Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz frpeter #19832 üzenetére

    Gondolom a kolléga egy olyan ajánló listára gondolt, mint ami pl a "Milyen SSD-t vegyek" topic fejlécében szerepel.
    Persze ott van 1-2 rendszergazdálkodásból élő, rendszeres kommentelő, így az Ő napi tapasztalatai alapján lett összeállítva a lista.
    Aztán persze a legújabb Smasung 870 EVO SSD esetén is a megjelenést követő 2. hónap után már rendszeresen jött a kövi párbeszéd:
    "-SSD-t keresek, megtaláltam a 870-est, de a topicban csak a 860-asról írtok. Most akkor ezzel mi a helyzet?"
    "-a 860-as tovább fejlesztése, feltételezhetően jó, de mivel 2 hónapos termék, nincs hosszútávú tapasztalat mint a 860-al, ezért felelősen nem tudunk válaszolni."
    "-De akkor most megbízható hosszútávon a 870-es vagy sem?"
    "-Nincs elég hosszútávú tapasztalat vele."
    "-De akkor most nem értem, megbízható...?"
    "-Már válaszoltunk..."
    "-De akkor most nem értem, megbízható...?"
    .
    .
    .
    Végtelen ciklus számláló 1-100 között.
    :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz frpeter #19832 üzenetére

    Nézd, ha valaki egy ilyen fórumon csupa névtelenség mögé rejtőző felhasználó dokumentálatlan tapasztalata alapján dönt, az valószínűleg tisztában van azzal, hogy helyén kell kezelni ezeket a véleményeket. Ha nem, akkor az illető még nem nőtt fel. :D Felelősség kérdésről ezért itt nem beszélnék. Másrészt nyugodtan oda lehet írni a listához, hogy

    Ahogy az a fórumban többször is említést nyer, tökéletes kompatibilitás csak a drágább tiszta szinuszos kimeneti jelalakú UPS-ekkel érhető el. Ez a lista azokon segít, akik hajlandóak az olcsóbb bekerülési költség érdekében szimulált szinuszos kimeneti jelalakú UPS-ekkel is próbálkozni (kockáztatva az esetleges inkompatibilitást, tehát azt, hogy a PSU esetleg nem képes a UPS-ről működni). Ez egy felhasználói tapasztalatok alapján rögzített lista, a hivatkozott készülékek verziója, szériája, alkatrész ellátottsága, összeszerelése, dobozolása, gyártás technológiája stb. idővel változhat, ezért a UPS-PSU kompatibilitást tessék fenntartással kezelni és kizárólag saját felelősségre beruházni és beüzemelni.

    "...ugye a hozzászólás nem lesz betéve..."

    A párosításhoz be lehet linkelni az egyes felhasználói hozzászólásokat, így személyekhez is köthetők lesznek a tapasztalások (legyen az akár pozitív vagy negatív).

    Szerk.:
    Egyébként PROTRON kolléga tök jó példát hozott fel: számos ajánlós topicban van ilyen lista, amit az adott topic gazda/gazdák tartanak karban/naprakészen, és bizony mindenki legnagyobb jóindulata ellenére többször előfordul, hogy a lista nem tökéletes, mert már kifutott és irreleváns termékek vannak benne. Viszont ha a lista kellően nagy lesz, akkor képesek lehetünk észrevenni bennük valamilyen trendet (pl. gyártóra, vagy egy gyártó egy termékcsaládjára vonatkozóan), ami már önmagában is egy hatalmas segítség lehet. Sőt, aki műszakilag is benne van a dologban (pl. Te, aki bizonyára műár több UPS-t szedtél szét, mint bármelyikünk), akár többet is kiolvashat belőle. :K A gyártók megkeresését és arról történő meggyőzését, hogy töntessék fel a kompatibilis termékeket, lehetetlen küldetésnek tartom. Amíg arra nem képesek, hogy egy user manual és egy service manual fent legyen a honlapjukon egy-egy direkt linkes PDF formájában, amik nem tartalmaznak hibákat, elírásokat, addig ez szerintem esélytelen. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák