Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Ma délután várható az első bepillantás az Elder Scrolls V-ből. A számláló körülbelül magyar idő szerint 15:00-kor jár le, érdemes megcsekkolni a Bethesda oldalát az idő tájt. ;)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz GypsFulvus2 #72 üzenetére

    Igazad van, reggel még nem hatott a kávé. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    The Elder Scrolls V: Skyrim Collector's Edition

    Hát, nekem a sárkányszobor és egy szövettérkép nem ér meg 40K-t. :N Még ha a Prima Strategy Guide-ot is adnák mellé, akkor sem, de egy 200 oldalas képeskönyv miatt meg pláne nem fizetek. :DDD

    Akkor már inkább normál kiadás ajándékokkal. :K

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Egy kis érdekesség, azoknak, akiket érdekel, hogy a Main Theme szövege a sárkányok nyelvén van, itt van a szöveg és az angol fordítás:

    Dovahkiin, Dovahkiin,
    Naal ok zin los vahriin
    wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal
    ahrk fin norok paal graan

    fod nust hon zindro zaan
    fah hin kogaan mu draal
    ahrk fin kel l ost prodahdo ved viing ko fin krah
    tol fod zeymah win kein meyz fundein
    Alduin feyn do jun
    kruziik vokun staadnau
    voth aan bahlok wah diivon fin lein

    Angolul:

    Dragonborn Dragonborn
    by his honour is sworn to keep evil forever at bay
    and the fiercest foes rout
    when they hear triumph's shout

    Dragonborn for your blessing we pray
    and the scrolls have fortold
    of black wings in the cold
    that when brothers wage war come unfurled
    Alduin bane of kings
    ancient shadow unbound
    with a hunger to swallow the world

    Jöhetne már ide is a futár, de gondolom, jó sok helyre fuvarozza a játékot, majdnem este lesz, mire ideér. :O

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Most telepítettem fel én is lemezről - nekem mondjuk engedte elsőre -, de most meg szed valamit, ami mindössze 10-20 KB/s sebességgel jön. Mire leér, épphogy annyi időm lesz, hogy belekukkantok és majd holnap kezdek el játszani. Ma már megviselte az idegeimet a várakozás. :DDD

    MOD: Addig belehallgatok a Zenei CD-be. :P

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Másnál is azt csinálta telepítés után, hogy egy órán keresztül frissített? :F

    Már egy órája ülök mellette és alig akar frissülni, hol elindul, hol megáll, hol elindul, hol megáll. Mindig szünetelteti magát letöltésnél.

    Mi a jó édes kib******** pi**** követtem ez az ellen a k**** isten ellen, hogy ezt érdemlem? Előbb a Rage szivatott meg, most meg a Skyrim szopat? Vagy ez a kib*** Steam a ludas?

    Nem tudom, de ha nem végez fél órán belül, kidobom az ablakon az egészet. :(((

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz keIdor #626 üzenetére

    Már megoldódott, nagy nehezen leért. Kipróbáltam, eddig tetszik, bár a menü kétségkívül érdekes elsőre. A többit pedig nem nehéz megszokni, ugyanolyan, mint az Oblivionban.

    Apropó: Van a játékban olyan lehetőség, hogy kívülről nézzem a karakteremet, miközben öltöztetem, mint anno az Oblivionban? Még nem néztem a kézikönyvet, majd holnap jobban belemélyedek, de addig sem ártana tudni. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Na, emberek. Előszóként annyit, hogy hajnal 5 óta játszok vele és csak enni mentem ki előle. ;]

    Azt hiszem, ez mindent elmond. Nálam eddig abszolúte a csúcs idén ez a játék. Kegyetlen nagy terep, mellékküldetések és lehetőségek milliói... áááááá.

    Azt sem tudom már, mikor volt utoljára, hogy egy játék ennyire lekössön. :R

    SPOILER!

    Kegyetlen dolog ám Vérfarkasnak lenni! Még ugyan sárkánnyal nem találkoztam, de hatalmas élmény ám, amikor marcangolod az ellenfeleidet. ;] ;] ;]

    Most abbahagyom, mert kell egy kis szünet, de eddig minimum 9/10 a játék, itt-ott akadnak benne grafikai bugok, de szerintem ezt majd orvosolják patch-ekkel meg tweak-ekkel.

