Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz King Unique #85898 üzenetére

    Elég szűklátókörű vagy, hőböröghetsz még, feketén-fehéren leírtam a problémát 1511 verziótól átlag havi egy update-restart helyzetről eljutottunk most havi kettő felé már. Mi ezen a hazugság? Windows 10 update history minden verzióhoz kiírja a Microsoft honlapja hány frissítést kapott. Világosan leírtam rendben, hogy neked szubjektívan nem sok havi 2-3 és nem zavar, sem az egy héten belül kétszer, de másoknak szubjektívan lehet zavaró. Főleg ha ilyen tömegeknek eléggé mellékes MS Intune bug miatt kell. Nem fogod fel ezt, ennyire? :U Még mindig hajtogatod a 2-3 db havi nem sok... hát szerinted. Nem te vagy a világ közepe. Megint ott tartunk én leírtam szerintem ez így kezd sok lenni indokolva, te ugrottál rám, válaszként leírtam örülök ha téged nem zavar, viszont te fordítva képtelen vagy elfogadni van akit zavar és csak vagdalózol.

    A terelésed nem érdekel hogyan lehet Pro-nál halasztani a build frissítéseket, és tudom havi összegzőkre a Pro-ban a 35 napos pause gomb is ott van, a Home-nál lehet külső programmal tákolni. Tudok ezekről, nem muszáj ötször előadnod minden hozzászólásban mint valami nagy was is das lenne. Meg mi volt a 7-nél és mi van vállalatinál. Ez mind pont nem érdekel engem, felesleges hajtogatod mint egy papagáj.
    Én arról beszélek ahogy a Microsoft alapértelmezetten csinálja a Win10 Home és Pro, mert többszáz millió ember gépére az vonatkozik inkább. Alapértelmezetten évi két build érkezik és havi 2-3 összegző olykor egy hét alatt kétszer. Ez a valóság, akármit magyarázol. A többszáz millió átlagember nem fog ilyen topikokat olvasgatni hogy milyen group policy vagy milyen külső programmal lehet tákolni és szabályozni. Ő csak azt látja amíg ő havi két-háromszor vár a gépére, a szomszéd Linux, MacOS vagy ChromeOS op. rendszer frissítése jóval kisebb fennakadást okoz.

    Miért nem tesznek a Home verzióba is egy gombot, havonta egyszer muszáj frissíteni és újraindítani, lehetne a hónap közepe táján tervezhetően, lehetne a neve patch tuesday :) "szia user három napon belül restartolj különben mi fogunk automatikusan utána dolgozhatsz tovább egy hónapig" és akkor a kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad. Így nem lenne olyan szituáció mint Win7-nél ahol nagyobb hatalma volt a felhasználónak és a hónapokig frissítetlen gépekre szépen felment a wannacry, viszont a havi egy update kb. fix időpontban elviselhető, tervezhető mindenkinek. Rendkívüli biztonsági rés esetén még egy értesítés adott esetben. Egy ilyen tömegeknek mellékes Intune bug miatt ráérne a következő normál frissítésig. A jelenlegi helyzetben az átlag user csak anyázik havi háromszor na már megint frissít a Windows.

    Véleményem leírtam indokolva, részemről ennyi a téma. Ismétlem nekem mindegy hogy téged nem zavar havi három sem egy héten belül kétszer sem, nem én szóltam hozzád cinkelve hogy te miért nem érzed problémának, cserébe fogd fel fordítva van akit zavar és fogadd el ezt, ezért további mellébeszélést és vagdalózást mellőzheted. Ok?

    movax: egyértelmű ha te kétnaponta manuálisan keresed a frissítéseket, akkor nyilvánvalóan nem fogsz váratlan restartba botlani, ezért nem fogsz panaszkodni ez világos. Kicsit képzeld el sok ember nem a géphez akar igazodni, hanem tenné a dolgát és nekik zavaró lehet alapértelmezett módon havi 2-3 update-restart, főleg ha úgy jön ki a lépés egy hét alatt kétszer.

Új hozzászólás Aktív témák