívom, mikor a telót navigálásra használom és vízszintesen fekszik a tartójában. De az legalább bemondja, hogy mi a szitu. :)

[ Szerkesztve ]

(#11020) gorgo válasza rbalint88 (#11018) üzenetére

gorgo
(őstag)

az üveg belenézőke nem szenved a polárszűréstől, egyformán látható portré és fekvő módban is.

(#11021) gorgo

gorgo
(őstag)

tudna valaki egy linket dobni, ahonnan XT-10 raf-ot le tudok tölteni? Tök mindegy mit ábrázol, csak ki akarom próbálni az Abobe átverés (XT-10 >> XE-1) működik-e... thx! :R

(#11022) FEDman válasza gorgo (#11021) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

imaging-resource, de a dpreview összehasonlító tesztjéből is mindig le lehet ám menteni a tesztábrás Raw fájlokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11023) gyorgyi84 válasza gorgo (#11021) üzenetére

gyorgyi84
(tag)

(#11024) jmakk válasza gorgo (#11021) üzenetére

jmakk
(senior tag)

Tényleg, valaki megvizsgálta már tüzetesebben, hogy az X-T10 jpg motorján tényleg reszeltek az X-E1/PRO1 irányába? Finomabbak lettek a sötét árnyalatok?

(#11025) FEDman válasza jmakk (#11024) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Az első generációs X-E1/X-Pro1-hez képest sajnos még mindig nagyon durván lecsapja a feketéket az X-T10 is. Ami viszont pozitív, hogy a tömörítés az sokat finomodott, így akár a Jpeg képeket is meglepően szépen fel lehet húzni. Erről itt írtam.

(#11026) jmakk válasza FEDman (#11025) üzenetére

jmakk
(senior tag)

Köszi, most már emlékszem! Öregszem. :B
Akkor ez azt jelenti, hogy a lájtrumban a rawnál nem lesz tapasztalható különbség a többi xtrans2-s géphez képest.

(#11027) FEDman válasza jmakk (#11026) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Meglepne, ha e téren bármi változás lenne, de nincs új LR-om ehhez, így ezt nem tudtam még kipróbálni.

(#11028) venturahu

venturahu
(újonc)

Köszönöm a segítséget! Akkor asszem X-E1 lesz a nyertes hamarosan :)

(#11029) jmakk válasza FEDman (#11027) üzenetére

jmakk
(senior tag)

Csak kíváncsiskodom én is. Közben meg várom a szép lassan elérkező X-E2 firmware upgrade bejelentését. Remélem megkapja az új fókusz algoritmust! E-zárban biztos vagyok, hisz nemrég vettem egy nd szűrőt, nyilván feleslegesen. :)

(#11030) DonRazzino válasza gorgo (#11021) üzenetére

DonRazzino
(fanatikus tag)

Találtál, vagy küldjek?

https://www.instagram.com/donrazzino/

(#11031) Ffranklyn

Ffranklyn
(lelkes újonc)

Sziasztok

Én is beléptem a boldog Fuji tulajok sorába. Azt szeretném megkérdezni hogy esetleg nem-e tudtok olyan helyet ahol kicsit ki lehetne próbálgatni az objektíveket ? Általában a media markt és barátaiban elég ritkán vannak ezek raktáron. Photoexpo lesz megint valamikor novemberben, és talán megint kint lesz az a bolt ahol tavaj lehetett próbálgatni, de az 1 hétvége az évben. Esetleg valami fotóscucc bérlős hely létezik itthon ?

(#11032) DonRazzino válasza Ffranklyn (#11031) üzenetére

DonRazzino
(fanatikus tag)

Szia! Ha gondolod, Budán ki tudsz próbálni egy párat nálam: XC16-50II, 50-230II, XF18 XF27. Persze ezek nem a lineup ékkövei :B

(#11033) DonRazzino

DonRazzino
(fanatikus tag)

A nagy öreg már olcsóbb, mint egy X-E2.

(#11034) axod

axod
(lelkes újonc)

Sziasztok!

D700 mellé szeretnék egy mobilabb másodgépet és az X-E1-re esett a választásom (APS-C és EVF vagy Optikai kereső mindenképp kell). Objektívek tekintetében a 27mm-es fixet preferálnám, de jó valami alap zoommal is (16-50mm). Tudnátok segíteni, hogy ebben a kombinációban kb. mennyiért mennek (próbáltam utána nézni de ritkán kerül fel használt darab), illetve ha olyat találok amelyen már nincs hátra a gyári garanciából mire érdemes figyelni (X100 is játszott egy ideig de a lamella probléma eltántorít, illetve hogy nem cserélhető az objektív). Bocsi a kisregényért, előre is köszönöm a segítséget!:)

47mm Parnis Big Pilot Power Reserve eladó

(#11035) rbalint88 válasza axod (#11034) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

X-E1 60-70e
16-50 40-60e
27 80-100e
arra figyelj, hogy lassú az AF. de legalább pontos, nem frontol/backel idióta módon, nem kell kalibrálni. NEm tudom milyen objektíveid vannak Nikonra, de ha viszonylag kommerszebb darabok, lehet érdemes lenne átállni egy X-T1-es vázra és migrálni a komplett felszerelést Fujira.

#budasidehighlife

(#11036) axod válasza rbalint88 (#11035) üzenetére

axod
(lelkes újonc)

köszönöm a segítséget! D700 mellé főleg Fix objektívjeim vannak, 50 1.8G, 85 1.8G, Sigma 105 2.8 macro, és egy Tamron 28-75 2.8, illetve egy SB700. Ezeket szerintem megtartanám, nagyon hozzám nőttek az évek során. X-E2-t néztem még, MM-ba lenne utalványom amit lehasználhatnék így 159e lenne. Ez azért jelentősen drágább (viszont új garanciával), nem vagyok benne biztos, hogy megérné a felárat X-E1-hez képest... Ha lenne valakinek eladó X-E1 gép ezen objektívek valamelyikével (vagy 18-55-el), az keressen meg :)

47mm Parnis Big Pilot Power Reserve eladó

(#11037) Ffranklyn válasza DonRazzino (#11032) üzenetére

Ffranklyn
(lelkes újonc)

Nagyon rendes vagy, köszönöm a lehetőséget ! Lehetne egyszer valami fotós séta keretében ha visszajönne a jó idő :). A 27 re kíváncsi vagyok mit tud, mert majdnem rámentem amikor volt kint index aprón.
A wide rész vonz nagyon, ezért mostanában egyre többet szemezek a samyang 12 f2 -vel. Sok helyen olvastam róla jókat, meg a flickeres albumok is jó dolgokat sejtetnek.
Most ami biztos hogy valami jobb minőségű utángyártott aksit akarok beszerezni.

(#11038) teophilus válasza Ffranklyn (#11031) üzenetére

teophilus
(újonc)

Üdvözlet!

Egy esetleges fotós séta, találkozó keretében én is szívesen elviszem magammal az alábbi objektíveket, hogy képet kaphass róluk, vagy, megbeszélés alapján 1-1 napra kölcsön is tudom adni őket.
14/2.8
18/2 - amíg el nem viszik, mert éppen eladni szeretném. :)
27/2.8
35/1.4
60/2.4

(#11039) Ffranklyn válasza teophilus (#11038) üzenetére

Ffranklyn
(lelkes újonc)

Húú, neked is köszönöm szépen ! Tényleg lehetne valami forumos fotós sétát szervezni :).

(#11040) DummyBoy válasza Novics (#11003) üzenetére

DummyBoy
(senior tag)

Köszi Mindenkinek!

Nekem még sosem sikerült normális panorámát lőni semmivel, lehet a kezem remeg vagy nem tudom ...

De most kipróbáltam mit tud az X10-es sajátja, és meg is lepett az eredmény.

Pano

HW gyártói fekete listám: Creative, Logitech, AMD ...

(#11041) hegyimorc válasza teophilus (#11038) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

Nem akarod inkább a hatvanast eladni? :) Azt vennék

(#11042) neo446 válasza teophilus (#11038) üzenetére

neo446
(újonc)

Sziasztok!
Egy fórumos fotós sétán én is szívesen részt vennék, egy 23 1.4-et tudok bedobni a közösbe. :))

(#11043) gorgo

gorgo
(őstag)

Wow, alakul az első fórumos 'séta' ?? :)
(eléggé itt volt már az ideje. Mondjuk volt már olyan m43 séta (sörözés) ahol véletlenül több Fuji volt :D )

[ Szerkesztve ]

(#11044) gorgo válasza DonRazzino (#11030) üzenetére

gorgo
(őstag)

Köszönöm, találtam. Egyben jelentem, hogy az X-T10 >> X-E1 .dng "átverés" is működik. Kicsit aggódtam, az eggyel hosszabb karakter miatt, de szerencsére utána nincs semmi lényegi infó, így nem volt gond.

(#11045) Fandango

Fandango
(PH! kedvence)

Kréta, nyaralás, fotózás :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Seiko SNK805 automata karóra

(#11046) Mr.Zazi válasza Fandango (#11045) üzenetére

Mr.Zazi
(kvázi-tag)

Baba! Gyári CC?

(#11047) Fandango válasza Mr.Zazi (#11046) üzenetére

Fandango
(PH! kedvence)

LR CC

Eladó: Seiko SNK805 automata karóra

(#11048) foto gén

foto gén
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Új vagyok itt, de sok hozzászólást elolvastam. Jelenleg egy Nikon D600-at használok. Már pár hónapja olvasgatok a MILC gépekről, mivel szeretnék váltani. A Fuji X T10 - re esett a választásom. Kaptam egyet tesztelni, nagyon meggyőző volt! Azt próbálom megfejteni, hogy lenne-e kockázata (technikai), ha eladnám a Nikont és csak a Fujit használnám? Általában rendezvényeken fotózok, valamint épületeket. Valószínűleg a megismertről, megszokottról való váltás okoz egy kis bizonytalanságot, mert az eszem azt diktálja, hogy váltsak. Van köztetek olyan, aki ezt már sikeresen meglépte? Mi lehet egy olyan szituáció, ami a Fuji számára problémás lenne?
Ha tudtok hasznos tanáccsal szolgálni, megköszönöm!

www.laszloerhardt.com

(#11049) MC Pite válasza foto gén (#11048) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Legtöbben szerintem tükrösről váltottunk. Épületnél nem jut eszembe semmi hátrány, rendezvénynél max annyi, hogyha kellett lézeres af segédfény (vakué) néha, a milceken sajna nincs külső af fény rásegítés. Vakuban még a HSS hiányozhat, de Nissin i40-el elvileg van, más nem jut eszembe ami hátrány lehet (akku kapacitás, de azt te is tudod gondolom).

<<Fuji X100T Eladó 210K>> fluidr.com/photos/mc_pite | X-E2 | X Compact

(#11050) foto gén válasza MC Pite (#11049) üzenetére

foto gén
(lelkes újonc)

Nagyon köszönöm!
Azon is gondolkozom, hogy érdemes lenne az SB 900-at megtartani és manuálban használni? A Fuji vakujáról elég rosszakat olvastam. Ez a Nissin tud TTL-t a Fujin? Meg az is eszembe jutott, ha nagy baj lenne. akkor lehet bérelni DSLR-t. Azt hiszem, kicsit nehezen fogom meghirdetni a cuccomat...

www.laszloerhardt.com

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.