Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz TrollBalint #659 üzenetére

    Az Eldritchből csak az alapot láttam, az Arkhamból már minden kiegészítője megvan nekem vagy a baráti társaságomban.
    Az Arkhamnál egy kör is bonyolultabb, de a kiegészítők csak fokozzák ezt, nem is kicsit.
    Például az egyikben sérülés vagy őrületkártyát húzhatsz, ha életerőd, vagy épelméd elfogy, nem tudhatod milyen negatív tulajdonságot fogsz kapni, de így elkerülsz egy halált, aztán lehet vitatkozni mikor melyiket éri meg. Másik kiegészítőben sötét paktumot köthetsz, hogy egyszerűen feltöltsd az életed, vagy az épelméd (vagy társat kapj), ami (paktumtól függően) további előnyökkel is jár, de aztán jönnek bizonyos kártyák és meg kell fizesd a paktum árát (és/vagy a társaidnak). Maga a játékmenet is változik egyes kiegészítőkkel, sokkal több nyomozó kerül be, több vén és az alapjáték kártyáinak többszöröse kerülhet be egy játékba, mert kombinálhatóak a kiegészítők.
    Bekerülnek kapcsolatkártyák, ami téged és egy szomszédod erősítenek.
    Nyomozónként egyéni küldetések, ami ha sikerül kapsz valamit, ha elbukod nyilván rosszul jársz.
    A közönséges tárgyak pakliba is bekerülnek bizonyos küldetések, könnyebbek és nehezebbek, az egyiknél például, ha sikerül automatikusan nyersz, de hát nem egyszerű megcsinálni.

    Amiért sokan szeretik a kiegészítőket, hogy sok hátrányát kiküszöböli az alapjátéknak, meg lehet gyorsítani a játékot, volt, hogy 40 perc után leéledt a vén, míg az alapjátékban simán előfordult, hogy az utolsó két végzetjelző kb 2 óra alatt került fel a vénre, emiatt 6-8 órás játék sem ritka.
    Ha kíváncsi vagy rá, akár egy (vagy több) játékra is becsatlakozhatsz (Budapesten), nálam van 3 nagy dobozos és két kis dobozos kiegészítő (a többi is úton van, de sokára fog ideérni :) ).

    (#662) Mr.Csizmás:

    Simán jelentkezhet bárki, privátban írj s egyeztetünk.
    Emiatt kaptam nagy asztalt, addig a földön kellett nálam játszani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák