Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy TNT

    őstag

    válasz ImpersonatoR #101 üzenetére

    Hi !

    Igaz nekem nem SATA, hanem sima ATA van,de mind1 :) (Sokba lenne nekem :D )

    Szóval: nekem 2*80Gb van RAID 0-ba kötve (IDE-n, Silicon image RAID vezérlővel)

    Az eredmények pedig: minimum 56mb/s, max 104MB/s. ( már rég mértem nem emlékszem pontosan. Na már most ezek a vincsik alapból max 60-65MB/s-t tudnak. A minimum meg......... a fene tudja már :B
    Ez csak akkor lenne gyorsabb,ha hardveres RAID lenne :( :( De az ha jól tudom az valami 70.000-nél kezdődik.

    Mivel a merevlemezeink között csatolófelületben, alaplapban(na meg a tiéd integrált) van különbség ezért pár MB/sec eltérés könnyen lehet. Bár szerintem csak 3-8MB lehet a különbség.

    A sebességtől nem dobom el az agyam. ( a bootolásnál nem igazán érezhető) de mondjuk egy-egy játék betöltésénél igen csak kapaszkodsz az asztalba :) ;)
    Összesítve: Mindenképpen gyorsabb,procit csak mérhetően terheli, a kapacitás összeadódik szóval semmilyen vesztességed nem lesz belőle.

    Néhány ''finom''falat: egy 100MB-s file a 200GB-s vincsiről átmásolva (annak 80MB/s az olvasási sebessége) tényleg 1mp! Nagyobb file másolásakor a ledekről látható, hogy a RAID kötetnek van ideje lustálkodni a sima vincsihez képest :D
    :R :R :R :R :R :R
    u.i: RAID kötetről csak óvatosan lehet Ghost-olni !!!!! Van egy aprócska bibi ami el tudja b@szni a partíciókat,de szerencsére könnyen helyrehozható :((



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák