Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    Én hajlandó vagyok elismerni az elektromos autó felsőbbrendűségét, csak az volna a kérésem, hogy ne hívjuk már zöldnek. Az elektromos autó az új bioüzemanyag: sokba kerül (össz társadalmi szinten), de legalább a környezetnek sem használ.

    Először is csak én érzem a paradoxont? A probléma: az emberek másfél tonnás benzinzabáló szörnyegegekkel közlekednek, mert (a) kényelmesebb, (b) szórakoztatóbb (vezetési élmény). A megoldás: az emberek közlekedjenek két tonnás elektromos áram zabáló szörnyetegekkel, mert (a) még kényelmesebb, (2) még nagyobb vezetési élményt nyújt.

    Másodszor a CO2 kibocsátást drasztikusan kellene csökkenteni. Az elektromos autó erre jelenleg alkalmatlan. Optimális(!) esetben minimálisan csökkenti a teljes CO2 lábnyomot (a benzin/dízel autókhoz képest), ami a globális felmelegedés problémáját nem fogja megoldani. Akkor oldaná meg (mármint a rá eső rész tekintetében), ha 100% lenne a zöld energia aránya a villamos energia termelésben. (De legalább 80.) Ez jelenleg csak Norvégiában teljesül, sehol máshol, és a következő évtizedekben a világ a közelébe sem fog jutni.

    Az elektromos autó jelenleg egyetlen problémát képes megoldani: a közlekedésből származó egészségkárosító hatások egy részét (korom, SOx, stb.) a jómódúak által lakott környékekről az erőművek környékére tudja exportálni (aki meg ott él, az magára vessen.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák