Hirdetés

2018. szeptember 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-09-25 20:17:53

GAMEPOD.hu

Szerinted vízfestékezik az X-Trans lapka a zöld részleteknél. Kettő képpel kíván a topik emelkedett hangulatú szép napot: 1 és 2

Összefoglaló kinyitása ▼

(#3001) lolchief70 válasza MC Pite (#2998) üzenetére

lolchief70
(fanatikus tag)

Szia!

"Általános felhasználást tervezek vele, főleg automata módban esetleg "félautomata" módban, sok családi fotó gyenge fényviszonyok mozgó gyerekek.
Eddig kompakt vonalon mozogtam pld. Sony HX-9V.
Megfelelő választás szerintetek a fenti célokra?
"

A fenti igényekre szerinted/szerintetek megfelelene inkább a részemre egy DSLR?
Pld Canon 100D/700D vagy Nikon 5100/3200 esetleg Pentax K500?
Alapobjektív ezekhez megfelelne nekem?

(#3002) MC Pite válasza lolchief70 (#3001) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Más helyett nem tudom eldönteni.

-Kell-e sok üveg, kell-e nagy obi választék, olcsó darabok is? Kell-e mozgás követő af? (+DSLR)
-Kijelzőről akarsz-e fotózni? Zavar-e hogy minden kép után szemtől el kell emelni, és megnézni jól mérte-e a fényt a gép? Előnye-e ha már exponálás előtt látod hogy fog kb kinézni a kép, de ezt 6-800 helyett 300-350 képes akkukapacitásal fizeted meg?(+MILC)

D5100 vagy pentax amit néznék ha tükrös kell. Nekem keresős milc kell, 5100ról váltottam. Átlag usernek kényelmesebb a milc, de hogy neked mik jönnek be, nem tudom. Illetve Nikon1/Panasonic milcekre is ránézhetsz, af terén ezek elég jók már az olcsóbb modelljeik is. Rutinnal a többi milc is használható.

[ Szerkesztve ]

<<< X Compact Eladó >>> fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact

(#3003) Tin_Shield válasza lolchief70 (#3001) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

Szerintem használd ki az Olympus Mintabolt "tedd próbára" lehetőségét egy E-PL5-tel. Vásárlási kötelezettséggel nem jár, egy hét alatt eldől, hogy megfelel-e számodra a MILC vagy inkább DSLR kell.
Ha megfelel a MILC-ek tudása és használhatósága még mindig dönthetsz úgy, hogy beáldozol némi AF képességet a jobb képminőségért cserébe, és Fuji XA-1-et veszel.

[ Szerkesztve ]

(#3004) madgie válasza Tin_Shield (#3003) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

ISO 3200 alatt nagyon jó az E-PL5 is, dinamika is pöpec.

(#3005) arn válasza MC Pite (#3000) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Hat hogy b*sznak ossze magukat... :W

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#3006) Stauffenberg válasza arn (#3005) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Ne vedd szentírásnak a pletykát. Ez nem jellemző a Fujifilmre.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#3007) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

no, belépek a klubba, x-e1 kit, ha minden jól megy. ugyan nem sikerült ötvené' elhozni, de majdnem :DDD

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#3008) Mr.Csizmás válasza Parci (#3007) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

:C

| Cicu & Cica V | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | Ryzen 5 2400 + 1050Ti gamer gép olcsón https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#3009) lenan válasza Parci (#3007) üzenetére

lenan
(fanatikus tag)

elég sztenderd ötlet, többet vártam volna:-)

(#3010) Stauffenberg válasza Parci (#3007) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Nem bírsz magaddal? Nem elég az a picuri szenzor? :D

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#3011) jjeahh válasza Parci (#3007) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

jól látom, hogy kb. minden évben más géppel mész síelni? :DDD

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#3012) madgie válasza Parci (#3007) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Lassan átjön ide az mft őslakossága? :DDD

(#3013) arn válasza Stauffenberg (#3006) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Hat remelem... Gondoltam most az elejen beleugrok, aztan legalabb egy evig majer gepem lesz, ha mar sokat bukom rajta. No de par het utan?

(#3014) arn válasza arn (#3013) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Amugy az uj obi jo apropo egy uj vazhoz/kithez.

(#3015) Szulita28 válasza Parci (#3007) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Na, kíváncsi vagyok a véleményedre. Főleg a 18-55-tel kapcsolatban :)
Mikor jön a gép?

(#3016) arn

arn
(PH! nagyúr)

hat vazze ezek tenyleg gyorsan valaszolnak :D

Dear Arnold,

Be assured that X-T1 is not a buggy pre-release and your investment is right. We cannot stop new products being developed, but the X-T1 is and will be the flagship for the time being.

Please enjoy this great product, you can be a proud owner!

Kind regards,
Philipp

(#3017) Parci válasza Szulita28 (#3015) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nemtom még. ami a pici szenzort illeti, de, elég, de az x-e1 állatira tetszett kézben, csak az ára miatt sosem gondoltam komolyan. ezzel együtt azért nem vagyok benne biztos, hogy nem egy kompaktnál fogok kikötni, amik idén jönnek... de úgy is ilyen 250e ft-okat kérnek értük, szóval nem kell rohanni.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#3018) Parci válasza arn (#3016) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

most komolyan írtál nekik egy aggódós-rinyálósat..? :Y

(#3019) Szulita28 válasza Parci (#3017) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Ezüst vagy fekete?
Ja, nem lehet nem nyálcsorgatni kézbe fogva :)

(#3020) madgie válasza Parci (#3018) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ezen én is padlót fogtam :D

(#3021) arn válasza Parci (#3018) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

megkerdeztem toluk, hogy mi igaz belole? :D most adtam el az omdt bagoert, es fizettem sok penzt ezert. erre a par hetre eleg volt az omdt kiheverni.

ilyenkor mindig megfogadom, hogy szememet-fulemet befogom es csak fotozok.

[ Szerkesztve ]

(#3022) Parci válasza Szulita28 (#3019) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

természetesen ezüst :K

(#3023) Parci válasza arn (#3021) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

persze ez téged nem vigasztal, de ha tényleg jön egy frissített verzió, akkor hamarabb lesz x-t1-em, mint hittem... :DDD

(#3024) lolchief70 válasza Tin_Shield (#3003) üzenetére

lolchief70
(fanatikus tag)

Megkaptam a PL5-öt tesztelésre. :DD

A képminőség fényévekkel jobb mint az eddigi kompaktjaim ez kétségtelen.
AF tényleg gyors, a színek nagyon szépek, ugyanakkor a video minősége nem tetszett. A gép ergonómiája khm. nekem elég gyenge, az érintőkijelző használata nekem körülményes. Maga a gép nagyon jó minőségi hatást kelt, de ezek miatt nem lesz belőle vásárlás. Próbáltam a boltban EP5-öt és OM10-et azok ergonómiában sokkal többet tudnak csakhát az ár... :O

Akinek volt mindegyik: X-A1 felépítése, markolata kényelmesebb mint EPL5?
AF kb. hány százalékkal lassabb?

(#3025) Tin_Shield válasza lolchief70 (#3024) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

A video a Fujiban sem fog tetszeni :) Szvsz kezelhetőségre a Fuji jobb, felépítésre műanyagabb, de szerencsére nem gagyi tejfölöspohár anyagú. Fogásra mind a kettő "kistégla", az egyéni ízlés itt sokat számít. Az AF-re szerintem ember nem tud százalékot mondani, ez egyébként is a körülményektől függ, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#3026) arn válasza Parci (#3023) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

nem fog hwileg valtozni :) csak firmware lesz hozza. legalabbis az eus contact szerint.

[ Szerkesztve ]

(#3027) Parci válasza arn (#3026) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nem is volna semmi értelme egy frissített váznak... amúgy x-t1-em sem lesz sztem, mert addigra pláne meglesz az über-kompakt. bár ezt mondtam az x-e1-re is... :B

(#3028) istvan170

istvan170
(fanatikus tag)

Régóta ki akartam próbálni, úgyhogy most megosztom a tapasztalatot. Volt itt róla szó, hogy a Fuji "csal" ISO-ban. Tehát magasabb ISO-val lő egy adott helyzetben, mint más APSC-s gépek. Így hiába zajtalanabb a kép. Hétvégén volt a társaságban D5100 35-1.8-cal, össze tudtam vetni az X-E1 27-2.8 kombóval. A gyutávot csak kalapáccsal tudtuk volna állítani, de amikor a Nikkort lerekeszeltük 2.8-ra, és ugyanolyan záridőt választottunk, onnantól mindkét váz azonos ISO-t állított be.

(#3029) MC Pite válasza Stauffenberg (#3006) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Hw-es válzozás szerintem a gombokkal lehet, semmi extra.

Parci: X-E1 kitek még garisan már jóárasítva pörögnek, és ezeknek már egyessel kezdődik az áruk... És persze vannak ezüstök szép számmal :D

(#3030) Parci válasza MC Pite (#3029) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

az x-e1 kit most a legjobb deal fujiföldjén, azért ugrok bele. pedig egy 18-55 nekem kevés, de akkor is :K

(#3031) Mr.Csizmás válasza Parci (#3030) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

mi lesz fölébe? 50-230, vagy 50-200?

| Cicu & Cica V | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | Ryzen 5 2400 + 1050Ti gamer gép olcsón https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#3032) Parci válasza Mr.Csizmás (#3031) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

semmi, nem akarok rendszert építeni

(#3033) Mr.Csizmás válasza Parci (#3032) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

én is csak egy Tair 300/4.5 snipert veszek hozzá, a maréknyi m42 lencsém adott, max később egy 35/1.4, meg 12/2 :DDD

(#3034) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#3033) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Mire használsz ekv 450mm-t? Sztem egy 135/200as m42 tele tizesért simán jó lehet, és még fényerősek is lehetnek.

Szerintem parci bátyónak be fog jönni az E1, főleg a második héten :)

[ Szerkesztve ]

(#3035) Parci válasza Mr.Csizmás (#3033) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

tényleg, faternál itt a nikon 105/2,5 ai stb. :B

(#3036) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#3034) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

bogár, madár, vonat, hegyek :DDD :B

105/2.5-öt vennék én is, ha lenne még zsém rá....

(#3037) lolchief70

lolchief70
(fanatikus tag)

Ez milyen X vázakhoz használható?

[link]

(#3038) melon válasza lolchief70 (#3037) üzenetére

melon
(kvázi-tag)

Ilyenekhez, bovebb info itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3039) arn

arn
(PH! nagyúr)

no itt szepen karcolt a 18-55 [link]

(#3040) Parci válasza arn (#3039) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nagyon csúnyán jó üveg az én szememben, simán olympus 12-60 szint. nagy kár, hogy nem 16-ról indították :(

(#3041) OTika

OTika
(fanatikus tag)

FujiRumors first look: XF18-135

[ Szerkesztve ]

(#3042) jjeahh válasza OTika (#3041) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

a canon féle 18-135-öt, azt próbáltam, ez a spec hasonlóság ellenére sztem egy másik dimenzió, ennyit még ezek a kisméretű képek is elárulnak :DDD
ja és az árcetli is :D

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#3043) arn válasza jjeahh (#3042) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

jonak tunik... sajna a normal ara a 18-55nek is 700 eur. szerintem ez a marad az "olcso, de jo" uveg a kitek miatt.

(#3044) Stauffenberg válasza OTika (#3041) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Aranyos, de a Fuji leszokhatna erről a dupla méretűre megnövő kutyapöcs kivitelezésről, ez idegesít a legjobban a 16-50mm-ben is. Na meg a mérete miatt alapból sem raknám X-T1-nél kisebb vázra.

Minden másban viszont azt mondom, hogy kívánatos darab. Csak egy X-T1 kellene mellé... :D

(#3045) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

Egész kellemes... Tetszik hogy lehet vele mosni... de nálam ezzel az erővel akkor lehetne hasonló méretben fényerősebb is (azaz kiváncsi vagyok mennyivek lesz drágább a 16-55, ill hogy abban is az új stabi lesz-e).

Stauffenberg, nem jó ha felére összecsukható?

[ Szerkesztve ]

(#3046) arn válasza Stauffenberg (#3044) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

szvsz jobb, mintha masfelszer ekkora lenne. mftnel is ott a 14-150, 12-50. hasonlo meret.

(#3047) Parci válasza OTika (#3041) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

baromi jó üveg lesz, ez látszik, de drága és hatalmas. le sem merem írni, de akkor már logikusabb egy rx10-féle gép. sőt, ami engem illet, akár egy stylus 1 (remélem csinálnak majd belőle 1"-os verziót is, akár a tele tartomány és a fix fényerő rovására).

(#3048) Stauffenberg válasza arn (#3046) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Jó persze az XF 18-135 esetében még érthető, hogy képes dupla akkorára nyúlni, mint a kiindulási állapot, de láttunk már az XC 16-50mm-nél kompaktabb üvegeket ugyan ekkora átfogással és fényerővel. Igaz cserébe az XC 16-50mm minőségben veri őket, ezért tudom megbocsátani neki, hogy ennyire kidugja a kis nyelvét.

BTW nincs túl sok okom panaszkodni az XF 18-135mm-re, mert egészen biztosan állíthatom, hogy soha nem fogom megvenni. :D 900 dolcsiból sokkal inkább az XF 23mm f/1.4-be fektetnék.

(#3049) Freddy76

Freddy76
(PH! addikt)

Urak, szenzorilag és af-ileg (jajj, de szép szavak) mi az érdemi különbség az X-E2 és az X-T1 között?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3050) arn válasza Freddy76 (#3049) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

szerintem nem semmi... [link]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.