    Ja, a legfontosabb: Ultra beállítás, 1920x1200 felbontás, annyit változtattam csak rajta, hogy a 8xAA helyett 4XAA és a 16xAF helyett 8xAF van beállítva. És megy, mint a vaj, pedig 1 GB VRAM van a kártyán.

    Na, nem húzom tovább a szót. A tesztet majd megírom, de hogy mikor, nem tudom. :DDD Eredetileg úgy indultam neki, hogy végigviszem a fősztorit, de már az első városban nekifogtam kérdezősködni, és mire észbe kaptam, már egy tucat mellékküldetésem volt. :DDD

    Amikor meg lehetőségem lett, hogy magam is Vérfarkassá váljak, nos, addig nem nyughattam, míg meg nem szereztem (Ugyanis jutalomként kaptam, küldetés után).

    Majd holnap folytatom. Azt hiszem, most pár napig nem láttok sűrűn, ezért előre is elnézést kérek, de hát annyi a tennivalóm. :P

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Lenry #764 üzenetére

    Engem a Portal 2 hidegen hagy, ergo ha idén jött ki, nálam akkor is eddig az Év Játéka cím jelöltje a Skyrim, ehhez kétség sem fér.

    Mondjuk még csak most lettem 10. szintű, igazán nagy ellenféllel még nem találkoztam - egyelőre elkerülöm őket -, de már ért pár meglepetés. :)

    (#778) danih: Vegyél skillt trainerektől. Nekem arra elég sok pénz megy el. :)

    Áh, a francba is. Direkt korán keltem hogy majd lesz időm játszani, erre tessék, már este van és épphogy kezdtem belemelegedni. ;]

    Majd holnap. Most már tényleg fekszek, mert akkor valóban itt fogok éjszakázni a gép előtt. :P

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Üdv mindenkinek!

    Három napnyi folyamatos Skyrim után (Értsd: csak evés és alvás zavart meg) visszaolvastam, hogy milyen kommentek érkeztek idáig. És bár alapvetően egyet kell értsek némelyikkel, azért volt, ahol csodálkoztam. Pl.:

    - Menürendszer: Nem tudom, hogy mi nem tetszik rajta, nekem egy-két órát vett igénybe a megszokása, most már egér + billentyűzettel is normálisan tudom irányítani. Egy cseppet sem zavaró, sőt, nekem a csillagtérképszerű perk rendszer még kimondottan tetszik is. :K

    - Grafika: Tény, hogy nem tartalmaz forradalmi változásokat az Oblivionhoz képest, de mégsem értem, miért fanyalognak egyesek. Észrevettétek, hogy a Skyrim összesen 5,62 GB adatot telepített fel a merevlemezre? Felfogtátok egyáltalán, mekkora a bejárható terep nagysága? Na, ha igen, akkor legyünk picit elnézőbbek azért, mert néhány helyen nincs még az utolsó fűszál is tesszellálva. Vegyük például a Rage-et. 22 GB, mégis hol volt az látványban ehhez képest??? Sehol! A Skyrim szerintem ékes példája annak, hogy miképpen lehet kihozni a legjobb grafikát helytakarékos megoldással.

    - Tweak : Tényleg van néhány dolog, ami zavaró (Pl. az egérmozgás), de a grafikai tweak részemről egyelőre elmarad. A játék kidolgozása Ultra részletesség mellett, 80%-ra levett látótávolság mellett is nagyon szép. Meg aztán, egy több száz órányi játékidőt biztosító RPG játékról van szó, így tökéletesen megfelel a célnak, nem úgy, mint multis FPS esetén, ahol az egyjátékos rész tulajdonképpen a motor technológiai demonstrációja.

    - Lefagyások: Igen, sajnos ezzel néhányszor már magam is találkoztam. Mégpedig leggyakrabban a Steam képernyőmentő funkcióját követően fagyott ki a játék, de kaptam már Visual C+ hibát és szimpla, asztalra történő kilépést is. Ami bosszantó, hogy ezek főleg akkor történnek, amikor beszélsz valakivel, ez pedig egy RPG-ben sűrűn előfordul.

    Részemről eddig Év Játéka gyanús, bár tény, hogy a 10/10-es értékelést nem adhatom meg neki pár apró bug miatt. De hogy közel lesz hozzá a végeredmény, azt garantálom. :K Legutoljára a Dragon Age: Origins volt az a játék, aminél egyszerűen semmi más nem érdekelt, csak hogy mielőbb leüljek a gép elé és megoldjam a feladatokat. De ez jobb, mert ott néhol behatárolt volt a terep, itt pedig tényleg szabadon kószálhatsz.

    Hogy a tesztet mikor fogom megírni, azt még nem tudom. Az sem kizárt, hogy kénytelen leszek ismét teljes végigjátszás - pláne minden lehetőség kipróbálása - nélkül megírni, hiszen két hét múlva itt a Batman: Arkham Asylum, addig mindenképp végeznem kell a cikkel.

    Mindenesetre azon csodálkozok, hogy páran miképpen jutottatok el ilyen hamar viszonylag messzire. :DDD Bár kétségtelen tény, hogy én is úgy kezdtem el vele játszani, hogy majd végigviszem a főküldetést és meglátjuk, mennyi időt vesz igénybe. Erre most mi van? Három napnyi játék után még mindig csak három sárkányt győztem le, egyetlen "Shout" van, amit használni tudok, mert megtanítottak rá, valamint a legjobb fegyver, amit eddig találtam, egy ebony egykezes kard. :P

    Egy Redguard harcossal vagyok, fegyver+pajzsra gyúrok, mellette fejlesztem a kovácsolás képességet, mivel szeretnék magamnak páncélt csinálni a sárkánycsontokból. Már van egy házam, bentlakásos segéddel - bár nem takarít a csaj, de harcolni bármikor velem jön -, valamint a Vérfarkasok Testvériségének tagja lettem.

    Most vagyok kb. a 12. szinten, de nem nagyon tudok előrehaladni a főküldetéssel, mert mindig, ahogy elindulok valamerre, belebotlok egy romos épületbe, barlangba vagy egyéb helyszínbe, ami ellenállhatatlan vágyat ébreszt bennem, hogy letérjek az útról és felfedező körútra induljak.

    A Steam szerint 20 óránál járok játékidőt tekintve, így az biztos, hogy valahol 60 környékén leszek majd a végén - hacsak nem többnél, mert én képtelen vagyok végigrohanni a pályákon. A csapdákra is figyelnem kell, elrejtett kincsek után kutatok, a városokban kihallgatom az emberek párbeszédeit, majd kérdezősködök - szinte minden kocsmában és egyéb forgalmasabb helyen fel lehet szedni legalább 2-3 mellékküldetést, így megéri társalogni.

    Na, megyek is vissza, éppen a kovács elkóborolt kutyáját kellett megkeresnem, majd utána elkezdett velem dumcsizni az eb, így most együtt úton vagyunk egy új küldetésre. :DDD Majd este ismét beszámolok.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Drizzt #1041 üzenetére

    A helyfoglalást nem merevlemez miatt mondtam, hanem hogy összehasonlítva a Rage úgynevezett Megatexture eljárásával szemben ez lényegesen optimalizáltabb.

    Ha elolvasod a tesztemet róla, láthatod te is, majd hasonlítsd össze a Skyrim grafikájával.

    Ami meg a textúrapakkot illeti: épp most írok egy hírt, amiben erről lesz szó. ;)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Bakker, már megint elment egy nap... :U

    Á, még dél sem volt, hogy leültem elé, erre már este van. :P

    Még jó, hogy nem kell mennem melóba a héten, mert akkor nem lenne Skyrim teszt egyhamar. Még így is sanszos, hogy befejezetlenül kell róla írnom. Mindjárt itt a Batman, a CD Galaxis most küldte a csomagküldési értesítőt, úgyhogy még 10 napom van végigvinni a játékot.

    Ej, de sok a tennivaló... ;]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz hoffman_ #1189 üzenetére

    Azért nehogy azt hidd, hogy csak ezt csinálom. :DDD

    Reggelről megvannak az egyéb dolgok, amit el kell intéznem, most, hogy egy hétig itthon vagyok (Mosogatás, takarítás, stb.), hogy asszonypajtinak levegyek pár terhet a válláról, mire megjön délután. Így ő is jobban elnézi, hogy utána este 7-8-ig nem állok fel a gép elől. :K

    Ráadásul attól, hogy én ezeket a teszteket írom, nem leszek anyagilag gazdagabb. Való igaz, hogy néha kapok ajándékba játékot, amiről tesztet kell írnom és utána megtarthatom magát a programot (Idén ilyen volt a Witcher 2 és a Deus Ex 3, melyet a PlayOn adott), de minden mást ugyanúgy megvettem, mint bárki.

