Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #19231 üzenetére

    Megint olyanokat írsz, amiket nem írtam: "be is kéne fognom" és köszönöm, hogy megmondod, mit kell gondolnom. Lehet ha pápa lennél még el is fogadnám :)
    Bátorítanálak, hogy ne fogd be, mármint ha tényleg nem a másik ember bántása a célod, hanem a az igazság megismerése. De ezt nálad nem mindig tudom jól különválasztani.

    A keresztyének személyes élményéhez annyi, hogyha az csak egyszeri dolog lenne akkor megette volna a fene az egészet, mert akkor tényleg rálehetne fogni egy traumára, mikor meggyengül és elkeseredett lesz az ember, kapaszkodót és reményt keres. De ha megoldódik a probléma akkor rájön, hogy nincs is Isten, mert a hétköznapi életében nem tapasztal meg semmit, akkor jó volt hogy "valamibe" kapaszkodhat és talán érzett is valamit. Istennel való kapcsolat napról-napra történik, de ahogy lenni szokott az emberi kapcsolatokban itt is lehet hullámzás, de pont ettől még valóságosabb és nem egy "beszívott", narkós állapot, hogy minden mindegy nekem most jó.

    Annyiban tévedsz a sátánnal kapcsolatban, amit én ki is emeltem, hogy adnod is kell és a sátán adott is, mégpedig nem keveset. Hogy az ember isten lehet. Te nem adsz semmit. Még tanulnod kell :) A sátán mindig ad, múló, ideiglenes örömöt, pénzt, elfogadást, erőt... csak ezek jóval kevesebbek, mint amit az ember Istentől kaphat.

    Te írod, hogy egymásnak ellentmondó állításokat teszel. Akkor mi alapján várod el, hogy komolyan vegyünk? És ez megint nem arról szól, hogy én mit gondolok, hanem nézd meg magad kívülről tárgyilagosan, objektíven. ellentmondás =/= biztos pont

    Az álljon legtávolabb tőlem, hogy vezesselek, csak szeretnélek megérteni.

    Objektivitást keresel, de elmennél mellette, mert nem ismernéd fel? Ez csak egy privát vélemény, de megpróbálnék felállítani egy olyan dolgot, hogy biztosan tudj ítéletet hozni. Mint az interception-ben a búgócsiga, bár ott is a vágyai miatt eldobta a valóságot a főszereplő. Fontos kérdés, hogy a vágyaink a fontosak, vagy a valóság.

    Persze ha téged nem érdekel a valóság akkor minek keresed?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák