Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rolee9309

    csendes tag

    Üdv!

    Igaz, hogy még tavaly, de érkezett egy új win10-es számítógép a melóhelyre (földhivatal), a helyi informatikus nem tudta összehangolni a gépet, hogy egyszerre legyen látható a munkahelyi hálózaton, és azok az őskövület programok is fussanak rajta gond nélkül. Szóval csak állt egy -a többihez képest- isteni gép fél évet kihasználatlanul. Most nekiveselkedtem én is, mint totál kezdő, és valahogy sikerült elérnem, hogy a programok fussanak rajta.

    A gond viszont: hálózaton csak 1 ember látja a gépemet, és egy nyomtató, viszont nem engedi egyik sem elérni a gépem megosztott mappáit, hibás jelszóra hivatkozva. Először beengedett mindkettő, de ki-bekapcs után semmi.

    Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehet azt megoldani, hogy:
    - 1: lásson mindenki a hálózaton? Hálózati felderítés, megosztandó mappák megosztása hálózaton belül mindenkivel pipa.
    - 2a: ne legyen jelszóvédett a munkahelyi hálózatot használók számára a mappáim elérése?
    - 2b: nyomtatónak se kelljen az elérésemhez jelszót/felhasználót megadni?
    - 2ab: gond nélkül, 1 kattintással elérhetőek legyenek a megosztott mappáim?

    Windows 10-en nem volt még dolgom hálózati beállításokkal, s hallottam/olvastam pár helyen, hogy a 10-esnek akadnak gondjai ezzel, főleg ha más oprendszerű gépekkel kell lennie egy hálózaton belül (mindegyik másik 7-es). Sajnos az informatikus már messzebb került, nagyon ritkán tud csak lejönni hozzánk...

    Ha valaki tud segíteni, azt köszönöm!

  • rolee9309

    csendes tag

    válasz CirrMee #118243 üzenetére

    Kösz, kikapcsoltam, mások el is érik a gépemet, viszont én nem látok még mindig senkit :((
    Nyomtatónál (jó kis Kyocera taskALFA, nem a szívem csücske :DDD ) a szkenneléssel is vannak gondok, beírtam az eddig többi gépen használt user/password kombót, az erre a gépre beállítottat, üresen is hagytam, oszt' mégse akarja.
    Áh, nem értek én ehhez.... Azt mégis nekem kell vele sz*rakodnom.

  • rolee9309

    csendes tag

    válasz King Unique #118836 üzenetére

    Sajnos evvan'.

    Herélt internettel, több, mint 20 éves programokat használunk olyan gépeken, amit már egy nyomtatás is megfektet, na ilyenbe csöppentem bele szinte 0 informatikai tudással (sajnos a "húú, fel tudsz telepíteni egy... winrar-t, te biztos értesz a gépekhez!" szint van itt - nem a kollégák hibájaként rovom fel, hogy idejövetelkor nem kap az ember egy alapszintű képzést, csak "ne bammeg, üjjé be, oszt csinád a dógod" van).
    Ezt az egész rendszert kb. a szentlélek tartja egyben, s ezt akarják fejlesztgetni - mert alig használható gépeken/őskövület programokon egy windows 10 biztos segít!

    Köszönöm a javaslatot amúgy, sikerült megoldani. Kíváncsi vagyok mikor jön be valamiféle gikszer :D

    Van egy infós, aki kijár, de ide már csak szívességből jön, mióta a földhivatalok külön váltak a járási hivataloktól. De akkor is csak ritkán, mert a megyében ~3 településre jár még, és egyik se a szomszédban van...

Új hozzászólás Aktív témák