    Szóval attól ugyanúgy dolgoznom kell mellette. ha nem kellene, akkor valóban jó dolgom lenne, de akárhogy próbálkozok, még nem nyertem a lottón, hogy ezt meg tudjam valósítani. :O

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Holnap nekifogok a Skyrim teszt megírásának. Elöljáróban engedjétek meg, hogy egy figyelemreméltó dolgot osszak meg veletek. Teszteltem a játék sebességét alapállapotban, modok nélkül. és a következő eredményeket kaptam:

    1920x1200, Ultra beállítás, 8xAA, 16xAF = 14 FPS külső helyszíneken:

    1920x1200, High beállítás, 4xAA, 8xAF = 33 FPS külső helyszíneken:

    1920x1200, Medium beállítás, 2xAA, 4xAF = 41 FPS külső helyszíneken.

    1920x1200, Low beállítás, AA és AF nélkül = 60-tól több FPS mindenhol.

    Viszont ha kikapcsolom az AA-t és úgy rakom fel Ultra felbontásba, akkor szintén nem esik 60 FPS alá a sebesség. Tehát ha valakinek nagyon szaggat, kapcsolja ki az AA-t vagy vegye kisebbre, nálam 2xAA és 16xAF mellett Ultra felbontásban 50 környékén mozog átlagban, sűrűbb vegetáció vagy város esetén leesik olyan 40 környékére, de nem zavaró.

    Ja, és 1 GB VRAM mellett, ergo nem kell több Ultrához, csak 4xAA és afölött. ;)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Sonja #1628 üzenetére

    Kipróbáltam Whiterunban és igazad volt, tényleg visszaesett, 2xAA mellett már nálam is a játszhatóság határait súrolta, 30 FPS körüli eredménnyel:

    Viszont ha kikapcsoltam az AA-t, akkor nálam még itt sem esett 40 alá, esetleg néhol mérek 38-39 FPS-t, de ez még nekem bőven játszható:

    Nem tudom, nálad miért esik le 20 környékére, esetleg próbáljátok meg kilőni a modokat, mert lehet hogy azok kavarnak be. ;)

    Na megyek, elkezdem a tesztet írni, hétvégén várhatjátok a bemutatót. :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kulfoldi #1877 üzenetére

    Szerintem nem ért ő oroszul sem, mindössze arra próbált célozni, hogy jobban bejön neki, ha egy játékban az orosz katonák nem angolul dumcsiznak. :)

    Én ugyanígy vagyok az animékkel. Kizárólag az eredeti, japán szinkronnal nézem, magyar felirattal. Angolul, sőt magyar hanggal sem adja vissza azt az élményt, amit az eredeti nyújt.

    OFF vége. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kulfoldi #1885 üzenetére

    Amennyiben igaz és tényleg ért valamicskét oroszul, akkor neked van igazad. Én is hiába értek egész jól angolul, ha lenne magyar felirat, mindenképpen azt használnám, mert mégis az az anyanyelvem, ugyanis van pár dolog, amit nem értek teljesen angolul sem. :B

    Persze, hogy nem lehet mindent elmondani. Aki eddig még nem játszott RPG-vel, az ne a Skyrimmel kezdje el, mert bár eléggé le van butítva ez is - éljenek a kazuárok -, azért legalább közepes szinten nem árt, ha érti valaki, hogy mit kell csinálni benne.

    Na de tényleg OFF vége, be kell fejeznem végre a tesztet, ha minden jól megy, holnapra kész lesz, de legkésőbb vasárnap biztos kikerül.

    További jó játékot mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz whitezo88 #1975 üzenetére

    SPOILER!

    Kigyógyulhatsz, csak egy boszorkány feje kell hozzá, azt beteszed az oltárba, ahogyan a főnök lelkét is felszabadítottad és már nem is vagy Vérfarkas.

    Én használom, ráadásul a 100% Disease immunity miatt megéri annak lenni. Igaz, van olyan amulett is. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Youri #2049 üzenetére

    Nyugi, a küldetés végén lesz lehetőséged, hogy kigyógyulj. :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Na, végre én is megházasodtam. Vérfarkasként ki mást venne el az ember, mint egyik társát? :DDD

    Egyébként pedig jelenleg három csaj is van a lakásomban, de nem tudom őket egy képen összehozni. Az egyik el nem mozdul az emeleti szobából, az asszony állandóan az alkimista felszerelést bújja, míg a jelenlegi kísérőm csak harcolni követ. De azért szépen mutatnának együtt egy képen. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #19617792 #2162 üzenetére

    Mármint mire gondolsz? Ha a három csajra, akkor egyszerűen: egyik ugyebár a feleségem, akit nemrég vettem el és hozzám költözött. Másik a korábbi kísérőm, aki azután költözött be hozzám, hogy megvettem a lakást. A harmadik pedig a jelenlegi kísérőm, akit személyes küldetésének teljesítése után fel lehet fogadni egy kis kalandozás erejéig.

    Na, csak sikerült egy képre hoznom a három szépséget:

    Amennyiben pedig arra, hogy hogyan lehet elvenni a Vérfarkasok egyik vezetőjét, akkor pusztán annyi a válasz, hogy bárkit megkérhetsz, akinek már teljesítettél pár küldetést, nagy valószínűséggel hozzád fog menni. Amelyik meg nem, annál nem is jelenik meg ez a lehetőség.

    MOD: Keldor Papa: Kandisznó vagyok, elég nagy háremmel... ;] :P

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz creedszl #2191 üzenetére

    Ja, izgalmasnak ígérkezik. ;)

    Más téma:

    50 aranyért szereztem egy sárkánykarom kulcsot, melynek most véletlenül rábukkantam a zárjára is Yngol Barrow-ban. Nagy örömmel bementünk a kísérőmmel, legyaktunk mindent, ami odabent volt, megszereztem minden cuccot, de mégis, valami kimaradhatott.

    Van egy titokzatos gomb a trónteremben, amit nem tudok aktiválni. Esetleg valaki rájött már azóta, hogy mit kell hozzá teljesíteni, hogy működjön? Mert eddig minden sárkánykarom kulccsal kinyitott helyen volt egy oltár, ergo itt is kellene lennie egynek.

    Csinálok itt egy mentést, ha valaki esetleg tudná a megoldást, az pls. szóljon. Köszi előre is. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz matyi94 #2197 üzenetére

    Igen, én is néztem google-on, de engem nem a helyszín és az ott található tárgyak leírása érdekel, hanem hogy mikor lehet működésbe hozni a gombot?

    Annyit ír, hogy több küldetésnek is ez lesz a helyszíne, de melyikben kell a gombot használni? Én nem látom sehol, persze lehet hogy én vagyok a béna.

    Ha te olyan profi guglizó vagy, akkor légy szíves, lökd már be nekem azt a részt, ahol a gombról írnak, oké? :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Enton #2334 üzenetére

    SPOILER!

    Előbb menj el a kocsmában lévő illetőhöz és beszélj vele. Ő tud becsempészni neked felszerelést. Add oda neki, amit be akarsz vinni, majd utána menj a jelzett ponthoz. Amikor a csaj mondja neked, hogy így nem mehetsz be, vedd fel azokat a ruhákat, amiket odaadott. A többi cuccaidat pedig bízd a csajra, akinél majd a küldetés végén egy ládából visszaszerezheted.

    Amikor bemész, beszélj ismét azzal az illetővel, aki becsempészte neked a cuccokat. Ő elmondja mit kell tenned és hogy hol találod a holmijaidat. Így már nem probléma megoldani a küldetést.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz raus #2521 üzenetére

    AA-t vedd lejjebb, nálam az ette meg a legtöbb erőforrást, bár nekem csak egy HD 6870 van.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Emlékeztek még arra a hírre, ahol a PS3 verziónál előforduló lassulásról írtunk? Na, mióta kijött a patch, én hasonló dolgot vettem észre. Nem lassul be, hanem egyre több textúra tűnik el, majd válik az egész poligon kékké. Sajnos képernyőmentést nem sikerült csinálnom róla, mert abban a pillanatban kidobott az asztalra.

    Szerintem kár volt letiltaniuk a 2 GB feletti memóriahasználatot, valamitől az az érzésem, hogy ilyenkor vagy a VGA RAM-ja vagy a maximálisan engedett mennyiség telik meg. Mindegy, majd legközelebb csinálok képet, de aki hasonló problémával küzd, az erre figyeljen.

    Ez egyébként durva három órányi folyamatos játék után jött elő. Patch előtt ilyen nem volt, pedig pár nap alatt szinte az egész napot játékkal töltöttem a teszt előtt.

    Remélem, ez valóban nem a végleges 1.2, mert rosszabb lett a játék szerintem, mint volt.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Na, végigvittem a játékot. :DDD

    Első nekifutásra 70 órám van benne, de még közel sem értem el minden eredményt, amit szerettem volna. Viszont már kíváncsi voltam a történet végére, így kinyírtam Alduint. ;]

    Viszont ez az égbolt nagyon tetszik:

    Pici SPOILER!

    Majd még lehet hogy befejezem a későbbi küldetéseimet, szeretnék csatlakozni pár szervezethez, meg jó lenne minden városban megszerezni a Thane rangot, plusz nem ártana végre a Wooden Mask küldetéshez is összevadászni a maszkokat, eddig csak 4 van meg a 8-ból.

    Az alábbi buzogány pedig nagyon fincsi, Soul Trap varázst tartalmaz, csak arra kell figyelni, hogy előbb le kell gyengíteni az ellent, mert 3 másodperced van kinyírni ahhoz, hogy elkapd a lelkét.

    De holnap pihenő, játékmentes nap, mivel pénteken jön a Batman: Arkham Asylum. Hétvégén újabb tesztnek foghatok hozzá. Utána viszont ismét előveszem a Skyrimet és kezdek egy új karaktert, mert kíváncsi vagyok azokra a helyekre is, ahol még nem voltam. :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #2846 üzenetére

    Bakker... Nézzétek el nekem, de mindig keverem a Batman Arkham Asylumot és Arkham Cityt. :B Természetesen az Arkham City jön holnapután. :D

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz csab991 #2853 üzenetére

    SPOILER!

    Van egy Labyrinthian nevű hely, ott találsz egy csontvázat és mellette ezt a bizonyos Wooden Maskot. Ha felteszed, átkerülsz egy helyre, ahol nyolc, arc nélküli figura található. Ezekre kell rápakolni a megszerzett maszkokat és akkor kinyílik a szemben lévő ajtó.

    De a Wooden Mask csak ott működik, máshol nem használható.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz csab991 #2853 üzenetére

    SPOILER!

    KORREKCIÓ:

    Van egy Labyrinthian nevű hely, ott találsz egy csontvázat és mellette ezt a bizonyos Wooden Maskot. Ha felteszed, átkerülsz egy helyre, ahol nyolc, arc nélküli figura található. Ezekre kell rápakolni a megszerzett maszkokat és akkor kinyílik a sárkányfej és megkapod a KONAHRIK nevű maszkot.

    De a Wooden Mask csak ott működik, máshol nem használható.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Lenry #3850 üzenetére

    Nekem épp most töltötte le a Steam. :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Lehet, hogy már volt, de ezen besírtam. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Megnyitottam a hivatalos Prohardver Skyrim rajongók klubját a Steamen! Bárki csatlakozhat, aki szereti a játékot. Itt találjátok:

    Prohardver! Skyrim Klub

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Engedjétek meg, hogy kicsit ismét reklámozzam: Steam Prohardver Skyrim Klub.

    Akinek megvan a Skyrim és szereti is, kérem csatlakozzon, hadd növekedjen a játékóra szám. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Október 12-től lesz nálunk kapható a Dawnguard DLC dobozos kiadása. Sajnos ebből is látszik, hogy a hazai régiókban megy a nyerészkedés ezerrel, hiszen a Steamen meg lehet venni 20 USD-ért (Ami ~4.500 HUF), itt meg 6K + postaköltség. :(

    Szóval aki szeretné megszerezni, az inkább Steam-en keresztül vegye meg, igaz, ehhez kell egy olyan ismerős, akinek van US vagy UK accountja, mert nálunk nem elérhető.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Másnál is átkonvertálta a Skyrimet a Steam? :F

    Néztem, de nem írtak új patch-ről. Valaki tudja, miért kellett konvertálni?

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz zuzu000 #10416 üzenetére

    Már megint ez a háttér... :DDD

    Hagyjatok már békén vele, nekem tetszik, megvan az összes Csingiling film, pedig lassan 40 leszek. Ez van, na. Akárhová írok, első komment mindig a háttér. :U

    Ui.: Tudom, hogy csak vicc, nem sértődésből írom. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz zuzu000 #10418 üzenetére

    Jó, legközelebb azt teszem. De a kérdésre még nem válaszolt senki. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz genndy #10420 üzenetére

    "Irtó jó a háttered, feltöltenéd valahová a képet? ;] :DD"

    Persze, parancsolj:

    MOD: Ja, és köszi a választ. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok. Mivel elég jó gépem van hozzá, így szeretném kicsit feltúrni a Skyrim grafikáját, ám lehetőleg minél kevesebb mod használatával. Jelenleg nincs fent más, csak a Sounds of Skyrim, Midas Magic, meg a hivatalosan kiadott HD Texture Pack DLC.

    Ajánljatok pár olyan, Steam Workshop-on keresztül elérhető modot, amivel látványos javulást lehet előidézni a játék grafikájában, és lehetőleg nem akad össze az eddigiekkel. Csak pár darabra gondoltam, nem akarok 100 modot feltelepíteni. Köszi előre is. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #57919488 #10466 üzenetére

    Kipróbáltam, nekem nem tetszik. Homályos tőle minden és kisüti a szemem a monitor, olyan fényárban úszott a játék.

    Nekem olyan kell, hogy tűélesek legyenek a textúrák, még kilométerekre is, nemhogy az orrom hegyéig sem látok, mintha ködben mászkálnék.

    Majd nézek valamit Steam Workshop-on. Köszi azért.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #10467 üzenetére

    Szétnéztem a Steam Workshop-ban, és ezt a gyűjteményt tettem fel, kiegészítve pár egyéb textúramódosítókkal, valamint letiltottam belőle a "Realistic Lighting" és "Magic Light Shadows" részeket, ugyanis - bár szépen nézett ki, amikor a varázslatok bevilágítottak mindent -, de olyan csíkos árnyékokat vetett a karakterekre, hogy rondák lettek tőle. A másik pedig nappal nagyon szép volt, de este nem láttam az orromig sem, olyan sötét lett. Az szintén nem pálya nekem.

    Most így néz ki a játék:

    Lehet, hogy másnak így nem jó, de én így gondoltam, amikor minden részlet kivehető, még távolról is (Mondjuk a képen nem annyira látszik, mert nem tudom feltölteni az eredeti PNG formátumú fájl a mérete miatt, a JPG pedig homályos lett).

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Dawnguard SPOILER!

    Üdv. Bocs a láma kérdésért, de a Dawnguard DLC küldetésénél Durnehviir-t hogy kell Tamriel-ben megidézni? Mert hiába tanulom meg a Thuum-ot, amit adott, nem csinál semmit... :F

    Valamit kihagytam? (Természetesen fel van oldva mindhárom szó sárkány lelkekkel).

    MOD: Most elővettem, gyúrok a Dragonborn DLC megjelenésére, de erre nem emlékszem.

    Ja, és annak a lónak a koponyája pontosan hol van, amit meg kell keresni? Keresztül-kasul bejártam mindent, de nem találtam. Egy szellemlovat látok néha felbukkanni, de hiába követem, nem tudok vele mit csinálni.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz genndy #11393 üzenetére

    Köszi, holnap kipróbálom. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz keIdor #11424 üzenetére

    +1

    Én azért jelentkeztem a bétára, meglátjuk, mi sül ki belőle. De ha a K.O.T.O.R. mintájára a TES Online is azt fogja jelenteni, hogy a Skyrim után nem lesz több single epizód, hanem a MMO-t bővítik majd kiegészítőkkel, mint a WoW-ot, akkor részemről ennyi volt a TES univerzum. :(

    Szerk: Hejesírás... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Nem tudom, másnál előfordult-e, de amióta csak kijött az új textúracsomag, azóta én gyakorlatilag nem tudok a Skyrimmel játszani. Folyamatosan kilépeget, pár percig bírja és kész, kivág az asztalra minden jel nélkül. Biztos, hogy a frissítéssel van valami baja a gépemnek, mert eddig simán ment a program. Szerencsére időközben rájöttem, hogyan lehet működésre bírni a játékot. Íme:

    Akinél hasonló eset áll fenn, viszont hozzám hasonlóan izmosabb konfigurációval rendelkezik, ezért szeretne nagy részletességű textúrákat látni, az tegye a következőket:

    - Tiltsuk le a HD Texture Pack összes elemét az indítómenüben,
    - Töltsük le a Skyrim Nexus oldaláról a 2K Texture Pack-ot,
    - Telepítsük azt fel Nexus Mod Manager segítségével és kész is vagyunk.

    A mellékelt képen ezek után láthatjátok a kapott látványt (Kiegészítve egy ENB és modell moddal). Így nálam most már tökéletesen fut a játék, nem lépeget ki, a látvány pedig még szebb is, mint a hivatalos textúracsomaggal.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #11695 üzenetére

    Javítom magam: Ha minden modot letiltok, akkor működik a HD Texture Pack. Tehát meg kell várni, hogy legyen belőlük kompatibilis kiadás. :B

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Hát, én nem tudom, hogy miért ver az isten ezzel a Dragonborn DLC-vel. Akármit csinálok, nem tudok vele játszani, mert mindig vagy kidobál az asztalra, vagy menet közben egyszerűen megáll és sehová nem mozdul. Most már tényleg kezdem k****ra unni. :((( Már mindent megpróbáltam, leszedtem az összes modot, letiltottam a HD Texture Pack-okat, újratelepítettem az egész hóbelevancot, semmi haszna.

    Lehet, hogy más a gond, mindenesetre addig nem tudok tesztet készíteni róla, amíg ezt csinálja. Remélem, hamar kiadnak egy javítást, akármi is tehet róla, mert így egyelőre kuka az egész nálam. :O

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Prosector #11784 üzenetére

    Mondom, teljesen letöröltem mindent, még a dokumentumok mappából is, és letöltöttem ismét az egész játékot a Steamről. Kipróbáltam egy régebbi mentésemmel, ami még a Dawnguard küldetés elején tart, azzal játszottam bő másfél órát és semmi baja nem volt. De amint betöltöm a legfrissebb karaktert, amivel már átmentem Solstheimbe, abban a pillanatban fagyogat és lépked kifelé.

    Szóval most kipróbálom azt, hogy onnan viszem ismét végig, ahol kezdődött a Dawnguard, és utána majd átmegyek Solstheimbe, ha kész vagyok. De ha megint ezt fogja csinálni, akkor nem tudom, mikor jutok oda a teszt megírásához.

    Három hét van még a Tomb Raider megjelenéséig, idén azt várom legjobban, még a Dragonbornnál is jobban érdekel Lara újabb kalandja. Ha két héten belül nem adnak ki javítást a DLC-hez, akkor onnantól kezdve nem is lesz időm foglalkozni vele, csak miután kijátszottam a Tomb Raidert és megírtam róla a tesztet.

    Összefoglalva: Én MEG AKAROM írni a tesztet, de ha minden tíz percben kilép, harmadszorra már hagyom a francba, egy szerepjátékkal nem tíz percet, hanem tíz órát kell egyfolytában játszani... :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Nos, nem akarom elkiabálni a dolgot, de úgy néz ki, végre helyrejött ez a nyavalyás. :DDD

    Betöltöttem a lehető leggonoszabb karakteremet, egy 34-es Wood Elfet, akivel már megcsináltam a Dark Brotherhood küldetéssort, végigvittem a Dawnguardot, jelenleg Vámpír Lordként irtom a bestiákat. Tolvajlásra, lopakodásra és íjászatra kiképezve eddig úgy néz ki, jobban haladok, mint a harcossal. Jelenleg itt tartok:

    És ami a legfontosabb: eddig még nem lépett ki a játék - bár még csak egy jó órája vagyok Solstheimen -, reméljük, így is marad, akkor jövő héten meg is lenne a teszt. Drukkoljatok. :DDD

    K_mester: Az az idegesítő, hogy addig mindenféle grafikus modot használtam én is, és egyszer sem lépett ki. Most meg állandóan, modok nélkül is. Lehet, hogy a mentett állásban volt valami, amit egyik mod tett bele és összeakadt vele, ki tudja. :F Mindenesetre, ezzel az új karakterrel már semmi gond nincs, és ennek szívből örülök, mert nem kell ismét végigvinnem a Dawnguardot. Nem mintha unalmas lenne, de hosszú nagyon.:)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák