Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    Függetlenül az itt folyó eszmecserétől.

    4-ből 1 céges gépre 4 hete befutott a 2004.
    Csodálatos. Telepakolta a tálcát edgével, cortanával, meg még valamivel és idegesítő "intelligens" kérdésekkel bombázott pár napig, legalább abbahagyta.
    És az idióta háttér, rebootnál és ki-bejelentkezésnél, az a dia valami visszatért, szerencsére valahogy megszüntettem.

    Ezek nem is érdekesek, hanyagolhatóak.
    Viszont azóta lehetett valami kis frissítés, amit soha nem csinált eddig, ma délután simán, önhatalmúlag újraindította a pc-t.
    Jelszóval védett, elvileg kilőhetetlen 3 darab vagyonvédelmi szoftver futása közben.
    2017-től mennek W10 alapon ezek a szoftverek, fizikailag 4 külön helyen de 3 év alatt soha nem lőtte le a Win így őket.
    Kérdezgette-kérdezgette, előfordult hogy 1 hétig is halasztottuk, majd amikor alkalmas volt az idő akkor szépen kilépkedtünk a programokból és frissítgessen a Win.

    Ha ez ilyen agresszív lesz és nem eseti véletlen volt hanem rendszeressé válik akkor a másik 3 gépen most ölöm le az összes létező updatet, ha kell akár live linux alól kiirtom a C-ről az irmagjukat is, mert ez megengedhetetlen szerintem.
    Ezt meg visszaállítom 1909-re és szintén letiltom mindenről.

    Azért vagyok ennyire kiakadva mert a gépek 3 éve ups-ről nonstop mennek, épp azért mert csak akkor lehet nekik reboot vagy kikapcsolás ha a szoftverekből passworddal kilépünk, ekkor szabályosan mentenek mindent a szoftverek és kijelentkeznek minden távoli kliensről de így hogy az OS kirántotta alóluk a talajt, így a boot után 15-20 percig kell konfigolni őket mert nem tudják hol tartottak és szerver szinkronokból is kiesnek mert nem jelentkeznek ki szabályosan.

    Eddig a 3 év alatt semmi gond nem volt de ez a 2004 ez nagyon félresikerült.
    Mondom ezt úgy hogy Win2000 óta napi szinten használó Windows fan vagyok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák