Hirdetés
-
GAMEPOD
KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!
-
(rögzített hozzászólás)
StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bozek
nagyúr
válasz
nagyfejü #49365 üzenetére
Pedig az SQL táblából nem nehéz CSV-t csinálni, ami egy szöveges fájl. Csak betöltöd a MyVideos121.db-t (a szám lehet más Kodi verziótól függően) az ingyenesen letölthető SQLiteStudio-ba, majd rányomsz a Tools -> Export-ra. A következő ablakban kiválasztod a Query results-ot, majd az utána következőben bemásolod a lentebb található SQL parancsot. Végül ha továbblépsz, akkor a File-nál kiválasztod, hogy hová és milyen néven mentse, majd Finish. Esetleg a Column separator-nál még azt is megadhatod, hogy a szöveges fájlban mi legyen az oszlopok között, ez mondjuk csak a sorozatoknál fontos, mert ott a lekérés kiszedi a sorozat címét és az epizód címét is.
A filmekhez ez kell:
SELECT c00 FROM movie
A sorozatokhoz meg ez:
SELECT tvshow.c00, episode.c00 FROM episode INNER JOIN tvshow ON episode.idShow = tvshow.idShow
-
zoltan6
addikt
válasz
nagyfejü #47251 üzenetére
Én is azt vettem észre,hogy egy 5-6 évvel ezelőtt még szépen betudtam frissíteni a filmjeim,sorozataim adatbázisát.1-2 kivételtől eltekintve szépen minden filmemet,sorozatomat felismert a Nas-ról. Szerintem valami a filminformációs addonokkal változott. Alig akarja felismerni,vagy teljesen hülyeségeket hoz be. Pedig úgy csináltam ahogy az összefoglalóba van. Sorozatcím/s01/epizódrészek. Family guy-t pld csak a 8.évadig olvassa be.
-
brazos
senior tag
válasz
nagyfejü #47249 üzenetére
Mondjuk, mert pl. az IMDB-n van. És a filmet ez az azonosító alapján ismeri ott fel.
-tt8041270-
A gond az, hogy hiába teszed be a letöltött, és fura nevű filmnevet, ha magát az imdb azonisítót nem teszed be a film esetén .nfo, movie.nfo-ba, sorozatok esetén a tvshow.nfo-ba.
A fentebb említett Start Trek imdb azonosítója meg ez: Star Trek II: Khan haragja
-title/tt0084726-
Éas ugye jól látható, mindkét adatbázisban magyar nyelvű a film címe. És ott van alatta az original filmnév is.(Original title: Jurassic World Dominion)
Az .nfo-ba is így írd be:
Title:Jurassic World Világuralom
Original title: Jurassic World Dominion -
urgoz
aktív tag
válasz
nagyfejü #47247 üzenetére
Neked is azt tudom javasolni, hogy amelyik fájnévből nem derül ki egyértelműen, hogy melyik filmről/sorozatról van szó, akkor rakj mellé egy .nfo fájt, amelyben a tmdb-s link szerepel.
Sorozatok esetében a fájl neve: tvshow.nfo
Filmek esetében: fájl_neve.nfo
pl: Star Trek: The Wrath of Khan
fájl neve: sttwok.bdrip.x264-arpi170.mkv
sajnos ezzel nem húzza be az infót.
Megoldás: kell csinálni egy sttwok.bdrip.x264-arpi170.nfo fájlt, amelybe ennyi kerül, és semmi több:
https://www.themoviedb.org/movie/154-star-trek-ii-the-wrath-of-khan
Ezután a sorozatok vagy filmek menü oldalmenüjéből (balra gomb) klikk a médiatár frissítésére.Részletes infó a kodi wiki-n
-
pixta78
senior tag
válasz
nagyfejü #34515 üzenetére
"Hiába nézem a cimek vagy műfajok nál , ott nem látszik. Ez mitől van?" Újra kell szkenneltetni a "Média átvizsgálása" menüvel, amit a Yatse/Kore appal el tudsz végeztetni, vagy keymap editorral felprogramozol a távra.
"Bizonyos filmek nem látszanak csak ha a fájlok menüben." -ebben a részben kell a Filmen megnyomni azt a bizonyos gombot, majd a legördülő menüből a leg alsót választva átírod a hosszú címet egyszerűbbre és végig nyomkodod a varázslót. -
Mike88
senior tag
válasz
nagyfejü #33651 üzenetére
Nincs mit, egy kis segítség a beállításához:
Beállítások - Egyéni modulok - Egyéni modulok - itt tudsz hozzáadni modulokat. Elérési út szerkesztésénél tudod megadni adott addon-t. Be is tudsz lépni az adott addonba, amit szeretnél a képernyőn látni, ott választod a 'use as widget'-et.
Ugyanitt a Home and hubs-nál a Főképernyőhöz tartozó beállítási lehetőségek alatt a modulkonfiguráció szerkesztésénél tudod a főképernyőn megjelenő elemeket megváltoztatni, hozzáadni, megjelenési sorrendet megváltoztatni stb. így akár a film/sorozat csomópontokat is kiteheted a főképernyőre, ha szeretnéd, sok értelme nincs, mert ott filminformációt nem tudsz megjeleníteni, csak borítóképet.
Menükonfiguráció szerkesztésénél a legfelső menüsort tudod változtatni, akár ide is kitehetsz addonokra mutató "parancsikont".
A Film, a Sorozat és a Zene beállítási lehetőségeinél tudod testreszabni ezen csomópontokat. Ugyanúgy a modulkonfigurációnál, hogy milyen szempontok szerint tegye sorrendbe az elemeket, ezen szempontok szerinti sorbarendezések hogy kövessék egymást stb. stb.
Logikus egyébként ha majd látod is miről van szó. -
Mike88
senior tag
válasz
nagyfejü #33649 üzenetére
Embuary-val beépülő modulokkal tudod teledobálni a főképernyőt. Szerintem az egyik legjobb skin jelenleg Kodihoz. Addon-okat is kitehetsz, nem csak ahhoz tartozó "parancsikont", hanem addon-ok "tartalmát" is. Egyébként ha egyszer letöltötted az adatbázisodhoz tartozó információs tartalmat, akkor szerintem az összes skinben megjelenik automatikusan a filmek és a sorozatok menüpont, az a helyes útvonal, nem az, amit Te használsz.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link] -
KTU
addikt
válasz
nagyfejü #31469 üzenetére
Ma "telepítettem" újra egy S905 boxot,
CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.4.2-Generic
Volt több kérdés, hogy szükséges Widevine-t letölteni.
Chrome OS helyreállítási képfájlt töltötte le.
Telepítette, működik.
Ezután egy másik S905 boxon is elindítottam az M3 online-t, amin pár napja frissült a CoreELEC,
ezen is ugyanúgy végigment a letöltés, telepítés. Ezen is működik.
Lehet nem volt elég hely nálad, a majd 1GB-os képfájl letöltésére. -
Gaben92
őstag
válasz
nagyfejü #31372 üzenetére
Lépj már be a Videó Kiegészítők (vagy mi a neve magyarul) közé rendesen, hogy listában lásd ahogy CoF képén is van.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
nagyfejü #31366 üzenetére
Nem lehet, hogy túl sok kiegészítőd van már? Ilyenkor, ha az alap skinnél a bal oldalon csak rámész a Kiegészítők menüpontra, akkor jobb oldalra átnavigálva csak az utoljára használt 15 kiegészítőt mutatja. Viszont a Kiegészítők menüpontra OK-ot (entert nyomva, azaz belépve) látszik az összes telepített kiegészítő.
-
Gaben92
őstag
válasz
nagyfejü #31357 üzenetére
Azt a sorrendet kövesd ami ebben van. Először Dutch IPTV repót telepítsd, utána a HGO-t.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
nagyfejü #31357 üzenetére
Nem, hiszen a kiegészítőnek van függősége, ami a linkelt repository-ban található meg. Ezért kell a repository-t is felvenni, hogy automatikusan telepíteni tudja. Persze azt is megteheted, hogy a repot nem veszed fel, hanem a függőséget is letöltöd és először azt telepíted.
-
xtend
senior tag
válasz
nagyfejü #30580 üzenetére
Akkor másik lépés:
Step 1: Goto "SYSTEM", then select "Settings".1
Step2: Select "Appearance".2
Step3: Go to "International", then click on "Language". The default setting is "English".3
Step4: Select your language. Example "Chinese (Simple)". ...
Step5: Immediately Kodi interface changed to Chinese language.Milyen platform? Android vagy vagy core-libre-stb elec? 18.6 stabil a legfrissebb most. Ha ennél kussebb verziód van és android box akkor telepíteni kell újabbat. Ha Coreelec cagy Libreelec vagy Alexelec akkor az egész rendszert frissül (ha van frissebb).
-
TGWH
őstag
válasz
nagyfejü #28136 üzenetére
Eddig lejátszott minden zenét, most nem. Kiszedtem az ekezeteket, akkor jó. Szerintem frissitettek rajt valamit. Más magyarázat nem jut eszembe. Vagy az ufók, fel is teszem az alufólia sisakom
Használjuk a Kodit pár napja, nem tudom. Egy fél rész lemenne amíg mindenhol keresgelem. SD tartalmak, és még azok is szaggatnak. Tudom, állítsam le, hadd töltsön. A beállításokon lehetne még finomítani esetleg. Sokat tölt, sokat bakizik. Tudom, nem optikai kábel jön be, de nehogy már 150 vagy 500 mb-os net kelljen neki. Egészségesebb lesz letölteni, fullhd-ban, aztán amit nem találok, azt valahogy leszenvedem vele. YouTube első osztályú pl.
Szerintem -
cof
veterán
-
zako
tag
válasz
nagyfejü #27437 üzenetére
Szívesen!
Közben találtam egy áthidaló megoldást az általam korábban felvetett problémára is (Android alatt az ékezetes betűvel kezdődő címeket a lista végére pakolta a Kodi). Ha a médiatárban a rövid címet átírom ékezet nélkülire (Á -> A, É -> E, stb.), akkor jó lesz a sorrend. -
zako
tag
válasz
nagyfejü #27423 üzenetére
Az általam linkelt fórumban van a letöltés linkje: https://github.com/Rufoo/skin.lyrebird
Ott a zöld "clone or download" gomb, majd "download ZIP". Érdemes egy olyan mappába menteni, amit lát a Kodit futtató eszköz (pl. NAS-on megosztott mappa). Ezután belépés a Kodiba, Beállítások-Kiegészítők-Telepítés zip fájlból, a kérdésre, hogy meg akarja-e tartani a változtatásokat, igennel válaszolni és kész. Ezt követően bekerül a skinek közé és lehet váltogatni köztük, ha esetleg nem tetszene. -
mikrofon
veterán
válasz
nagyfejü #27107 üzenetére
Ajánlott ez mindenkinek semmi extra nincs a beállításában, csak van költsége...
1. Seren: A kodi adon. Ezt használod valójában:
2. Real-debrid: ez maga a letöltő és stream-elő, adattár szolgáltató. több féle dolgot is kezel. Ez fizetős. De szerintem elfogadható az ára.
3. Orion: maga egy link gyűjtemény, milyen tartalom mikor és hol, milyen minőségben érhető el. Ennek is van díja de ez igazán semmiség, egy évre 6USD. Egyébként ez nem kötelező, inkább csak növeli a real-debrid hatékonyságát. Ez alapján felrakod. Nem kell az egész Gaia addon, csak az orion. Ez külön addon, megtalálod majd a telepítettek között és külön ezt állítod be. A leírás végen, leírja, hogy kell más addon-ba mint a Gaia integrálni. A listába benne van a Seren is. (igazából kipróbáltam a gaia addon-t is de nem jött be, túl bonyolult, túl nehézkes és túl lassú volt, szerintem jobb a seren)
+1: Realizer. Ez csak egy bónusz, mert a Real-Debrid-re külön is tölthetsz, saját linkek alapján médiatartalmat anélkül hogy letöltenéd az adattárolódra. Ezzel pedig egyszerűbben férsz hozzá, sőt nem kell megnyitnod a Real-Debrid honlapját, hanem ebből az addon-ból tudod kezelni.Jah és kell még hozzá a feliratok addon ha szeretnél feliratot.
-
blakey
titán
-
GZoli7
senior tag
válasz
nagyfejü #26360 üzenetére
Nekem van sok régi iso fájlom (DVD image), mindet lejátssza a kodi.
Az iso-ba bármit be lehet tenni, az csak egy képfájl.
Nem kizárt, hogy amit beletettek azzal van gond.
Látnia kell mindet, a szokásos elnevezés miatt nem szokott látni dolgokat. Gondolom fájl nézetben ott van.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÚJ kipróbálásra felbontott MacBook Pro 16 M4 Pro 14CPU/20GPU 24GB/512GB SSD Magyar billentyűzet Azon
- AKCIÓ!!! Új i5-14400F +Új 16-32GB DDR4 +H610/Z690 alaplap +M.2 NVMe SSD! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)!
- IPhone 15 Pro 128GB gyári független 2 év Rejoy jótállás
- Acer Nitro 5 AN515 - 15,6"FHD IPS 144Hz - i5-11400H - 16GB - 512GB SSD+1TB HDD - RTX 3050 - Win11
- Intel I7 14700 - 20mag/28szál - Eladó!
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Beszámítás! Lenovo Thinkpad P15 Gen1 15 FHD notebook - i7 10850H 16GB RAM 512GB SSD Quadro T1000 W11
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 32GB DDR4 1TB SSD RX 6700XT 12GB Zalman Z1 Plus Seasonic 650W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B550M R7 5700X3D 64GB DDR4 500GB SSD RX 6800 16GB Zalman Z1 Plus GIGABYTE 850W
- Oppo Reno7 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest